Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 01 mar 2024, 12:59

Startuje inwestycja: WzgorzeKrzemionki.pl od Dewelopera Matejek więc daję znać, bo można już umawiać spotkanie.

Jak ktoś ma jakieś info lub zdjęcia to prośba o wrzucenie.


realista
Posty: 214
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: realista » 01 mar 2024, 15:04

Mieszkam przy Jerozolimskiej, nie rozwodząc się na 3 strony A4 odradzam zarówno tego dewelopera jak i tą inwestycję, no chyba, do życia to oczywiste, a jak ktoś jest początkującym inwestorem to niech nie liczy ani na AirBnb ani na najem długoterminowy.

bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 01 mar 2024, 15:31

a co jest złego w tej inwestycji? to chyba dobry deweloper i wybudował już kilka inwestycji. podziel się proszę opinią lub podpowiedz na co zwracać uwagę przy zakupie w tej inwestycji skoro mieszkasz po sasiedzku, gdyż to moze pomóc innym chętnym
Ostatnio zmieniony 01 mar 2024, 15:38 przez bedzieFajnie, łącznie zmieniany 1 raz.


realista
Posty: 214
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: realista » 01 mar 2024, 15:33

Odpowiem tak - nie będzie fajnie.

Źle świadczy o deweloperze, jeżeli bez żadnego przeszkolenia wysyła w internet anonserów do kolejnego już tematu dotyczącego ich inwestycji, to jeden z wielu powodów, dla którego trzeba uważać na niego, ale jednocześnie jeden z bardziej błahych. Polecam rekonesans na miejscu.

bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 01 mar 2024, 15:42

A jeśli wrzucę zdjęcie po planowanym spotkaniu i umowie to coś to zmieni? Nie bądź taki i napisz na co zwracać uwagę lub o co dopytywać zwłaszcza jak masz już doświadczenie. Pomóż innym sąsiadom. Dziękuję

Nie znalazłam nigdzie wcześniej informacji o tej inwestycji więc oświeć mnie

MRoberto
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 17:37

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: MRoberto » 01 mar 2024, 16:22

Byłem tam przed chwilą. Dużo mieszkań porezerwowanych. Ceny od 15k. Miejsca postojowe to platformy, platformy 3 poziomowe i pare miejsc (chyba 6?) wolnostojących - ale te już są porezerwowane. Przekazanie kluczy w 2027.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2024, 16:57 przez MRoberto, łącznie zmieniany 1 raz.

realista
Posty: 214
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: realista » 01 mar 2024, 16:38

O to fajnie, w stosunku do mojego zakupu od Cordii na Jerozolimskiej w 2022 r. cena za m2 wzrosła w tej lokalizacji wg szacunków matejka o blisko 70% :!:
To takich wzrostów nawet krakowski rynek nie widział :lol:
no nic, cza sprzedawać skoro tak drogie tutaj są mieszkania i strach pomyśleć czy w 2027 r. nie będę milionerem jeśli jeszcze trochę przetrzymam swoją klitkę

MRoberto
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 17:37

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: MRoberto » 01 mar 2024, 17:00

bedzieFajnie pisze:a co jest złego w tej inwestycji? to chyba dobry deweloper i wybudował już kilka inwestycji. podziel się proszę opinią lub podpowiedz na co zwracać uwagę przy zakupie w tej inwestycji skoro mieszkasz po sasiedzku, gdyż to moze pomóc innym chętnym

Przy modelu sprzedażowym tego dewelopera to nie wiadomo, czy inni w ogóle będą mieć czas na jakiekolwiek przemyślenia - nie ma żadnych rezerwacji ustnych, czasowych itd - musisz podpisać od razu umowę rezerwacyjną, co ludzie robią, a jednocześnie widać, że nie mają jeszcze przygotowanych paru materiałów, które powinny być w ogóle niezbędne, by podjąć jakąkolwiek decyzję ;)


bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 01 mar 2024, 17:02

Przyznaję, że Cordia super wykończyła części wspólne budynku i elewacje więc szczerze i pozytywnie Ci zazdroszczę. Niestety fajne tam mieszkania już dawno były sprzedane.Teraz ceny w Krakowie wystrzeliły i niepotrzebnie czekałam tyle z zakupem - wystarczyło 'tylko' kupić końcem 2022 roku, żeby nie płacić tyle co teraz. Czy będzie kiedyś taniej tego nie wiem, ale okolica i bliskość do pracy są dla mnie ważne. Patrzyłam na mieszkania od dewelopera Start na Teligi, ale to trochę daleko.

A jak z parkowaniem w okolicy Jerozolimskiej/Ludowej i jak z wyjazdem w stronę miasta? Warto dokupować miejsce postojowe na platformie na 2 auta?

Powiedz proszę czy też należy się obawiać turystów do pobliskiego Szarego Domu i obozu obok czy jest cisza i spokój?

bedzieFajnie
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2024, 12:53

Re: Wzgórze Krzemionki 2 - Jerozolimska 4 - Kraków (Podgórze blisko Wielicka) Matejek - opinie na forum

Postautor: bedzieFajnie » 01 mar 2024, 17:13

MRoberto pisze:
bedzieFajnie pisze:Przy modelu sprzedażowym tego dewelopera to nie wiadomo, czy inni w ogóle będą mieć czas na jakiekolwiek przemyślenia - nie ma żadnych rezerwacji ustnych, czasowych itd - musisz podpisać od razu umowę rezerwacyjną, co ludzie robią, a jednocześnie widać, że nie mają jeszcze przygotowanych paru materiałów, które powinny być w ogóle niezbędne, by podjąć jakąkolwiek decyzję ;)

A wiadomo ile jest czasu na wniesienie opłaty rezerwacyjnej, bo podpisać rezerwację chyba mogę niezobowiązująco i będę miała tydzień lub dwa do namysłu prawda?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mellisa i 37 gości