Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mototrol
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:46

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków i poprawa komunikacji publicznej wokół niej

Postautor: mototrol » 26 paź 2017, 9:41

Teoretycznie do końca 2020 ma zostać oddana trasa Łagiewnicka, więc można liczyć na linię tramwajowa, niby nie aż tak blisko, ale tez nie jakoś bardzo daleko.


Myszkin11
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:32

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Myszkin11 » 04 lis 2017, 23:37

Witam przyszłych sąsiadów :)

Należałoby pomyśleć o jakiejś grupie, jest teraz masa narzędzi usprawniających komunikację.
Widziałem głosy o niechęci do facebooka, więc może jak zbierze się nas wiecej to pomyślimy o czymś innym :)

Inwestycja przesunięta o pół roku, jak zapewne zostaliście poinformowani. Ktoś może wie coś wiecej?
Ja wiem tyle, że przyczyną jest ZIKIT ostatnio niechętny do wydawania pozwoleń na przebudowy dróg, jako że doszło do komunikacyjnego paraliżu w mieście spowodowanego właśnie przebudowami. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to krócej niż pół roku.

Byłem na miejscu i widziałem, że zakończono prace ziemne pod pierwszy budynek, zniknęła nawet koparka. Nie wygląda to imponująco, ale postęp prac wydaje się zgodny z harmonogramem.

Z fajnych wieści - po sprawdzeniu planu zagospodarowania, w okolicy miasto planuje dwa tereny zielone - park bonarka i park duchacki, obydwa w odświeżonej formie pod kątem rekreacji :)

ami
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2017, 15:10

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: ami » 06 lis 2017, 11:44

Myszkin11 pisze:Byłem na miejscu i widziałem, że zakończono prace ziemne pod pierwszy budynek, zniknęła nawet koparka. Nie wygląda to imponująco, ale postęp prac wydaje się zgodny z harmonogramem.

Szkoda, że nie zrobiłeś jakichś zdjęć, bo chętnie bym zobaczył, jak idzie budowa :) I z tego, co widziałem na innych budowach, to chyba najwięcej czasu schodzi z kondygnacją podziemną, jeśli wyjdą już ponad poziom zero, to później już idzie 2-3 tygodnie na piętro ;)


ami
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2017, 15:10

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: ami » 06 lis 2017, 11:48

Myszkin11 pisze:Z fajnych wieści - po sprawdzeniu planu zagospodarowania, w okolicy miasto planuje dwa tereny zielone - park bonarka i park duchacki, obydwa w odświeżonej formie pod kątem rekreacji :)

Który to plan zagospodarowania, prześlesz jakiegoś linka do niego, bo chętnie bym też obejrzał i zobaczył, jak daleko Osiedle Strumienna od HSD Arrow będzie od najbliższego parku :) Nie wiesz czy odbywały się już jakieś konsultacje społeczne w sprawie utworzenia tych terenów zielonych :?:

Myszkin11
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:32

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Myszkin11 » 06 lis 2017, 12:18

Niestety planów zagospodarowania nie posiadam.
Informacje o tych parkach są jawne, proponuję wygooglować hasła "park bonarka" i "park duchacki", pisało o tym sporo portali :)
Miasto ogłosiło plany modernizacyjne w czerwcu tego roku i wszystkie newsy pochodzą właśnie z tego okresu.

Ktoś wcześniej sugerował założenie społeczności w google+, ale jest post zniknał O.o. Moje posty też znikają, więc również proponuję przenieść się na taką grupę :)
Poniżej link do społeczności publicznej, każdy powinien widzieć zawartość bez konieczności zaproszenia.
Zapraszam do dołączenia!

plus.google.com/u/0/communities/111424512674975924185

Udostępniam tam aktualne zdjęcia placu budowy.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 13:38 przez Myszkin11, łącznie zmieniany 1 raz.

mariuszns
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2017, 9:09

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: mariuszns » 06 lis 2017, 12:24

Super ;) nie wiem dlaczego mój post został usunięty.

ami
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2017, 15:10

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: ami » 06 lis 2017, 22:53

Myszkin11 pisze:Zapraszam do dołączenia!

Zwróćcie uwagę na to, że nie każdy ma konto na Google, podobnie jak Facebooka, dlatego ja jednak wolałabym pozostać tutaj. Mnie otwarte forum pomogło przy zakupie mieszkania, pewnie innym osobom tutaj także :) Nie chciałabym tego stracić, a w przyszłości można się zastanowić co dalej.

I dobrze by było, żeby deweloper HSD Arrow widział, że patrzymy mu na ręce i inni też patrzą, więc może będzie się starał odrobię bardziej ;) A jeśli ktoś chce to "zaorać" w swoim pierwszym albo drugim poście na forum, to dla mnie jest coś nie tak... Może lepiej założyć tu osobne forum inwestycji Strumienna 22 Kraków :)

Myszkin11
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:32

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Myszkin11 » 07 lis 2017, 10:29

Równie dobrze można powiedzieć, że na forum też trzeba założyć konto :D

Grupa jest publiczna i wszystko jest widoczne, nie ma konieczności posiadania żadnego konta.
Wrzuciłem zdjęcia tam, jedynie dlatego, że tutaj się nie wyświetlały i martwi mnie trochę to, że nasze posty stąd cyklicznie znikają. W każdym razie nie namawiam, ale kiedy nas przybędzie może przydać się miejsce do wymiany lokalnych informacji :)

Może kogoś zainteresować:

rowery.zikit.pl/audyt/przebudowa-ukladu-komunikacyjnego-przy-ul-strumiennej-tarnobrzeskiej-pierzchowka-i-polomskiego

Plan przebudowy skrzyżowania przed inwestycją, na stronie ZIKITu niestety nie ma konkretnych informacji o opóźnieniu.


marek1980
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2017, 8:54

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: marek1980 » 22 gru 2017, 9:00

Witam wszystkich Sąsiadów. Zwłaszcza z budynku A :)

a_mngh
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2017, 20:24

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: a_mngh » 27 gru 2017, 20:54

Witam,

również jestem zainteresowana mieszkaniem w tej inwestycji. Jesteśmy po rozmowach, mamy wstępną rezerwację i kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Wszystko super, ale jedno co poważnie mnie martwi to termin oddania...
Rozpoczęcie opóźniło się o pół roku, oficjalne zakończenie o rok... Pan w biurze twierdzi, że terminy te są mocno nadmuchane "na wszelki wypadek" a budowa powinna zakończyć się w III kwartale 2019, chociaż podczas dzisiejszej rozmowy pojawił się nagle termin IV kw 2020. Dość długo jak na tak małe osiedle.
Ciężko uwierzyć mi w szybsze oddanie lub nawet "terminowe" patrząc na zdjęcie na grupie Google. Dzisiaj stojąc w bramie wjazdowej widziałam dokładnie to samo co na zdjęciach sprzed 7 tygodni
( https://plus.google.com/u/0/photos/1074 ... 6ed33a0b4b)

Koparka w tym samym miejscu plus żadnego człowieka widocznego na budowie. Nawet ciecia przy wjeździe.
Ktoś tydzień temu napisał, że będą już lać pierwsze fundamenty - dziś wiadomość w biurze, że nie wylali jeszcze nawet chudego betonu. Rozumiem problemy z Zikitem i drogą ale roboty ziemne można przecież prowadzić, tym bardziej, że pogoda sprzyja....



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 38 gości