Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
zielonyprezydent
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2023, 20:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: zielonyprezydent » 22 wrz 2023, 18:46

Master pisze:Ale zobaczcie te mieszkania, to takie 3 pokoje nawet poniżej 50 m2 - całkiem sprawne te układy mają, i jeszcze do tego spore balkony. Cena do lokalizacji to oczywiście lekki absurd, ale może czasy się tak zmieniły, że nie da się kupić niczego sensownego bardziej w mieście i żeby nie śmierdziało.


Interesuję się od kilku miesięcy możliwością kupna mieszkania w Krakowie biorąc pod uwagę możliwości finansowe. Poza harmonią i cegielnią nie ma za bardzo jakichkolwiek opcji, ale mówimy tutaj o rozsądnych opcjach. Mam zdolność, troszkę wkładu itd, chciałbym bardzo mieszkać w Krakowie. I to jest chyba jedyna rozsądna opcja (gdyby kosztowała 13k za metr :lol: ). W tym momencie celuję w 40m2 z 2 pokojami za maks 600k - wiadomo, nie ma szans, może w 2024 coś się zmieni. Niemniej, gdyby tutaj w tym momencie zamknąłbym się z garażem w ~580k to wziąłbym. Ale za to co krzyczą, to serio wolę (a bardziej nie mam wyjścia) dalej wynajmować i przełykać ślinę z każdym przelewem do mojej wynajmowczyni :')


SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: SirCinek » 22 wrz 2023, 19:37

zielonyprezydent pisze:
Master pisze:Ale zobaczcie te mieszkania, to takie 3 pokoje nawet poniżej 50 m2 - całkiem sprawne te układy mają, i jeszcze do tego spore balkony. Cena do lokalizacji to oczywiście lekki absurd, ale może czasy się tak zmieniły, że nie da się kupić niczego sensownego bardziej w mieście i żeby nie śmierdziało.


Interesuję się od kilku miesięcy możliwością kupna mieszkania w Krakowie biorąc pod uwagę możliwości finansowe. Poza harmonią i cegielnią nie ma za bardzo jakichkolwiek opcji, ale mówimy tutaj o rozsądnych opcjach. Mam zdolność, troszkę wkładu itd, chciałbym bardzo mieszkać w Krakowie. I to jest chyba jedyna rozsądna opcja (gdyby kosztowała 13k za metr :lol: ). W tym momencie celuję w 40m2 z 2 pokojami za maks 600k - wiadomo, nie ma szans, może w 2024 coś się zmieni. Niemniej, gdyby tutaj w tym momencie zamknąłbym się z garażem w ~580k to wziąłbym. Ale za to co krzyczą, to serio wolę (a bardziej nie mam wyjścia) dalej wynajmować i przełykać ślinę z każdym przelewem do mojej wynajmowczyni :')


A os. Piastów? Tam dalej można dostać w okolicy 9-10k / m2 z tramwajem i stacja SKA niedługo.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 22 wrz 2023, 20:29

Ostatnio tak za działkami się rozglądałem i wyszło mi że nie opłaca się poza krakowem budować. Ok tam trochę większe działki ale na co to komu. W Krakowie takie działki 5-6arow na dom 160m2 kosztują koło 500k. Parę dzialek mi ostatnio babka podesłała gdzieś w okolicach Chelma, tam co ten nowy lidl. To 500k budowa do stanu deweloperskiego i 500k działka. Milion jak nic. To szkoda się w mieszkania pakować. Bodzanow i Pychowice podobne ceny. Gdzieś tam Wielkanoc czy jakoś tak


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 22 wrz 2023, 20:32

Bez przesady za 500k 40m2 to raczej spokojnie jeszcze w Krakowie znajdzie. Wiadomo nie centralne dzielnice, ale takie ok. Tu w sumie bliziutko do centrum z tej górki narodowej. Ile to jest 5km? W Warszawie to ludzie mieszkają po 15km od centrum ile tam dojazd zajmuje

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: czyzy » 24 wrz 2023, 21:27

pozdro pisze:Tu w sumie bliziutko do centrum z tej górki narodowej. Ile to jest 5km? W Warszawie to ludzie mieszkają po 15km od centrum ile tam dojazd zajmuje

I faktycznie masz potrzebę bywania codziennie w centrum? Jak dla mnie, to nie jest wyznacznik czegokolwiek, ważniejsze sprawy są to zabezpieczenia przy zakupie mieszkania.

MRoberto
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 17:37

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: MRoberto » 25 wrz 2023, 14:37

pozdro pisze:W Krakowie takie działki 5-6arow na dom 160m2 kosztują koło 500k. (...) To 500k budowa do stanu deweloperskiego i 500k działka.


500k do stanu deweloperskiego przy 160m2? :lol: Za 500k to ty wybudujesz 160m2, ale ledwo do SSZ :lol: Niech zgadnę - wycena Archonu, który zaniża ceny o jakieś 30-40%?

zielonyprezydent
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2023, 20:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: zielonyprezydent » 25 wrz 2023, 15:30

SirCinek pisze: A os. Piastów? Tam dalej można dostać w okolicy 9-10k / m2 z tramwajem i stacja SKA niedługo.


Końcówki zostały i takie średnie bym powiedział w tych inwestycjach, a nowych nie widać na horyzoncie. Jakby był wybór, to rzeczywiście, ale obecnie zbyt dużego wyboru nie ma.

Poza tym, pisałeś w innym wątku o wycofaniu się miasta z inwestycji w P+R i przesunięcie pętli, więc nie wiem czy coś się zmieniło. Ogólnie okolica fajna, szczególnie rowerowo, trochę te tory blisko są dyskusyjne. :?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 25 wrz 2023, 16:33

Tylko że piastów to juz taka trochę Wieliczka, Złocień Kliny itp :D
Na Piastów przecież Victoria buduje tam jeszcze pełno bloków. ale lokalizacja nie porywa 10k ok jak na obecną chwilę


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 25 wrz 2023, 16:38

MRoberto pisze:
pozdro pisze:W Krakowie takie działki 5-6arow na dom 160m2 kosztują koło 500k. (...) To 500k budowa do stanu deweloperskiego i 500k działka.

500k do stanu deweloperskiego przy 160m2? :lol: Za 500k to ty wybudujesz 160m2, ale ledwo do SSZ :lol: Niech zgadnę - wycena Archonu, który zaniża ceny o jakieś 30-40%?

Podaje oficjalne informacje z portali budowlanych masz tam kosztorysy 410k za 140m2 po aktualnych cenach branych z sekocenbud. Właśnie te takie wyimaginowane ceny to bzudry warto sie na sprawdzonych źródłach opierać, a nie anegdotkach że SSZ za 500k

kb.pl/budownictwo/koszty-budowy/koszt-budowy-domu-dokladne-wyliczenia

Raczej wiarygodne źródło, a nie jakieś rzucone z kosmosu ceny

MRoberto
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 17:37

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: MRoberto » 25 wrz 2023, 21:31

pozdro pisze:Raczej wiarygodne źródło, a nie jakieś rzucone z kosmosu ceny

Ale Ty piszesz głupoty na forum. Jestem na etapie budowy domu z projektu Archonu, Orliczki G2. Buduję systemem gospodarczym. SSO mnie kosztowało 400 tysięcy złotych (bez działki), a każdy grosz liczyłem, na każdą rzecz brałem wyceny od 10 wykonawców. A ty mi mówisz o cenach z sekocenbud...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości