Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 08 mar 2024, 9:22

Od 5 marca wystartowala przedsprzedaz mieszkan w nowej inwestycji Archicom/Echo przy ulicy Dabrowskiego. Deweloper zagospodaruje pustą działkę, wybuduje ulice ciagnącą się wzdluz inwestycji aż do powstajacego parku przy nasypie kolejowym. Na ten moment powstaje to w dwoch czesciach. Mniejszy budynek ma juz pozwolenie, dluzszy i wiekszy w okolicy maja.

Wyglada to calkiem ladnie, inwestycja ma 77 mieszkań, wspolczynnik miejsc postojowych w garazu 0,5.

Ceny na teraz (poczatek marca) wahaja sie od ok. 18.100 za duze mieszkania do 21.700 zł za mniejsze.
Miejsce postojowe w garazu 70 000 – mozliwosc zakupu jedynie do wiekszych metrazy

Zakonczenie budowy to końcowka 2025.

Bylem w biurze sprzedazy, bo zainteresowala mnie ta inwestycja, wiec stad szczegoly. Na plus, ze ceny sa na stronie, nie trzeba dopytywac. Plus wydaje sie, ze nie sa bardzo przesadzone, jak na ta lokalizacje.

Jak wam sie podoba, czy to miejsce sensowne dla rodziny z dziecmi?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


fjrc
Posty: 127
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: fjrc » 08 mar 2024, 9:38

Ładna, ciekawa inwestycja w dobrej lokalizacji.
Zainteresowało mnie dlaczego współczynnik miejsc jest tylko 0.5?
Czy ktoś wie jakim cudem został dopuszczony tak niski?

luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: luc » 08 mar 2024, 10:53

MarcinG pisze:Jak wam sie podoba, czy to miejsce sensowne dla rodziny z dziecmi?

Mnie również zaciekawiła ta inwestycja, dzięki za wrzucenie! Jeśli chodzi o rodziny z dziećmi, to są tam większe mieszkania, takie 4-5-pokojowe z sensownymi układami? Czy większość to kawalerki i 2-pokoje pod wynajem, w tej okolicy pewnie w dużej mierze krótkoterminowy? To moim zdaniem chyba największe ryzyko w takiej okolicy, żeby nie trafić na mieszkanie / mieszkania po sąsiedzku, gdzie będzie stała impreza i wszelkie związane z tym uciążliwości.

Na co jeszcze bym zwrócił uwagę, to szkoły, sklepy większe w okolicy, dostęp do zieleni, place zabaw itp.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Archicom

Same budynki wyglądają faktycznie bardzo ładnie, taki ciąg dosyć oryginalnych kamienic w nowym wydaniu. Super, że nie zrobili jednego podłużnego kloca.


luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: luc » 08 mar 2024, 10:55

fjrc pisze:Zainteresowało mnie dlaczego współczynnik miejsc jest tylko 0.5?
Czy ktoś wie jakim cudem został dopuszczony tak niski?

Faktycznie, to jest ciekawa sprawa, może część inwestycji ma mieć charakter usługowy / hotelowy? Chyba 1,2 miało być w Krakowie. Chyba, że to na jakimś bardzo starym pozwoleniu jest realizowane. Ale generalnie, to może dla mieszkańców rodzić w przyszłości problemy z parkowaniem. Chyba, ze na ulicy, którą zbudowałby deweloper byłyby jeszcze jakieś miejsca postojowe i one zostaną skomunalizowane, ale nie wiem czy tak się robi i jak jest w tym przypadku.

MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 08 mar 2024, 11:36

O ile sie nie myle, agentka wspominala, ze czekali na pozwolenie 5-6 lat (w uproszczeniu pewnie, ale wiadomo o co chodzi), wiec moze faktycznie przepisy sie zmienily.
Z tego co wiem, nie ma tam byc funkcji uslugowej/hotelowej. Jedynie mieszkania.
Miks jest dosc spory, kilka mieszkan 80 metrow, sporo 50 i 70 i troche 37 wzwyz. Generalnie pelny zakres.

A co myslicie o tych balkonach/oknach, ktore sa wsuniete w elewacje? Interesuje mnie takie mieszkanie, jednak cale przeszlenie balkonu jest obudowane i wycofane. Wyglada estetycznie tylko jak to sie ma do naslonecznienia? Te okna akurat wychodza na poludnie.

muzyd
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: muzyd » 08 mar 2024, 11:41

Lokalizacja na plus, metraż też ok, ale te tory mogą być problematyczne.

Rozumiem, że inwestycja będzie na tym obszarze co zaznaczyłem?

Obrazek

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 08 mar 2024, 11:42

Miejsce fajne stosunkowo , zagospodarują paskudne obecnie tereny. Architektura przyjemna.

Ceny - w stosunku do faktu że Bieżanów wystawiają po 15-18 tys/m2 z miejscami parkingowymi 60-90 tys- tu faktycznie relatywnie atrakcyjne. Choć kto by pomyślał lat temu 3 że ceny 20 T uznamy za ok.

Wizualizacje oczywiście podkoloryzowane - na końcu nie ma żadnych tak pięknych drzew, ani wspomnianego nasypu z zielenią - tylko betonowa estakada. I ona może być dla wymagających klientów problemem - hałas tych pociągów jednak jest duży. Kto przechodził za Muzeum Podgórza ten wie.
A rzeczony park pod estakadami jak wiadomo utknął w szufladach i nic nie zapowiada aby miał powstać w przewidywalnej przeszłości.

Oby więcej takich projektów w zalewie paskudnych klocków.

MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 08 mar 2024, 11:46

muzyd pisze:Lokalizacja na plus, metraż też ok, ale te tory mogą być problematyczne.

Rozumiem, że inwestycja będzie na tym obszarze co zaznaczyłem?
Obrazek

Tak, dokladnie tam.

Co do torow – trzeba bedzie zrobic wizje lokalna. Zastanawiam sie, na ile to moze byc klopotliwe w tym pierwszym "ceglanym" klocku.


Stefan1005
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2023, 12:13

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: Stefan1005 » 08 mar 2024, 12:07

W tej lokalizacji to jeszcze taki zakres cen przynajmnej wydaje się być sensowny, w porównaniu do różnych nowych inwestycji w gorszych lokalizacjach.

bobek_budowniczy
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2023, 9:36

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: bobek_budowniczy » 08 mar 2024, 12:32

Najgorsze jest to że rozmawiamy już o cenach 20k za m2 i uważamy że jest sensowny(:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości