Strona 1 z 1

Osiedle Albatrosów II Kraków / deweloper Instal Kraków - opinie na forum

: 16 cze 2026, 13:14
autor: Nowy
Wygląda na to, że deweloper Instal Kraków zabrał się za nowy etap osiedla, które już budował, zamierza wybudować Osiedle Albatrosów II w Krakowie, ale tym razem nie będą to żadne domki, ani szeregówki, ale bloki. Przy czym patrząc na wizualizację, bo zanosi się na chyba najładniejsze bloki, jakie ten deweloper w swojej historii budował, co też pokazuje, jak rynek się mienia, że teraz trzeba się nieco bardziej postarać o klienta kupującego mieszkanie.

Re: Osiedle Albatrosów II Kraków / deweloper Instal Kraków - opinie na forum

: 16 cze 2026, 13:27
autor: Nowy
W ramach tej inwestycji mają tam powstać jak na razie chyba 4 niewielkie bloczki, 3-piętrowe i wszystkie posadowione na jednym garażu podziemnym, jeśli dobrze czytam ich wizualizacje. Mieszkania od 1-pokojowych kawalerek, to niewielkie mieszkania 4-pokojowe na niecałych 78 metrach kwadratowych.

Obrazek
Wizualizacja: Instal Kraków

Wreszcie jakoś sensowniej wyglądające bloki buduje Instal w Krakowie, jakieś okładziny na elewacji, płytki ceramiczne, patrząc na tego dewelopera, to jest tu duża zmiana jakościowa, więc ciekawe, jak to wyjdzie finalnie. Pomiędzy blokami oczywiście brak wysokiej zieleni, ale to zapewne przez to, że pod całym układem jest chyba garaż podziemny na wszystkie budyni. Nawet te loggie zaokrąglone nie takie najmniejsze, bo mające 4,29 m2, więc lepiej niż u wielu innych deweloperów.

Obrazek
Wizualizacja: Instal Kraków

Ceny metra kwadratowego mieszkania, jak tak patrzę, to w takim przedziale mniej więcej od 13 500 zł do 15 500 zł, więc rozstrzał nie jest mały. Do tego jest informacja chyba przy każdym mieszkaniu, że jest obowiązek zakupu miejsca postojowego do mieszkania w cenie 40 tys. zł. Może to i słusznie, bo później ktoś nie ma gdzie parkować, więc zastawia okoliczne drogi i chodniki. Co myślicie o takiej ofercie, jakie macie opinie o tej okolicy i takim osiedlu?

Re: Osiedle Albatrosów II Kraków / deweloper Instal Kraków - opinie na forum

: 16 cze 2026, 17:32
autor: fjrc
Rozsądnie wyceniona inwestycja. Dobre układy i bardzo duże ogródki- jedne z najwiekszych jakie są dostępne w Krakowie do mieszkań w takiej odlegości do centrum. Większe widziałem na Bronowicach gdzieś w okolicy Łokietka nie pamiętam w jakiej inwestycji.

Re: Osiedle Albatrosów II Kraków / deweloper Instal Kraków - opinie na forum

: 19 cze 2026, 10:53
autor: niesasanka
Bloki ładne, ale rzuty mieszkań pozostawiają wiele do życzenia. Największe mieszkania pozostają bez kuchni, no bo nie wiem jak nazwać ten mini kącik... Jak się przygotowuje posiłki i przetrzymuje produkty, naczynia dla 4-osobowej rodziny w czymś takim? Czy deweloperzy zakładają, że teraz wszyscy są na diecie pudełkowej?