Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Roman87
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2018, 22:51

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: Roman87 » 22 lut 2018, 22:54

Czy ktoś z Państwa interesował się bliżej techniką budowlaną w której powstaje to osiedle? Zastanawia mnie również fakt, że mieszkania będą wykończone bez tynków...


Paulina0512
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 15:50

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: Paulina0512 » 23 lut 2018, 17:03

Nie wiem skąd te informacje, gdyż ja w prospekcie mam napisane, że na ścianach będzie tynk gipsowo wapienny.

ROGIX
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:34

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: ROGIX » 24 lut 2018, 12:10

witam,
na kiedy jest przewidziane zakończenia prac i oddanie do użytkowania?


SaS
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2018, 12:49

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: SaS » 27 lut 2018, 15:13

Paulina0512 pisze:Nie wiem skąd te informacje, gdyż ja w prospekcie mam napisane, że na ścianach będzie tynk gipsowo wapienny.

Wklejam z prospektu, który ja otrzymałem:
ŚCIANY:
- ściany zewnętrzne – żelbetowe z izolacja termiczną ze styropianu, niewykończone od wewnątrz
- ściany międzylokalowe – żelbetowe gr. od 18 cm do 20 cm, niewykończone
- ściany działowe wewnątrzmieszkaniowe pomiędzy pokojami – murowane z bloczków gipsowych gr. 8 cm, wykończone tynkiem cienkowarstwowym
- ściany działowe wewnątrzmieszkaniowe w pomieszczeniach higieniczno sanitarnych – murowane z bloczków gipsowych zielonych gr. 10 cm, niewykończone tynkiem
- sufity: niewykończone z widocznym filigranem

Roman87
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2018, 22:51

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: Roman87 » 27 lut 2018, 22:58

Dokładnie czyli tynki będą tylko i wyłącznie na ścianach wewnątrzmieszkaniowych pomiędzy pokojami, na miedzylokalowych i sufitach już nie. Jest to dość dziwne no z reguły standard deweloperski obejmuje tynki wewnątrz całego mieszkania...

Melo00
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:00

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: Melo00 » 01 mar 2018, 15:05

Cześć,
Czy ktoś zastanawial sie nad sama drogą wjazdową na osiedle? Patrząc na plany to będzie jedyna droga wjazdowa dla inwestycji J-K i 8 nowych budynków z ostatniego etapu.
Na początku powiedziano mi, że każdy etap będzie ogrodzony i z osobnym wjazdem.
Zastanawiam się czy jedna droga to nie za mało jak na tyle budynków.
Pozdrawiam

pio91
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, 7:32

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: pio91 » 24 mar 2018, 7:36

witam,

czy ktoś z obecnych mieszkańców mógłby napisać jak wygląda sprawa opłat za użytkowanie. Wiem, że czynsz to 4zł/m^2 ale chciałbym wiedzieć ile Państwo płacą za ogrzewanie oraz zużycie wody i prądu. Interesuje mnie mieszkanie ok 50m^2, jeśli ktoś z obecnych mógłby podzielić się informacjami byłbym wdzięczny.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: pozdro » 24 mar 2018, 10:32

Opłaty wynoszą tyle ile zużyjesz i ile kosztują poszczególne usługi w danym momencie. Bez sensu pytanie moim zdaniem.


pio91
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, 7:32

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: pio91 » 24 mar 2018, 14:08

pozdro pisze:Opłaty wynoszą tyle ile zużyjesz i ile kosztują poszczególne usługi w danym momencie. Bez sensu pytanie moim zdaniem.

bez sensu jest ta odpowiedź

doprecyzuje: po prostu chcę wiedzieć ile kosztuje u3manie mieszkania 50-60m w temp 20 stopni, czy to bedzie 600 800 czy 500 miesięcznie

ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Skowronia 3 Kraków - deweloper Urba - opinie i forum o osiedlu

Postautor: ragar » 25 mar 2018, 17:15

pozdro pisze:Opłaty wynoszą tyle ile zużyjesz i ile kosztują poszczególne usługi w danym momencie. Bez sensu pytanie moim zdaniem.

Zasadniczo tak, ale wyobraźmy sobie, że masz lepiej lub gorzej ocieplony budynek i już możesz mieć różnice np. w kosztach ogrzewania, tu jeszcze w grę może wchodzić zamówiona moc cieplna u dostawcy, to także może generować różnice pomiędzy osiedlami. Różnice mogą być w kosztach zarządu, ochrona w bloku lub jej brak może robić różnice, to czy działka pod blokiem jest w użytkowaniu wieczystym czy nie, czy wentylacja jest mechaniczna czy grawitacyjna (przy tej pierwszej koszty prądu są dosyć wysokie) i tak dalej. Zmiennych składowych mieszkania może być naprawdę sporo, więc pytanie nie jest aż tak nie na miejscu :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości