Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp / Develia deweloper - opinie na forum

Postautor: slawek » 01 lis 2017, 20:50

Wygląda na to, że wyrośnie nam jeszcze jeszcze jedno osiedle w Krakowie - Przy Mogilskiej LCC, czyli jego budową zajmie się znany i duży deweloper LC Corp, który zbudował już sporo w naszym mieście, ale również w innych lokalizacjach w Polsce, np. w Warszawie czy Wrocławiu. Jeśli ktoś chce podejrzeć projekty przez nich zrealizowane, to ma na miejscu na przykład osiedle Centralna Park, bliżej centrum 5 Dzielnica przy Wrocławskiej, a także Słoneczne Miasteczko Kraków i do tego jeszcze Grzegórzecka 77, więc jest tego całkiem sporo i dużo jest chyba już w naszym mieście osób, które kupiły od tej firmy nowe mieszkania. W każdym razie firma jawi się jako doświadczona i stabilna, wywiązująca się z zawartych umów. Trzeba przyznać, że realizowane przez nich projekty deweloperskie także całkiem nieźle się prezentują. Docelowo, Przy Mogilskiej Kraków, to ma być ok. 300 nowych mieszkań na Prądniku Czerwonym, stawianych w kilku etapach, więc zapowiada się na całkiem znaczącą inwestycję i to też chyba w niezłej lokalizacji :)

Obrazek

Jeśli chodzi o architekturę, to nie ma na razie wielu wizualizacji, ale na tej, którą można zobaczyć, nie wygląda to źle. Podobają mi się te elementy imitujące cegłę na elewacji (albo tak mi się wydaje), nawiązuje to trochę na przykład do wyglądu młyna, który znajduje się nieopodal przy Mogilskiej. Wygląda na to, że znajdą się tam obszerne balkony, część okien będzie chyba wyższa niż standardowe. Ciekawi mnie ile będzie tam docelowo budynków, przydałoby się kiedyś zobaczyć plan całego osiedla, ale może niedługo podzieli się nim z nami deweloper LC Corp, albo może ktoś widział już i podziel się informacjami na forum :?: Dobrze byłoby też wiedzieć, jakie będą ceny nowych mieszkań w Krakowie w inwestycji Przy Mogilskiej - jak obstawiacie, jakie macie opinie w tej sprawie, może podzielicie się na forum, jaka cena byłaby Waszym zdaniem atrakcyjna za tą okolicy :?:

Jeśli chodzi o nowe inwestycje w Krakowie, to Osiedle Przy Mogilskiej jeszcze nie trafiło do sprzedaży, ale pewnie wkrótce się to zmieni, więc jeśli ktoś chciałby mieć duży wybór, to powinien sprawy pilnować. A może znajdą się jakieś osoby, które chcą kupić tam mieszkanie i napiszą coś o tym, jakie mają opinie o tej inwestycji, jakie są plusy i minusy tej okolicy i dlaczego warto kupić tam mieszkanie lub dlaczego lepiej tego nie robić. Mnie podoba się to, że jednak będzie to całkiem blisko centrum Krakowa, a przy okazji nie ma tam jego uciążliwości, nieźle skomunikowane, choć też nie wiem dokładnie, w którym to będzie miejscu, co tam jest teraz. Wie ktoś może, czy będzie to stawiane na działkach z użytkowaniem wieczystym, czy to własność :?: Kiedy mają być oddawane mieszkańcom pierwsze mieszkania :?: Przydałyby się także jakieś informacje o tym, jakie ma opinie deweloper LC Corp, bo pewnie znajdzie się na forum ktoś, kto miał już okazję kupić od nich mieszkanie :)


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: oleo » 01 lis 2017, 23:17

Oooo, to pewna niespodzianka, bo jednak coraz mniej nowych projektów da się zmieścić w takiej odległości od centrum Krakowa, a tu 300 mieszkań ma pojawić się na rynku na Osiedlu Przy Mogilskiej, spojrzałem na mapę i chyba mniej więcej wiem gdzie to ma powstać, gdzieś w okolicy ul. Ostatniej - była na forum kiedyś opisywana inwestycja Budopol Ostatnia, mniej więcej, za osiedlami Apartamenty Mogilska Kraków oraz stawianym przez Semaco budynku Mogilska Tower, czyli robi się z tego miejsca całkiem gęsto zaludniona okolica :) Niedaleko jest do przystanku tramwajowego, jest sklep Lidl w okolicy, a do tego w przyzwoitym czasie da się dojść do Parku Lotników Polskich. Jest ktoś na forum, kto chciałby tam kupić mieszkanie i wrzuci więcej informacji na forum? Zastanawiam się czy zakup tam mieszkania od LC Corp to dobra decyzja, jakie macie na ten temat opinie?

Pablo29
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:09

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: Pablo29 » 12 mar 2018, 13:38

Cześć

Inwestycja ma być realizowana na dawnej bocznicy kolejowej Młynów. Sprzedali ją w całości LCC. Deweloper podzielił tą działkę na 2 części. Na tej pierwszej bliższej Młynom mają być realizowane pierwsze budynki. Też jestem zdziwiony ładna formą i "niskością" tych budynków. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być 14 piętrowe wieżowce ( zabudowa wysoka). Dojazd do tego osiedla ma być od ulicy Mogilskiej ( prawdopodobnie po stronie stacji paliw od strony Młynów. Do plusów lokalizacji należy zaliczyć bliskość komunikacji, centrum miasta i wszelkich mediów typu sklepy, szkoły czy kościoły ( do wyboru do koloru :) ). Minusy to wieżowce dookoła jak w Las Vegas - 2 xActiv na Mogilskiej ( moim zdaniem ohydne szkaradztwa), 3xBudopol na Ostatniej i na teraz 1 bunkier przy torach Mogilska Tower Semaco ( w najbliższym miejscu jest jakieś dwadzieścia kilka metrów od torowiska na którym zaczynają popylać pociągi pasażerskie) - podobno ma być stawiany kolejny obok. Dużym minusem jest zerowa liczba ogólnie dostępnych miejsc parkingowych - jak ktoś do Ciebie przyjedzie to będzie musiał zaparkować daleko gdzieś na starym osiedlu lub na miejscu które Ty wykupisz. Minusem jest tez betonowość inwestycji i otoczenia - te zielone drzewa to zwykła ściema która jest żenująca: na planach sąsiadów zieleń i drzewa są na działce LCC a na planach LCC u sąsiadów. Czyli zieleni nie będzie nigdzie ( no chyba że jak Budopol pomalują bloki na zielono :) ). Podsumowując: jak chcesz zainwestować w lokum pod wynajem to miejsce bardzo dobre, jak chcesz tam mieszkać i prowadzić życie rodzinne to miejsce fatalne.

pozdr
Pablo


greenzet
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2018, 18:06

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: greenzet » 08 maja 2018, 22:03

Czy mógłby ktoś dokładniej określić mi lokalizację tej inwestycji na poniższym zdjęciu? Sprzedaż ma się rozpocząć w sierpniu bieżącego roku. Z góry dzięki
02 (Copy).jpg
02 (Copy).jpg (86.18 KiB) Przejrzano 19789 razy

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: adam123 » 09 maja 2018, 13:59

sprawdzałem tę inwestycję pod swoim kątem, działka to cały zielony pas widoczny na zdjęciu.

GF327
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:48

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: GF327 » 25 maja 2018, 17:53

Czy posiada ktoś informacje kiedy sprzedaż tej inwestycji zostanie uruchomiona ?

W zeszłym roku LC Corp informował o starcie sprzedaży w I kwartale 2018 roku, natomiast z jakichś przyczyn zostało to odłożone w czasie.

umniedziala
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:08

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: umniedziala » 30 paź 2018, 8:37

czesc, czy wiadomo cos więcej kiedy ma ruszać sprzedaż/budowa?

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: ragar » 19 lis 2018, 0:04

adam123 pisze:sprawdzałem tę inwestycję pod swoim kątem, działka to cały zielony pas widoczny na zdjęciu.

Spora działka, ciekawe w jaki sposób ją zagospodarują, ale za kilka lat może tam być dosyć tłoczno, kiedy już deweloper Activ Investment skończy już stawiane w tej okolicy osiedle Apartamenty Mogilska Kraków, do tego obok buduje też Semaco - Mogilska Tower, to ma mieć przynajmniej dwa etapy, a są przecież jeszcze te stare bloki. Ciekawe czy LC Corp też pójdzie w takie wysokie budynki.


mi_ki2014
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2018, 22:25

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: mi_ki2014 » 20 gru 2018, 0:21

Mnie informowali, że mają ruszać na początku przyszłego roku. Równocześnie z Grzegórzecką ale to było jakieś miesiąc temu więc być może już się im zmieniło :) A czy wie ktoś z Was może jak często jeżdżą tam pociągi ? :)

Michal42
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2018, 16:19

Re: Osiedle Przy Mogilskiej Kraków od LCCorp deweloper - opinie na forum

Postautor: Michal42 » 20 gru 2018, 10:40

mi_ki2014 pisze:A czy wie ktoś z Was może jak często jeżdżą tam pociągi ? :)

Pracuję w pobliżu i jedno z torowisk zjeżdżających się w tym miejscu widzę cały czas przez okno. Nie odbywa się tu obecnie raczej pasażerski ruch liniowy (w trakcie remontów na głównym odcinku prowadzili chyba tędy objazd między Płaszowem a Łobzowem). W większości jeżdżą tędy pociągi towarowe, np. do elektrociepłowni w Łęgu, puste składy dojeżdżające na Płaszów lub lokomotywy techniczne. Nie prowadziłem statystyk ale jest ich dość sporo i w przypadku towarowych są to często długie składy. Wydaje mi się, że bliżej Mogilskiej hałas może nasilać się ze względu na przejazd przez dwa wpadające w wibracje wiadukty.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości