Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
BarbarA123
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2017, 16:51

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: BarbarA123 » 25 paź 2017, 17:05

Szanowni Państwo,

Jestem po bardzo dogłębnej analizie dewelopera jak i inwestycji,

Czy nikogo z Państwa nie dziwi fakt tak małej, stosunkowo ilosci sprzedanych mieszkań. ( 12 na 60 ) inwestycja obok, mimo wyższej ceny nie ma takiego problemu. Imperial proponuje w ramach promocji kupujacym dwa miejscca w cenie jednego lub laptop i ubezpiecznie nieruchomosci, czy to też na nie wzbudza kontrowerskj?


Nie jest to atak ani krytyka, po prostu staram się zebrac jak najwiecej informacji, bo pomimo ustawy deweloperskiej (2016 roku) rachunek powierniczy w wersji otwartej niczego nie gwarantuje. Deweloper ma ;prawo bowiem do dysponowania środkami po ukończeniu każdego z poszczególnych etapów.
Dodatkowo w prospekcie dewelopera jest pozwolenie na budowe dwóch budynków mieszkalnych o 5 kondygnacjach, tymaczem 4 już stoją planowane sa jeszcze trzy kolejne.
Co w takim przypadku z odbiorem inwestycji?
Dodatkowo sposób płatnosci zgodny z postępem prac, przy pierwszej tego rodzaju inwestycji nie jest dla kupujących komfortowy, bowiem inwestor ani deweloper nie mieli jeszcze okazji wzbudzic zaufnia poprzez już zrezalizowane projekty.

Bedę wdzięczna za opinie
Pozdrawiam


acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 25 paź 2017, 18:08

Skoro jest Pani po dogłębnej analizie to powinna Pani wiedzieć że "dwa budynki" to liczba garaży podziemnych, na których wybudowane są 4 obiekty. Po ukończeniu budowy każdy obiekt bedzie miał swój numer itd. Póki co technicznie i planowo są to dwa budynki.
Trzeci powstanie obok. Już jest nawet przygotowany plac pod budowę.

@MSH jeżeli chcesz to mogę Ci polecić dobrego doradcę finansowego. Mi pomógł bardzo począwszy od kontaktu z deweloperem po sprawy związane z hipoteką. W sumie w banku byłem tylko raz, podpisać umowę. Jest bardzo poukładany i rzetelny. I co najważniejsze nie napiera żeby brać kredyt w konkretnym banku. Przedstawia wszystkie wyliczenia, plusy i minusy każdej z ofert i wspólnie pomaga podjąć decyzje.

evelistka
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2017, 8:41

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: evelistka » 08 lis 2017, 9:49

MSH pisze:Ta-ra-ra-ram Ja dzisiaj podpisałem umowę deweloperską :-) Teraz tylko formalności z bankiem. Odnośnie pytania wcześniejszego, to mój znajomy architekt ( bardzo doświadczony ) sprawdził projekt ( jest ok ) i wykonawców ( też ok ). Pozdrawiam

Cześć, próbuję negocjować z deweloperem od miesiąca :( Mogę napisać pryv?


nanga
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:25

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: nanga » 10 lis 2017, 21:58

Witam,

Jestem zaineresowana ta inwestycja i chcialabym poznac Wasza opinie na temat dosc czesto ladujacych samolotow tuz nad dachami. Spedzilam w okolicy ok 40min, przelecialy 3 samoloty. Czy myslicie ze bedzie to bardzo przeszkadzac przyszlym mieszkancom? Zalezy mi na duzym balkonie, na ktorym chcialabym odpoczywac, a samoloty troche halasuja. Do 2021roku ma powstac nowy pas lotniskowy w Balicach, wydaj mi sie ze samoloty moga troche zmienic podejscie do ladowania (zaleznie od tego, ktory wariant projektu wybierze lotnisko), pewnie liczba samolotow ladujacych tez wzrosnie. Juz ten rok byl rekordowy, nastepne lata przewiduje ze beda go bily.
Co sadzicie? Wiem, ze obawa ta dotyczy wszystkich inwestycji w tej lokalizacji, jednak wydajac ponad 7 tys/m2 nalezaloby rozwazyc wszystkie za i przeciw.
Bede wdzieczna za podjecie tematu.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: pozdro » 10 lis 2017, 23:38

Moim zdanien samoloty to nie jest jakia wielki problem jednak leca dosc wysoko, pewnie max co 10 min w szczycie i jednak przy zamknietych oknach tak znowu nie slychac.
Aczkolwiek dla mnie to osiedle jest slabo zlokalizowane, niby niedaleko do bronowic, ale jednak takie wiejakie otoczenie bez perspektyw na sensowna urbanizacje. No chyba, ze ktos lubi taka forme zamieszkania. W bloku, a troche jak na wsi czyli bez udogodnien typu place miejskie, skwery parki, uslugi, dostep do tego co daje miasto. Chov z drugiej strony pewnie cena bardziej atrakcyjna niz gdzie indziej. Choc osobiscie w podobnej cenie wybralbym Czyzyny np Murapol Bienczycka lub Modernity lub Hynka od HSD Arrow. Jednak mieszkanie w pelnoprawnym miescie stosunkowo blisko do Krakowa, bliskosc lokalnego centrum przy placu centralnym. Ewentualnie Atal Aleja Pokoju 83 tez sensowne miejsce do zamieszkania, blisko tauron arena mozna na nogach wrocic z koncertru czy tramwajem itd.

Sandy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2018, 14:22

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Sandy » 14 sty 2018, 14:24

MSH pisze:Ta-ra-ra-ram Ja dzisiaj podpisałem umowę deweloperską :-) Teraz tylko formalności z bankiem. Odnośnie pytania wcześniejszego, to mój znajomy architekt ( bardzo doświadczony ) sprawdził projekt ( jest ok ) i wykonawców ( też ok ). Pozdrawiam

Hej :) ja tez jestem zainteresowana kupnem mieszkania na tym osiedlu . Na środę mam umówione spotkanie . Czy mogłabym Cie prosić o jakies szczegóły dotyczące umowy ? I negocjacji ceny ? Moze na PRIV , z góry dziekuje :)

mikusik14
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2018, 15:07

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: mikusik14 » 29 mar 2018, 15:09

WItam przyszłych lokatorów, czy jest tu ktoś kto zdecydował się na zakup? Ja się zdecydowałem i chętnie bym porozmawiał :D

acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 29 mar 2018, 17:49

Ja kupiłem już jakiś czas temu. Teraz tylko oczekuję sobie na oddanie inwestycji :) Myslałem że jest szansa żeby zakończenie budowy było przed czerwcem, ale niestety ostatnio otrzymałem informację że wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem :)


mikusik14
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2018, 15:07

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: mikusik14 » 29 mar 2018, 18:35

To dobrze, że planowo, oby tak było 8-) jak wrażenia dotyczące dewelopera, ogólnej współpracy? ja podpisuje umowe w przyszłytm tygodniu :roll:

acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 29 mar 2018, 18:41

Współpraca jest jak najbardziej ok. W sumie z niczym nie robili mi problemów. Zawsze można było się dogadać. Jedyny minus to to że dosyć ciężko się z nimi negocjuje cene:) Nie bardzo chcą schodzić z ceny. No ale sprzedaż idzie całkiem ładnie, zainteresowanie jest to w sumie nie ma co się dziwić.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blue, Google Adsense [Bot], Tuzinek i 37 gości