Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: adam123 » 05 gru 2017, 12:05

Pojawiła się taka inwestycja Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum parklesnybronowice.pl , ponieważ mają naprawdę kuszącą cenę zacząłem się zastanawiać nad zakupem mieszkania tamże. I tu pojawiło się pytanie, ponieważ nie znam okolicy. Czy to jest dobre miejsce do kupna mieszkznaia na wynajem/? Bo deweloper pozycjonuje się jako osiedle dla rodziny, że jakieś udogodnienia i inne pierdoły, a ja tam mieszkać nie planuję. Najdalej kupowałem mieszkania na Prądniku Białym, a ta lokalizacja to dla mnie zagadka. Komu można by zaoferować wynajęcie 2 pokojowego mieszkania w tej lokalizacji? Czy dostanę odpowiednią kwotę za wynajem?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 10:38 przez adam123, łącznie zmieniany 3 razy.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: pozdro » 05 gru 2017, 15:14

Moim skromnym zdaniem to nie jest to dobre miejsce do kupna mieszkania pps wynajem. Ceny tam sa po 6500zl/m2? To szkoda kasy. Dobre miejsce pod wynajem to jest Nowa 5 Dzielnica, Czyzewakiego 1, Ruczaj, Zablocie, szczeze to juz chyva Czyzyny, czy Wielicia czy Walerego Slawka sa lepszymi miejscami. Jezeli szukasz czegoa taniego w senaie nie po 7500zl tylko kolo 6000-6500zl to bym sie poki co wstrzymal z zakupem. Warto poczekac na jakas oferte w Lagiewnikach bo ta dzielnica robi sie interesujaca. Gdyby np w okolicach sanktuarium powstaly jakies mieszkania po 6200zl/m2 to warto sie zainteresowac. Bo dzieki trasie lagiewnickiej bedzie 5min autobuaem na UJ blisko na Czerwone Maki i do biurowcow w Bonarce, Rondzie Matecznym, czy powstancow, blisko do Kazimierza i w sumie SKM po lacznicy do Krakowa Glownego szybki. Moim zdaniem na Bronowicach to tylko po poludniowej stronie linii kolejowej, ewentualnie na Radzikowskiego i ile bedzie dojscie do stacji kolejowej z 500m i przejscie na druga strone na tramwaj.

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: slawek » 06 gru 2017, 1:04

pozdro pisze:ewentualnie na Radzikowskiego i ile bedzie dojscie do stacji kolejowej z 500m

No właśnie mnie to ciekawi, jak to zostanie rozwiązane, bo faktycznie ma powstać nowy przystanek kolejowy i nowa pętla autobusowa w Bronowicach z parkingiem, ale z doświadczenia mieszkania tam kiedyś, to żeby dostać się do torów i schodków koło wiaduktu, prowadzących na Armii Krajowej, to trzeba było przechodzić przez dziurę w płocie osiedla, jak ją zaspawali, to skakać przez płot, żeby móc sobie skrócić drogę do tramwaju z Balickiej - Wiadukt :) Mam nadzieję, że jednak zostanie to lepiej zorganizowane, kiedy wybudują ten przystanek :)


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: slawek » 06 gru 2017, 1:27

A samo osiedle Park Leśny Bronowice w Krakowie, to ogromny projekt, przynajmniej z tego, co widać na wizualizacjach :) Deweloper Quelle Locum na zamiar zagospodarować tu naprawdę duży kawał terenu, aż ciężko policzyć wszystkie te nowe bloki w Bronowicach, które ma zamiar zbudować. Jeśli chodzi o skalę przedsięwzięcia, to przypomina nieco osiedle Mieszkaj w Mieście, choć oczywiście lokalizacja chyba nieco gorsza, ale kto co lubi.

Obrazek

Jak na razie sprzedają nowe mieszkania chyba w 10 budynkach, które wchodzą w skład projektu deweloperskiego osiedle Park Leśny Bronowice w Krakowie, więc jest ich tam prawie 200 do wyboru, przy czym jeszcze niewiele zostało sprzedanych, czyli można wybrzydzać ;) Ceny nowych mieszkań w Bronowicach w tych blokach też nie są złe, bo większość lokali jest do sprzedania za 5 900 - 6 200 złotych za metr kwadratowy, więc zupełnie przyzwoicie, a są i lokale, w których trzeba za m2 dać 5 400 zł. Choć chodzi tu najczęściej o lokale na parterze, ale nawet, jak na najniższą kondygnację, to nie jest zła cena w naszym mieście :)

Obrazek

@adam123, możesz coś więcej powiedzieć o tym osiedlu Park Leśny, pewnie już rozmawiałeś z kimś, kto zajmuje się sprzedażą w nim nowych mieszkań i masz jakieś informacje na ten temat, podzielisz się nimi na forum :?: Ciekawi mnie także forma, która zajmuje się budową tego projektu, ktoś wie może coś na ten temat, jakie ma deweloper Quelle Locum opnie, budowali już wcześniej jakieś mieszkania, czy zostali powołani tylko do stworzenia tego projektu w Bronowicach :?:

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: pozdro » 12 gru 2017, 10:46

To juz lepsze byly Czyzyny Avia. W sumie ciagle od atala za 6400zl kupisz na centralnej i za 54000zl kupisz od LCC na Centralnej, niby leg to wies ale jednak latwiej dojechac i do biurowcow w Czyzynach i do Biurowcow przy Mogilskiej i do tauron Areny i do Biurowcow na Powstancow i na Bora Komorowakiego i nawet na Czerwone Maki. Ja bym stawial na kupno albo Ruczaj, albo Lagiewniki, albo Bonarka, albo Wielicka, albo Czyzyny wlasnie.

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: adam123 » 20 gru 2017, 13:14

pozdro pisze:To juz lepsze byly Czyzyny Avia. W sumie ciagle od atala za 6400zl kupisz na centralnej i za 54000zl kupisz od LCC na Centralnej, niby leg to wies ale jednak latwiej dojechac i do biurowcow w Czyzynach i do Biurowcow przy Mogilskiej i do tauron Areny i do Biurowcow na Powstancow i na Bora Komorowakiego i nawet na Czerwone Maki. Ja bym stawial na kupno albo Ruczaj, albo Lagiewniki, albo Bonarka, albo Wielicka, albo Czyzyny wlasnie.

mam rezerwację na mieszkanie za 5.400 PLN/m2, z tego co się zorientowałem, to nie ma tam nic za 6.500 PLN/m2, raczej są tam tanie mieszkania. Stąd moje pytanie o to komu zaoferować wynajem tego lokum. Nie interesuje mnie inna lokalizacja niż północny Kraków, a zdecydowanie odpadają czyżyny, łagiweniki albo wielicka. Więc pytanie sprowadza się do tego, komu mozna by zaoferować najem, w miejscu gdzie mają być same mieszkania dla rodzin.

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: adam123 » 27 gru 2017, 18:31

pozdro pisze:Moim skromnym zdaniem to nie jest to dobre miejsce do kupna mieszkania pps wynajem. Ceny tam sa po 6500zl/m2? To szkoda kasy. Dobre miejsce pod wynajem to jest Nowa 5 Dzielnica, Czyzewakiego 1, Ruczaj, Zablocie, szczeze to juz chyva Czyzyny, czy Wielicia czy Walerego Slawka sa lepszymi miejscami. Jezeli szukasz czegoa taniego w senaie nie po 7500zl tylko kolo 6000-6500zl to bym sie poki co wstrzymal z zakupem. Warto poczekac na jakas oferte w Lagiewnikach bo ta dzielnica robi sie interesujaca. Gdyby np w okolicach sanktuarium powstaly jakies mieszkania po 6200zl/m2 to warto sie zainteresowac. Bo dzieki trasie lagiewnickiej bedzie 5min autobuaem na UJ blisko na Czerwone Maki i do biurowcow w Bonarce, Rondzie Matecznym, czy powstancow, blisko do Kazimierza i w sumie SKM po lacznicy do Krakowa Glownego szybki. Moim zdaniem na Bronowicach to tylko po poludniowej stronie linii kolejowej, ewentualnie na Radzikowskiego i ile bedzie dojscie do stacji kolejowej z 500m i przejscie na druga strone na tramwaj.

tak sobie siedzę i myślę, skąd u Ciebie pomysł z blokowiskami typu Avia, czy inne blokowiska, jak ja się pytam o sens wynajmowania na bronowicach? inna lokalizacja, inne ceny, inny klient. byłeś kiedyś na Avii? Chciałbys tam mieszkać?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: pozdro » 27 gru 2017, 19:49

Dużo osób by chciało. Bo kupując po 4700-5000zł/m2 można było zaoferować atrakcyjne stawki. W pobliżu jest PK Wydział Mechaniczny, AWF, Będą 3 wysokie biurowce Podium Park, Blisko w okolice Bora Komorowskiego, Blisko na Powstańców/Zabłocie, No i cały kompleks Comarchu. Dojazd do Ronda Mogilskiego (Unity Tower) to 10min tramwajem z Avii. Z Parku Leśnego to nigdzie nie dojedziesz. Korpoludkowi czy studentowi nie wynajmniesz. Zostanie ci rodzina z dziećmi? Też raczej słabo kto by chciał wynajmować bez terenów zielonych i rekreacyjnych w okolicy. Na czyżynach bieżesz rowerek i idziesz w sobotę pośmigać po ścieżkach rowerowych do parku lotników, czy po opustoszałych okolicach Comarchu i pasa startowego.


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: slawek » 28 gru 2017, 0:42

Krążą po sieci zdjęcia z okien mieszkań na os. Orlińskiego / Avia, na przykład takie:

Obrazek

Jeśli ktoś kupił takie mieszkanie, za 4 000 - 4 500 zł/m2, to chyba zrobił niezły interes. Tym bardziej, że na tramwaj na al. Jana Pawła II ma jakieś 5-10 min, podobnie na węzłowy przystanek Wiślicka. Do tego faktycznie ścieżki rowerowe, parki (włącznie z tym, który ma powstać tuż przy osiedlu w przyszłym roku), powstaje tam oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej w zabytkowym hangarze i można by tak jeszcze wyliczać. Ciekawa okolica się z tego robi i patrząc na mapę, to raczej centrum miasta, a nie jego obrzeża. Stąd wniosek, że mogą jednak znaleźć się osoby, które chciałyby tam mieszkać, aczkolwiek mogę się mylić ;)

Może i Park Leśny Bronowice to całkiem dobra inwestycja, ale gdyby miał miał wybierać, to jednak sami rozumiecie ;) Tymczasem może jest tu ktoś jeszcze, kto ma zamiar kupić mieszkanie w tym projekcie i podzieli się tym, jakie widzi w nim plusy i minusy?

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: slawek » 01 sty 2018, 23:23

Ktoś się może orientuje, czy osiedle Park Leśny Bronowice będzie ogrodzone czy nie? W sumie choć nie lubię płotów na osiedlach, to akurat tu jest trochę podmiejsko, więc tam chyba nie byłoby to jakoś bardzo irytujące.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blue, Google Adsense [Bot] i 37 gości