Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: tiger76 » 14 kwie 2018, 18:09

Mieszkałem przy Filtrowej przez 10 lat, a wyprowadziłem się 3 lata temu. 13 lat temu było tam super, cisza, spokój, fajne okolice na rower, ptaszki, kotki, garaże mi w niczym nie przeszkadzały. Potem pojawił się Lidl i Rossmann, przestało być fajnie, duży ruch samochodowy, a do tego Atal wybudował Lazurowy Park. Cieszę się, że się wyprowadziłem, ta uliczka nie wytrzyma takiego natężenia ruchu, a po drugie ta okolica do spokojnych już nie należy. Nie wiem w jakich cenach będą mieszkania ale biorąc pod uwagę, że ten sam deweloper budował np Kapelankę 6A to ceny będą wysokie i w moim przekonaniu lepiej szukać czegoś bliżej centrum.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 15 kwie 2018, 11:18

Zgadzam sie placic w takim miejscu drozej niz np. Na przybyszewskiego kilkaset metrow od Blon, to troche niepowazne.

Na Kapelance 6a podobno tak glosno ze sie nie da mieszkac. Kolega wynajmowal szybko sie wyprowadzil. Halas jak na alejach.

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 17 kwie 2018, 13:27

tiger76 pisze:Mieszkałem przy Filtrowej przez 10 lat, a wyprowadziłem się 3 lata temu. 13 lat temu było tam super, cisza, spokój, fajne okolice na rower, ptaszki, kotki, garaże mi w niczym nie przeszkadzały. Potem pojawił się Lidl i Rossmann, przestało być fajnie, duży ruch samochodowy, a do tego Atal wybudował Lazurowy Park. Cieszę się, że się wyprowadziłem, ta uliczka nie wytrzyma takiego natężenia ruchu, a po drugie ta okolica do spokojnych już nie należy. Nie wiem w jakich cenach będą mieszkania ale biorąc pod uwagę, że ten sam deweloper budował np Kapelankę 6A to ceny będą wysokie i w moim przekonaniu lepiej szukać czegoś bliżej centrum.


To nieuniknione, że miasto się rozrasta. Gdy piszesz że 13 lat temu była na Filtrowej cisza i spokój, przypominają mi się opowieści starszych ludzi iż 60 lat temu przy placu na Stawach była cisza i spokój. Ja mieszkając blisko Placu na Stawach przez 25 lat teraz przeprowadziłem się na Lazurowy i delektuję się ciszą i spokojem. Jak widzisz wszystko jest względne.
No i Twoja opinia iż "lepiej szukać czegoś bliżej centrum" jest bardzo subiektywna, być może jesteś "zmęczony" ciszą i spokojem z Filtrowej i masz "parcie" na centrum, ja odwrotnie, zmęczony meczami na Cracovii, hałasem aut i imprezami na Błoniach cenię sobie dzisiejszą Filtrową / Zygmunta Starego i ta lokalizacja jest dla mnie więcej warta niż poprzednia, koło Błoń.


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 17 kwie 2018, 13:45

pozdro pisze:Zgadzam sie placic w takim miejscu drozej niz np. Na przybyszewskiego kilkaset metrow od Blon, to troche niepowazne.

Na Kapelance 6a podobno tak glosno ze sie nie da mieszkac. Kolega wynajmowal szybko sie wyprowadzil. Halas jak na alejach.


Nikt CI nie każe płacić jak tak uważasz, ale nie mów że to niepoważne, bo to niewłaściwe słowo. Tak jak pisałem w innej odpowiedzi wszystko jest subiektywne.
Poza tym, z Przybyszewskiego na Błonia nie jest kilkaset metrów a ponad kilometr, ale nawet gdyby było kilkaset to co to za argument ?
Ja mieszkałem 200 m od Błoń i na Błoniach czasami przez kilka tygodni nie byłem ani razu, a do pracy przemierzałem korki codziennie.
Pomyśl, że dla ludzi argumentem wyboru mieszkania może być brak codziennych korków i spędzanie extra 2 godzin zamiast w aucie to z rodziną.
I pomyśl też ile co rano będzie trzeba odstać, aby wydostać się na Armii Krajowej jedynym wyjazdem z tego terenu !!! Trzy osiedla: Małe Błonia, potem to kolejne przy Buszka i teraz wielkie osiedle ATAL-a przy Przybyszewskiego. Kolejne bloki w kierunku Armii Krajowej będą jeszcze wyższe. I jeden wyjazd na zakorkowaną w godzinach szczytu AK. I o tej lokalizacji można powiedzieć 'niepoważne' , ale tak nie powiem, bo to zawsze jest subiektywne co komu pasuje. Może ktoś nie ma auta i pracuje w Galileo ;)

zaslav
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2018, 11:30

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: zaslav » 09 lip 2018, 14:23

a_lec pisze:Jeśli w planie zagospodarowania działka z żółtymi barakami zostanie przekształcona na Tereny zieleni urządzonej (tak jak jest teraz w projekcie) to te 9k okaże się ceną bardzo atrakcyjną. Osiedle blisko pętli, zaplecza handlowego z oknami do spory park, z terenami spacerowymi i rowerowymi pod nosem. Nie wiem czemu po drugiej stronie Rudawy, na Woli Justowskiej wszyscy akceptujemy ceny z kosmosu a po tej stronie Rudawy to SF ?

No i uchwalono: bip.krakow.pl/?dok_id=76859. Na działce z barakami będą tereny zielone :)

Nazin
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2018, 14:34

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: Nazin » 09 lip 2018, 15:05

zaslav pisze:No i uchwalono: bip.krakow.pl/?dok_id=76859. Na działce z barakami będą tereny zielone :)

A za nimi miejsce na trasę Balicką, super... Choć gorzej i tak dla mieszkańców Lazurowego Parku.

ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: ragar » 09 lip 2018, 21:59

Jakiś czas temu czytałem jakiś wywiad z kimś z zarządu, prezesem czy jakoś tak lotniska w Balicach, było w nim narzekanie, że nie ma sensownego dojazdu i lobbują za tym, żeby ruszyć z Trasą Balicką, więc ona pewnie kiedyś powstanie. Pytanie kiedy, ale raczej te plany się nie zmienią. Inna sprawa, że taka trasa niekoniecznie musi być bardzo uciążliwa. W Krakowie co kawałek są jakieś ruchliwe ulice, chyba większość osób mieszka w tym mieście nie dalej niż 500 m od ruchliwej ulicy i jakoś ludzie z tym żyją. Fakt, że pewnie lepiej nie mieć takiej inwestycji pod nosem, niż ją mieć, ale takie życie w mieście :)

pioterowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:12

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pioterowy » 10 lip 2018, 15:13

Moment, moment. Czy to oznacza zatem, że naprzeciwko inwestycji Filtry powstanie park?


zaslav
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2018, 11:30

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: zaslav » 11 lip 2018, 11:03

pioterowy pisze:Moment, moment. Czy to oznacza zatem, że naprzeciwko inwestycji Filtry powstanie park?

Dokładnie tak.

pioterowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:12

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pioterowy » 11 lip 2018, 11:41

No, to doskonała wiadomość :) Czy ktoś z forumowiczów zdecydował osiedlić się na "filtrach"?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mellisa, tomekl007 i 30 gości