Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Wiguś
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2021, 13:17

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Wiguś » 23 kwie 2021, 19:20

Skąd taka cisza w temacie tej inwestycji? Deweloper prowadzi sprzedaż i buduję kolejne etapy i to w całkiem atrakcyjnych cenach!

Sam szukam mieszkania 2 pokojowego i wybieram między tą inwestycją a Viva Piast.

Podobają mi się w tej inwestycji wielkie okna oraz moim zdaniem świetna lokalizacja - rzut beretem od Opolskiej, 29 Listopada, węzła budowanej obwodnicy i przystanku budowanej trasy tramwajowej.

Czy ktoś z was kontaktował się z deweloperem, próbował negocjować ceny czy kupił mieszkanie w tej inwestycji?

Z oferty na stronie wnioskuję, że sprzedaż idzie tragicznie mimo niskich cen, dodatkowo deweloper ma wielki minus za to, że od 3 dni czekam na odpowiedź na maila i odpowiedzi brak.


Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Martab » 23 kwie 2021, 19:27

Wiguś pisze:Skąd taka cisza w temacie tej inwestycji? Deweloper prowadzi sprzedaż i buduję kolejne etapy i to w całkiem atrakcyjnych cenach!

Sam szukam mieszkania 2 pokojowego i wybieram między tą inwestycją a Viva Piast.

Podobają mi się w tej inwestycji wielkie okna oraz moim zdaniem świetna lokalizacja - rzut beretem od Opolskiej, 29 Listopada, węzła budowanej obwodnicy i przystanku budowanej trasy tramwajowej.

Czy ktoś z was kontaktował się z deweloperem, próbował negocjować ceny czy kupił mieszkanie w tej inwestycji?

Z oferty na stronie wnioskuję, że sprzedaż idzie tragicznie mimo niskich cen, dodatkowo deweloper ma wielki minus za to, że od 3 dni czekam na odpowiedź na maila i odpowiedzi brak.


średnio 8k z metra za miastem? w tej cenie to już wole centralna od lc corpa
Dodatkowo słabe układy, niby inwestycja niskobudżetowa a trzeba kupić ponad 80^2 żeby mieć 4 pokoje. W niskobudżetowych Dombudach wystarczy kupić 65m^2

Wiguś
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2021, 13:17

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Wiguś » 23 kwie 2021, 19:52

Martab pisze:
średnio 8k z metra za miastem? w tej cenie to już wole centralna od lc corpa


5 km od rynku?


Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Martab » 23 kwie 2021, 19:58

Wiguś pisze:
Martab pisze:
średnio 8k z metra za miastem? w tej cenie to już wole centralna od lc corpa


5 km od rynku?


0.5 km od Witkowic?

robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: robcio » 23 kwie 2021, 20:53

Wiguś pisze:Skąd taka cisza w temacie tej inwestycji? Deweloper prowadzi sprzedaż i buduję kolejne etapy i to w całkiem atrakcyjnych cenach!

Sam szukam mieszkania 2 pokojowego i wybieram między tą inwestycją a Viva Piast.

Podobają mi się w tej inwestycji wielkie okna oraz moim zdaniem świetna lokalizacja - rzut beretem od Opolskiej, 29 Listopada, węzła budowanej obwodnicy i przystanku budowanej trasy tramwajowej.

Czy ktoś z was kontaktował się z deweloperem, próbował negocjować ceny czy kupił mieszkanie w tej inwestycji?

Z oferty na stronie wnioskuję, że sprzedaż idzie tragicznie mimo niskich cen, dodatkowo deweloper ma wielki minus za to, że od 3 dni czekam na odpowiedź na maila i odpowiedzi brak.


Myśle, że dla wielu osób potencjalnie problematyczna jest na ten moment kwestia startującej przebudowy alei 29 listopada - nikt nie wie jak to będzie dla tego rejonu uciążliwe, w pobliżu są również tory kolejowe biegnące na nasypie (nie wiem na ile je z tej inwestycji słychać). Póki co do czasu ukończenia linii tramwajowej i przebudowy wylotu na Warszawę sprawa komunikacji miejskiej o ile ktoś chce z takiej korzystać nie jest specjalnym atutem tego miejsca (każdy inaczej definiuje ów rzut beretem).

marcin007
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2021, 13:23

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: marcin007 » 04 maja 2021, 13:25

Mam pytanie do mieszkańców odnośnie inwestycji Nowej Siewnej. Dowiedziałem się, że montaż klimatyzacji na żadnym z bloków nie będzie możliwy. Jak wygląda sytuacja w upalne dni ?
Z góry dzięki za opowiedź !

Kos
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2021, 9:03

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Kos » 12 maja 2021, 9:12

Macie może jakieś informacje dlaczego ta inwestycja tak słabo się sprzedaje?

djasmo
Posty: 43
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: djasmo » 12 maja 2021, 16:23

Kos pisze:Macie może jakieś informacje dlaczego ta inwestycja tak słabo się sprzedaje?


Też mnie to zastanawia. Zakładam, podobnie jak któryś z przedmówców, że wiele osób odstraszają aktualne remonty drogowo-tramwajowe w tej okolicy. W założeniu okres oddawania mieszkań (II etap kwiecień - wrzesień 2022) będzie się pokrywał z najbardziej uciążliwymi pracami w tej okolicy.

Poza tym pewnie zniechęcają dwie linie kolejowe oraz planowany układ drogowy (nowa droga dojazdowa do Alei 29 Listopada).


JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: JanuszBiznesu » 12 maja 2021, 16:36

djasmo pisze:
Kos pisze:Macie może jakieś informacje dlaczego ta inwestycja tak słabo się sprzedaje?


Też mnie to zastanawia. Zakładam, podobnie jak któryś z przedmówców, że wiele osób odstraszają aktualne remonty drogowo-tramwajowe w tej okolicy. W założeniu okres oddawania mieszkań (II etap kwiecień - wrzesień 2022) będzie się pokrywał z najbardziej uciążliwymi pracami w tej okolicy.

Poza tym pewnie zniechęcają dwie linie kolejowe oraz planowany układ drogowy (nowa droga dojazdowa do Alei 29 Listopada).


A widzieliście ceny? Średnio 8k z metra na totalnych obrzeżach, przy linii kolejowe, chyba w najbardziej zakorkowanej części miasta.
Niby tramwaj ma być powiecie, ale studenciak nie dojedzie nim na AGH a generalnie teraz jest moda na kupowanie starter packa dla gówniaka z myślą że na razie pójdzie na flapa a jak dzieciak podrośnie to będzie w nim studiował.

Wiguś
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2021, 13:17

Re: Osiedle Nowa Siewna Kraków - Super-Krak - opinie i forum mieszkańców (Prądnik Biały)

Postautor: Wiguś » 12 maja 2021, 21:20

Ja jestem bliski zakupu mieszkania w tej inwestycji...

Martwi mnie właśnie słaba sprzedaż, bo choć oczywiście biuro sprzedaży mówi o klientach walących drzwiami i oknami, to mieszkań według strony w budynku II sprzedało się 45%, a w budynku VI niecałe 30 %. Dziwi to zwłaszcza przy atrakcyjnych cenach na tle konkurencji z sąsiedztwa i logistycznie bardzo dobrej lokalizacji. A tych wszystkich klientów nie widać, pani zawsze po sprawdzeniu terminarza ma czas na spotkania wtedy kiedy tylko mi będzie pasować więc jak widać wcale nie pęka ten terminarz w szwach.

Druga martwiąca mnie kwestia to polityka dewelopera - nie podpisują umów rezerwacyjnych a od razu deweloperską z pierwszą wpłatą 10% w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Nie będę ukrywał, że to dość ryzykowne, przy finansowaniu mieszkania kredytem i obecnych czasach rozpatrywania wniosków. Niby raczej nie będę miał problemów z kredytem, ale raczej to nie na pewno i istnieje ryzyko...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 55 gości