Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: ragar » 13 lip 2018, 14:30

Jeśli chodzi o to, czy wynajmować firmę na odbiór mieszkania, to, nie wiem czy jest sens kogoś brać do tego specjalnego. Wystarczy tylko podczas odbioru mieszkania, trzymać się mniej więcej opisanych pod linkiem procedur i mieć jakie takie podjęcie o posługiwaniu się poziomicą - co nie jest specjalnie trudne. Ze specjalistycznych rzeczy, to jest termowizja, ale jak jest ciepło za oknami, to ma to niewielki sens z racji niewielkiej różnicy temperatur w mieszkaniu i na zewnątrz, więc to i tak odpada.

Ostatnio widziałem, że jakaś firma wrzucała strasznie dużo spamu reklamowego związanego z odbiorami, jakoś takie metody "promocji" nie budzą specjalnego zaufania :)


mikusik14
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2018, 15:07

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: mikusik14 » 13 lip 2018, 15:44

Pytanie, skoro ostateczny odbiór jest do 30 września to = przekazniem kluczy i możliwością zaczęcia remontu? czy dopiero po przepisaniu ksiąg wieczystych itd będzie możliwość remontu?

franciszeks
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2018, 18:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: franciszeks » 20 lip 2018, 18:33

acinek16 pisze:jeżeli chcesz to mogę Ci polecić dobrego doradcę finansowego. Mi pomógł bardzo począwszy od kontaktu z deweloperem po sprawy związane z hipoteką. W sumie w banku byłem tylko raz, podpisać umowę. Jest bardzo poukładany i rzetelny. I co najważniejsze nie napiera żeby brać kredyt w konkretnym banku. Przedstawia wszystkie wyliczenia, plusy i minusy każdej z ofert i wspólnie pomaga podjąć decyzje.

Z jakiegoś powodu nie mogę wysłać prywatnej wiadomości - czy mógłbyś jakoś naprowadzić mnie na tego doradcę? :)


acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 20 lip 2018, 18:48

Nie wiem czy moge tak bezposrednio podawac na niego namiary. Zeby zaraz ktos sie nie przyczepil ze naganiam albo reklame na forum robie. Napisz do mnie na email. wolanek1991@gmail.com

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Nowy » 20 lip 2018, 21:28

mikusik14 pisze:Pytanie, skoro ostateczny odbiór jest do 30 września to = przekazniem kluczy i możliwością zaczęcia remontu? czy dopiero po przepisaniu ksiąg wieczystych itd będzie możliwość remontu?

Z tego, co się orientuję, to zwykle wygląda to tak, że jak się już odbierze mieszkanie od dewelopera, to można w nim już działać z wykończeniem. Z tym, że gdyby się nie podpisało aktu notarialnego (czyli mieszkanie nie zostałoby faktycznie sprzedane), to deweloper mógłby sobie zażyczyć jego przywrócenia do stanu deweloperskiego, ale to chyba raczej rzadkie sytuacje :)

Angela18
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2018, 9:46

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Angela18 » 23 lip 2018, 9:48

Czy ktoś już jest po wstępnym odbiorze mieszkania?
Jak wrażenia? Wystąpiło u was dużo usterek? Na co zwrócić uwagę?

Matt
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2017, 22:30

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Matt » 24 lip 2018, 15:15

My jesteśmy po wstępnym odbiorze. Mamy mieszkanie w budynku nr 1. Ogólnie wrażenie raczej dobre. Znalezione usterki to na pewno regulacja okien-jednego się nie dało otworzyć.
A jak u Was z usterkami? Może piszmy tutaj o usterkach, bo wtedy będziemy wiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę przy odbiorze końcowym.

MonikaM
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2018, 22:41

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: MonikaM » 11 sie 2018, 23:05

Ja dla mnie ogólnie słabo, bardzo słabo ... z jednej strony ulicy 4 klocki wciśnięte za dom, super jak zadymi z komina w zimie prosto w okna Residence ;-) z drugiej strony jeszcze większa kicha wciśnięta że igły nie wsadzisz , tutaj mieszkania zaczynają się na poziomie -3 m poziom terenu wokół, fajnie jak będzie padać deszcz przez tydzień, dwa to się się potopić będzie można a budynek do rozbiórki za kilka lat ... projekt dla kasy ... Pan jakiś tam który firmuje tą firmę szuka frajerów z kasą żeby napełnić kieszenie i tyle. No ale mamy wolny rynek i wolny wybór. Potem będzie płacz, gwarancja szybko minie za dwa lata i trzeba będzie mieszkać w tym ;-( Ja ruszam w miasto szukać ciekawszej lokalizacji, tutaj jednak brak w najbliższej okolicy infrastruktury. Nie mam na myśli mega dużej Galerii Bronowice i jeszcze kilku innych dużych sklepów ale gdzie najbliższa przychodnia, z przedszkolem już jest kłopot bo ta okolica jest od kilku lat jest mocno zabudowana a przedszkole jak było jedno tak jest, z dojazdem autobusami też nie za dobrze.

Słaba lokalizacja, słaba infrastruktura okolicy i ta ciasnota, żeby wycisnąć jak najwięcej kasiory.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: pozdro » 12 sie 2018, 8:49

Ogolnie polnoc Krakowa sie strasznie na dziko zabudowuje te cale bronowice wielkie za ikea i ROK czy gorka narodowa to chyba najgorsze osiedla budowane. Totalny chaos urbanostyczny, same juz te magazyy ikea j makro i salony samochodowe to typowo wiejska zabudowa. Miasto totalnie nie ogarnia budownictwa. Nie wyznaczylo tam siatki ulic, nie zbudowalo linii tramwajowych polaczen z SKM w Bronowicach byc moze mogla zbudowac jakis lacznik do linii kolejowej na estakadach zeby rozwijac SKM na polnoc w kierunku wielkiej wsi. Ogolniw to totalnie nie ogarniaja, nuduje sie taka wiejska lanowa zabudowa za ogrodzeniami produktow bloko podobnych, ktore nie tworza zadnych totalnie zadnych osiedli. Taki bangladesz urbamistyczny. Ja ogolnie poza linie kolejowa wole sie nie zapuszczac, max zakupy i ikea jak naprawde juz mi cos potrzeba, ale jak widze tamtejsza urbanistyke to potem spac nie moga. ;) nie wiem jak tam mozna mieszkac totalnie bez infrastruktury. Czy na piechote czy rowerem to trzeba kluczyc jak w Warazawie przez Rondo Daszynskiego. Brak komunikaci zbiorowej, brak deptakow, brak zieleni, beton, parkingi i ogolnie brak nawet chodnikow. Jak ma wsi. Choc czasami na wsiach lepiej bo jakies bosilo sportowe maja, park czy chodniki przy ulicach i pewna linie zabudowy.

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: slawek » 19 sie 2018, 23:52

pozdro pisze:Ogolnie polnoc Krakowa sie strasznie na dziko zabudowuje te cale bronowice wielkie za ikea i ROK czy gorka narodowa to chyba najgorsze osiedla budowane.

Muszę przyznać rację, kiedyś byłem oprotestować jakiś odrzucony projekt złożony w Budżecie Obywatelskim (chodziło o kładkę nad jedną z ruchliwych ulic w Krakowie, nieważne). Była tam też dziewczyna z tych rejonów, która wnioskowała o... budowę chodnika i oświetlenia wzdłuż ulicy, bo musi chodzić skrajem jezdni, albo po błocie wracając do domu.

A ma ktoś może jakieś zdjęcia i podzieli się tym, jak teraz wygląda inwestycja Stawowa Residence?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości