Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: slawek » 27 paź 2017, 1:34

Zdaje się, że jeszcze jedno osiedle mieszkaniowe powstaje w Krakowie, w okolicy Górki Narodowej - Panorama Prądnik od Nokturn Deweloper, może ktoś coś więcej napisze o tej inwestycji, bo chyba będzie to niemałe osiedle, bo aż 3 budynki docelowo i prawie 130 nowych mieszkań :) Zdaje się, że bloki mają wyrosnąć przy ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej, czyli w miejscu, w którym już sporo się zbudowało nowych inwestycji. Ktoś ma może więcej informacji o tym projekcie i podzieli się nimi na forum, jakieś opinie o nim też się przydadzą. Ta okolica ma chyba zarówno swoich gorących przeciwników, jak i zwolenników.


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: ragar » 29 paź 2017, 13:45

Rzeczywiście w tej okolicy powstaje nowe osiedle mieszkaniowe - Panorama Prądnik, można znaleźć na stronie firmy Nokturn Deweloper wizualizacje tego, jak ten projekt ma wyglądać i w zasadzie zapowiada się ciekawie, dosyć nowocześnie. Zdaje się, że w budynku zostaną zastosowane podwyższone okna, czyli mieszkania powinny być dzięki temu lepiej doświetlone, niż gdyby zastosowano w nich standardowe okna. Ciekawi mnie, w którym miejscu dokładnie będzie to wybudowane, czy gdzieś tam, gdzie znajduje się osiedle Kuźnica Kołłątajowska, a może bliżej okolicy, w której znajduje się osiedle Banacha Kraków, ale nazwa sugerowałaby, że budynki powstaną gdzieś na zboczu znajdującego się tam wzniesienia, ciekawe czy faktycznie będzie z nich dobry widok na Kraków, ktoś wie coś więcej na ten temat :?:

Obrazek
Wizualizacje - Nokturn Deweloper

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania w Krakowie, które są tam dostępne, to wybór jest jeszcze całkiem spory, ponieważ inwestycja dopiero niedawno weszła do sprzedaży. Jednak leżeli ktoś chce kupić kawalerkę w Panorama Prądnik, to raczej się zawiedzie, bo, przynajmniej na tą chwilę, tego rodzaju lokali nie ma tam w ofercie. Do wyboru są opcje takie, jak wymienione poniżej.

  • Małe mieszkania 2-pokojowe na Górce Narodowej zaczynają się tam od 34 metrów kwadratowych, a więc są niewielkie, choć takich jest tam zaplanowanych mało. Inna sprawa, że takie małe mieszkanie jest tam tylko jedno i do tego zlokalizowane jest na ostatnim piętrze, to pewnie dlatego, jego cena to wg Nokturn Deweloper - 7 300 złotych, za metr kwadratowy, a więc, jak na tą okolicę naprawdę sporo. Można jednak znaleźć także lokale dwupokojowe, które są znacznie większe, na przykład takie, które mają 48 metrów kwadratowych - nieźle rozplanowane, choć szkoda, że nie ma tam osobnej, jasnej kuchni, a jedynie aneks kuchenny.
  • Nowe mieszkania 3-pokojowe w Krakowie mają tam na przykład 56 metrów kwadratowych, więc nie są bardzo duże, jak na tą liczbę pomieszczeń. Niemniej jedna z sypialni, mająca mniej niż 7,5 metra kwadratowego, to stosunkowo niewiele, za to przedpokój ma tam ponad 12 m2, a więc zdecydowanie nie jest mały. Szkoda też, że w mieszkaniu nie znalazło się miejsce na osobną, jasną kuchnię.
  • Mieszkania 3-pokojowe na Prądniku Białym, które można tam kupić, mają na przykład 70 metrów kwadratowych, nie wiem jak wyglądają tam wszystkie układy mieszkań, ale w tym, które oglądałem, jest na przykład sypialnia / pokój mający 5,5 metra kwadratowego. Wydaje się jednak, że to dosyć niewiele, gdyby chciało się tam zmieścić coś więcej, niż niewielkie łóżko. Do tego przedpokój ma tam 14 m2, a garderoba prawie 8 m2.
Plusem mieszkań jest to, że przynależą do nich balkony i tarasy, te na pewno przydadzą się mieszkańcom, choć dzisiaj już rzadko buduje się bloki mieszkalne, w których mieszkańcy nie mają do nich dostępu. Jeśli chodzi o ceny, to te kształtują się w okolicach 5 800 - 6 200 złotych za metr kwadratowy, choć może być pewnie i taniej, a na pewno i drożej, bo są lokale za ponad 7 000 zł, więc niemało, jak na tą okolicę. Co myślicie o takich poziomach, jak to wygląda na tle okolicy :?: Może ktoś podzieli się na forum swoimi opiniami na ten temat :?:

Obrazek
Wizualizacje - Nokturn Deweloper

klik
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 12:05

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: klik » 06 sty 2018, 12:20

Zarezerwowałam mieszkanie w tej inwestycji. Byłam dzisiaj na miejscu i zapowiada się całkiem dobrze. Okolica dość zabudowana, dlatego żadnych bloków nie wybudują ani przed ani za inwestycją. Przed blokami A i B znajduje się sklep żabka, 3 min spacerkiem znajduję się piekarnia, dalej Lewiatan i siłownia. Wrzucam zdjęcia z jeszcze nierozpoczętej budowy.
Załączniki
26637945_1689518094439010_772873144_n.jpg
26637945_1689518094439010_772873144_n.jpg (109.95 KiB) Przejrzano 18144 razy
26694087_1689518027772350_609945358_n.jpg
26694087_1689518027772350_609945358_n.jpg (115.83 KiB) Przejrzano 18144 razy
26638285_1689518014439018_230448693_n.jpg
26638285_1689518014439018_230448693_n.jpg (122.6 KiB) Przejrzano 18144 razy


luk984
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:44

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: luk984 » 26 mar 2018, 17:44

Ktoś coś więcej jest się w stanie wypowiedzieć o tej inwestycji? Na internecie mało konkretów zarówno o Inwestycji jak i o deweloperze...

Wstępnie wygląda dość ciekawie - szybki tramwaj i przebudowa 29 listopada powinna znacznie poprawić komunikacje w regionie natomiast ze względu na plan zagospodarowania działki prawie pewne będą problemy z parkingiem w tej okolicy (brak jakiejkolwiek drogi wewnętrznej gdzie możnaby zaparkować samochód).

Może jest ktoś na forum kto zarezerwował/kupił tam mieszkanie i może podzielić się spostrzeżeniami ??

wxw345
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2018, 20:01

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: wxw345 » 29 mar 2018, 21:11

Powstaną w sumie trzy bloki: A, B i C. Bloki A i B posiadać będą dwupoziomowe garaże (na każdym poziomie po ok. 30 miejsc postojowych). W jednym bloku znajdować się będzie po ok. osiem mieszkań na każdym piętrze więc jeżeli chodzi o te dwa bloki (A i B) to miejsc postojowych (25 tys./szt) jest nawet więcej niż mieszkań. Poziom -2 garaży w blokach A i B posiadać będzie wjazd od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, a poziom -1 garaży wjazd od ulicy Słomczyńskiego. Natomiast blok C będzie posiadał 1-poziomowy garaż z wjazdem tylko od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Zdecydowanie lepszym wyborem jest wybór garażu z wjazdem od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej z uwagi na zazwyczaj bardzo mocno zakorkowany wjazd i wyjazd z ul. Słomczyńskiego w godzinach porannego szczytu (mieszkam w tej okolicy od kilku lat). Jeżeli chodzi o parkowanie przy ulicy to wg mnie będzie to możliwe jedynie na ul. Słomczyńskiego, która jest już dosyć mocno obstawiona samochodami, ale myślę, że na większości krakowskich ulic osiedlowych jest podobnie.
Wg mnie największymi zaletami tej inwestycji jest jej kameralność oraz lokalizacja. Blisko inwestycji znajduje się przystanek autobusowy (137, 537), w niedalekiej odległości znajdują się ulice: 29 listopada, Siewna oraz Mackiewicza na których znajdują się kolejne przystanki autobusowe, ponadto w pobliżu planowany jest przystanek tramwajowy. W pobliżu znajduje się również kilka sklepów (Leviatan, Biedronka, Lidl, Żabka, Simply Marekt), dosyć dobra szkoła podstawowa (na ul. Porzeczkowej oddalonej od inwestycji o dwa przystanki MPK) oraz kilka przedszkoli (publiczne i prywatne).

Jeżeli chodzi o dewelopera, to rzeczywiście mało jest na jego temat informacji w Internecie. Ja zarezerwowałem mieszkanie w tej inwestycji i puki co uważam, że współpraca z deweloperem układa się dosyć dobrze. Na razie nie mam się do czego przyczepić. Zobaczymy jak ta współpraca będzie wyglądała później :)

oxygen
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: oxygen » 01 kwie 2018, 21:23

wxw345 pisze:Powstaną w sumie trzy bloki: A, B i C. Bloki A i B posiadać będą dwupoziomowe garaże (na każdym poziomie po ok. 30 miejsc postojowych). W jednym bloku znajdować się będzie po ok. osiem mieszkań na każdym piętrze więc jeżeli chodzi o te dwa bloki (A i B) to miejsc postojowych (25 tys./szt) jest nawet więcej niż mieszkań. Poziom -2 garaży w blokach A i B posiadać będzie wjazd od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, a poziom -1 garaży wjazd od ulicy Słomczyńskiego. Natomiast blok C będzie posiadał 1-poziomowy garaż z wjazdem tylko od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

A jaki będzie ogólny współczynnik miejsc postojowych na osiedlu Panorama Prądnika w Krakowie, będą jakieś miejsca postojowe ogólnodostępne :?: Jaki status będą miały drogi na osiedlu, będą pożarowe? Najgorzej jest, jak sytuacja z parkowaniem jest słabo uregulowana od początku, ludzie parkują wszędzie, gdzie się da (trawniki, chodniki), a później jest o to mała wojenka ;) Najlepiej takie rzeczy od samego początku uregulować :)

wxw345
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2018, 20:01

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: wxw345 » 02 kwie 2018, 14:51

Najlepiej to kupić miejsce postojowe wraz z mieszkaniem i się nie przejmować parkowaniem auta na trawnikach, chodnikach itp. Jeżeli chodzi o miejsca postojowe ogólnodostępne w inwestycji Panorama Prądnik, to z tego co mi wiadomo mają być wydzielone cztery takie miejsca od ulicy Słomczyńskiego.

luk984
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:44

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: luk984 » 03 kwie 2018, 11:02

W tej okolicy kupno mieszkania z miejscem parkingowym to w zasadzie obowiązek. Problem gdy ma się w posiadaniu dwa samochody (wydanie 60 tys zł na parking to już przesada) i w przypadku gdy przyjeżdża ktoś z wizytą. Wtedy zostaje tylko ul. Słomczyńskiego, a kto tam bywał wie jak ona już w tym momencie wygląda...

Niestety ta okolica jest dokładnie zabudowywana blokami, natomiast nikt zbytnio nie przejmuje się tym gdzie te wszystkie auta będą parkowane. Efekt końcowy - ul. Słomczyńskiego. Z drugiej strony trend ten ma miejsce w większości Inwestycji w Krakowie.

Pozostałe rzeczy, które mnie zastanawiają w ramach tej Inwestycji to uciążliwość ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej i związanego z nią ruchu oraz uciążliwość i częstotliwość przelotu samolotów w tej okolicy. Może ktoś mieszkający w tych rejonach jest w stanie rozwinąć te tematy ?


wxw345
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2018, 20:01

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: wxw345 » 04 kwie 2018, 7:10

luk984 pisze:W tej okolicy kupno mieszkania z miejscem parkingowym to w zasadzie obowiązek. Problem gdy ma się w posiadaniu dwa samochody (wydanie 60 tys zł na parking to już przesada) i w przypadku gdy przyjeżdża ktoś z wizytą. Wtedy zostaje tylko ul. Słomczyńskiego, a kto tam bywał wie jak ona już w tym momencie wygląda...

Niestety ta okolica jest dokładnie zabudowywana blokami, natomiast nikt zbytnio nie przejmuje się tym gdzie te wszystkie auta będą parkowane. Efekt końcowy - ul. Słomczyńskiego. Z drugiej strony trend ten ma miejsce w większości Inwestycji w Krakowie.

Pozostałe rzeczy, które mnie zastanawiają w ramach tej Inwestycji to uciążliwość ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej i związanego z nią ruchu oraz uciążliwość i częstotliwość przelotu samolotów w tej okolicy. Może ktoś mieszkający w tych rejonach jest w stanie rozwinąć te tematy ?

Istnieją inwestycje mieszkaniowe w Krakowie w których za jedno miejsce postojowe trzeba zapłacić 100 tys. zł (krknews.pl/szalenstwo-krakowie-miejsca-postojowe-sa-juz-drozsze-mieszkania) i jak dla mnie nie jest to żadna przesada. Po prostu towar wart jest tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić.

Wg mnie ulica Kuźnicy Kołłątajowskiej nie jest zbyt ruchliwą ulicą. Oczywiście zdarzają się dni kiedy ruch jest większy, a ulica stoi w korku (zazwyczaj na przełomie wrześnie i października, gdy studenci wracają do Krakowa z wakacji), ale na pewno nie jest tak codziennie. Czasami większy problem stanowi wjazd na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej z osiedli znajdujących przy ulicach: Słomczyńskiego, Marczyńskiego i dalej na północ, ponieważ są to wąskie drogi osiedlowe, zazwyczaj mocno zastawione samochodami wiec jak kilka samochodów zacznie na raz wyjeżdżać z osiedli (poranny szczyt) to robić się czasami korek. Dlatego pisałem kilka postów wyżej, że moim zdaniem lepszy wyborem jest zakup miejsca postojowego w tej inwestycji z wjazdem do garażu znajdującym się od strony od ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej niż z wjazdem od strony ulicy Słomczyńskiego.

Przelatujące samoloty natomiast nie stanowią moim zdaniem żadnego problemu. W tej okolicy latają stosunkowo wysoko, ich lot nie trwa dłużej niż kilka sekund, a ich odgłosy nie są w stanie obudzić śpiącego przy otwartym oknie dziecka. Wiem co piszę ponieważ mieszkam w pobliżu tej inwestycji od ładnych kilku lat.

Kas
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2018, 22:09

Re: Panorama Prądnik Kraków - Nokturn Deweloper - opinie i forum osiedla

Postautor: Kas » 31 maja 2018, 22:18

Ogólnie inwestycja wydaje się ciekawa. Jedyne na co proponuję uważać i dokładnie sprawdzać to ceny. Niestety ostatecznie nie podpisałam umowy.

Dopiero jak zdecydowałam się na rezerwację mieszkania i zapytałam czy mogę liczyć na jakiś choć symboliczny rabat okazało się że "wystąpił błąd w systemie". Nie dość że nie dostałam rabatu od wcześniej podanej kwoty to jeszcze cena mieszkania została zwiększona o ok 20 tys zł. Co ciekawe błąd został odkryty dopiero po moim zapytaniu - tego samego dnia rano na stronie internetowej była jeszcze niższa cena o której rozmawiałam z pośrednikiem dzień wcześniej. Jak widać nie zawsze opłaca się pytać o jakiekolwiek zniżki :( Oczywiście dostałam maila z przeprosinami za pomyłkę - nie mam pretensji do pracownika, zdarza się ale niesmak pozostaje. Ciekawa jestem czy jakbym nie pytała o zniżkę i podpisała umowę rezerwacyjną ze starą ceną to rzeczywiście taka kwota byłaby do zapłaty przy podpisywaniu umowy deweloperskiej.
Dla niektórych 20 tys to mało natomiast nie dla każdego.....

Wyżej pytaliście miejsca postojowe- jak pytałam o ceny te od Słomczyńskiego 25 tys a od Kuźnicy 30 tys - przynajmniej takie ceny zostały mi przedstawione. Czy przy podpisaniu umowy byłyby takie same teraz mam już wątpliwości



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości