Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mototrol
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:46

Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: mototrol » 30 paź 2017, 9:23

W ostatnich latach sporo się buduje na Klinach. Na rogu ulic Małysiaka i Komuny Paryskiej powstaje nowa inwestycja od Grupy Proins.

To 7 kameralnych, 3-piętrowych budynków. Pierwszy etap obejmujący 2 budynki (3A i 3B) zostanie zakończony w I kw. 2019 roku. W ofercie znajdują się mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchniach od 23 do 90 mkw. Mieszkania usytuowane na piętrach będą miały rozległe balkony, a na parterach ogródki. Pod budynkami znajdować będą się garaże wielostanowiskowe wraz z pomieszczeniami piwnicznymi. Bezpieczeństwo mieszkańcom inwestycji zapewni monitoring.

Obrazek

Ceny mieszkań zaczynaja sie od 5100zl/m2.
W ramach inwestycji dostępne są lokale:
1-pokojowe o powierzchniach od 33 do 35 m2 w cenie od 178 542 zł,
2-pokojowe o powierzchniach od 34 do 72 m2 w cenie od 187 207 zł,
3-pokojowe o powierzchniach od 46 do 74 m2 w cenie od 249 664 zł,
4-pokojowe o powierzchniach od 66 do 90 m2 w cenie od 375 117 zł.
Dla przyszłych mieszkańców deweloper Grupa Proins przewidział również miejsca postojowe naziemne oraz miejsca postojowe podziemne.

Deweloper w Krakowie ma juz kilka inwestycji na swoim koncie, m.in. Os. Szklane Domy czy ul. Przewóz. Obecnie realizuje także Osiedle Mała Góra.

Udało mi się dogrzebać do informacji, ze w tej lokalizacji już jeden deweloper próbował wybudować bloki (stad kształt budynków, które maja powstać w ramach pierwszego etapu) ale z jakiegoś powodu(?) skończyło się na dziurze w ziemi. Na ten moment żadne mieszkanie z nowej inwestycji nie zostało jeszcze sprzedane.

Co myślicie o tej inwestycji, jakie ma wady i zalety? Czy macie jakieś informacje o deweloperze Proins lub doświadczenia z nim? A możne wiecie, kto i dlaczego nie zrealizował tej inwestycji kilka lat temu?


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwestycja Małysiaka Kraków - deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: slawek » 07 lis 2017, 23:13

Faktycznie inwestycja przy ul Małysiaka w Krakowie wygląda nieźle na wizualizacjach, przybędzie tam niemało nowych mieszkań i deweloper Proins też już trochę w Krakowie zbudował, więc ma niemało doświadczenia. Bloczki wyglądają nawet całkiem nieźle, niewysokie, mieszkań też sporo do wyboru i całkiem ciekawe rozkłady, niemniej jak dla mnie, to straszne obrzeża Krakowa i dostać się stamtąd do centrum nie jest łatwo, o ile nie posiada się samochodu :)

Obrazek

Cenowo faktycznie wygląda to całkiem nieźle sporo mieszkań, nawet mniejszych można tam kupić za 5 450 - 5 500 złotych za metr kwadratowy, ale są i takie, za które trzeba zapłacić i 5 700 zł/m2, więc tu nie jest źle. Do tego mieszkania mają spore balkony, a te na parterze także ogródki. Ciekawe jak się sprawdzi jasna elewacja w Krakowskich warunkach, ale pewnie długo w takim stanie nie pozostanie. Orientuje się ktoś, jak jest z lokalami usługowymi w tej okolicy, chyba w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla nie będzie ich zbyt wiele, a może się mylę, może ktoś kto lepiej zna okolicę napisze o tym coś więcej na forum :?:

Jakiś czas temu, w prasie pojawiły się informacje o tym, że na Klinach, miałoby powstać nowe osiedle mieszkaniowe w ramach programu Mieszkanie Plus, a właściwie cały spory kawałek miasta, bowiem mogłoby tam zamieszkać nawet 30 tys. osób. Myślę, że taka inwestycja, to jednak byłaby szansa dla tej okolicy, bo w tej sytuacji trzeba by pewnie rozwiązać problemy tej okolicy, a skoro to program rządowy, to może też pojawiłyby się na to pieniądze, na przykład na linię tramwajową w tą okolicę i nowe drogi dojazdowe :)

Są tu jakieś osoby, które planują tam zakup mieszkania w inwestycji Proinsu Małysiaka w Krakowie i mogą napisać, jakie mają opinie w tej sprawie, jakie widzą zalety i wady tego projektu :?: Jak wygląda tam kwestia własności gruntu, to użytkowanie wieczyste czy deweloper buduje na swoim? Nie wiecie też, jak będzie to wyglądało, jeśli chodzi o ogrzewanie na osiedlu, będzie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy będzie tam kotłownia gazowa, taka, jak to na przykład robił Wawel Service na osiedlu pobliskim Borkowska Kraków :?: Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia okolicy, to także chętnie bym zobaczył, jak to wygląda.

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: slawek » 26 sie 2018, 23:01

Ostatnio byłem pozwiedzać tą okolicę i widziałem, że inwestycja dewelopera Proins - Małysiaka Kraków jest już mocno zaawansowana i chyba zaczyna nabierać ostatecznego kształtu. Trzeba przyznać, że bloki nie są jakieś bardzo duże i osiedle może kiedyś nieźle się prezentować.

Obrazek

Deweloper Proins wstawił już okna w budynkach, więc pewnie już rozpoczęło się tam robienie elewacji, bo zdjęcia mają kilkanaście dni. Może ktoś ma jakieś nowsze i podzieli się na forum nimi :?:

Obrazek

Okolica jest całkiem przyjemna, raczej niska zabudowa, nieopodal swoje osiedle buduje Atal - Kliny Zacisze Kraków, przy czym charakter tego miejsca może się mocno zmienić za kilka lat, jeżeli stanie tam osiedle Spacerowa Kliny z Mieszkanie Plus, na początek planuje się tam postawienie ok. 1000 nowych mieszkań, więc całkiem sporo, a nie wiadomo czy to koniec.

Obrazek

Może ktoś się podzieli też opiniami o tym, jak jest z dojazdami w stronę centrum z Klinów, działa tam w miarę komunikacja publiczna, czy trzeba mieć koniecznie samochód, jak się tam mieszka :?: Jest tam planowana jakaś rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej, może tramwaj na kliny, a może gdzieś jakaś stacja szybkiej kolei aglomeracyjnej :?:


Bob_budowniczy
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:19

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: Bob_budowniczy » 28 sie 2018, 10:03

Póki co z elewacją nic się nie dzieje, dłubią raczej w środku.
Mieszkam od 3 lat przy Geremka, tj. 300-400m wcześniej niż powyższa inwestycja i z KM skorzystałem RAZ jadąc na spotkanie firmowe do centrum. Obserwując KM nie ma jakiegoś nadzwyczajnego tłoku, większość raczej jeździ samochodami.

katarzyna1990
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2019, 12:12

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: katarzyna1990 » 16 kwie 2019, 12:13

WItam,
Czy jest tutaj ktoś kto kupił mieszkanie od Proins Małysiaka, 1 etap?

Badmic
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, 19:07

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: Badmic » 23 kwie 2019, 19:09

katarzyna1990 pisze:WItam,
Czy jest tutaj ktoś kto kupił mieszkanie od Proins Małysiaka, 1 etap?

A jakie masz pytanie?

katarzyna1990
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2019, 12:12

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: katarzyna1990 » 06 maja 2019, 12:21

Nie mam konkretnego pytania, poprostu nigdzie nie znalazlam wątku na żadnym innym forum na temat tej inwestycji ani facebuukowej grupy osob które zakupily mieszkania w tej inwestycji, gdzie można by się było wymieniać informacjami, Sama kupilam, czekam obecnie na info na temat odbioru , który ma byc teraz w maju.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: Master » 07 maja 2019, 8:29

katarzyna1990 pisze:Nie mam konkretnego pytania, poprostu nigdzie nie znalazlam wątku na żadnym innym forum

Byłem w tej okolicy obejrzeć to osiedle i muszę przyznać, że całkiem dobre wrażenie ono na mnie zrobiło. Nie wiesz czy na parterach tam mają być lokale usługowe? Jeżeli tak, to byłoby bardzo dobrze. A jakie widzisz największe zalety tej lokalizacji i jakie jej minusy.

Deweloper Proins wydaje się też sensowną firmą, znajomy kupić mieszkanie przez nich wybudowanych i wszystko poszło całkiem sprawnie, a z mieszkaniem problemów nie było, więc to na plus.


Klauudekk
Posty: 55
Rejestracja: 07 maja 2019, 12:15

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: Klauudekk » 07 maja 2019, 12:18

Również czekam na odbiór, z tego co rozmawiałam z nimi przez telefon mówili , że pod koniec maja będą klucze ale więcej informacji nie mam :| sama chętnie się dowiem jakiegoś info ;)

katarzyna1990
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2019, 12:12

Re: Inwestycja ul. bpa A. Małysiaka Kraków - Grupa Proins - opinie, forum

Postautor: katarzyna1990 » 07 maja 2019, 13:07

Obecnie będzie oddanie 1 etapu , 2 bloki , 3A oraz 3B , i z tego co wiem, nie ma w nich lokali usługowych, tylko same mieszkania, ( sama kupilam parter z widokiem na koscioł). Natomiast ogółem Proins wybuduje tam 7 bloków , pewnie będą to 3 etapy. Zapewne w kolejnych etapach będą również lokale usługowe. Ja akurat się cieszę ze w moim budynku takich nie bedzie. Mnie osobiscie podoba się ta lokalizacja. Pomimo intensywnej zabudowy ,dla mnie, nadal jest tam cicho i spokojnie, odczuwam to będąc cały dzien w pracy w centrum a pozniej jadąc tam. Deweloper na plus, dobry kontakt , również z działem sprzedaży, księgowosci oraz działem technicznym.Zawsze wszystko sprawnie i szybko załatwiałam. Na etapie budowy, można wprowdzac dopuszczalne zmiany, np przesunięcie grzejnika, czy rozprowadzenie kontaktów i rozne inne zmiany. Z wejsciem na budowę nigdy nie bylo problemu, po wczesniejszym umowieniu się, zawsze punktualnie pracownik Proinsa był.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gierzow, Google Adsense [Bot] i 33 gości