Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
arturs
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2024, 11:35

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: arturs » 17 kwie 2024, 14:38

scr4tchi pisze:
arturs pisze:Od firmy Develia kupiłem mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park. Po roku odkryłem, że mieszkanie posiada wadliwą instalację wodną, najprawdopodobniej od samego początku oddania do użytku. Woda przez całe miesiące powoli wyciekała z instalacji, zalewając ściany i podłogi, aż w końcu efekty tego pojawiły się widoczne na ścianach mieszkania. W efekcie całe, wykończone i użytkowane już mieszkanie zostało zalane. Straty ogromne, skala zniszczeń olbrzymia, mieszkanie do remontu generalnego.

Zlikwidowanie usterki wiązało się z dewastacją mieszkania, zbiciem płytek w holu i łazience oraz koniecznością osuszania przez profesjonalną firmę, które wymagało nawiercenia otworów w podłodze we wszystkich pomieszczeniach, żeby móc wprowadzić tam rury od osuszaczy.

Na czas osuszania i remontu mieszkanie musiało zostać opuszczone i konieczny był lokal zastępczy, który zorganizowałem na własną rękę. Wszystkie koszty musiałem pokryć z własnej kieszeni. Nikt nawet nie zapytał czy mam środki finansowe i jak poradzę sobie z lokalem zastępczym.

Develia całkowicie umyła ręce i całą odpowiedzialność zrzuciła na wykonawcę instalacji. Ten miał polisę Warty w której od trzech miesięcy walczę o wypłatę odszkodowania.

Podobnych awarii było w inwestycji Centralna Park więcej.

Zdecydowanie nie polecam tego dewelopera i ostrzegam przed dokonywaniem zakupów w tej firmie. Po zakupie i zapłacie klient jest wyłącznie intruzem.


Czy to mieszkanie zalane było w etapie VI?

............................................................................

Blok 4/4A przy Ciesielskiego. Nie wiem czy to etap VI.


Oglądamdextera
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2024, 22:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Oglądamdextera » 17 kwie 2024, 22:11

Cześć czołem, czy ktoś wie jaka jest develiowa wysokość pomieszczeń? Nie znalazłam tej informacji na stronie, chociaż możliwe że jakoś zle patrze.

fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: fjrc » 17 kwie 2024, 22:21

Oglądamdextera pisze:Cześć czołem, czy ktoś wie jaka jest develiowa wysokość pomieszczeń? Nie znalazłam tej informacji na stronie, chociaż możliwe że jakoś zle patrze.


Standardowo 2.65 +-2cm


Karkowi
Posty: 26
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Karkowi » 19 kwie 2024, 18:42

BageraBella pisze:Mieszkam już 5 lat i bardzo sobie chwalę. Okolica rozrosła się ogromnie, jest dużo nowych punktów usługowych i sklepowych, praktycznie najważniejsze potrzeby można załatwić w obrębie osiedla (zakupy, przedszkola, żłobki, paczkomaty, usługi fryzjerskie, kosmetyczne, naprawy rowerów, siłownia i fitness, handel obwoźny z warzywami i owocami... kawałek dalej szkoła, lecznica weterynaryjna, gastronomia...)

Korki są, w szczytach bywają większe, są chwile że ulice za puste. Obecnie duzo ruch przekierował się nową ulicą ciesielskiego. Połączenie droga ul. Ciesielskiego z Galicyjską, od strony atuta, może spowodować, że ten ruch nieco się rozłoży.

[...]

Mieszkałam w kilku rejonach Krakowa i tutaj póki co mieszka mi się najlepiej. Odległość od tramwaju nie jest aż tak straszna, google mapa pokazuję wyłącznie drogi proste, bez skrótów pomiędzy blokami. Do tramwaju spacerem to jest ok. 10 minut, z ewentualną poprawką na stanie na światłach. Do autobusu jest to 5 minut, a zaraz będzie autobus bezpośrednio spod osiedla, na ul. Ciesielskiego. Plus planowany tramwaj Nowohucką i przyszły autobus pod Atut Outlet, gdzie już są postawione gotowe przystanki.


Mieszkam na Sołtysowskiej od kilku lat i tak, 10 minut to idę do tramwaju ale z Sołtysowskiej. Musisz mieć naprawdę niezłe tempo.
W okolicy jest jedna szkoła podstawowa, która jest przepełniona. W planach (niedługo ma ruszyć budowa podobno) jest druga, na Centralnej, ale w tym tempie rozwoju okolicy zaraz i ona będzie przepełniona.
Przyszły autobus pod Atutem - przystanki postawili, ale na razie nie jest żadna linia autobusowa planowana.
A planowany tramwaj nowohucką (od Ronda 308 do Lipskiej, tzw Trasa Nowohucka, to plany na wiele wiele lat do przodu, poprzedzone zapewne paraliżem komunikacyjnym w trakcie prac budowlanych, więc póki co nie liczyłabym tego w ogóle na plus.

Olbrzymi minus w okolicy Galicyjskiej to absolutny brak zieleni urządzonej. Cokolwiek planują, już deweloper na tym kładzie łapę.

fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: fjrc » 23 kwie 2024, 14:09

Wyszukiwarka 3D już działa

Oglądamdextera
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2024, 22:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Oglądamdextera » 23 kwie 2024, 17:26

fjrc pisze:Wyszukiwarka 3D już działa

Dzięki za tipa :)

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 24 kwie 2024, 7:07

fjrc pisze:Wyszukiwarka 3D już działa

Obecnie sprzedawany blok ma być usytuowany bezpośrednio za halą expo. Widać, że zbudują drogę która połączy Galicyjską z Ciesielskiego w innym miejscu (tam gdzie od ronda jest ślepa uliczka).

Oglądamdextera
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2024, 22:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Oglądamdextera » 27 kwie 2024, 19:34

Hej, może ktoś z bardziej predkim umysłem zna odpowiedź - dlaczego ta inwestycja ma oznaczenie "program mieszkanie na start"? Ja sie do programu nie kwalifikuje, ale zaintrygowało mnie co to oznacza, mieszkan jest w inwestycji ogrom, ceny dość korzystne, czy to nie przyciągnie elektoratu hmm powiedzmy liczącego na wspomaganie państwa cale życie?


Bas Kra
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Bas Kra » 27 kwie 2024, 20:19

Oglądamdextera pisze:Hej, może ktoś z bardziej predkim umysłem zna odpowiedź - dlaczego ta inwestycja ma oznaczenie "program mieszkanie na start"? Ja sie do programu nie kwalifikuje, ale zaintrygowało mnie co to oznacza, mieszkan jest w inwestycji ogrom, ceny dość korzystne, czy to nie przyciągnie elektoratu hmm powiedzmy liczącego na wspomaganie państwa cale życie?


Ból głowy bedą miec ekskluzywni klienci betonozy na Cieszyńskiej i akademiko-hotelo-apartamentowca na Lea. Budowa gotowa/prawie gotowa, mieszkań oficjalnych do sprzedaży odpowiednio 71 i 56. Jeśli nie ruszy sprzedaż, to za 2 lata klienci z najnizszej pólki będa tam kupowac mieszkania, a potem załatwiać się w windach.
Na poważnie - mieszkania z programu podobno głownie kupowali single na wynajem, więc i tak mogą tam kupić.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blue i 54 gości