Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kosak
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2018, 13:02

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: kosak » 13 kwie 2018, 12:01

Czy ktoś ze znawców tematu mógłby ocenić czy prace postepują zgodnie z harmonogramem. Czy deweloper przykłada się do prac i jest wiarygodny. Sam rachunek powierniczy otwarty tak naprawdę niczego nie gwarantuje.


kosak
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2018, 13:02

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: kosak » 02 maja 2018, 14:08

Nowe zdjęcia z 1 maja 2018 pod linkiem :

plus.google.com/u/0/communities/111424512674975924185

Obrazek

somebuddy
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:40

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: somebuddy » 21 maja 2018, 19:49

Myszkin11 pisze:Podejrzewam, że po osiągnięciu stanu surowego deweloper będzie rozwijał kolejne budynki - w pierwszej kolejności B, a potem budynki II etapu inwestycji, a te już ukończone będą powoli wykańczane.
Z tego co wiem, to wszystkie 5 budynków ma być gotowych na zakończenie inwestycji.

Rozmawiałem z HSD w temacie II etapu i Twoje przypuszczenia są błędne. Jak na razie nie posiadają żadnych szczegółów odnośnie metraży, cen czy terminów. Uzyskałem wymijająca odpowiedź, że szczegóły powinny być znane w drugiej połowie roku. No i przede wszystkim należy założyć, że II etap będzie się budował tyle samo co etap I. Także jeżeli komuś się na prawdę nie spieszy, to może czekać. Pytanie tylko jak długo :shock:


Fifi
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 13:53

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Fifi » 29 maja 2018, 13:57

Słyszałem bardzo pozytywne opinie od ludzi którzy z nimi współpracowali w Kielcach i Krakowie oraz kilku zaprzyjaźnionych Doradców Kredytowych. Bardzo solidna firma jeśli chodzi o dostarczenie dokumentacji do banku w krótkim czasie i profesjonalne podejście. Sam kupiłem mieszkanie w budynku B z czasem oddania do 2 połowy/kwartału 2020. W razie pytań o procedure kredytową lub przebieg negocjacji chętnie odpowiem. :) btw budynek B posiada 4 mieszkania z ogromnymi tarasami na dachu

Kasiap
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:41

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Kasiap » 29 maja 2018, 17:40

Hmmm niestety z terminami jest tragicznie.
Inwestycja przy Parku Zaczarowane dróżki nie otrzymała pozwolenia na budowę. 1.5 roku zwodzenia i projekt diabli wzieli.
Podobna sytuacja aktualnie przy Dobrego Pasterza
Mamy podpisaną umowę ponad 1.5 roku i nic dalej brak pozwolenia.
I się nie zanosi.
Zero konkretów.
Urząd ma terminy administracyjne ale Hsd one nie dotyczą. Pan pojechał na urlop i wniosek leżał kilka miesięcy. . .
Teraz znowu leży i nikt nic nie wie.
Nie sądzę aby nagle przy obsłudze kredytu wszystko się zmieniło. ..

Fifi
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 13:53

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Fifi » 30 maja 2018, 10:49

W przypadku podpisania umowy deweloperskiej/notarialnej z HSD , firma zobowiązuje się do ukończenia inwestycji w określonym terminie. Jeśli firma nie dotrzyma terminu płaci karę umowną za każdy dzień zwłoki (przynajmniej tak wynika z mojej umowy notarialnej). Osobiście wiem że inwestycje w Kielcach oraz Trybuny Ludów były ukończone w uzgodnionym terminie. Jeśli chodzi o ulicę Strumienna jestem przekonany ze Deweloperowi zależy również na jak najszybszym wybudowaniu 2 pierwszych budynków tym bardziej ze mieszkania prawie w całości zostały już sprzedane. W razie zainteresowania kredytem hipotecznym i pomocą doradcy polecam sie na przyszłość

kosak
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2018, 13:02

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: kosak » 11 lip 2018, 11:22

ważna informacja od dewelopera z 9 lipca, sprawdźcie swoje skrzynki :)

"Witamy,

Informujemy, iż do końca tego miesiąca tj. do 31.07.2018 r. istnieje możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w składzie i układzie ścian działowych na inwestycji. Jeżeli są Państwo zainteresowani prosimy o kontakt z naszym inżynierem poniżej przesyłamy dane kontaktowe.


W treści tematu maila prosimy wpisać Lokalizację budowy i jej etap – Numer mieszkania – Dane Klienta, np. Strumienna Bud A – M01 – Jan Kowalski.

Zmiany należy wrysować na kartach lokalu dostępnych na stronie firmy

Dodatkowo prosimy o kontynowanie korespondencji mailowej, co ułatwi przekaz informacji.

Ostateczność zmian (już po konsultacjach) należy potwierdzić podpisem, zeskanować i przesłać.

Nie ustosunkowanie się do powyższego może skutkować nie wprowadzeniem zmian.



Informujemy również, że zmiany lokatorskie dotyczące instalacji (wod-kan, CO, elektryczna) będą ustalane bezpośrednio z Podwykonawcami i o możliwości ich wprowadzania poinformujemy mailowo. Szacujemy, że taka informacja pojawi się do końca sierpnia."

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: Maria » 06 paź 2018, 11:58

Czy ma ktoś informacje kiedy będzie w sprzedaży drugi etap ?


kriskros
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2018, 8:24

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: kriskros » 09 paź 2018, 8:36

Maria pisze:Czy ma ktoś informacje kiedy będzie w sprzedaży drugi etap ?


Podobno publikacja w tym lub następnym tygodniu, ciekawe jakie ceny :mrgreen: :?:

jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Inwestycja ul. Strumienna Kraków (Bonarka) - HSD Arrow - opinie na forum

Postautor: jakubiakuellen » 09 paź 2018, 14:27

kriskros pisze:
Maria pisze:Czy ma ktoś informacje kiedy będzie w sprzedaży drugi etap ?


Podobno publikacja w tym lub następnym tygodniu, ciekawe jakie ceny :mrgreen: :?:



Ceny są już znane od początku września, czyli od momentu przedsprzedaży (nieoficjalnej, dla osób które były zapisane na powiadomienie mailingowe lub telefoniczne). Sam zarezerwowałem w tej inwestycji mieszkanie jako jeden z pierwszych. Teraz ceny będą odpowiednio wyższe do 200zł/m2. W dodatku wszystkie najciekawsze mieszkanka są już porezerwowane jak to zawsze bywa. Do niektórych jest kolejka nawet na 8 osób ;D
Jedyny szkopuł to oczekiwanie na wybudowanie ok. 3 latka..



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Rapanui i 36 gości