Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
RTR4
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2018, 12:35

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: RTR4 » 11 lip 2018, 15:12

To jest już nas dwóch, którzy będą wnioskować o wykoannie takiego rozwiązania, miejmy nadzieje, że zbierze się nas więcej i wtedy będziemy mogli negocjować wykonanie takiego rozwiązania u dewelopera wspólnie co może zadziała na obopulną korzyść :)

Niestety mi nic nie wiadomo na temat skrzynek multimedialnych.

Pozdrawiam.


yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 11 lip 2018, 19:55

Ciekaw jeszcze jestem czy standard wykonania zmienił się w stosunku do tego co zostało mi zostało przedstawione.

Misior
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:52

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: Misior » 11 lip 2018, 20:32

Tak jak pisałem wcześniej w umowie deweloperskiej , którą podpisałem standard wykończenia na umowie jest taki sam jaki dostałem od nich w marcu( plus poddasze).Będąc na budowie zwróciłem uwagę na, to kto to buduje. Po wieku budowlańców widać .że są to stare wyjadacze...typowi murarze ,tynkarze ..akrobaci :D znający się na rzeczy. Zadzwońcie, umówcie się na spotkanie a pokażą Wam wszystko, na każde pytanie odpowiedzą. Nie chcę chwalić wszystkiego na tym etapie budowy ,ale jak na razie wszystko jest Ok. Sami z moją małżonką drżymy żeby było tak jak powinno być. Mam nadzieję ,że się nie zawiodę i nie będzie żadnych problemów.


Murry
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2018, 15:46

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: Murry » 11 lip 2018, 21:43

O widzę, iż zostały poruszone różne ważne tematy. Chciałbym się do nich odnieść.
1. Droga od strony ul. Wygoda jest dość ciasna. Pytałem dewelopera o tą sprawę i powiedział, iż gmina Wieliczka planuje wybudować drogę od ul. Zbożowej do ul. Długiej, ale nie wiadomo kiedy to zrealizują. Też się obawiam, że gdy zwiększy się liczba mieszkańców, to mogą się tworzyć korki na wyjeździe/wjeździe. Może ktoś z Państwa ma pomysł, jak przyspieszyć realizację budowy tej drogi? Mi nic nie wiadomo na temat połączenia z ul. Bogucicką ani ul. Topolową.
2. Uważam, iż pełna transparentność tego forum jest dużym atutem i lepiej, aby tak zostało. Zawsze można wyslać prywatną wiadomość do innego użytkownika lub użytkowników.
3. Punkt wodny i elektryczny na zewnętrznej ścianie koło tarasu jest bardzo dobrym pomysłem i jestem za. Deweloper jeszcze nie dał mi szczegółowych planów, więc nie bylem tego świadomy.
4. O skrzynkach multimedialnych nic nie słyszałem, tak jak i o sieci domowej. Rozprowadzenie okablowania i puszki pod multimedia i internet dobrze było by zrobić przed tynkowaniem ścian, więc powinniśmy o tym porozmawiać z deweloperem. A tak na marginesie czy ktoś wie czy będzie gdzieś w pobliżu jakaś kablówka lub internet?

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 12 lip 2018, 9:21

Czy kablówka to nie wiem na pewno jest Fiberway poza nim jest jeszcze jeden operator ale ciężko mi powiedzieć jaki bo nie widzę nazwy na skrzynce na słupie być może Orange oni lubią montować anonimowe skrzynki ;).
Z tego co się orientuje to zmiana warunków techniczny z 2014 nakazuje instalacje takiej skrzynki żeby można było uporządkować okablowanie - zamiar jest taki że do krzynki wpinają się różni operatorzy w co się dzieje za skrzynką to już kwestia właściciela co więcej każdy nowy dom powinien być wyposażony w dwie żyły optyczne główną i zapasową. Jeżeli w okolicy jest operator który dostarcza usługi w oparciu i technologie optyczne to warto w przypadku domu przeprowadzić instalację ETH bo taki ruter wifi to nie za bardzo niby jest standard AC w oparciu o 5Ghz ale korzystam i moc sygnału jest mniejszą poza tym co kabel to kabel.

Misior
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:52

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: Misior » 19 lip 2018, 22:40

Panowie, zaczęliście pisać o tv , internecie (szczegóły) i forum ucichło. Chyba to nie jest najważniejsze . Piszmy o tym jakie mamy spostrzeżenia na temat budowy , dewelopera...i innych problemach w kwestii budowy naszych nowych mieszkań. Kwestia telewizji i internetu w obecnych czasach to naprawdę żaden problem. Zachęcam Wszystkich do spostrzeżeń dotyczących budowy , umów...itp.
Pozdrawiam.

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 20 lip 2018, 8:43

I tak i nie ja bym nie bagatelizował tym bardziej że ja dość często pracuje zdalnie i bez dobrego internetu się nie obejdzie i często potrafi to być spory problem.

Może ucichło bo nie ma innych spostrzeżeń?

RTR4
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2018, 12:35

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: RTR4 » 20 lip 2018, 9:15

Jak najbardziej,dzielmy się spostrzeżeniami, jednak zarówno kable TV, Internet albo miejsca umiejscowienia gniazdek czy punktu wodnego (kraniku) sa również ważme tak samo albo przynajmniej podobnie jak inne kwestie typu postepy prac budowlancyh itp. Uważam, że lepiej takimi rzeczami zając się w momencie kiedy koszt takiego rozwiązania jest niski ze wzgledu na stopien zaawansowania prac budowlanych niż w momencie kiedy trzeba będzie dodatkowo kłuć sciany czy podłogi, żeby takie isntalacje powstały. Wszystkie sugestie są mile widziane, zarówno te większego jak i mniejszego kalibru.


elkala
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2018, 11:09

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: elkala » 20 lip 2018, 9:36

Nie zgadzam się z tym, że to nie ma znaczenia. Dokładnie obmyślając układ instalacji w domu, można sporo pracy i bałaganu sobie oszczędzić. Nie mówiąc później o tym, że jeżeli będzie się przerabiało instalacje we własnym zakresie, można spodziewać się utraty gwarancji, przynajmniej na przerobione. To są naprawdę istotne kwestie i dobrze się do tego przyłożyć :)

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 20 lip 2018, 10:24

a takie pytanie z innej beczki kto z tutaj obecnych będzie mieszkał w domu? Czy udało się wam w jakiś sposób wygospodarować druga łazienkę?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Rapanui, Turbi i 36 gości