Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MarekKRK
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:30

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: MarekKRK » 20 maja 2019, 11:34

Wszyscy niecierpliwie czekają na nowy plan zagospodarowania który pewnie wypłynie w najbliższym czasie, co do działki do "strumyka" to bardzo liczę na to że poza planowaną drogą będzie tam pas zieleni tak jak jest na obecnym planie zagospodarowania i również chętnie bym się dowiedział do kogo należy ta ziemia. Mam tez nadzieje na to że mieszkanie plus się nie wybuduje choć to pewnie złudne nadzieje.

Co do strumyka przed etapem III to kilka razy byłem tam po dużych kilkudniowych opadach i nigdy poziom wody nie był większy niż może +10 cm od stanu normalnego.


Nimitz pisze:
jannowak3333 pisze:
3. Czy wiadomo do kogo należy działka, która jest przed oknami etapu III? To nie jest zdaje się działka ATAL.

Witam wszystkich i przyłączam się do pytania co może i czy może powstać przed oknami etapu III chodzi o tą działkę w kształcie "trójkąta" między budynkami a "strumykiem" ;) i czy wiadomo już co powstanie na działce za "strumykiem" jakie to mogą byc +- odległości od okien etapu III

Jeśli dobrze czytam plan, to jest ten kawałek przeznaczony na tereny zielone, a nie usługowe czy budowlane. Jeśli tak, to przynajmniej do zmiany planu, nie powstanie tam żadne osiedle. Co jest pozytywną informacją dla osób z III etapu. Jeśli źle czytam plan to mnie poprawcie, ale na terenie przy strumyku jest teren zaznaczony na zielono jako ZP - czyli tereny zieleni parku miejskiego. Nie wiem natomiast kogo jest przedmiotowa działka.

Link do planu: planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=140


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: pozdro » 20 maja 2019, 20:21

Mieszkanie Plus to akurat zaleta bo tam transport poprawia bo bedzie presja. Jakis park walna, szkoly, sklepy. Moze jakis ryneczek. Autobus dowozowy do SKM Opatkowice, itd. Przy okazji te projekty z konkursow wygladaja calkiem fajnie. Mysle, ze lepiej niz wiele pojedynczych inwestycji deweloperskich. No raczej nie ma szans zeby mieszkanie plus nie powstalo. Jak w planie jest wpisane ze dzialka budowlana. Fundusz Mieszkaniowy kupil dzialke i nagle by zmieniali przeznaczenie. Kto znajdzie tyle kasy na wyplacanie odszkodowan. Kliny, to Zakrzowek, to Wesola. Przy takim postepowaniu to by Majchrowski puscil miasto z torbami. Mieszkania na wynajem sie przydadza. Mysle, ze patologi nie ma sie co obawiac. Pewnie beda to normalsi z dziecmi i pracujacy. Typu pielegniarki, nauczycielki, itd. Nawet w TBS nie ma jakiejs mega tragedii, choc tam sa tez mieszkania socjalne dla osob z problemami.

Nimitz
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:47

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Nimitz » 20 maja 2019, 21:56

Gdyby nie Mieszkanie Plus to na pewno zabudowaliby ten obszar deweloperzy. Nie wiem czy lepiej czy gorzej. W kwestii programu zawsze Skarb Państwa może sprzedać te działki, na wartości nie straciły. Zmieni się rząd, zmienią się priorytety, jak z orlikami. Także wybudowanie Mieszkanie Plus oceniam na 50/50. Ważne jest coś innego, a mianowicie Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który chroniłby Kliny przed wysoką zabudową i przewidywałby sporo terenów zielonych.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: pozdro » 20 maja 2019, 22:18

Zaleta klinow jest to ze tam za wiele narazie nie ma wiec majac plaski kawalek teranu, deweloperzy kuouja nieco wieksze dzialki i buduja bardziej skladnie. Predzej wyjdzie z tego taki ubozszy Willanow (w sensie bez kamienia na elewacji), niz przykladowo Gorka Narodowa gdzie pomiedzy domki jednorodzinne i zabudowe zagrodowa powciskano bloki bez skladu i ladu. Mi sie wydaje ze to moze wyjsc calkiem niezla podmiejska dzielnica. Bo jednak deweloperzy sie choc troche pod bogatszego klienta z korpo z Czerwony Makow proboja stargetowac. Wiadomo wizualizacje ATALA czy Interbudu sa mocno podrasowane, w tealu wychodzi juz nieco gorzej niz na wizkach. Tym bardziej ze ATAL systematycznie idzie w kierunku Murapolu. Interbud trzyma poziom, ale polecieli z cenami chyba z 7000zl za te kliny. Ja tam najdalej bylem w sumie na Piltza i calkiem przyjemne tereny do mieszkani. Jak sie ucywilizuje zabudowa to nie bedzie tragedii. Przydalby sie transport jakis sensowny do Czerwonych Makow i pod Kampus UJ i by dzielnica napewno ozyla.

Choc lokalizacyjnie to lepsza byly inwestycja Centralna Park w Czyzynach. Tylko tam juz chyba te ceny ponad 6000zl/m2 i takie mniej estetyczne te osiedla

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: pozdro » 21 maja 2019, 7:41

Choc w sumie jak tak dokladnie soe przyjzec wizualizacja tego osiedla. To to jest jednak tanie budownictwo. Atal dodaje te cieniowania na wizkach i fajnie wygladaja, w realu to beda niskie szaro biale klocki z waskimi chodnikami, drogami pomiedzy, bez przestrzeni wspolnych. Brak deptakow czy lokali uslugowych w parterze. Tez w okolicy monokuktura mieszkaniowa, no i do okola tez raczej tansze bloki takie jak w miastach powiatowych jeszcze z dachami spadzistymi. W sumie to nie wiem czy jednak nie lepiej doplacic i Kupic cos na Kurdwanowie czy moze ten kolejny etap Centralna Park. Tam przynajmniej w sasiedztwie jest PRL z przestrzenia do zycia i jakiea inne atrakcje. Niesamowicie trudny wybor zeby cos kupic w Krakowie za rozsadna cene. Teraz patrze to w okolicy mozna kupic taniej od ATALA nawet chyba lepiej polozone mieszkania.

m.rynekpierwotny.pl/oferty/bartla-development-sp-z-o-o/osiedle-harmonia-bud-b11-krakow-swoszowice-10301

Tez dosc konkurencyjne sa mieszkania kolo szpitala sw. Rafala w inwestycji Wlasne Miejsce za 6500zl mozna miec mieszkanie nie na parterze i ogolnie w jakiejs cywilizowanej miejscowce z tramwajem, blisko 3 obwodnicy Krakowa. Nawet inwestycyjnie pod wynajem niezla opcja.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: mac_kow » 21 maja 2019, 9:47

pozdro pisze:Choc w sumie jak tak dokladnie soe przyjzec wizualizacja tego osiedla. To to jest jednak tanie budownictwo. Atal dodaje te cieniowania na wizkach i fajnie wygladaja, w realu to beda niskie szaro biale klocki z waskimi chodnikami, drogami pomiedzy, bez przestrzeni wspolnych. Brak deptakow czy lokali uslugowych w parterze. Tez w okolicy monokuktura mieszkaniowa, no i do okola tez raczej tansze bloki takie jak w miastach powiatowych jeszcze z dachami spadzistymi. [...] Tam przynajmniej w sasiedztwie jest PRL z przestrzenia do zycia i jakiea inne atrakcje.

Tez dosc konkurencyjne sa mieszkania kolo szpitala sw. Rafala w inwestycji Wlasne Miejsce za 6500zl mozna miec mieszkanie nie na parterze i ogolnie w jakiejs cywilizowanej miejscowce z tramwajem, blisko 3 obwodnicy Krakowa. Nawet inwestycyjnie pod wynajem niezla opcja.

Pozdrowiak przemówił ludzkim głosem!!! Lepiej sam bym tego nie ujął. Dokładnie o to mi chodziło wcześniej. Wybrałeś się tam rowerem z Wrocławskiej, że nagle takie olśnienie? ;)

"Własne Miejsce"- na duży plus, porównując z Klinami. A IMO- pod wpływem znajomego, który kupił od Startu jedno z większych mieszkań- znacznie lepszy od okolic Bochenka jest Prokocim i inwestycja Start City Etap 3.

Nimitz
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:47

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Nimitz » 21 maja 2019, 20:33

pozdro pisze:Choc w sumie jak tak dokladnie soe przyjzec wizualizacja tego osiedla. To to jest jednak tanie budownictwo. Atal dodaje te cieniowania na wizkach i fajnie wygladaja, w realu to beda niskie szaro biale klocki z waskimi chodnikami, drogami pomiedzy, bez przestrzeni wspolnych. Brak deptakow czy lokali uslugowych w parterze. Tez w okolicy monokuktura mieszkaniowa, no i do okola tez raczej tansze bloki takie jak w miastach powiatowych jeszcze z dachami spadzistymi. W sumie to nie wiem czy jednak nie lepiej doplacic i Kupic cos na Kurdwanowie czy moze ten kolejny etap Centralna Park. Tam przynajmniej w sasiedztwie jest PRL z przestrzenia do zycia i jakiea inne atrakcje. Niesamowicie trudny wybor zeby cos kupic w Krakowie za rozsadna cene. Teraz patrze to w okolicy mozna kupic taniej od ATALA nawet chyba lepiej polozone mieszkania.

m.rynekpierwotny.pl/oferty/bartla-development-sp-z-o-o/osiedle-harmonia-bud-b11-krakow-swoszowice-10301

Tez dosc konkurencyjne sa mieszkania kolo szpitala sw. Rafala w inwestycji Wlasne Miejsce za 6500zl mozna miec mieszkanie nie na parterze i ogolnie w jakiejs cywilizowanej miejscowce z tramwajem, blisko 3 obwodnicy Krakowa. Nawet inwestycyjnie pod wynajem niezla opcja.

Wiesz tylko dla osoby, która mieszka na Klinach i szuka na Klinach, to wymienione tutaj lokalizacje jak Prokocim, czy Kurdwanów w ogóle nie wchodzą w grę. Ja szukam mieszkania właśnie w tej okolicy, to co jest za Zakopianką, za autostradą, za Zawiłą i za Spacerową mnie osobiście nie interesuje :)

Pytanie z innej beczki, jak można ustalić właściciela tej działki przed etapem III? Bez księgi wieczystej nie wiem jak można to sprawdzić i gdzie?

Dodatkowe pytanie czy droga wzdłuż etapu III, IIB i I to będzie droga publiczna, własność Gminy Kraków?

Dodatkowo zdaje się, że korzystanie z infrastruktury innych etapów będzie możliwe, ewentualnie będą to służebności między etapami. To zaznaczam w gwoli parkowania. Tylko połowa lokali tych większych będzie miała możliwość zakupu miejsca parkingowe pod budynkiem, reszta + tzw. "goście" będą parkować wzdłuż drogi oraz na chodnikach. Nie ma innego wyjścia i na to się trzeba będzie wg mnie przygotować, wystarczy przyjechać np. na inwestycję Wawel Service na Borkowską by zobaczyć jak to wygląda albo na okolice Pod Fortem. Nie inaczej będzie na Proinsie, tam chyba też za wiele ogólnodostępnych miejsc chyba nie ma?

Nimitz
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:47

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Nimitz » 22 maja 2019, 21:52

Na temat przedmiotowej działki przed etapem III jedyne co udało mi się ustalić to:

Identyfikator 126104_9.0070.189/1
Delegatura Kraków-Podgórze
Powierzchnia 18 478 M2
TERYT 126104_9
Obręb 0070
Województwo małopolskie
Powiat Kraków
Gmina Kraków-Podgórze

nadal nie mam numeru księgi


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: mac_kow » 22 maja 2019, 23:27

Nimitz pisze:Wiesz tylko dla osoby, która mieszka na Klinach i szuka na Klinach, to wymienione tutaj lokalizacje jak Prokocim, czy Kurdwanów w ogóle nie wchodzą w grę. Ja szukam mieszkania właśnie w tej okolicy, to co jest za Zakopianką, za autostradą, za Zawiłą i za Spacerową mnie osobiście nie interesuje :)


NIe no, oczywiście. Jak powtarzam- to niszowe, słabo aktywne i anonimowe forum internetowe. Trudno wyobrazić sobie luźniejszą dyskusję niż te tutaj. Robisz co chcesz i jak chcesz.

Z ciekawości zatem- co jest powodem szukania aż tak konkretnego miejsca do osiedlenia się?

Bo właśnie wykazać próbujemy, o dziwo w sojuszu z kol. Pozdro, że ogólnie to miejsce nie powala.

Tylko połowa lokali tych większych będzie miała możliwość zakupu miejsca parkingowe pod budynkiem, reszta + tzw. "goście" będą parkować wzdłuż drogi oraz na chodnikach. Nie ma innego wyjścia i na to się trzeba będzie wg mnie przygotować,


... właśnie o tym mówię. To jest żenada/skandal , że w takiej lokalizacji oszczędza się na miejscach parkingowych. A jeszcze tzw. "nowe osiedla" rzadko kiedy oferują szerokie przestrzenie i ciągi komunikacyjne, gdzie parkowanie przy jezdni jest w miarę znośne i nieuciążliwe.

Żeby była jasność- presja powinna być po stronie popytu właśnie. Nie da się kupić miejsca parkingowego a planuję używać samochodu- nie kupuję mieszkania i idę dalej. To takie proste. No, ale społeczeństwo jest jakie jest.
Połowa ludzi napalona jak szczerbaty na suchary i "jakoś to będzie", połowa "aaa bo tak drogo za to miejsce garażowe, na pewno gdzieś się wcisnę autem".
A potem cowieczorny płacz, zgrzytanie zębów, wojny parkingowe, stres a przynajmniej skrajna niewygoda po wydaniu kilkuset tysięcy złotych. A to wszystko nie na ul. Karmelickiej tylko na... Klinach. Litości.

Rozumując "nie wprost"- gdybym miał skazywać się na losowe parkowanie przy ulicy, na Waszym miejscu za jasną cholerę nie wybrałbym ofert deweloperskich tylko szukałbym na naprawdę bogatym rynku wtórnym, w budynkach 10-15 a nawet 30-letnich.
Podziemne hale garażowe to przecież podstawowa i w wielu przypadkach naprawdę jedyna duża przewaga nowego budownictwa.

Plus- surprise surprise- w wielu wspólnotach "wielkopłytowych" parkowanie jest wręcz bezproblemowe, dzięki znakom, identyfikatorom itd itp.

Szkoda, że do tego stopnia sami siebie nie szanujemy, akceptując takie oferty deweloperskie. Mówię ogólnie, nie do Ciebie- Ty pewnie akurat nabyłeś miejsce postojowe.

Wątek obok toczy się rozmowa o inwestycji ProIns, gdzie już wysunięto parkingowe pazury i poruszono "problem" tego, że ktoś tam będzie "u nas" parkować. To jest żenada.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Krakus44 » 22 maja 2019, 23:39

mac_kow pisze:
Nimitz pisze:Wiesz tylko dla osoby, która mieszka na Klinach i szuka na Klinach, to wymienione tutaj lokalizacje jak Prokocim, czy Kurdwanów w ogóle nie wchodzą w grę. Ja szukam mieszkania właśnie w tej okolicy, to co jest za Zakopianką, za autostradą, za Zawiłą i za Spacerową mnie osobiście nie interesuje :)


NIe no, oczywiście. Jak powtarzam- to niszowe, słabo aktywne i anonimowe forum internetowe. Trudno wyobrazić sobie luźniejszą dyskusję niż te tutaj. Robisz co chcesz i jak chcesz.

Z ciekawości zatem- co jest powodem szukania aż tak konkretnego miejsca do osiedlenia się?

Bo właśnie wykazać próbujemy, o dziwo w sojuszu z kol. Pozdro, że ogólnie to miejsce nie powala.

Tylko połowa lokali tych większych będzie miała możliwość zakupu miejsca parkingowe pod budynkiem, reszta + tzw. "goście" będą parkować wzdłuż drogi oraz na chodnikach. Nie ma innego wyjścia i na to się trzeba będzie wg mnie przygotować,


... właśnie o tym mówię. To jest żenada/skandal , że w takiej lokalizacji oszczędza się na miejscach parkingowych. A jeszcze tzw. "nowe osiedla" rzadko kiedy oferują szerokie przestrzenie i ciągi komunikacyjne, gdzie parkowanie przy jezdni jest w miarę znośne i nieuciążliwe.

Żeby była jasność- presja powinna być po stronie popytu właśnie. Nie da się kupić miejsca parkingowego a planuję używać samochodu- nie kupuję mieszkania i idę dalej. To takie proste. No, ale społeczeństwo jest jakie jest.
Połowa ludzi napalona jak szczerbaty na suchary i "jakoś to będzie", połowa "aaa bo tak drogo za to miejsce garażowe, na pewno gdzieś się wcisnę autem".
A potem cowieczorny płacz, zgrzytanie zębów, wojny parkingowe, stres a przynajmniej skrajna niewygoda po wydaniu kilkuset tysięcy złotych. A to wszystko nie na ul. Karmelickiej tylko na... Klinach. Litości.

Rozumując "nie wprost"- gdybym miał skazywać się na losowe parkowanie przy ulicy, na Waszym miejscu za jasną cholerę nie wybrałbym ofert deweloperskich tylko szukałbym na naprawdę bogatym rynku wtórnym, w budynkach 10-15 a nawet 30-letnich.
Podziemne hale garażowe to przecież podstawowa i w wielu przypadkach naprawdę jedyna duża przewaga nowego budownictwa.

Plus- surprise surprise- w wielu wspólnotach "wielkopłytowych" parkowanie jest wręcz bezproblemowe, dzięki znakom, identyfikatorom itd itp.

Szkoda, że do tego stopnia sami siebie nie szanujemy, akceptując takie oferty deweloperskie. Mówię ogólnie, nie do Ciebie- Ty pewnie akurat nabyłeś miejsce postojowe.

Wątek obok toczy się rozmowa o inwestycji ProIns, gdzie już wysunięto parkingowe pazury i poruszono "problem" tego, że ktoś tam będzie "u nas" parkować. To jest żenada.


No wlasnie tez nie moge pojac tego ufiksowania sie na Klinach...Ani to Krakow, osiedle kompletnie nieatrakcyjne, komunikacja bedzie tam kulala przez conajmniej 2-3 dekady jak jeszcze dobuduja kolejne osiedla, miejsca parkingowego njet....Coz...CENA CZYNI CUDA. :o



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości