Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pater
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2017, 9:40

Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: pater » 05 gru 2017, 11:36

Witam, chciałbym wrzucić post dotyczący moim zdaniem bardzo ciekawej inwestycji. Może ktoś na forum rozważa zakup mieszkania w tej inwestycji lub jest już posiadaczem/przyszłym właścicielem jednego z mieszkań - bardzo proszę takie osoby o własny komentarz, który będzie bardzo przydatny.

"Glogera Square" mieści się przy ul. Glogera w dzielnicy 'Prądnik Biały' - dokładnie przy trasie wylotowej na Zielonki.
glogerasquare.pl

Lokalizacja:
To oczywiście sprawa indywidualna, jak dla mnie jest to 'nowa' część miasta której nie znam. Do tej pory mieszkałem w południowej części Krakowa.

Inwestycja mieście się zaraz obok drogi wylotowej w kierunku Zielonek. Droga z jednym pasem w każdym kierunku, na pewno poranne korki w kierunku miasta. Bloki położone są prostopadle do drogi, pierwszy z nich zaczyna się jakieś 20-30 metrów od chodnika przy drodze. Zaraz obok inwestycji po przeciwnej stronie drogi funkcjonuje już nowy sklep Biedronki a obecnie w budowie jest zaraz obok sklep Lidl. Od strony północnej inwestycja sąsiaduje z niewysokimi blokami mieszkalnymi (które bardziej wyglądają jak wyrośnięte domki), strona wschodnia to właśnie droga na Zielonki oraz supermarkety i duża przestrzeń dookoła, strona południowa - bardzo szeroki (w kierunku miasta) pas zieleni: drzewa, krzewy itd itd. Natomiast strona zachodnia to również wolna przestrzeń - z tego co mi wiadomo zarezerwowana pod ewentualną zabudowę przez trasę Wolbromską.
Zaraz obok inwestycji znajduje się przystanek autobusowy w kierunku miasta oraz po drugiej strony przystanek powrotny. Bez dużych korków podróż autobusem do pętli Krowodrza Górka to ok. 7 minut.

Trochę o inwestycji:
- na pierwszy rzut oka inwestycja nie wyróżniała się jak dla mnie niczym szczególnym ale po przyjeździe na miejsce, obejrzeniu mieszkań oraz całej inwestycji zacząłem jednak myśleć o niej całkiem poważnie
- na chwilę obecny zakończony jest 1 etap który składał się z 3 budynków mieszkalnych, już w tym momencie budowany jest 2 etap, który również zakłada 3 budynki mieszkalne i na tym zakończy się cała inwestycja
- zakończenie budowy 2 etapu planowane jest na sierpień 2018 r.
- każdy z budynków posiada parter, 2 piętra oraz 3 piętro będące poddaszem
- w każdym z budynków jest 17 mieszkań
- mieszkania powierzchniowo od ok 50m do ok 70m
- mieszkania na parterze posiadają ogródki, natomiast na poddaszu duże tarasy
- inwestycja jest w całości zagrodzona, przy wjeździe brama, monitoring zarówno przy wjeździe jak i na przeciwko każdej z klatek wejściowych do bloku
- pod każdym z etapów (3 bloki mieszkalne) znajduje się wspólny parking podziemny. Miejsca 'malowane', połowa z nich posiada bezpośrednio przy miejscu komórkę lokatorską. Pozostałe komórki lokatorskie znajdują się w części wspólnej na jednym z końców parkingu.
- komórka lokatorska jest w cenie 2.5 tys zł brutto (bez względu na powierzchnię)
- miejsce parkingowe : 28 tys - 33 tys ( w zależności od rozmiaru miejsca)
- w każdym z bloków znajduj się winda zjeżdzająca bezpośrednio na parking
- przy wjeździe na obszar inwestycji oraz wzdłuż bloków znajdują się miejsca parkingowe na zewnątrz
- pośrodku inwestycji, przy wjazdach na parkingu znajduje się duże pomieszczenie na rowery
- po ukończeniu 2 etapu na końcu obszaru inwestycji planowany jest plac zabaw,

Co według mnie ważne
- rachunek zamknięty przy zakupie mieszkania (10/90)
- mieszkania które są na poddaszu moim zdaniem 'robią robotę'. Płacisz za 66m a dostajesz razem ze skosami niecałe 100m + taras 25m (wykończony). Skosy są na pewno w pewnym stopniu kłopotliwe ponieważ są dosyć spore, ale wszystko jest do 'ogarnięcia'
- jak dla mnie dużym plusem jest to, że mieszkańcy nie będą mieszkać w blokowisku, które jak by nie patrzeć powstają obecnie wszędzie w Krakowie. Klimat tych bloków jest obecnie bardzo kameralny, wiadomo, że finalnie na całości inwestycji powstanie 100 mieszkań ale jednak te bloki i okolica wygląda jak trochę wyrośnięte domy jednorodzinne
- mega dużym plusem jest to, że już w tym momencie można zobaczyć na własne oczy jak wyglądać będą bloki budowane w 2 etapie. 1 etap jest 1:1 taki sam, można np zgadać się z kimś i zobaczyć mieszkanie z 1 etapu. Zamiast widzieć mieszkanie tylko na planie, można poczuć te przestrzeń na żywo,
- bloki wyglądają 1:1 identycznie jak na wizualizacjach, a powiedziałbym nawet, że lepiej. Wykonanie jest bardzo dobre, wizualnie wyglądają naprawdę dobrze,
- wiem, że znajdzie się niejeden który powie, że to już jakieś zadupie itd itd, ale uważam, że to jest osobista sprawa każdego i jego wymagań :)

Jeśli ktoś zna tę inwestycję lepiej, jej plusy, minusy, ktoś kto mógłby wypowiedzieć się o tej okolicy itd, będę mega wdzięczny za jakikolwiek komentarz :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: Nowy » 08 gru 2017, 1:04

Glogera Square w Krakowie, wygląda faktycznie całkiem ciekawie, miejmy nadzieję, że będzie się tak prezentowała także finalnie, kiedy już zostanie zbudowana. Tylko jedna rzecz mnie tu razi trochę na początku, to "Square" - czy my naprawdę nie mamy polskich słów, tylko musimy robić takie potworki językowe? Przynajmniej taka jest moja opinia, a jak Wy uważacie? W ogóle, skoro "Square", to znaczy, że będzie tam jakiś plac publiczny, bo jednak to kojarzy się z czymś takim... Wie ktoś może jak to wygląda i może napisać na forum :?: Ciekawe czy na elewacji będzie faktycznie to "Glogera Square", czy może jednak później zostanie tylko normalny adres, Glogera ileś tam. A jak jest tam z cenami i rozkładami mieszkań, podzielisz się informacjami?

wolodi
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2017, 19:11

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: wolodi » 13 gru 2017, 22:50

zastanawia mnie czemu są robione te drewniane wstawki rozumiem ,że dekoracja ale nikt sobie nie zdaje sprawy jak to wygląda po paru latach a widać to np. w kwiatowej równinie. Śmiem wątpić że będzie to malowane w odpowiednim czasie.


andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: andy » 14 gru 2017, 0:24

To niekoniecznie musi być drewno na elewacji bloków przy Glogera, mogą to być płytki albo panele z jakiegoś tworzywa imitującego drewno, tak jest np. na inwestycji Bunscha Park Kraków, gdzie założono tylko imitację drewna, ale wygląda o nieźle i powinno być całkiem proste w utrzymaniu :)

pater
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2017, 9:40

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: pater » 19 gru 2017, 9:40

@Nowy - Jeśli chodzi o nazwę to fakt, jest to jakaś dziwna moda ale zobaczmy jak ogólnie nazywane są inwestycje mieszkaniowe w Krakowie i nie tylko...to jest ogólny problem. Jak dla mnie nazwa jest najmniej ważna w całej inwestycji. Jest ona już namalowana na pierwszym budynku wjazdowym na teren inwestycji. Na terenie nie ma żadnego skweru ani placu, chyba, że można mieć na myśli szeroki odcinek ciągnący się przez cała długość działki na którym wyłożona jest kostka i który ma służyć spacerom oraz dla dojazdu aut do parkingu podziemnego. Rozkłady mieszkań są dostępne na stronie inwestycji. Ceny...z tym jest różnie i w zależności od wielkości mieszkania, piętra: 6400 - 6700 / m2
@Wolodi - to jest tylko imitacja drewna, strzałem w kolano byłoby położenie na elewacji drewna. Na żywo wygląda to naprawdę bardzo solidnie.

Gw111
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:46

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: Gw111 » 07 sty 2018, 13:48

Samoloty nisko latają. Około 500m obok może lecieć obwodnica.

pater
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2017, 9:40

Re: Glogera Square Kraków - opinie i forum inwestycji (Prądnik Biały)

Postautor: pater » 16 sty 2018, 15:28

Gw111 pisze:Samoloty nisko latają. Około 500m obok może lecieć obwodnica.

Są momenty kiedy samoloty lądują bardzo blisko ale dla mnie to żaden problem, trzeba to traktować jako wyjątek a nie regułę. Po za tym za kilka lat powstanie nowy pas na Balicach co spowoduje zmianę kierunku lądowań samolotów.
Zgadza się, że w okolicy ma lecieć obwodnica (dokładnie trasa wolbromska), ale w normalnej odległości od inwestycji i nie spowoduje to żadnego hałasu dla mieszkań a jako plus trzeba wskazać, że zlikwiduje ona ruch z ulicy Glogera.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zulov i 38 gości