Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Bas Kra
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: Bas Kra » 19 kwie 2024, 17:55

Pro publico bono
zielona.interia.pl/wiadomosci/swiat/news-pociagi-wiozace-wegiel-sa-szkodliwe-dla-zdrowia-sa-nowe-wynik,nId,7461067

"Pociągi te jeżdżą po całym świecie, narażając najbiedniejsze populacje, które często mieszkają w pobliżu torów kolejowych. W rezultacie skutki te mają implikacje lokalne i globalne"- powiedział główny autor Bart Ostro z UC Davis Air Quality Research Center.


marcopolo
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2024, 11:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: marcopolo » 19 kwie 2024, 19:28

muzyd pisze:Chodzi o tę działkę która graniczy z tym mniejszym budynkiem. Aktualnie jest tam "teren zielony".
Obrazek


Przytoczę trochę informacji, które udało mi się ustalić, proszę o weryfikację (bo mogę się gdzieś tam mylić):

1. budynek (ten mniejszy), który buduje Archicom jest oddalony do granicy działki o ponad 10 metrów
2. przed budynkiem te tereny zielone (z krzakami) to są 2 działki (niestety tego samego właściciela), możliwość zabudowy tych działek trzeba wg mnie rozpatrywać oddzielnie
- Działka nr 221/2 - ta bliżej torów i wzdłuż torów, na tej działce można postawić budynek w zabudowie pierzejowej, i to na tej działce są zaznaczone pasami tereny zielone. jeżeli się przyjrzeć to jest tam miejsce na "zmieszczenie" budynku wzdłuż torów, okna z tego bydynku wychodziłyby na tereny zielone, na stronę południową.
Wydaje mi się, że gdyby taki budynek powstał (zachowując teren zielony) byłoby to dobrze, bo powstałaby "bariera" od strony torów ograniczająca hałas.
- działka 220/2 - ta w środku i na tej działce nie obwiązuje zabudowa pierzejowa (co wydaje się rozsądne bo tam nie ma jak "ustawić" pierzei, no ale co tam może powstać? plan dopuszcza posadowienie budynków na granicy działki (na obu powyższych działkach).
- obie te działki muszą mieć 30% terenów zielonych
3. jak do tych działek dojechać w przypadku budowy budynków wielorodzinnych nie mam pomysłu, tzn. jest projektowana ulica łącząca ul. Kącik z ul. Hetmańską, czy powstanie?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości