Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Martab
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Martab » 12 maja 2021, 22:23

Wiguś pisze:Ja jestem bliski zakupu mieszkania w tej inwestycji...

Martwi mnie właśnie słaba sprzedaż, bo choć oczywiście biuro sprzedaży mówi o klientach walących drzwiami i oknami, to mieszkań według strony w budynku II sprzedało się 45%, a w budynku VI niecałe 30 %. Dziwi to zwłaszcza przy atrakcyjnych cenach na tle konkurencji z sąsiedztwa i logistycznie bardzo dobrej lokalizacji. A tych wszystkich klientów nie widać, pani zawsze po sprawdzeniu terminarza ma czas na spotkania wtedy kiedy tylko mi będzie pasować więc jak widać wcale nie pęka ten terminarz w szwach.

Druga martwiąca mnie kwestia to polityka dewelopera - nie podpisują umów rezerwacyjnych a od razu deweloperską z pierwszą wpłatą 10% w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Nie będę ukrywał, że to dość ryzykowne, przy finansowaniu mieszkania kredytem i obecnych czasach rozpatrywania wniosków. Niby raczej nie będę miał problemów z kredytem, ale raczej to nie na pewno i istnieje ryzyko...


Gdzie Ty widzisz te niskie ceny? U której konferencji jest drożej?


djasmo
Posty: 43
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: djasmo » 13 maja 2021, 13:10

Martab pisze:
Wiguś pisze:Ja jestem bliski zakupu mieszkania w tej inwestycji...

Martwi mnie właśnie słaba sprzedaż, bo choć oczywiście biuro sprzedaży mówi o klientach walących drzwiami i oknami, to mieszkań według strony w budynku II sprzedało się 45%, a w budynku VI niecałe 30 %. Dziwi to zwłaszcza przy atrakcyjnych cenach na tle konkurencji z sąsiedztwa i logistycznie bardzo dobrej lokalizacji. A tych wszystkich klientów nie widać, pani zawsze po sprawdzeniu terminarza ma czas na spotkania wtedy kiedy tylko mi będzie pasować więc jak widać wcale nie pęka ten terminarz w szwach.

Druga martwiąca mnie kwestia to polityka dewelopera - nie podpisują umów rezerwacyjnych a od razu deweloperską z pierwszą wpłatą 10% w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Nie będę ukrywał, że to dość ryzykowne, przy finansowaniu mieszkania kredytem i obecnych czasach rozpatrywania wniosków. Niby raczej nie będę miał problemów z kredytem, ale raczej to nie na pewno i istnieje ryzyko...


Gdzie Ty widzisz te niskie ceny? U której konferencji jest drożej?


Gdy rozmawiałem z działem sprzedaży o umowie to wychodziło ok. 7.400 zł za m2 (zastrzegam, że było to w zeszłym roku - przed gwałtownym skokiem cen materiałów i usług). Jak na lokalizację i obecne ceny w Krakowie to nie jest drogo (chociaż drogo-tanio to pojęcia względne).

Odnośnie umów rezerwacyjnych - rozumiem to tak, że deweloper chce zdynamizować sprzedaż (jak sam przyznajesz idzie to wolno) i pewnie boi się dalszych skoków cen w budowlance. Z aktualnego doświadczenia - w zależności od banku to procedowanie wniosku kredytowego trwa do miesiąca.

agby
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:11

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: agby » 04 cze 2021, 22:29

Podbijam wątek!
Nadal jest sporo wolnych mieszkań etap 2i 4, ceny za mkw zaczynają się od 7500 co jest dość korzystną ceną jak na tą lokalizację, pomimo zakorkowanej 29 listopada... mimo wszystko jest to bliżej do centrum niż inne lokalizacje w tej cenie, takie jak chociażby Złocień. Czy naprawdę niska sprzedaż wynika tylko z lokalizacji? Może coś więcej jest tam nie tak?


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: pozdro » 05 cze 2021, 9:05

Lokalizacja jest slaba. Gdzie tam jest jakis park, albo teren zielony? Nie ma. Do okola jest beton i brak chodnikow. Brak przedszkola i brak wszystkiego. Do roboty na Wadowickiej czy na Czyzynach czy w Czerwonych Makach jest kosmiczne daleko. Jeszcze pewnie tramwaj pod oknamami co 2 min 24h na dobe

JanuszBiznesu
Posty: 297
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: JanuszBiznesu » 05 cze 2021, 10:17

agby pisze:Podbijam wątek!
Nadal jest sporo wolnych mieszkań etap 2i 4, ceny za mkw zaczynają się od 7500 co jest dość korzystną ceną jak na tą lokalizację, pomimo zakorkowanej 29 listopada... mimo wszystko jest to bliżej do centrum niż inne lokalizacje w tej cenie, takie jak chociażby Złocień. Czy naprawdę niska sprzedaż wynika tylko z lokalizacji? Może coś więcej jest tam nie tak?


Złocień nie jest za 7.5k tylko za 5 - 6k

agby
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:11

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: agby » 05 cze 2021, 11:11

JanuszBiznesu pisze:
agby pisze:Podbijam wątek!
Nadal jest sporo wolnych mieszkań etap 2i 4, ceny za mkw zaczynają się od 7500 co jest dość korzystną ceną jak na tą lokalizację, pomimo zakorkowanej 29 listopada... mimo wszystko jest to bliżej do centrum niż inne lokalizacje w tej cenie, takie jak chociażby Złocień. Czy naprawdę niska sprzedaż wynika tylko z lokalizacji? Może coś więcej jest tam nie tak?


Złocień nie jest za 7.5k tylko za 5 - 6k


Pokaz mi inwestycje za 5-6k, bo z tego co widzę to wszystko podskoczyło do co najmniej 7. :twisted:

Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Rak » 05 cze 2021, 11:17

Dobrze pisał ale.z pamięci, której nie zaktualizował o nowe dane.

JanuszBiznesu
Posty: 297
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: JanuszBiznesu » 05 cze 2021, 13:26

agby pisze:
JanuszBiznesu pisze:
agby pisze:Podbijam wątek!
Nadal jest sporo wolnych mieszkań etap 2i 4, ceny za mkw zaczynają się od 7500 co jest dość korzystną ceną jak na tą lokalizację, pomimo zakorkowanej 29 listopada... mimo wszystko jest to bliżej do centrum niż inne lokalizacje w tej cenie, takie jak chociażby Złocień. Czy naprawdę niska sprzedaż wynika tylko z lokalizacji? Może coś więcej jest tam nie tak?


Złocień nie jest za 7.5k tylko za 5 - 6k


Pokaz mi inwestycje za 5-6k, bo z tego co widzę to wszystko podskoczyło do co najmniej 7. :twisted:


Od develii czyli jest np słoneczne miasteczko. Za 7k jest murapol który słynie ze swoich zawyżonych cen (patrz parki krakowa za 11-12k na prądniku białym).


djasmo
Posty: 43
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: djasmo » 07 cze 2021, 16:17

pozdro pisze: (...) Jeszcze pewnie tramwaj pod oknamami co 2 min 24h na dobe


Planowany tramwaj to tam akurat bezpośrednio nie przylega do tej inwestycji.

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: kaykay » 23 cze 2021, 14:10

Myślałem o tym osiedlu ale przerzuciłem się z myślami na Meiera 16 od dom-bud. Sytuacja dosyć podobna, wydaję się tanio ale sprzedaż chyba nie idzie im zbyt dobrze i zastanawiam się co głównie ludzi zniechęca... Nowa siewna odrzuciłem głównie przez fakt że nie ma 3 pokoi na metrażu ~50m2.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman i 33 gości