Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
muzyd
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: muzyd » 16 kwie 2024, 17:40

nick707 pisze:
homerapsody pisze:Niestety chyba najgorsze te tory i w zasadzie dostępne są głownie mieszkania od strony torów.
Szybko lepsze się rozeszły się lepsze lokalizacje.

Te tory są wyciszone ekranami chociaż?

Nie


nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: nick707 » 16 kwie 2024, 22:30

No to przerąbane :D

marcopolo
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2024, 11:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: marcopolo » 19 kwie 2024, 11:24

Też nie wiem co sądzić o tych torach... (będzie słychać te pociągi, czy nie będzie?)
Z drugiej strony torów (przy Lipowej i Przemysłowej) bloki stoją jeszcze bliżej.
A po stronie Dąbrowskiego też stoją kamienice na Traugutta i ul. Kącik, w odległości porównywalnej.
Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia, albo akceptacji niedogodności, bo lokalizacja wydaje się dobra.


luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: luc » 19 kwie 2024, 12:38

marcopolo pisze:Też nie wiem co sądzić o tych torach... (będzie słychać te pociągi, czy nie będzie?)
Z drugiej strony torów (przy Lipowej i Przemysłowej) bloki stoją jeszcze bliżej.

Przejść się na Lipową, przejdź się na Kącik i pogadaj z mieszkańcami. Ja chyba wolałbym mieć chyba jednak taką linię kolejową w sąsiedztwie, niż np. ruchliwą ulicę o skali II albo III obwodnicy. Tramwaje chyba też częściej jeżdżą niż pociągi.

Wrzuć jeśli możesz jakieś zdjęcia z tych działek, jak to wygląda w terenie, bo dawno w tym rejonie nie byłem.

nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: nick707 » 19 kwie 2024, 12:45

Tylko ze od lipowej są ekrany akustyczne...kolega ma mieszkanie niedaleko z oknami na ekrany i prawie nic nie słychać.
Ten stukot i trąbienie sygnalizujące przejazd są mega uciążliwe. Ale to subiektywne odczucie

MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 19 kwie 2024, 14:02

Ja tam troche krazylem przed kupnem mieszkania i pociagi wydaja sie byc mniej dokuczliwe niz tramwaje, ktorych przejazdy slychac z placu bohaterow getta. Nie mam tez pewnosci, ale agentka cos wspominala, ze maja byc dzwiekoszczelne okna w tych mieszkaniach blizej torow. Ale to trzeba by sobie potwierdzic.

muzyd
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: muzyd » 19 kwie 2024, 14:10

Szkoda, że tak mało mieszkań o większym metrażu. Zwłaszcza w tym mniejszym budynku przy tym (teoretycznie) zielonym terenie.
Swoją drogą ktoś wie może czy ten teren nie będzie zabudowany w niedalekiej przyszłości?

MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 19 kwie 2024, 14:34

O ktorym zielonym terenie mowisz? Chodzi o ta pusta dzialke przy Dabrowskiego? Jesli tak, to podobno ma byc zabudowany juz bardzo niedlugo jakas mieszkaniowka. I ciezko to nazwa zielonym terenem. To wysypisko syfu. Wiec akurat lepiej, zeby to ktos zagospodarowal.

Ach, teraz spojrzalem jeszcze raz i chodzilo o ten teren z drzewami blizej torow pewnie. To niestety nie wiem nic na jego temat.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2024, 14:42 przez MarcinG, łącznie zmieniany 1 raz.


muzyd
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: muzyd » 19 kwie 2024, 14:40

Chodzi o tę działkę która graniczy z tym mniejszym budynkiem. Aktualnie jest tam "teren zielony".
Obrazek

MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 19 kwie 2024, 14:44

Sprawdzilem i pokazuje ta zielona czesc jako "Strefy zieleni w kwartalach zabudowy". Tylko czy to ma zostac czy moze byc zabudowane, to juz nie wiem.
Załączniki
Screenshot 2024-04-19 at 14.44.15 Medium.jpeg
Screenshot 2024-04-19 at 14.44.15 Medium.jpeg (183.11 KiB) Przejrzano 197 razy



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 48 gości