Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: jakubiakuellen » 15 gru 2019, 19:59

kaczydziobek pisze:http://wislanetarasy2.pl/lista-mieszkan/

Kiedyś przechadzałem się przez Wiślane.
I w poprzednich Wiślanych był portier a w zasadzie pewnie z 3 portierów.
Każdy portier płaca minimalna 4000 w 2023 + pewnie jakieś dodatki, wiec na oko 12000/miesiac na cały budynek dla portierów.
57 mieszkań wiec 200/miesiac portier, za rok 2400.

Zresztą mieszkań w Krakowie buduje się ok 9606/rok a ludzi przybywa 2000-3000. Wiec wystarczy sobie zrobić prostą analizę.


W 2 etapie Wiślanych 2.0 jest planowany 1 portier (na pewno dla 2 pierwszych budynków). Czyli dla ponad 200 mieszkań 1 portier. Nie wychodzi zbyt wiele, a i tak jest to uwzglednione w czynszu liczac ok. 10-12zl/m2


kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: kaczydziobek » 16 gru 2019, 9:27

jakubiakuellen pisze:
kaczydziobek pisze: wislanetarasy2.pl/lista-mieszkan

Kiedyś przechadzałem się przez Wiślane.
I w poprzednich Wiślanych był portier a w zasadzie pewnie z 3 portierów.
Każdy portier płaca minimalna 4000 w 2023 + pewnie jakieś dodatki, wiec na oko 12000/miesiac na cały budynek dla portierów.
57 mieszkań wiec 200/miesiac portier, za rok 2400.

Zresztą mieszkań w Krakowie buduje się ok 9606/rok a ludzi przybywa 2000-3000. Wiec wystarczy sobie zrobić prostą analizę.

W 2 etapie Wiślanych 2.0 jest planowany 1 portier (na pewno dla 2 pierwszych budynków). Czyli dla ponad 200 mieszkań 1 portier. Nie wychodzi zbyt wiele, a i tak jest to uwzglednione w czynszu liczac ok. 10-12zl/m2

Jak jeden? Jeden jest 8 godzin, później wchodzi drugi a następne 8 godzin jest trzeci, dzień ma 24 godziny wiec minimum 3 + rezerwowy jeden. Kiedyś pytałem o mieszkanie na NYResidence tam właśnie było od 3-4 portierów, wiec wiślane podobnie. Trzeba popatrzyć na rozkład parterów czy jest tam przewidziane miejsce dla portiera. Bo jak już są portierzy to trzeba się nastawić na kolejne 30-40 lat zwiększonych płatności (4000 minimalna). W Krakowie to jeszcze na Piastowska Residence będą portierzy i też pewnie z 3-4 tylko, że na 50-60 mieszkań... Tetnowski Development też robił z portierami.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: Nowy » 16 gru 2019, 11:20

Nie demonizowałbym tego aż tak, faktycznie koszt jest wysoki, ale też wspólnota mieszkaniowa może zrezygnować z usług ochrony / dogadać się z sąsiednimi wspólnotami mieszkaniowymi w sprawie podzielenia się kosztami ochrony, zamiast tego zamontować monitoring, albo wynająć jakąś firmę, z której tylko jakiś patrol będzie przyjeżdżał. Możliwości jest sporo, a to, co zostanie wybrane, będzie zależało głównie od tego, jaka będzie skłonność ludzi do płacenia za ochronę / portiera oraz jak będzie on przydatny. W wielu przypadkach okazuje się, że czy ktoś jest w takim miejscu, czy nie ma, to nie widać specjalnej różnicy.

Choćby wszystkie bloki Budimexu na Avii / Orlińskiego miały na początku ochroniarzy, z osobnym pomieszczenie dla nich przeznaczonym przy jednym z wyjść. Większość wspólnot wypowiedziała te usługi, ponieważ okazały się one zbędne.


annieoki
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2018, 9:34

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: annieoki » 16 gru 2019, 16:21

Też myślałam (w innej krakowskiej inwestycji), że to takie proste- zrezygnujemy z ochrony, przecież każdy mieszkaniec na pewno będzie chciał ograniczyć koszty utrzymania lokalu. W ankiecie na temat rezygnacji z ochrony zdecydowana większość opowiedziała się za jej pozostawieniem. Bo przecież kupowali mieszkania z ochroną.

Zatem nie jest to takie oczywiste.

jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: jakubiakuellen » 16 gru 2019, 16:54

annieoki pisze:Też myślałam (w innej krakowskiej inwestycji), że to takie proste- zrezygnujemy z ochrony, przecież każdy mieszkaniec na pewno będzie chciał ograniczyć koszty utrzymania lokalu. W ankiecie na temat rezygnacji z ochrony zdecydowana większość opowiedziała się za jej pozostawieniem. Bo przecież kupowali mieszkania z ochroną.

Zatem nie jest to takie oczywiste.

Na Wiślanych jest osobna ochrona i osobny portier. Przy wjeździe od strony WT 1.0 jest mały budynek w którym siedzi pani przed 15 ekranami z kamer i bacznie obserwuje co piszczy na osiedlu. Portier to osobna kwestia.

kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: kaczydziobek » 16 gru 2019, 23:08

annieoki pisze:Też myślałam (w innej krakowskiej inwestycji), że to takie proste- zrezygnujemy z ochrony, przecież każdy mieszkaniec na pewno będzie chciał ograniczyć koszty utrzymania lokalu. W ankiecie na temat rezygnacji z ochrony zdecydowana większość opowiedziała się za jej pozostawieniem. Bo przecież kupowali mieszkania z ochroną.

Zatem nie jest to takie oczywiste.

To miałem na myśli, że zawsze ktoś będzie blokować rezygnację z portiera, już nie mówiąc, że paru emerytów zaprzyjaźni się z portierami itp. i będą robić szum. To samo jest z miejscami postojowymi. Trzeba zapłacić 30-35k, + 30k czynszów za m. postojowe za ok 30 lat - cena zatem nie jest 30-35 tylko 60-65k i trzeba umieć liczyć. A ściemy, że ktoś wynajmie te m. postojowe są zabawne. To niech deweloper je sobie wynajmuje skoro wszyscy to chcą wynająć : ).

jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: jakubiakuellen » 18 gru 2019, 4:22

kaczydziobek pisze:
annieoki pisze:Też myślałam (w innej krakowskiej inwestycji), że to takie proste- zrezygnujemy z ochrony, przecież każdy mieszkaniec na pewno będzie chciał ograniczyć koszty utrzymania lokalu. W ankiecie na temat rezygnacji z ochrony zdecydowana większość opowiedziała się za jej pozostawieniem. Bo przecież kupowali mieszkania z ochroną.

Zatem nie jest to takie oczywiste.

To miałem na myśli, że zawsze ktoś będzie blokować rezygnację z portiera, już nie mówiąc, że paru emerytów zaprzyjaźni się z portierami itp. i będą robić szum. To samo jest z miejscami postojowymi. Trzeba zapłacić 30-35k, + 30k czynszów za m. postojowe za ok 30 lat - cena zatem nie jest 30-35 tylko 60-65k i trzeba umieć liczyć. A ściemy, że ktoś wynajmie te m. postojowe są zabawne. To niech deweloper je sobie wynajmuje skoro wszyscy to chcą wynająć : ).

Miejsce postojowe na WT 2.0 to wydatek 75tyś w 2 etapie ^^
Deweloper bedzie wynajmował te ktore sie nie sprzedadzà, tak jak w 1 etapie 2.0.
~350zl/msc

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: slawek » 24 lut 2020, 0:38

A tu kilka zdjęć z budowy kolejnego etapu osiedla Wiślane Tarasy 2.0, całkiem sprawnie odlewają z betonu kolejny blok powstający w ramach tego projektu, a właściwie, to już go odlali.

Obrazek

A obok pojawił się już wykop na kolejny, wygląda na to, że deweloper Inter-Bud narzucił sobie niezłe tempo, jeżeli chodzi o realizację tego osiedla.

Obrazek

Chyba sprzedaż idzie im całkiem dobrze, skoro realizują kolejne etapy dosyć sprawnie.

Obrazek

Ciekawe, jakie będą ceny w kolejnych etapach, także w tym, który jest teraz kopany, czy ceny nowych mieszkań w Krakowie w tej inwestycji nadal będą rosły, czy raczej się ustabilizują, a może spadną... Ciekawe, co pokaże tam przyszłość.


NeVeS
Posty: 473
Rejestracja: 09 cze 2020, 8:21

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: NeVeS » 30 cze 2020, 19:07

Dzisiaj przechodziłem grzegórzecką i zauważyłem, że to coś pomiędzy wiślanymi tarasmi 2.0, a błękitkiem, a bryksem, zostało kompletnie zrównane z ziemią i wygląda na to że będą tam coś budować, nie orientujecie się może co tam powstać ? żadnej tablicy informacyjnej nie widziałem ...

dzejkopf
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2020, 17:03

Re: Wiślane Tarasy 2.0 Kraków od Inter-Bud - opinie i forum inwestycji nad Wisłą

Postautor: dzejkopf » 30 cze 2020, 20:06

NeVeS pisze:Dzisiaj przechodziłem grzegórzecką i zauważyłem, że to coś pomiędzy wiślanymi tarasmi 2.0, a błękitkiem, a bryksem, zostało kompletnie zrównane z ziemią i wygląda na to że będą tam coś budować, nie orientujecie się może co tam powstać ? żadnej tablicy informacyjnej nie widziałem ...

To mieszkania na wiślanych tarasach straciły na wartości jak już chińczyka tam nie będzie ;)

slawek pisze:Chyba sprzedaż idzie im całkiem dobrze, skoro realizują kolejne etapy dosyć sprawnie.

Bo wg mnie w tej cenie to najciekawsza inwestycja. Fajna lokalizacja i niebrzydkie te budynki. Zdecydowanie wybrałbym to niż KW68 czy KrowodrzaPark, gdzie ceny są dość podobne, a lokalizacja jest mocno bananowa i nie ma w sobie nic ciekawego ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 38 gości