Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MRoberto
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 17:37

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: MRoberto » 01 mar 2024, 17:24

bedzieFajnie pisze:
MRoberto pisze:
bedzieFajnie pisze:Przy modelu sprzedażowym tego dewelopera to nie wiadomo, czy inni w ogóle będą mieć czas na jakiekolwiek przemyślenia - nie ma żadnych rezerwacji ustnych, czasowych itd - musisz podpisać od razu umowę rezerwacyjną, co ludzie robią, a jednocześnie widać, że nie mają jeszcze przygotowanych paru materiałów, które powinny być w ogóle niezbędne, by podjąć jakąkolwiek decyzję ;)


A wiadomo ile jest czasu na wniesienie opłaty rezerwacyjnej, bo podpisać rezerwację chyba mogę niezobowiązująco i będę miała tydzień lub dwa do namysłu prawda?


Rezerwację podpisujesz od razu i masz 3 dni na jej opłacenie ;)



Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: Master » 01 mar 2024, 17:47

realista pisze:Mieszkam przy Jerozolimskiej, nie rozwodząc się na 3 strony A4 odradzam zarówno tego dewelopera jak i tą inwestycję, no chyba, do życia to oczywiste, a jak ktoś jest początkującym inwestorem to niech nie liczy ani na AirBnb ani na najem długoterminowy.

A możesz się rozwieźć bardziej nad tematem? To miejsce wydawało mi się w porządku, deweloper raczej też. Ale chętnie poznam zdanie kogoś, kto tam mieszka i ma więcej codziennego doświadczenia.


aziebi
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2023, 10:44

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: aziebi » 03 mar 2024, 15:22

To miejsce wydawało mi się w porządku, deweloper raczej też

Znając ,,Apartamenty Premium" (hasło poprzedniej inwestycji), można mieć pewne wątpliwości. Po przekazaniu kluczy zaczynają się problemy z wyegzekwowaniem napraw usterek i kontaktem z deweloperem. Problematyczny układ łazienki, więc jak ktoś myśli o zmianach lokatorskich, lepiej zgłaszać je wcześniej. Tynki w blokach budowanych 10 lat temu na Piltza były lepsze.
Problemy z instalacjami, np. deweloper odsyła do Tauronu, a Tauron się tym nie zajmuje.

Bez wcześniejszej informacji po odbiorach na drzwiach pojawiły się kartki z powołaniem na jakąś uchwałę administracji z czasu sprzed odbiorów, że wywóz gruzu leży po stronie właścicieli lokali, zniknął kontener, a teraz hit - dla właścicieli został zamknięty śmietnik - nie działają klucze do śmietnika otrzymane u notariusza, działające wcześniej.

Opinie Google są dość miarodajne, par pro toto.
maps.app.goo.gl/3Hzwkf1dt6Gs7Gx88
Na plus części wspólne, powiedzmy, kameralność i zwłaszcza lokalizacja ,,Apartamentów Premium".

Odnośnie przedmiotowej inwestycji - na mieszkanie w tej okolicy (ani w blokach Cordii, ani od strony Kamieńskiego) sam bym się nie zdecydował z uwagi na bliskość Szarego Domu i dawnego lagru. Natomiast jest blisko do korporacji na Wielickiej i tramwaju, więc pewnie znajdą się chętni.

bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 03 mar 2024, 18:46

Dziękuję za informacje zwłaszcza odnośnie zmian lokatorskich czy instalacji.

Toster
Posty: 13
Rejestracja: 09 maja 2023, 9:50

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: Toster » 07 mar 2024, 12:26

Ja mieszkam w bloku z pierwszego etapu inwestycji i jestem bardzo zadowolony. Udręką jest parkowanie, bo niestety nie mam miejsca postojowego. Okolica jest spokojna i bezpieczna, blisko jest do Lidla i na tramwaj. Słyszałem o usterkach, jakie się pojawiły później, ale nie dotyczą one mnie, więc nie wiem jak sprawy się mają. W okolicy jest bardzo ładnie jak już się zazieleni.

bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 13 mar 2024, 22:52

Nie wiem czemu, ale zrezygnowałam z kupna (brak szans na negocjacje i bezzwrotna rezerwacja chyba, że się nie dostanie kredytu: odmowa banku). Zniechęcił mnie też brak wyjazdu dla aut za lidlem - na wizualizacji widać zamaskowaną bramę/ogrodzenie zielenią do działki gdzie ma chyba powstać mały biurowiec - jest tam żółta tablica za lidlem z informacja o tym biurowcu. Ciekawe również są dwie bramy garażowe do jednego garażu - ciekawe czemu tak jest i po co mnożyć koszty utrzymania dwóch bram.

Same wizualizacje na stronie dewelopera: matejek.pl/wzgorze-krzemionki są ciekawe (zwłaszcza mieszkania z antersolami i tarasamj), ale ceny w ofercie nie są do przeskoczenia dla mnie. Żałuję, że nie kupiłam wcześniej mieszkania w pięknej Cordii obok. W sumie to wejście do budynku z napisem Jerozolimska troche przypomina tu to od Cordii więc może się ktoś zainspirował lub to tylko zbieg okoliczności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą... po drugiej stronie ulicy Wielickiej wybudują fajny prywatny akademik: logiloco.pl Pewno częściowo zasłoni widok z okien Cordii w tym kierunku. Ciekawe czy kupujący tam mieszkania od tej strony wiedzieli o tej niemałej inwestycji po drugiej stronie ulicy.

Obrazek

Dodatkowo nowy biurowiec na najem w tej okolicy właśnie mi się wyświtelał w reklamie: wielickaoffice.pl

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 mar 2024, 23:53 przez bedzieFajnie, łącznie zmieniany 8 razy.

fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: fjrc » 13 mar 2024, 23:21

Jakoś mnie ta architektura nie przekonuje. Taka proinsowa


Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 14 mar 2024, 0:16

fjrc pisze:Jakoś mnie ta architektura nie przekonuje. Taka proinsowa

Fakt nic specjalnego ale żeby Proins budował przynajmniej na tym poziomie to pewnie jeszcze minie dekada :D Przewóz
ABC to chyba jeden z najbrzydszych nowych budynków jakie powstają/powstały w ostatnich latach.

stan
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2017, 11:03

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: stan » 18 kwie 2024, 10:22

Już ponad miesiąc minął i nie przybywa mieszkań ze statusem rezerwacja lub sprzedane. Tylko 2 mieszkania mają status sprzedanych, ale one od pierwszego dnia miały taki status. Pani z Matejka mówiła, że będą to mieszkania dla osoby z zarządu - jednocześnie ta sama osoba "kupiła" 5 komórek lokatorskich i 4 miejsca parkingowe (od początku miały status sprzedanych, oczywiście te największe). Przy niewielu komórkach lokatorskich w budynku takie zagranie budzi mieszane uczucia. W ich poprzedniej inwestycji nadal jest dużo wolnych mieszkań. Trochę nie rozumiem sensu mieszkania z antresolą w takim budynku - cena premium, mieszkanie nie do końca ustawne. Mam uczucie, że trochę przegięli z ceną.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości