Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Kudas
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 14:12

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Kudas » 21 lis 2018, 14:17

Niestety jako przyszły mieszkaniec innej inwestycji HSD Arrow muszę powiedzieć, że ich terminowość oraz rzetelność jest na tragicznym poziomie. Inwestycja, którą będę zamieszkiwał miała być zakończona do końca II kwartału 2018 i tak dalej jest na ich stronie internetowej a fakt jest taki, że na dzisiejszy dzień nie wiadomo czy do końca roku będzie pozwolenie na użytkowanie. A jedynie w ramach dobrej woli, czyli w obawie przed konsekwencjami wynikającymi z KC deweloper przekazał mieszkania do wykończenia na zasadach czysto partyzanckich. Niestety lepiej liczyć się ze sporym opóźnieniem


MrPerfect
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:28

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: MrPerfect » 21 lis 2018, 14:54

Kudas pisze:deweloper przekazał mieszkania do wykończenia na zasadach czysto partyzanckich

To tak legalnie można? :)

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: u1thar » 21 lis 2018, 17:38

Kudas pisze: A jedynie w ramach dobrej woli, czyli w obawie przed konsekwencjami wynikającymi z KC deweloper przekazał mieszkania do wykończenia na zasadach czysto partyzanckich. Niestety lepiej liczyć się ze sporym opóźnieniem

Osobiście sugeruje to 3x przemyśleć zanim się wyłoży kolejne kilkadziesiat tysięcy na wykończenie przed przeniesieniem własności...


Fifi
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 13:53

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Fifi » 23 lis 2018, 8:58

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ten wpis śmierdzi mi trochu konkurencja gdyż nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem aby developer wydał klucze w ramach dobrej woli bez pozwolen urzedowych jako ze jest to chyba karalne
u1thar pisze:
Kudas pisze: A jedynie w ramach dobrej woli, czyli w obawie przed konsekwencjami wynikającymi z KC deweloper przekazał mieszkania do wykończenia na zasadach czysto partyzanckich. Niestety lepiej liczyć się ze sporym opóźnieniem

Osobiście sugeruje to 3x przemyśleć zanim się wyłoży kolejne kilkadziesiat tysięcy na wykończenie przed przeniesieniem własności...

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: u1thar » 23 lis 2018, 9:43

No to Cię zaskoczę, ale takie rzeczy się dzieją nagminnie u wielu Deweloperów. Niektórzy w krk mają opóźnienia nawet 4-6 miesięczne. Wszystko z powodu brakujących ekip wykończeniowych. Nie jest to karalne chyba - ryzyko kupującego.
Nie mam nic osobiście do tego Dewelopera. Nawet uważam, że wizualnie ta inwestycja jest bardzo fancy :)

Fifi
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 13:53

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Fifi » 28 lis 2018, 11:54

u1thar pisze:No to Cię zaskoczę, ale takie rzeczy się dzieją nagminnie u wielu Deweloperów. Niektórzy w krk mają opóźnienia nawet 4-6 miesięczne. Wszystko z powodu brakujących ekip wykończeniowych. Nie jest to karalne chyba - ryzyko kupującego.
Nie mam nic osobiście do tego Dewelopera. Nawet uważam, że wizualnie ta inwestycja jest bardzo fancy :)


Więc muszę przyznać że czuje lekkie zdziwienie ale jak zaznaczylas/zaznaczyles ryzyko kupujacego. Mnie pociesza fakt ze developer płaci karę za opoźnienie przynajmniej na Strumiennej. Patrząc po cenach z metra przy budynku C to ci ktorzy kupili mieszkanie w budynku A w pre-order zrobili swietny interes (roznica ceny z metra na poziomie 800-1000 PLN)

krisak13
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2018, 15:15

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: krisak13 » 28 lis 2018, 12:47

Gdziekolwiek byś nie kupił jest taka różnica cen w Krakowie, tylko czy to jest dobry interes można stwierdzić, gdy sprzedaż nieruchomość za tą wyższą kwotę, bo dopóki jej nie spienieżysz to tylko czysta spekulacja :)

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: u1thar » 28 lis 2018, 17:05

Fifi pisze: Mnie pociesza fakt ze developer płaci karę za opoźnienie przynajmniej na Strumiennej. Patrząc po cenach z metra przy budynku C to ci ktorzy kupili mieszkanie w budynku A w pre-order zrobili swietny interes (roznica ceny z metra na poziomie 800-1000 PLN)

No to trzeba przyznać, że się postarali. Bo zazwyczaj takiego zapisu nie ma. A co do cen, to świetny interes zrobił każdy kupujący ponad 1 rok temu. Ceny podskoczyły na wszystkich inwestycjach o min. 200zł w góre. Ceny też zawsze rosną w zależnosci od postępu prac. Inna cena gdy wykonywane są fundamenty a inna gdy wykańczają już wnętrza. Pasuje jeszcze nadmienić, że jak kupujesz na kredyt to musisz sobie wyliczyć ile zapłacisz odsetek od poszczególnych transz przed odbiorem i w jakich % i czasie te przelewy będą wykonywane. Przy długim okresie oczekiwania np. 1,5r i niekorzystnym harmonogramie płatności może wyjść, że dużo nie oszczędzisz kupując przy samym starcie inwestycji. Taka różnica 200-300zł może się zniwelować.

Przy obecnych cenach m^2 za stan deweloperski oraz kosztach wykończenia na poziomie 40-100tys ciężko mówić o spieniężeniu :) Nie jest łatwo sprzedać kilkuletnie mieszkanie z zyskiem, szczególnie te duże metraże.


Fifi
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 13:53

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Fifi » 29 lis 2018, 10:06

u1thar pisze:
Fifi pisze: Mnie pociesza fakt ze developer płaci karę za opoźnienie przynajmniej na Strumiennej. Patrząc po cenach z metra przy budynku C to ci ktorzy kupili mieszkanie w budynku A w pre-order zrobili swietny interes (roznica ceny z metra na poziomie 800-1000 PLN)

No to trzeba przyznać, że się postarali. Bo zazwyczaj takiego zapisu nie ma. A co do cen, to świetny interes zrobił każdy kupujący ponad 1 rok temu. Ceny podskoczyły na wszystkich inwestycjach o min. 200zł w góre. Ceny też zawsze rosną w zależnosci od postępu prac. Inna cena gdy wykonywane są fundamenty a inna gdy wykańczają już wnętrza. Pasuje jeszcze nadmienić, że jak kupujesz na kredyt to musisz sobie wyliczyć ile zapłacisz odsetek od poszczególnych transz przed odbiorem i w jakich % i czasie te przelewy będą wykonywane. Przy długim okresie oczekiwania np. 1,5r i niekorzystnym harmonogramie płatności może wyjść, że dużo nie oszczędzisz kupując przy samym starcie inwestycji. Taka różnica 200-300zł może się zniwelować.

Przy obecnych cenach m^2 za stan deweloperski oraz kosztach wykończenia na poziomie 40-100tys ciężko mówić o spieniężeniu :) Nie jest łatwo sprzedać kilkuletnie mieszkanie z zyskiem, szczególnie te duże metraże.

Budynek A w przedsprzedaży kosztował 6300-6400 a Budynek C na wyższych kondygnacjach do 7200. Nie do końca się zgodzę z tymi dużymi metrazami bo wszystko zalezy od celu mieszkania i typu klienta. Jest duzo ludzi szukajacych malych klatek pod wynajem lub dla singli, jest target srednich mieszkac 50-70M dla rodzin i jest target klientow szukajacych bardzo specyficznych mieszkan ktore przewaznie znikaja na etapie planowanjia wsrod znajomych developerow lub bliskich klientow bo dostaja plany przed wypuszczeniem ich na strone. Jest to o tyle ciekawa inwestycja gdyz zeszlo mi przeszlo 2 lata zanim znalazlem mieszkanie o dobrym metrazu z duzym tarasem powyzej 40M ktore nie jest w cenie zaporowej jak na Wislanych powyzej 10-12 z metra.

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: u1thar » 29 lis 2018, 11:53

Wiesz co, ja półtorej roku temu zastanawiałem się pomiędzy tą inwestycją a inwestycją na Kordiana. Lokalizacje niby zbliżone, Koediana jednak o wiele lepiej skomunikowana (MPK) i w dodatku oddalona od ruchliwych ulic pokroju Turowicza. Bardzo spodobał mi się wygląd tego budynku na Strumiennej, nowoczesny design, duże oszklone balkony itd :) Ale już wtedy ceny były w przedziale 6-7k. A na Kordiana dało się wyrwać mieszkanie na wyższych piętrach za 5,5k zł m^2. Każdy ma jakieś swoje oczekiwania, ale gdzieś ostatecznie jednak głównym kryterium jest cena i godzimy się na ustępstwa. Ja przynajmniej tym się kieruje gdy mam w planach przeznaczyć to mieszkanie za kilka lat pod wynajem a poza zasięgiem są inwestycje w centrum. Mowa była o odsprzedaży a z tym już jest obecnie gorzej:) Aktualnie najkorzystniej cenowo jest kupić mieszkanie w wielkiej płycie i wyremontować niż nabyć stan deweloperski. W takim przypadku można liczyć na zysk, ale już coraz mniejszy. Ty kupując swoje lokum na Strumiennej masz gwarancje, że budynek będzie tam stał przez najbliższe 60-80lat. Większosć ludzi kupuje stan deweloperski z zamysłem zamieszkania tam bądź formy inwestycji w postaci wieloletniego wynajmu. Wątpliwa jest jednak szybka sprzedaż i oczekiwanie na duży zysk, ciężko liczyć na zwrot całości poniesionych kosztów w wykończenie, sprzęt itd i oczekiwanie jeszcze sporego zarobku. To już bardzo mały % klientów "napalonych" na daną lokalizację/ konkretny budynek jest w stanie przepłacić.
ps; gratuluje wytrwałości w poszukiwaniu mieszkania ;) Chyba każdy chciałby mieć widok na zakole Wisły, ale dla mnie te widoki nie rekompensują trudów życia w samym centrum i cen tych mieszkań. Historia pokazała na przykładzie rozwiniętych gospodarek, że większość ludzi prędzej czy później ucieka na obrzeża. HSD chwaliło się, że z niektórych mieszkań będzie widok na Wawel, jeżeli nabyłaś/eś takie lokum to nawet bardzo gratuluje :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości