Budrem Cystersów nowe mieszkania blisko centrum Krakowa forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Budrem Cystersów nowe mieszkania blisko centrum Krakowa forum

Postautor: MarcinJ » 19 paź 2015, 20:27

Jeżeli ktoś szuka nowego mieszkania w Krakowie, ale niezbyt oddalonego od centrum miasta, za to jeszcze za rozsądne pieniądze, to w takim razie warto zwrócić uwagę na tą inwestycję. Chodzi o projekt realizowany przez dewelopera Budrem na Cystersów, gdzie w dwóch etapach (z których jeden jest już gotowy) powstaje zespół dwóch budynków mieszkalnych wysokich na 7 pięter. O tej okolicy już nieco tu napisano, zwłaszcza przy okazji wątku opisującego inny projekt powstający przy tej samej ulicy po sąsiedzku, czyli stawiane przez węgierską spółkę osiedle Cordia Cystersów. Pojawiła się tam informacja o tym, że ta lokalizacja jest całkiem blisko centrum, kilka minut dzieli ją od przystanku tramwajowego na ulicy Mogilskiej oraz drugiego na Alejach Pokoju (Fabryczna), z którego łatwo można dostać się do Ronda Grzegórzeckiego lub Ronda Mogilskiego, w okolice Starego Miasta, a w drogą stronę, do Nowej Huty.

Obrazek

Pierwszy etap tej inwestycji Budremu na Cystersów został już zakończony, ale wciąż dostępne w nim są jeszcze wolne mieszkania do kupienia, jednak nie ma tam już lokali najmniejszych. Choć można jeszcze znaleźć tam np. mieszkania mające nieco ponad 40 m2, gdzie poza dwoma pokojami, przewidziano jeszcze odrębną, jasną kuchnię. Wszystkich mieszkań w ramach tej części projektu powstało 85, jednak można tam jeszcze znaleźć coś dla siebie.

Obrazek

Interesujący ma być drugi budynek, który w odróżnieniu od pierwszego mającego dwie klatki, ma mieć ich trzy, więc można przypuszczać, że również mieszkań znajdzie się w nim więcej. Co ciekawe, jedna z klatek w inwestycji na Cystersów została zaprojektowana w formie przeszklonego i doświetlonego światłem słoneczny atrium, które ma obsługiwać szklana winda, a to nie jest częste rozwiązanie w Krakowie. Najmniejsze mieszkania w tej inwestycji blisko centrum mają mieć 33 metry kwadratowe (oczywiście kawalerki), największe zaś to 5-pokojowe apartamenty rozłożone na aż 112 m2, więc jest w czym wybierać - na stronie jest ich w tej chwili dostępnych aż 148, czyli wychodzi na to, że będzie to spore osiedle. Na uwagę zasługuje także to, że znaleźć tam można zarówno nowe mieszkania z osobnymi jasnymi kuchniami, jak i z aneksami kuchennymi, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba przyznać, że projekty których kilka udało mi się przejrzeć, prezentowały się bardzo przyzwoicie.

Obrazek

Co więcej, są to także mieszkania z balkonem lub tarasem, co np. dla mnie ma bardzo duże znaczenie. Wygląda na to, że będą one do tego też nieźle doświetlone, wrażenie robią duże okna / drzwi, które często są na całą wysokość mieszkania. Dobrze wyglądają też przeszklone wykusze. Choć generalnie wszystko wygląda nieźle, to jednak mnie osobiście ten zielony kolor na elewacji średnio się podoba :) No i jeszcze jeden plus tego osiedla, który niestety w Krakowie nie jest standardem, czyli dwupoziomowy parking podziemny. Nie wiem jaki jest tam współczynnik miejsc parkingowych, ale musi być nieźle, jeśli pod obydwoma budynkami mają ich być dwie kondygnacje. Do tego oczywiście komórki lokatorskie.

Obrazek

Jeżeli chodzi o ceny mieszkań od Budremu, to nie są one niskie, bowiem deweloper reklamuje, że zaczynają się one od 6 900 zł/m2 (w pierwszym etapie od 6 600 zł/m2), czyli jest jednak nieco drożej niż w inwestycji Budrem na Dobrego Pasterza, jednak tamta lokalizacja jest znacznie dalej od centrum miasta i dłużej się do niego z tych okolic dojeżdża. Warto też pamiętać o tym, że na tej dolnej półce cenowej może znajdować się jedynie kilka lokali, a większość pewnie kosztuje nawet znacznie powyżej 7 000 zł/m2. Ale może wypowie się tu ktoś, kto kupił od nich już mieszkanie, ile realnie za nie zapłacił, czy dało się coś wynegocjować, po ile są garaże i komórki lokatorskie itp.? Przydadzą się także jakieś rozszerzone opinia o deweloperze Budrem, bo to też ważne, jak współpracuje się w firmą, która ma pomóc nam w tej wielkiej inwestycji, jaką jest zakup własnego mieszkania :!: Dodatkowe zdjęcia też mile widziane, te zamieszczone we wpisie pochodzą sprzed kilku dni, więc coś mogło się tam już zmienić ;)


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Budrem Cystersów nowe mieszkania blisko centrum Krakowa forum

Postautor: megi » 20 paź 2015, 12:12

Mnie podoba się okolica, w której zlokalizowana jest ta inwestycja mieszkaniowa na Cystersów od Budremu. Przede wszystkim niezła jest lokalizacja, blisko przystanki tramwajowe zarówno na Mogilskiej, jak i na al. Pokoju, a i z Kazimierza można do mieszkania dojść piechotą, jeśli ma się taki kapry. No i do Wisły też nie jest specjalnie daleko z tej okolicy. Generalnie wydaje się, że to całkiem niezłe miejsce na zamieszkanie. Ciekawe czy dwupoziomowy parking podziemny jest dlatego, że deweloper dostał taki wymóg w warunkach zabudowy, czy może dlatego, że sam doszedł do wniosku, że na pewno takie rozwiązanie się przyda :) No i to atrium oświetlone naturalnym światłem, na to chętnie bym spojrzała, jak już będzie gotowe.

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Budrem Cystersów nowe mieszkania blisko centrum Krakowa forum

Postautor: iwan » 22 mar 2016, 0:29

Jeszcze całkiem nie dawno dziura w ziemi, a teraz już budynek z niemal kompletną bryłą :D Na zdjęciach można obejrzeć to, jak teraz wygląda ta nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie na Grzegórzkach :) Cieszy to, że zaczyna nabierać ona ostatecznych kształtów.

Obrazek

Ściana wzdłuż ulicy Cystersów jest dosyć masywna, sporo na niej balkonów i loggi, a zważywszy na to, że znajduje się ona na wystawie zachodniej, w przyszłych mieszkaniach może być całkiem dużo światła słonecznego :)

Obrazek

Zdjęcia pokazują również to, że na wyższych piętrach budynek nie jest już w całości odlewany z betonu, ale do budowy stosowane są pustaki silikatowe, czyli całkiem dobry materiał budowlany o niezłych parametrach akustycznych :idea:

Obrazek

Monumentalnie prezentują się te zaokrąglone tarasy przynależące do mieszkań w tej inwestycji, na pewno w przyszłości będą niemałą pociechą dla mieszkańców. Wie ktoś może ile kosztują mieszkania, do których one przynależą :?: Z tej perspektywy też nieźle widać, że zaawansowane prace toczą się tam już na 7 piętrze bloku.

Obrazek

I jeszcze jedna fotka, na której widać więcej głębi, od tej strony budynek będzie także całkiem długi :) Szkoda tylko, że zmniejszy się nieco perspektywa przed oknami do tych mieszkań, jeśli zbudowana zostanie powstająca po sąsiedzku inwestycja Art City Kraków opisana już na forum. A może ktoś napisze, jak szło kupowaniem mieszkań od Budremu w budynku na Cystersów i opowie coś więcej o tym :?: W ogóle, to jak się mieszka w tej okolicy, niech ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami :!:


kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Opinie o Budrem Cystersów Kraków - mieszkania blisko centrum na forum

Postautor: kama » 01 lis 2016, 16:14

Ostatnio odbyły się dni otwarte, które zorganizował deweloper Budrem i w ich ramach można było obejrzeć nowe mieszkania oferowane w sprzedaży w inwestycji Cystersów Kraków, za których budowę odpowiada właśnie ta firma :) Jako osoba rozglądająca się za czymś dla siebie, chętne skorzystałam z okazji, by móc zapoznać się z tym, co mieli do zaoferowania, a poniżej kilka nowych zdjęć - nie zawsze wiem na co zwrócić uwagę podczas oglądania nowego mieszkania, ale jednak kilka spraw wydało mi się tu interesujących, a moje opinie podaję poniżej :)

Obrazek

Przede wszystkim trwają na całego roboty przy elewacji i ocieplaniu nowych mieszkań w tym projekcie, powyższe zdjęcie przedstawia już ukończony fragment budynku i wydaje się, że będzie to wyglądało całkiem nieźle, choć jednak trudno tu mówić o tym, że będzie to coś wybitnego. Raczej dosyć standardowy nowy blok w Krakowie bez jakiegoś większego polotu, ale chyba poprawny, a przynajmniej z zewnątrz tak się to prezentuje. Dalej, jak na krakowski rynek mieszkaniowy jest chyba nieco ciekawiej, choć nie wiem czy to znaczy, że lepiej ;)

Obrazek

Mocno zaskakuje wnętrze inwestycji Budrem Cystersów, wewnątrz budynku znajduje się ogromne atrium wokół którego znajdują się otwarte na nie korytarze, a z nich dopiero wchodzi się do mieszkań. Na zdjęciu widać także szyby wind, które będą poruszały się w środku, ciekawe czy będą przeszklone, ktoś się orientuje :?: W ogóle co myślicie o takim rozwiązaniu, żeby nie było klasycznych korytarzy z wejściami do mieszkań, ale właśnie taka jedna, duża wspólna przestrzeń, w której mogą widzieć się wszyscy mieszkańcy wchodzący lub wychodzący z mieszkań.

Obrazek

Jak widać, ta przestrzeń jest doświetlona dziennym światłem dzięki szklanemu dachowi, może to kiedyś prezentować się bardzo ciekawie, zwłaszcza w słoneczne dni, choć z drugiej strony ciekawe jaki będzie tam panował klimat podczas letnich upałów, czy da się to sensownie przewietrzyć i utrzymywać znośną temperaturę. Jest ktoś, to ma jakieś doświadczenia z tak zaaranżowaną przestrzenią i może jakieś opinie o tym napisać na forum :?: Zastanawiają mnie także koszty utrzymania tego rodzaju części wspólnych, czy będzie to droższe niż trawa obok bloku czy wręcz przeciwnie.

Obrazek

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w Krakowie na Grzegórzkach w inwestycji Budrem Cystersów, to jest sporo takich, które mają ciekawe układy, są na przykład lokale, które mogą mieć osobną kuchnię lub aneks kuchenny w salonie, a zamiast kuchni dodatkowy pokój - mają dwa kuchenne piony, w których dublują się przyłącza wodne, kanalizacyjne i wentylacyjne :)

Obrazek
Obrazek

Aleksandr
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:10

Re: Budrem Cystersów nowe mieszkania blisko centrum Krakowa forum

Postautor: Aleksandr » 03 sty 2017, 21:15

Cześć.
Czy ktoś mieszka w tej inwestycji? Czy mógłbyś podzielić się opinią, plusy / minusy.
Dzięki.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości