Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Postautor: ghd » 01 lip 2023, 0:32

teqnix pisze:Cofam co napisałem wyżej. Tankowałem dzisiaj na stacji na obok tych bloków i nie chciał bym tam mieszkać. Pomijając szpetotę jeden blok ten przy stacji jest za blisko ulicy i jednak około 17 była ona całkiem głośna a ten drugi jest strasznie zacieniony przez tą inwestycję blizej mogilskiej. Zero zieleni w koło a do parku jednak kawałek. Ci z nizszych pięter to praktycznie na stacji będą mieszkać. A już przy tych cenach które sobie życzą to bym wolał już jakiś lepszy standard w lokalizacji bardziej peryferyjnej ale dobrze skomunikowanej i zielonej np. taki kobi house czy te bloki przy bonarce od lokum.
W ogóle nie jestem zdziwiony. Inna sprawa, że nie każdy potrafi publicznie i jednoznacznie wycofać się ze swej opinii.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D


djasmo
Posty: 44
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Postautor: djasmo » 03 lip 2023, 11:32

Mieszkałem przez ponad 20 lat w budynkach wybudowanych za LC Corp (Develia) przez Budopol (teraz wynajmuję tam 2 mieszkania). Abstrahując od aktualnego zagospodarowania tego terenu, mozaiki zabudowań i samego wyglądu budynków od LC Corp (a zwłaszcza ich usytuowania względem stacji) to uważam, że okolica jest bardzo przyjemna do życia (jak na warunki krakowskie). Napiszę więcej - jeżeli stać byłoby mnie na zakup mieszkania o większym metrażu to niespecjalnie chciałbym się stamtąd wyprowadzać. Okolica jest naprawdę świetnie skomunikowana - niezależnie od środka transportu - wszędzie jest "w miarę blisko", są tereny zielone, podstawowe i najważniejsze usługi dla singli czy rodzin. Kto tam kiedykolwiek mieszkał ten na pewno potwierdzi (w czasach studiów z centrum pieszo do 25 min chwiejnym krokiem).

Z wad to na pewno trzeba wspomnieć, że po wybudowaniu Mogilska Tower oraz budynków LC Corp aktualnie zrobiło się tam mrowisko dla DINK'sów, studentów lub korpo-pracowników. Wizyta we wspomnianym Lidlu w godzinach popołudniowych to przekleństwo, a i ruch na drodze w godzinach szczytowych jest naprawdę znaczny (jedno z nielicznych miejsc w Krakowie gdzie na ścieżce da się zaobserwować niemal korki). To jest jednak cały czas centrum w miarę dużego europejskiego miasta i trzeba na to brać poprawkę.

michok
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Postautor: michok » 03 lip 2023, 20:51

Potwierdzam, ze fajnie się mieszka w tej okolicy. Nie mniej jest gęsto i to bardzo. Ja bardziej sobie cenię okolice Jana Pawla: marii dabrowskiej, hynka. Na szczescie nie buduje sie juz tam, a w okolicy jest wszystko. W zasadzie mozna auta nie miec. I do centrum tez sie szybko jedzie, chociaz do przystanku jest dalej.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gierzow, marcopolo, olej i 41 gości