Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 13 kwie 2024, 23:29

nick707 pisze:
Tuzinek pisze:
Oglądamdextera pisze:Cześć, czy ktoś z forumowiczów orintuje się jaka jest polityka develii co do śmietników - czy one są w bryle budynku u nie uprzykrzają życia najbliższym mieszkaniom? Tak, moje pytanie wynika z brania pod uwagę mieszkania blisko wejść do budynków gdzie zapewne będą śmietniki. Tak, bidok ze mnie i oczywiście gdybym mogła wzięłabym jakieś elitarne najwyższe piętro, no ale nie mogę:)

Mam film z nowszego etapu, to był ten oddawany na początku tego roku i są na nim dwie wiaty śmietnikowe więc na zewnątrz.

ale to masz z centralnej obok tak?

Tak odpowiadałem na przykładzie centralna Park, etap oddawany na początku 2024. Tam były na zewnątrz.

Obrazek


Oglądamdextera
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2024, 22:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Oglądamdextera » 14 kwie 2024, 8:07

nick707 pisze:
Oglądamdextera pisze:Cześć, czy ktoś z forumowiczów orintuje się jaka jest polityka develii co do śmietników - czy one są w bryle budynku u nie uprzykrzają życia najbliższym mieszkaniom? Tak, moje pytanie wynika z brania pod uwagę mieszkania blisko wejść do budynków gdzie zapewne będą śmietniki. Tak, bidok ze mnie i oczywiście gdybym mogła wzięłabym jakieś elitarne najwyższe piętro, no ale nie mogę:)


Raczej wewnątrz:
Obrazek

Obrazek


Faktycznie. Dziekuje :)
Czyli mieszkanie na parterze będzie miało śmietnik za sobą a to na 1 piętrze pod sobą.

nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: nick707 » 14 kwie 2024, 21:10

U tego dewelopera idzie coś wynegocjować?

I pytanie, tu w miejsce nieczynnych torów ma powstać droga.

A te tory poniżej na niebiesko są często używane czy to też towarowe od czasu do czasu?

Obrazek


kupujacy007
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2024, 22:47

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: kupujacy007 » 14 kwie 2024, 22:56

Droga może być dość ruchliwa (dojazd do atutu i galerii), aktualnie na sąsiedniej ulicy ciesielskiego w godzinach szczytu jest duży ruch.
Tory towarowe nie są uciążliwe w tej okolicy. Co sądzicie o bliskim sąsiedztwie elektrociepłowni i kominach?

fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: fjrc » 14 kwie 2024, 23:05

W którym miejscu dokładnie będzie stał blok?

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 15 kwie 2024, 7:28

kupujacy007 pisze:Droga może być dość ruchliwa (dojazd do atutu i galerii), aktualnie na sąsiedniej ulicy ciesielskiego w godzinach szczytu jest duży ruch.
Tory towarowe nie są uciążliwe w tej okolicy. Co sądzicie o bliskim sąsiedztwie elektrociepłowni i kominach?


A co można sądzić? Mieszkam tam całe życie i ten widok mi już spowszedniał. Na pewno w tej okolicy nie śmierdzi od elektrociepłowni, bo już takie opinie słyszałem. Akurat okolice Elektrociepłowni to geometryczny środek Krakowa, więc w każdą stronę miasta mamy mniej więcej taką samą drogę. Da się to odczuć mieszkając. Faktycznie przez ostatnie lata okolice "dzięki" Develii zmieniła się bardzo mocno, ale na dostęp do podstawowych usług nie można w żadnym stopniu narzekać.

BageraBella
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2024, 13:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: BageraBella » 15 kwie 2024, 7:45

Mieszkam już 5 lat i bardzo sobie chwalę. Okolica rozrosła się ogromnie, jest dużo nowych punktów usługowych i sklepowych, praktycznie najważniejsze potrzeby można załatwić w obrębie osiedla (zakupy, przedszkola, żłobki, paczkomaty, usługi fryzjerskie, kosmetyczne, naprawy rowerów, siłownia i fitness, handel obwoźny z warzywami i owocami... kawałek dalej szkoła, lecznica weterynaryjna, gastronomia...)

Korki są, w szczytach bywają większe, są chwile że ulice za puste. Obecnie duzo ruch przekierował się nową ulicą ciesielskiego. Połączenie droga ul. Ciesielskiego z Galicyjską, od strony atuta, może spowodować, że ten ruch nieco się rozłoży.

Jeśli chodzi o Expo, to zależy jakie targi, targi książki, kosmetyczne i mangi robią chyba największy ruch, ostatnio coraz lepiej zarządzany przez służby bezpieczeństwa. Sporadyczne imprezy firmowe dają efekty muzyczne tylko, gdy impreza odbywa się ze sceną na zewnątrz.

Bliskość elektrociepłowni... Poza efektem wizualnym, industrialnym, nie ma wpływu. Bardzo rzadko słychać pracę, chmury dymy zwykle kierowane są z wiatrem w stronę wschodnią. Plus taki, że w razie powodzi, to miejsce jest szczególnie chronione i gdy braknie ciepłej wody, można podejść z wiaderkiem do samego źródła :lol: ;)

Mieszkałam w kilku rejonach Krakowa i tutaj póki co mieszka mi się najlepiej. Odległość od tramwaju nie jest aż tak straszna, google mapa pokazuję wyłącznie drogi proste, bez skrótów pomiędzy blokami. Do tramwaju spacerem to jest ok. 10 minut, z ewentualną poprawką na stanie na światłach. Do autobusu jest to 5 minut, a zaraz będzie autobus bezpośrednio spod osiedla, na ul. Ciesielskiego. Plus planowany tramwaj Nowohucką i przyszły autobus pod Atut Outlet, gdzie już są postawione gotowe przystanki.

prezydent
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2022, 16:41

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: prezydent » 15 kwie 2024, 10:07

Mieszkałam w kilku rejonach Krakowa i tutaj póki co mieszka mi się najlepiej.

A kupno pod najem tutaj? opłacalne?


BageraBella
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2024, 13:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: BageraBella » 15 kwie 2024, 10:11

prezydent pisze:
Mieszkałam w kilku rejonach Krakowa i tutaj póki co mieszka mi się najlepiej.

A kupno pod najem tutaj? opłacalne?


Tego nie wiem, ja kupiłam dla siebie i oceniam pod względem mieszkania tutaj dla rodziny. Patrząc na ogłoszenia o wynajem na różnych stronach to ceny porównywalne do innych w Krakowie, a jak z popytem to nie wiem.

kupujacy007
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2024, 22:47

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: kupujacy007 » 15 kwie 2024, 13:31

Najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ komin jest usytuowany w dość bliskiej odległości od osiedla i martwi mnie dym lecący w stronę bloków. Czy ktoś ma informacje o tym co wydostaje się z tego komina?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hoopk i 35 gości