Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Foxyyy
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2019, 18:30

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Foxyyy » 15 paź 2019, 18:31

Wiadomo coś na temat opóźnień w odbiorze w etapie I? Bloki miały być wykończone do 31 sierpnia, a nadal są w budowie. Kiedy planowane są odbiory?


Mts197x
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:50

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Mts197x » 16 paź 2019, 6:51

Foxyyy pisze:Wiadomo coś na temat opóźnień w odbiorze w etapie I? Bloki miały być wykończone do 31 sierpnia, a nadal są w budowie. Kiedy planowane są odbiory?

Z tego co wiem to termin odbiorów I etapu jest do 31 grudnia

Foxyyy
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2019, 18:30

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Foxyyy » 16 paź 2019, 15:58

Mts197x pisze:
Foxyyy pisze:Wiadomo coś na temat opóźnień w odbiorze w etapie I? Bloki miały być wykończone do 31 sierpnia, a nadal są w budowie. Kiedy planowane są odbiory?

Z tego co wiem to termin odbiorów I etapu jest do 31 grudnia

Zgadza się. Problem w tym, że budynki miały być wykończone do 31 sierpnia, a uzyskanie pozwoleń trwa około 3 miesiące. Skoro więc budynki wciąż są w budowie, a jeśli się nie mylę o pozwolenia na użytkowanie można się starać po ich ukończeniu, to nie widzę szans, żeby to miało zostać oddane do użytku w tym roku.

W biurze obsługi powiedziano mi, że nic na ten temat nie wiadomo i mam czekać na kontakt z ich strony.


Nimitz
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:47

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Nimitz » 16 paź 2019, 22:14

Ale bloki są w budowie, czy infrastruktura wokół. Chyba same budynki co do zasady są gotowe? Kwestia tego co wokoło. Na koniec września wg dewelopera były gotowe w 84,3% (te brakujące % dot. tego co wokoło). Ponadto umowa deweloperska przewiduje kary umowne. Niemniej inwestycja rośnie - na różnych etapach. Liczę, że jednak zdążą w terminie.

Foxyyy
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2019, 18:30

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Foxyyy » 17 paź 2019, 15:58

Nimitz pisze:Ale bloki są w budowie, czy infrastruktura wokół. Chyba same budynki co do zasady są gotowe? Kwestia tego co wokoło. Na koniec września wg dewelopera były gotowe w 84,3% (te brakujące % dot. tego co wokoło). Ponadto umowa deweloperska przewiduje kary umowne. Niemniej inwestycja rośnie - na różnych etapach. Liczę, że jednak zdążą w terminie.

Tydzień temu szklane balustrady na balkonach nadal nie były zamontowane. Nie wiem ile czasu się to montuje. Może zdążą do końca października. Wątpię, żeby odbiory były w tym roku, no ale zobaczymy.

Foxyyy
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2019, 18:30

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Foxyyy » 21 paź 2019, 16:59

Dostałem dzisiaj maila od dewelopera, że odbiory będą w marcu. Tak jak przypuszczałem.

Bajera
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2019, 7:12

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Bajera » 22 paź 2019, 7:21

Czesc ;) Zastanawiamy sie z mezem nad zakupem mieszkania z etapu IV, ale mamy kilka watpliwosci. Przede wszystkim czy wyjazd z samego osiedla nie bedzie zajmowal bardzo duzo czasu, bo poki co nie wyglada to za ciekawie. Czy ktoś wie co to za rurki wystaja z mieszkan? Co Was przekonalo do zamieszkania w tej lokalizacji? Minusem wydaje się jeszcze finansowanie. Sama okolica wydaje sie byc dosc fajna, poki co jest jeszcze dosc zielono, a zalezy nam na mieszkanu z dala od centrum.

dobrytraf
Posty: 41
Rejestracja: 15 lip 2019, 13:29

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: dobrytraf » 23 paź 2019, 22:53

Bajera pisze:Czesc ;) Zastanawiamy sie z mezem nad zakupem mieszkania z etapu IV, ale mamy kilka watpliwosci. Przede wszystkim czy wyjazd z samego osiedla nie bedzie zajmowal bardzo duzo czasu, bo poki co nie wyglada to za ciekawie. Czy ktoś wie co to za rurki wystaja z mieszkan? Co Was przekonalo do zamieszkania w tej lokalizacji? Minusem wydaje się jeszcze finansowanie. Sama okolica wydaje sie byc dosc fajna, poki co jest jeszcze dosc zielono, a zalezy nam na mieszkanu z dala od centrum.


Wyjazd z osiedla Harmonia nieopodal jest już teraz ciężki, a w przypadku inwestycji Atal ciężko jeszcze teraz stwierdzić. Wystające rurki to hydro odpływy z mieszkań powyżej. Okolica spokojna, pracujemy w biurach w centrum co i tak nie działa dla nas na niekorzyść, bo lubimy spokojne klimaty z dala od centrum. Finansowanie dla nas nie stanowiło problemu, ale to raczej kwestia indywidualna.


eBox
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 0:15

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: eBox » 24 paź 2019, 1:29

A jak z tym mpecem? W koncu jest czy nie ma? Chcialem tez dopytac o ten strumyk - czy to realne zagrozenie w kontekscie rzekomych problemow z wilgocią w piwnicach w jakichs sąsiednich inwestycjach? Ktorych, to niestety nie znalazlem..

Ktos w ogole cos wynegocjowl z Atalem?

Carlaine-C1
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:04

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Carlaine-C1 » 25 paź 2019, 11:02

MPEC jest, słyszałam że przy dużych metrażach jest szansa negocjacji jeśli bierzesz garaż i komórkę lokatorska to coś zejda z ceny ale ogólnie to ceny nie podlegają negocjacji. Mamy teraz rynek dewelopera a nie Klienta. Jeśli chodzi o sam wyjazd z osiedla z Harmonii maja dosc zawiła ta ulice żeby dostać się do głównej drogi, w inwestycji Atala ten wyjazd jest mniej skomplikowany. Teraz dużo ludzi pracuje zdalnie czy ma ruchome godziny pracy, napewno nie wszyscy będę wyjeżdżać o 8 rano z osiedla w tym samym czasie.
Niestety korki w Krakowie są teraz wszędzie :(
Nie wiem jak Wy ale ja mam wrażenie że brakuje inwestycji w Krakowie dla ludzi którzy zarabiają więcej niż średnia krajowa ale nie mają jakiś kokosow i nie stać ich na mieszkanie za 9tys za metr wzwyż.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Rapanui i 34 gości