Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
maciekb92
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2017, 14:03

Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: maciekb92 » 25 lip 2017, 14:07

Witam wszystkich :D

Jakiś czas temu ruszyła nowa inwestycja przy stawowej o nazwie Imperial Stawowa Residence. Czy ktoś coś słyszał na temat tego dewelopera? Po za biurowcami, nie mogę znaleźć żądnego info na temat wcześniejszych inwestycji mieszkaniowych. Czy ktoś czytał np. wzór umowy deweloperskiej i może coś o niej powiedzieć?

Z góry dzięki za info ;)


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie inwestycji

Postautor: ragar » 25 lip 2017, 21:36

Faktycznie nie było jeszcze tego na forum, a wygląda na to, że osiedle Stawowa Residence Kraków od Imperial Capital, to spory projekt realizowany w Bronowicach Wielkich w naszym mieście, a do tego będzie on dopasowany do skali zabudowy powstającej w tej okolicy. Można tu wymienić sporo różnych projektów o podobnej skali, jak na przykład Osiedle 7 Życzeń - Eko-Park, Wood House Kraków, Apartamenty Bronowice, Apartamenty Waleczna - Fronton, Sosnowiecka i wiele, wiele innych, więc wybór w tej okolicy jest naprawdę duży i można sobie powybierać, jeśli ktoś gustuje w tej okolicy. A umówmy się, że jednak cały czas ma ona pewną specyfikę, jak mało sklepów, brak chodników przy niektórych ulicach itp. - miasto tam, jak na razie, cały czas się tworzy. Nie jest tam też chyba najlepiej z komunikacją publiczną, więc chyba to miejsce bardziej przyjazne dla zmotoryzowanych. Kojarzy ktoś, jaki ma być przy Stawowa Residence współczynnik miejsc postojowych :?: Bo już chyba nie można budować w naszym mieście czegoś, co ma niższy taki współczynnik, jak 1.

Obrazek

Budynki wyglądają nieźle, dobre wrażenie robią duże okna i obszerne balkony, trochę się zastanawiam czy to na pewno dobrze, że barierki są przezroczyste, bo wtedy na balkonach jest jednak mniej prywatności, a przy tym często widać na nich bałagan, a jeszcze gorzej się robi, jak tam zostaną powieszone różne słomianki i maty. Z drugiej strony jest dzięki temu więcej światła w mieszkaniach, co już należy uznać za plus. Wygląda na to, że w mieszkaniach na najwyższych piętrach znajdą się skosy.

Wybór nowych mieszkań w Krakowie w inwestycji Stawowa Residence jest jeszcze całkiem spory, chyba niedawno weszła do sprzedaży, sporo jest lokali 2-pokojowych w okolicach 40 metrów kwadratowych. Są mieszkania 3-pokojowe i 4-pokojowe, więc jest w czym wybierać, układy są niezłe, kąty pomiędzy ścianami w mieszkaniach, które przeglądałem, są proste, choć czasem trochę dużo miejsca marnuje się na przedpokoje. Natomiast jeśli chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie w tej inwestycji, to mam nadzieję, że nie jest tanio, bo mieszkania, które oglądałem, to 7 250 zł / 7 350 złotych za metr kwadratowy, czyli niemało, a co ciekawe, droższe było tu mieszkanie na parterze :) W tych cenach, to zastanowiłbym się nad kupnem czegoś bliżej centrum, może w inwestycji Art City Kraków, Cystersów Garden - Cordia albo Grzegórzki Park - Inter-Bud, ale podobnych lokalizacji w okolicach centrum i podobnych pod względem cenowych jest więcej, już chyba znacznie taniej jest np. w Apartamentach Mogilska - Activ Investment i tak dalej... Choć oczywiście wszystko to są znacznie większe projekty, pozbawione kameralności, której jednak jest w okolicy Stawowej nieco więcej. Przynajmniej takie są moje opinie o Stawowa Residence - Imperial, wiadomo, że kto co lubi :)

Zastanawiam się też, czy może ktoś ma jakieś pojęcie o tym, jakie ma deweloper Imperial Capital opinie, jest może ktoś, kto kupił już od nich mieszkanie i może coś o tym napisać na forum, czy nieruchomość spełniała oczekiwania i standardy opisane w umowie deweloperskiej :) Jeśli ktoś ma jakieś informacje, to chętnie poznam, mile widziane też zdjęcia z tej okolicy, na których można by zobaczyć gdzie ta inwestycja powstanie i co znajduje się w jej otoczeniu.

MSH
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:24

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: MSH » 22 sie 2017, 11:38

Ta-ra-ra-ram Ja dzisiaj podpisałem umowę deweloperską :-) Teraz tylko formalności z bankiem. Odnośnie pytania wcześniejszego, to mój znajomy architekt ( bardzo doświadczony ) sprawdził projekt ( jest ok ) i wykonawców ( też ok ). Pozdrawiam


acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 27 sie 2017, 19:34

@MSH, mógłbym się jakoś skontaktować z Tobą? Jestem praktycznie zdecydowany na zakup mieszkania w tej inwestycji, ale chciałbym jeszcze zapytać jak wyglądało podpisanie umowy w Twoim przypadku i jak przebiegły negocjacje. Martwi mnie trochę że tak naciskają na umowę deweloperską niepoprzedzoną umową rezerwacyjną.
Być może bedziemy sąsiadami ;P

Maustore
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, 21:27

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Maustore » 19 wrz 2017, 21:30

@acinek16,@MSH
Hej czy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami na temat tej inwestycji tutaj?:) Ewentualnie może być też prywatna wiadomość. Przede wszystkim interesuje mnie jak przebiegły negocjacje? Dajcie znać jeśli coś ciekawego wiecie o tej inwestycji! :D

acinek16
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:29

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: acinek16 » 19 wrz 2017, 23:20

Ogólnie są nastawieni na podpisywanie od razu umowy deweloperskiej. Nie są skłonni do umów rezerwacyjnych. Mi udało się bardzo mało utargować bo tylko trochę ponad 2% z ceny mieszkania. Ponoc sprzedaż idzie im na zadowalającym poziomie i nie są skłonni do obniżek. Napisałbym coś wiecej ale na priv, a nie wiem dlaczego takiej wiadomości wysłać nie mogę:)
A Tobie jak idzie? Dopiero się rozglądasz czy juz są jakieś decyzje?

Maustore
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, 21:27

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Maustore » 20 wrz 2017, 14:02

acinek16 pisze:Ogólnie są nastawieni na podpisywanie od razu umowy deweloperskiej. Nie są skłonni do umów rezerwacyjnych. Mi udało się bardzo mało utargować bo tylko trochę ponad 2% z ceny mieszkania. Ponoc sprzedaż idzie im na zadowalającym poziomie i nie są skłonni do obniżek. Napisałbym coś wiecej ale na priv, a nie wiem dlaczego takiej wiadomości wysłać nie mogę:)
A Tobie jak idzie? Dopiero się rozglądasz czy juz są jakieś decyzje?

Rzeczywiście, ja też nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości..Jeśli możesz to skontaktuj się ze mną mailowo: michalsmietnik@gmail.com, to wymienimy się informacjami :) Z góry dzięki!

andrzejrazny
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:00

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: andrzejrazny » 25 wrz 2017, 16:06

Witam odradzam wszystkim kupno nieruchomości w tej inwestycji developer zerowe doświadczenie nigdy żadnego domu, bloku nie wybudował a teraz na kredytach buduje kilka bloków za pomocą generalnego wykonawcy. Ludzie gdzie wy macie oczy i rozum ?


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: iti » 30 wrz 2017, 15:37

@Andrzej, ale to jednak jest częsty standard, chyba wszyscy deweloperzy korzystają z podwykonawców i posiłkują się wewnętrznym finansowaniem. Deweloper to tak na prawdę może być tylko jedna osoba przy biurku, która ogarnia działkę, finansowanie zewnętrzne, projekt od architektów, generalnego wykonawcę, pośrednictwo w sprzedaży itd. Powodzenie inwestycji zależy od jakości tych wszystkich elementów :)

MSH
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:24

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: MSH » 25 paź 2017, 16:52

Oczywiście, że deweloper nie jest firmą budowlaną. Czasy gdy firma budowlana = deweloper już dawno minęły.
Ja wkrótce robię drugie podejście po mieszkanie w tej inwestycji, mam nadzieje że uda mi się kupić zaraz po nowym roku ( muszę mieć pit za 2017 dla banku ) W ogóle to polecam rozejrzeć się za sensownym doradcą kredytowym, bo mój pierwszy okazał się porażką ( twierdził, że na 100% nie będzie problemów z kredytem, okazało się ,że z bankami nie jest tak łatwo). Przynajmniej z deweloperem nie miałem problemów, co prawda nie przedłużyli mi rezerwacji do końca stycznia ale zwrócili mi wpłacone pieniądze i życzyli powodzenia po nowym roku :-)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 46 gości