Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kelevra
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2022, 10:51

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: kelevra » 08 cze 2022, 11:01

Mieszkania były oddawane od lutego. Miałem specjalistę od odbiorów i nie znalazł u mnie żadnych wad ale od sąsiadów słyszałem, że bywały problemy z wilgotnością w ścianach. Mieszka się na prawdę bardzo dobrze, przystanki autobusowe i tramwajowe bardzo blisko, dużo zieleni, mało betonów, w pobliżu sporo sklepów, plac Bieńczycki. Karetki nie przeszkadzają bo obok szpitala kierowcy muszą wyłączyć syreny, żeby nie niepokoić pacjentów. Sygnały słyszałem praktycznie dwa razy i raz to okazała się straż pożarna. Martwiłem się o lądowisko przy szpitalu ale nie słyszałem od 2 miesięcy mieszkania startów ani lądowań. Podsumowując na razie z mieszkania jestem w pełni zadowolony.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: Nowy » 09 cze 2022, 11:16

kelevra pisze:Podsumowując na razie z mieszkania jestem w pełni zadowolony.

Dzięki za opinię, bo ta okolica jest dla mnie mocno zastanawiająca. Ja zastanawiałem się nad tym, czy sąsiedztwo szpitala blisko bloku jest problemem, ale z tego, co piszesz, to nie jest jednak nic uciążliwego. Zwłaszcza, że helikoptery rzadko lądują.

A sama okolica i mieszkańcy, jest bezpiecznie? Tam w sumie większość, to raczej nowe bloki (osiedle LCC i pojedyncze bloki sprzed kilku lat), więc wydaje mi się, że ok.

Z moich obserwacji, to też dojazd do centrum tramwajem mógłby być szybszy, bo 52 to jednak tam spore kółko robi i dojazd trwa strasznie długo, chyba szybciej autobusem.

kelevra
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2022, 10:51

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: kelevra » 10 cze 2022, 15:43

Ja nie miałem żadnych dziwnych sytuacji, blok jest monitorowany (obecnie standard) więc dziwne typki się nie kręcą. Przy hotelu Felix są bloki socjalne, o które się obawiałem ale normalnie się tam przechadzam z psem czy chodzę tam na pocztę. Szpital w ogóle nie przeszkadza a może być nawet atutem bo jest podobno popularnym miejscem do rodzenia. Jeśli chodzi o transport to przystanki są bardzo blisko ale tramwaj faktycznie jedzie pokrętną drogą i schodzi.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 11 cze 2022, 16:12

Jaką firmę zarządzająca zaproponował Wam deweloper? Czyżby Lokię?

snoopy
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2021, 8:58

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: snoopy » 14 cze 2022, 7:27

Tak, zgadza się. Również jestem mieszkańcem Aury i jestem bardzo zadowolony. Zieleń i cisza, wszędzie blisko - na osiedlu Biedronka, Pepco, Poczta, Żabka, apteka, piekarnie, więc wszystko na miejscu. Duży plus to komunikacja - bardzo dużo autobusów, czy tramwajów tu jeździ, więc nie ma problemu z dojazdem.
Odnośnie hałasu to karetek nie słychać, wyłączają w otoczeniu szpitala sygnał.
Budynek wykończony w wysokim standardzie, bardzo ladnie wszystko wygląda. Dwie windy w budynku są bardzo przydatne, a komórki lokatorskie na tym samym piętrze, co mieszkanie to super pomysł. Na odbiorze miałem wszystko ok.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: Nowy » 09 gru 2022, 10:12

snoopy pisze:Odnośnie hałasu to karetek nie słychać, wyłączają w otoczeniu szpitala sygnał.

To tu nie wiedziałem, że tak to wygląda, ale ma to sens. Dodatkowo sam szpital przeszedł z zewnątrz znaczący remont i teraz prezentuje się całkiem nieźle, mocno się odświeżył.

A wiadomo może, co z tą działką znajdującą się obok budynku Aura Home, tą ogrodzoną częściowo płotem z blachy? Tam coś jest już zaplanowane, będzie tam powstawała jakaś inwestycja mieszkaniowa, a może jest jakieś inne przeznaczenie dla tych działek?

snoopy
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2021, 8:58

Re: Inwestycja Aura Home Kraków deweloper Start Grupa Deweloperska - opinie na forum

Postautor: snoopy » 10 sty 2023, 15:14

Nowy pisze:
snoopy pisze:A wiadomo może, co z tą działką znajdującą się obok budynku Aura Home, tą ogrodzoną częściowo płotem z blachy? Tam coś jest już zaplanowane, będzie tam powstawała jakaś inwestycja mieszkaniowa, a może jest jakieś inne przeznaczenie dla tych działek?


Planowany jest tam park kieszonkowy. Coś takiego: https://budzet.krakow.pl/projekty2020/2108-teren_rekreacyjny_p__szpitalu_rydygiera-wspieramy_realizacje.html
Jednak miasto jeszcze ma problem z własnością działki, ale w planie zagospodarowania ten teren pójdzie pod zieleń.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości