Nowe mieszkanie w Krakowie do 22 tys. za m2

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
muzyd
Posty: 32
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: muzyd » 05 maja 2024, 11:59

kazimiera pisze:
pawelgok pisze:Może coś na portowej? Niedaleko Cordi buduje się Matexi, YIT, Casa Feliz.

Wspominałam o tym, że wydają się to być znacznie gorzej położone w okolicy inwestycje względem wspomnianej przeze mnie inwestycji Craft Zabłocie, zgadza się?

Jeśli chodzi o samo położenie to właściwie są obok siebie (300m odległości pomiędzy Portową YIT/Matexi a Cordia). Ale jednak Portowa już bardziej dzika i z niepewną przyszłością (główny problem to betoniarnia). Cenowo wychodzą chyba bardzo podobnie, jak nie identycznie.

Dąbrowskiego od Archicom też miał w swojej ofercie kilka ciekawych mieszkań, ale wszystko się rozeszło.

Na Riverside pojawiła się ostatnio jedna oferta, ale cena 25m2.


fjrc
Posty: 177
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: fjrc » 05 maja 2024, 13:37

Jeszcze wpadła mi do głowy inwestycja przy Wita Stwosza.

wita.archicom.pl/mieszkania

Daj znać co rozważasz w tej cenie bo temat to bardzo dobra zagwozdka!
Może jeszcze ktoś wpadnie na jakąś inwestycję. Chętnie zobaczę ;)
I jak ktoś wcześniej napisał, gdzie są ci wszyscy eksperci od tanich mieszkań w Krakowie z rynku deweloperskiego? Halo? :lol:

kazimiera
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2023, 9:13

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: kazimiera » 05 maja 2024, 14:14

fjrc pisze:Jeszcze wpadła mi do głowy inwestycja przy Wita Stwosza.

wita.archicom.pl/mieszkania

Daj znać co rozważasz w tej cenie bo temat to bardzo dobra zagwozdka!
Może jeszcze ktoś wpadnie na jakąś inwestycję. Chętnie zobaczę ;)
I jak ktoś wcześniej napisał, gdzie są ci wszyscy eksperci od tanich mieszkań w Krakowie z rynku deweloperskiego? Halo? :lol:

Dąbrowskiego odrzuciłam od razu ze względu na najbliższą okolicę, rzekłabym o najwyższym zagęszczeniu ruder, wydaje mi się tam po prostu brudno, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.
Będąc w Krakowie parę tygodni temu oczywiście oglądnęłam również ten teren przy ul. Wita Stworza. Hines Rakowicka wygląda dla mnie bardzo w porządku, natomiast im dalej w stronę al. 29 Listopada tym gorzej, może dlatego, że to dzikie tereny, póki co, ale estakada jakoś mocno psuje wrażenie z pobytu tam. Miałam wrażenie, że bardzo ciężko o swobodę poruszania się tam, wyjazdów itp., natomiast to co odrzuciło mnie to układy mieszkań dwupokojowych, może w następnych etapach będzie lepiej, tylko w biurze nie chcieli powiedzieć kiedy one się pojawią, ani w jakiej kolejności, może dlatego, że najpierw chcą najgorsze mieszkania sprzedać.

Dziękuję Panu raz jeszcze za zainteresowanie wątkiem. Myślałam, że to ze względu na moją nieznajomość rynku, trudno o jakiś sensowny wybór, ale widzę, że problemem jest mała podaż i nawet trochę po głowie chodzą mi mieszkania "używane", np. po 2015 r.

W gwoli ścisłości - mieszkanie dwupokojowe w moim mniemaniu to 35-50 m2, budżet czy metraż można nieco nagiąć, jeśli będzie warto, lokalizacji już nie.


marcopolo
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2024, 11:15

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: marcopolo » 05 maja 2024, 15:24

gratka.pl/nieruchomosci/nowe-mieszkanie-krakow-podgorze-stare-ul-dabrowskiego/ob/34356673#gallery

bbcdevelopment.pl/index.php

Na Dąbrowskiego i Na Dekerta znalazłem jeszcze takie coś (linki powyżej), ale przyznam, że Dąbrowskiego od Archicom bardziej mi odpowiada i nawet coś tam przyrezerwowałem. Ta bliższa okolica (widok z okien) wydaje się mniej atrakcyjna niż okolica "dalsza - spacerowa".
kazimiera pisze:
fjrc pisze:Jeszcze wpadła mi do głowy inwestycja przy Wita Stwosza.

wita.archicom.pl/mieszkania

Daj znać co rozważasz w tej cenie bo temat to bardzo dobra zagwozdka!
Może jeszcze ktoś wpadnie na jakąś inwestycję. Chętnie zobaczę ;)
I jak ktoś wcześniej napisał, gdzie są ci wszyscy eksperci od tanich mieszkań w Krakowie z rynku deweloperskiego? Halo? :lol:

Dąbrowskiego odrzuciłam od razu ze względu na najbliższą okolicę, rzekłabym o najwyższym zagęszczeniu ruder, wydaje mi się tam po prostu brudno, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.
Będąc w Krakowie parę tygodni temu oczywiście oglądnęłam również ten teren przy ul. Wita Stworza. Hines Rakowicka wygląda dla mnie bardzo w porządku, natomiast im dalej w stronę al. 29 Listopada tym gorzej, może dlatego, że to dzikie tereny, póki co, ale estakada jakoś mocno psuje wrażenie z pobytu tam. Miałam wrażenie, że bardzo ciężko o swobodę poruszania się tam, wyjazdów itp., natomiast to co odrzuciło mnie to układy mieszkań dwupokojowych, może w następnych etapach będzie lepiej, tylko w biurze nie chcieli powiedzieć kiedy one się pojawią, ani w jakiej kolejności, może dlatego, że najpierw chcą najgorsze mieszkania sprzedać.

Dziękuję Panu raz jeszcze za zainteresowanie wątkiem. Myślałam, że to ze względu na moją nieznajomość rynku, trudno o jakiś sensowny wybór, ale widzę, że problemem jest mała podaż i nawet trochę po głowie chodzą mi mieszkania "używane", np. po 2015 r.

W gwoli ścisłości - mieszkanie dwupokojowe w moim mniemaniu to 35-50 m2, budżet czy metraż można nieco nagiąć, jeśli będzie warto, lokalizacji już nie.

fjrc
Posty: 177
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: fjrc » 05 maja 2024, 15:48

Okolice 29 Alei faktycznie nie zachęcają, natomiast Dom Development ma genialne ceny na ostatnie mieszkania w inwestycji obok Cmentarza Rakowickiego.
Aktualnie 2 pokoje można dostać od 17.500
Dlatego, że to ostatnie mieszkania, to pewnie nie będzie miejsc parkingowych albo zostały najgorzej usytuowane

domd.pl/pl-pl/krakow/lista-inwestycji/29-aleja/wyniki-wyszukiwania-29-aleja?&city=krakow&language=pl-pl&type=mk&viewType=tiles

Bas Kra
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: Bas Kra » 05 maja 2024, 16:41

Z takich drogich jeszcze takie cos jest fajne
superopcja.pl/inwestycja/kalwaryjska-70/krakow-podgorze/12

Polecam tę panią ze zdjęcia, kompetetnta i energiczna

fjrc
Posty: 177
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: fjrc » 05 maja 2024, 17:12

@marcopolo ta inwestycja Dekerta 9, to w Żyradowie jest :)

kazimiera
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2023, 9:13

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: kazimiera » 05 maja 2024, 19:14

Bas Kra pisze:Btw - przecież autorka nie napisała ile metrow. Moze 100 metrów po 22 t, niech se podzieli przez inna cenę


Idąc za poniższą radą, proszę o wskazanie owych uczciwych ofert z rynku wtórnego.

Bas Kra pisze:Zanim kupicie gotowe mieszkanie u dewelopera, sprawdźcie ogłoszenia na otodom, znajdziecie na pewno ogłoszenia fliperów i inwestorów dużo tańsze niz w ofercie!

Nie podaję konkretnych przykładów, bo wiadomo, ogloszenia są przelotne, ale warto sprawdzić każdą drogę.

Lokalizacja w obrębie II obwodnicy, od południa ograniczona Wisłą, metraż do 50 m2.


marcopolo
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2024, 11:15

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: marcopolo » 05 maja 2024, 21:27

1. Nie dostałem upustu, cena za mieszkanie jest "katalogowa" ze strony internetowej. Nie ma opłaty i umowy rezerwacyjnej od razu przechodzimy do umowy deweloperskiej.
2. W umowie deweloperskiej (projekt) wpisane jest co stanowi zaliczkę a co zadatek (będzie to około 5%.
3. chodzi o to, że jeżeli bańka pęknie w przeciągu kilkunastu miesięcy (zakładamy, że ona jest) to na rynku będzie korekta cen i powinny pojawić się oferty sprzedaży w większej ilości (powinno być w czym "przebierać") W takim przypadku (gdzieś koło października/listopada 2025) będę oceniał, czy wycofuję się z zakupu mieszkania i tracę zadatek 5% (około 40 tyś zł) ale jednocześnie kupuję mieszkanie np. z rynku wtórnego lub po przecenach u innego dewelopera. Zakładam, że to będzie mieszkanie dostępne "od ręki". Żeby to miało sens mieszkanie powinno być tańsze o około 80 tyś. zł od ceny ofertowej z maja 2024.
4. jeżeli ceny będą na podobnym poziomie, zgodnie z harmonogramem realizuję umowę deweloperską.
5. taki jest plan, ale jeszcze chwilkę potrzebuję żeby wdrożyć go w życie.




bartekrk pisze:
marcopolo pisze:Masz jakiś pomysł kiedy ta bańka pęknie i jaka będzie korekta?

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania teraz a termin oddania to koniec roku 2025 / początek 2026.
Jeżeli korekta na rynku w przeciągu kilkunastu miesięcy byłaby duża, powiedzmy od 15% do 20% to prawdopodobnie zrezygnowałbym z zakupionego mieszkania, tracąc tym samym zadatek około 5 %. A kupiłbym coś po obniżonej cenie.

To nie jest tak, że każdy jest napalony jak szczerbaty na suchary, ale jesteśmy tu i teraz i jakieś decyzje każdy musi podjąć, Ocena czy decyzja była dobra okaże się w przyszłości. Też uważam, że ceny są za wysokie , ale czy na ten moment mogą być niższe?
Jeżeli w przeciągu kilkunastu miesięcy bańka pęknie będzie spory wysyp ofert (rynek wtóry) i przecena (rynek pierwotny), więc zawsze mogę odpalić moją opcję "atomową" i zrezygnować z zaliczkowanego lokalu tracą zadatek, ale wtedy rozumiem, że "wyrywam" ofertę z 15% dyskontem.
Z kolei Jeżeli ceny spadną o 5% do 10% to trudno muszę przełknąć taką "stratę" licząc, że w przyszłość ceny nieruchomości będą szły górę zgodnie z długoletnim trendem. Korzyścią jest lokalizacja, którą sobie zarezerwowałem (w moim subiektywnym odczuciu bardzo dobra).
Nie kupuję mieszkania inwestycyjnie, więc korekty w cenach nieruchomosci o te 5-10% mnie nie przerażają i w przeszłości się już zdarzały a długoletni trend został zachowany.

pozdrawiam

W jakiej wysokości uzyskałeś rabat względem ceny ofertowej, o ile w ogóle go udzielili? Opłata rezerwacyjna stanowi tam zadatek, a nie zaliczkę? System płatności to pewne transzowanie zgodne z postępem budowy?

MarcinG
Posty: 27
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Nowe mieszkanie do 22 tys. za m2

Postautor: MarcinG » 06 maja 2024, 9:52

Szedlbym w ta inwestycje. Chcialem tam kupic mieszkanie, ale brakowalo ukladu, ktory by mi odpowiadal, ale miejsce moim zdaniem bardzo fajne.
Gdy rozmawialem z agentem, miejsce postojowe w garazu bylo "gratis" do miezkania, wiec w sumie spoko opcja.

Najwiekszy minus, to w praktyce brak balkonow.

otodom.pl/pl/oferta/stare-debniki-wysoki-standard-ID4kaEE



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości