Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 05 lut 2018, 12:16

MCN pisze:czemu za pozno?
W filtrach jest jeszcze całkiem sporo do wyboru - z mojego punktu widzenia jest ta m po prostu za drogo. 9-9.5k za bronowice to jakis SF.
Wszyscy nagrzani do czerwonosci, zowu dziury w ziemi kupujemy. Zaraz to wszystko zacznie dolowac i wszyscy kupujacy takie "okazje" beda sobie pluc w brode.

Jeśli w planie zagospodarowania działka z żółtymi barakami zostanie przekształcona na Tereny zieleni urządzonej (tak jak jest teraz w projekcie) to te 9k okaże się ceną bardzo atrakcyjną. Osiedle blisko pętli, zaplecza handlowego z oknami do spory park, z terenami spacerowymi i rowerowymi pod nosem. Nie wiem czemu po drugiej stronie Rudawy, na Woli Justowskiej wszyscy akceptujemy ceny z kosmosu a po tej stronie Rudawy to SF ?


MCN
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:55

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: MCN » 05 lut 2018, 14:55

Nie wiem czemu po drugiej stronie Rudawy, na Woli Justowskiej wszyscy akceptujemy ceny z kosmosu a po tej stronie Rudawy to SF ?

w sumie to akurat jest dość proste do wytlumaczenia... za pomoca dwóch obrazków.

obrazek górny, to zrzut inwestycji Filtrowa, nad którą się tak zachwycasz, obrazek dolny to zrzut fragmentow Woli, na której prowadzone są podobne inwestycje (Apartamenty z Ogrodu, Morelove). Odpowiedź jest chyba oczywista :)

FILTROWA
Obrazek


WOLA JUSTOWSKA
Obrazek

a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 05 lut 2018, 16:04

Akurat zachwycam się, jak to nazwałeś, ale niech Ci będzie, tym co na południe od Filtrowej, a nie na północ, zachwycam się wielką ilością przestrzeni na spacery i wypady rowerowe (póki co).
Zamieszczam Ci print screen terenów o których pisałem, bo Twoje zdjęcie jest lekko tendencyjne.
Ja mógłbym wrzucić zdjęcia Królowej Jadwigi po niewielkim deszczu , gdzie z braku kanalizacji burzowej mieszkańcy muszą kryć się przed nadjeżdżającymi autami aby nie być skąpanym.
Mógłbym też wrzucić fotkę specyficznej architektury na wspomnianej ulicy, gdzie każdy dom z innej beczki, bez jakiejkolwiek spójnej koncepcji architektonicznej i tworzą zabudowę godną raczej Bangladeszu niż jednej z najdroższych dzielnic Krakowa.
Ale nie będę tego wrzucać, bo de gustibus non est disputandum ;)

Tak więc zapraszam Cię do oceny Zygmunta Starego a nie na giełdę między Lindego a Balicką ;)
A giełdę też doceniłbyś gdy w sobotę będziesz miał 5 minut pieszo a nie wyprawę autem, którego nie będziesz miał gdzie zostawić ;)

p.s.
Warto dodać, że Morelove które dałeś jako przykład "konkurujący" z Filtrami nie mają co prawda z żadnej strony giełdy, ale mają ceny dochodzące do 13k, to prawie 2x tyle co było na Lazurowym ;)
Czy warto ? No cóż, już pisałem: de gustibus ...
Załączniki
bronowice.jpg
bronowice.jpg (230.82 KiB) Przejrzano 6212 razy


madziak38
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2018, 22:08

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: madziak38 » 05 lut 2018, 18:11

Nie późno tylko próżno.
Z pewnych względów użytkowanie wieczyste nie wchodzi u nas w grę :-(

Nazin
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2018, 14:34

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: Nazin » 06 lut 2018, 14:40

Przypadkiem 100-150m na południe od Filtrowej nie ma przebiegać Trasa Balicka?

Obrazek

a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 06 lut 2018, 15:13

Nazin pisze:Przypadkiem 100-150m na południe od Filtrowej nie ma przebiegać Trasa Balicka?

Obrazek

Masz rację, ale sądzę, że to przyszłość bliżej nieokreślona, jeśli w ogóle... Póki co nie udało się pozyskać kasy z UE i budowa jest tylko w odległych planach. A patrząc na to jak budujemy sobie relacje z UE nie sądzę aby jakiekolwiek euro nam dali w przyszłości.
Poza tym są głosy (nie tylko ekologów) aby zaniechać tą budowę, skupiając się na wzmocnieniu połączenia kolejowego z Balicami.
Tak więc ja średnio wierzę iż zobaczę kiedyś tą trasę ;)

mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: mariusz12 » 23 lut 2018, 16:13

Nie wiem ile jest w tej inwestycji miejsc postojowych, ale należy mieć na uwadze fakt, że wzdłuż CAŁEJ długości ul. Filtrowej nie ma możliwości parkowania (regularnie odwiedza tą okolicę straż miejska). Tak więc najbliższe miejsca ogólnodostępne (dla gości, na swój drugi samochód, itp.) są przy ul. Lindego. Jak ktoś ma dwa auta i kupu tylko jedno miejsce postojowe - ma problem. Nie wspominając o osobach, które nie kupią żadnego miejsca postojowego.

a_lec
Posty: 146
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 26 lut 2018, 10:31

mariusz12 pisze:Nie wiem ile jest w tej inwestycji miejsc postojowych, ale należy mieć na uwadze fakt, że wzdłuż CAŁEJ długości ul. Filtrowej nie ma możliwości parkowania (regularnie odwiedza tą okolicę straż miejska). Tak więc najbliższe miejsca ogólnodostępne (dla gości, na swój drugi samochód, itp.) są przy ul. Lindego. Jak ktoś ma dwa auta i kupu tylko jedno miejsce postojowe - ma problem. Nie wspominając o osobach, które nie kupią żadnego miejsca postojowego.


No cóż. Miejsca parkingowe to problem globalny, nie tylko tej okolicy. Jedyne co można zrobić, to kupić sobie miejsce parkingowe, jedno lub jak ktoś potrzebuje to dwa. Na początku sprzedaży chyba w każdej inwestycji jest szansa na kupno 2 miejsc. Podobno jest wymóg aby deweloper oferował miejsca parkingowe w ilości 120% ilości mieszkań.
A jak są osoby którym i to mało, to są skazani na domek z własną działką.
Mieszkanie w bloku jest po prostu dla tych którym statystycznie wystarcza 2-3 pokoje i jedno miejsce parkingowe. Mały margines to 4-5 pokoi i 2 miejsca parkingowe.
Natomiast przyznaję, jest problem dla aut gości. Ale to problem wg mnie nierozwiązywalny prosto, każda ilość ogólnodostępnych miejsc tego typu będzie permanentnie zajęta przez kolejne auta w rodzinie, a goście będą na lodzie. Sprawę rozwiązałby jedynie płatny parking, na którym mieszkańcom nie opłacałoby się parkować, ale gości na kilka godzin byłoby stać. Ale chyba tego typu inwestycje nie są zbyt opłacalne bo nie powstają jak grzyby po deszczu.


Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: Rak » 26 lut 2018, 16:27

pozostanie proponować gościom dłuższy spacerek poprzez Widok z przyszłego Park and Ride

8-)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: ragar » 26 lut 2018, 23:39

No ale pewnie i tak trzeba będzie kupić bilet na komunikację, żeby z parkingu Park and Ride skorzystać ;) Ale jednak zawsze to jakaś opcja.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 53 gości