Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pater
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2017, 9:40

Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: pater » 16 wrz 2017, 10:30

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, tak więc proszę o wyrozumiałość :).
Adres strony inwestycji: wbg-development.pl/oferta/alejazbozowa

Czy jest może na forum ktoś, kogo interesuje inwestycja Aleja Zbożowa etap III/IV w Wieliczce ? Interesują mnie wszelkie informacje związane z tą inwestycją oraz firmą która odpowiada za nią czyli WBG Development. Firma ta postawiła już kilka inwestycji m.in. Aleja Zbożowa etap 1/2, obecnie kończą Apartamenty na Zbożowej, Magnoliowa Park w Wieliczce itd itd (wszystko na ich stronie powyżej). Niestety po za tym co jest na ich stronie, nie ma praktycznie żadnych informacji o firmie w sieci.
W inwestycji etap 3/4 są w sprzedaży domy jednorodzinne oraz domy z mieszkaniami. Mnie interesuje dom jednorodzinny.

Czy jest może na forum ktoś, lub znacie kogoś kto kupił dom w inwestycji Aleja Zbożowa 1/2 etap (Wieliczka) ?? Na pewno taka osoba mogłaby być bardzo pomocna.

Trochę o inwestycji:
Oficjalnie:
    Nowoczesna architektura
    Doskonała lokalizacja i czyste powietrze
    Kameralność i komfort
    Aranżacja przestrzeni zielonej
    Duże i dobrze doświetlone wnętrza
    Duże przeszklenia
    Garaż dla każdego lokalu
    Domy i lokale z dużymi ogrodami
    Wysoki standard wykończenia

Kilka słów ode mnie:
    lokalizacja jest bardzo interesująca, już w tym momencie mieszkam w połudiowej części miasta (prokocim nowy) więc tak naprawdę niewiele dalej pod miastem można kupić dom
    działka położona jest na górce, brak smogu, korytarz przewietrzający, byłem kilka razy na miejscu i naprawdę czuć różnice między Krakowem a tym miejscem
    - w inwestycji można kupić całym dom jednorodzinny lub mieszkanie, nas interesuje dom, którego powierzchnia jest naprawdę dosyć spora, ale pod nasze wymagania w 100% odpowiednia, możliwość zrobienia gabinetu, 2 miejsca postojowe w garażu, piwnica itd, dla nas rewelka
    - cena dosyć spora (moje zdanie) ale jednak otrzymujemy: 3 duże sypialnie na piętrze, małe poddasze, 2 łazienki, duży salon z jadalnią, oddzielna kuchnia, pokój na parterze (gabinet), 2 miejsca parkingowe w garażu, duże miejsce gospodarcze (piwnica), osiedle zagrodzone itd
    - na ulicy Zbożowej jest obecnie jedna wielka budowa, ale plusem jest to, że już w tym momencie widać jak będzie dokładnie wygląda okolica za jakiś rok/dwa, w sąsiedztwie będą osiedla domków (jednorodzinne i z mieszkaniami)
    - bliskość do stacji pkp (szynobus do Krakowa), ok 1.5km od osiedla
    - brak bezpośrednio przy osiedlu komunikacji miejskiej do Krakowa (ale jest pociąg)
    - do Krakowa dojazd autem: główny dojazd krajową 4, 2 bardziej lokalne dojazdy przez Bieżanów
    - bliskość do A4, w domach położonych najniżej 1 etapu inwestycji słychać delikatny szum z autostrady


chyba tyle, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mógłby podpowiedzieć coś nam w zakresie tej inwestycji, dzięki! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: andy » 04 paź 2017, 0:50

Osiedle Aleja Zbożowa wygląda całkiem dobrze, przynajmniej taka jest moja opinia, bo wiadomo jak jest czasem i jak ma się wizualizacja do rzeczywistości. Niemniej można się spodziewać, że właśnie tak to będzie finalnie wyglądało. No ale ja mam tu fundamentalne pytanie, może ktoś napisze, ile kosztuje metr kwadratowy nowego mieszkania w Wieliczce od WBG Development w tym projekcie :?: Czy jest tu znacząca różnica na przykład w porównaniu do Krakowa, ale spodziewam się, że tak.

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: kraklove » 06 paź 2017, 22:07

Od 3100 zł/m2, więc jest nieźle.


czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: czang » 08 paź 2017, 10:14

W tej sytuacji wydaje się to być faktycznie ciekawą alternatywą dla kupowania mieszkania w Krakowie. O ile nie wiem czy jest sens, gdyby się miało oszczędzić np. 500 zł na m2, jednak z tego wynikałoby, że jest połowę taniej, czyli zamiast 400 tys. zł, 200 tys. zł, albo zamiast 40 m2, 80 m2. Gdyby to tak wyglądało, to byłoby kuszące :)

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: kraklove » 08 paź 2017, 14:41

Najtańsze mieszkanie ma 100 m2 i kosztuje 320 tys. zł. Rzeczywiście jest to ciekawa alternatywa, ale dla mnie nawet ta cena nie rekompensuje odległości od centrum Krakowa i sama raczej bym się nie zdecydowała na taki zakup. Wszystko zależy jednak od indywidualnych priorytetów :)

Dzozo
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:17

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: Dzozo » 24 sty 2018, 12:22

Podbijam,

Czy ktoś z Państwa zarezerwował mieszkanie lub się nim interesuje? :P

Pozdro

RTR4
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2018, 12:35

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: RTR4 » 03 lut 2018, 12:39

Cześć,

Tak ja z żoną jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania w etapie III/IV

Co do lokalizacji to podzielam opinie, miałem podobne odczucia, kiedy byłem tam oglądać mieszkanie przy inwestycji "Apartamentów Zbożowa". Jednak wtedy metraż i układ mieszkania był dla nas mniej atrakcyjny.

Aktualnie też poszukuje dodatkowych informacji na temat inwestycji jak i samego developera, wiec jesli ktos cos wie to bede wdzeczy za komentarz.

Z moich obsrwacji jednak wynika, że jest dużo przesłanek mówiacych o tym, że developer ten wygląda na solidną firme a sam sposób wykończenia dotychczasowych inwestycji pokazuje, że chyba warto im zaufać.

Pozdrawiam

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 06 lut 2018, 8:49

My razem z żoną wstępnie zarezerwowaliśmy dom. Czekam na standard wykonania - jezeli chodzi o schemat płatności to jeszcze go nie ma. Wybieram się w wolnym czasie do mieszkanców pierwszego etapu - być może ktoś będzie na tyle miły i podzieli się ze mną swoimi odczuciami i wrażeniami jak się mieszka etc.


RTR4
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2018, 12:35

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: RTR4 » 06 lut 2018, 16:01

Ja też dzisiaj dokonałem rezerwacji mieszkania na parterze z garażem.

Byłem też na końcu działki bo w tym rejonie będzie usytuowana działka, na pewno słychać szum pochodzący od A4, jednak nie wydaje się być on uciążliwy, wg mnie będzie bezproblemowe przywyknięcie do niego i łatwo będzie "zapomnieć" o jego istnieniu.

Teraz też czekam, na dokumentacje od developera aby mieć możlwość przystąpienia do kolejnych etapów stawania się właścicielem lokum przy Zbożowej :)

Pozdrawiam,

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Aleja Zbożowa (Wieliczka / Kraków) - WBG Development (opinie i forum)

Postautor: yogmen » 08 lut 2018, 21:02

Zastanawiam sie jak bedzie zorganizowana kwestia utrzymania czesci wspolnej m.in. placu zabaw.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości