Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: pozdro » 18 paź 2018, 7:03

Tez sie zgadzam ze zadupie wykluczone komunikacyjnie. Juz wieliczka lepsza l. Adekwatna cena to 3999zl/m2. Nawet zlocien duzo lepszy.


Master
Posty: 722
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Master » 21 paź 2018, 0:33

A ja nie wiem czy to na pewno aż tak źle to się prezentuje, cena też jest znacznie niższa, niż na innych osiedlach budowanych przez tego dewelopera. Atal też pewnie znacznie taniej kupił tam działkę, niż musiałby zapłacić bliżej centrum Krakowa. Poza tym bloczki są całkiem ładne, przynajmniej na wizualizacjach. Chętnie bym poznał, jakie opinie mają tu osoby, które kupują mieszkanie w inwestycji Kliny Zacisze. Jest ktoś, kto podzieli się informacjami na forum. Różne osoby, mają różne potrzeby i kupują różne mieszkania w różnych częściach Krakowa, pewnie i tam będą schodziły lokale.

daniel88
Posty: 50
Rejestracja: 06 lis 2018, 21:38

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: daniel88 » 27 gru 2018, 20:13

Może wypowiedzieć się ktoś kto już kupił tam mieszkanie ? Pozdrawiam.


GF327
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:48

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: GF327 » 02 sty 2019, 19:24

Zdaje się że faktycznie cena jest głównym argumentem za tą inwestycją. Kwoty poniżej 6000 za metr to już w Krakowie rzadkość. Zapewne osoby które potrzebują większej powierzchni bądź nie chcą przeznaczać dużej części swojego budżetu rozważą kupno mieszkania pomimo oczywistych wad jakimi są np. mocno przeciętna komunikacja miejsca, czy też brak dróg które umożliwiałyby sprawny dojazd do centrum samochodem. Wyjazd z Zawiłej na Zakopiankę raczej do najpłynniejszych nie należy, a główną drogą przez Ruczaj do centrum jest Kobierzyńska. Do tego cały projekt Mieszkanie+ stanowić będzie dość istotny minus.

Niemniej jednak, wracając do ceny - jakieś kilkaset metrów "bliżej" centrum z inwestycją wystartował Inter-Bud. Ceny w okolicach 7 a przy małym metrażu powyżej 7 za metr. Możliwe zatem że dla kogoś np. pracującego w tamtych okolicach propozycja ATALA rysuje się całkiem nieźle.

MAJK
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2019, 9:56

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: MAJK » 14 mar 2019, 10:23

ktoś orientuje się czy, mieszkanie plus jest dalej aktualne, gdzieś czytałem ze na łakach gdzie ma powstać osiedle rosną rośliny pod ochrona i nie ma szans na budowe ? Czy są tu osoby kótre mieszkają na Klinach i mogłyby się podzielić spostrzeżeniami jak śie mieszka? Szukam mieszkania w Krakowie i te Kliny a bardziej cena bardzo kuszą:)

Karolks
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:27

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Karolks » 09 kwie 2019, 21:49

Też jestem ciekawa. W sprawie mieszkań plus na klinach coś ostatnio cicho. A ma ktoś info w którym miejscu dokładnie ma powstać osiedle? Czy będzie to bliskie sąsiedztwo z Atalem?

lexicoon
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2019, 15:16

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: lexicoon » 14 kwie 2019, 17:12

Napewno ma powstać szkoła między pętlą autobusową Pod Fortem a kościołem na Komuny Paryskiej. Mieszkańcy Klin walczą aby nie zabudować tych zielonych terenów. Być może się uda.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: pozdro » 14 kwie 2019, 22:31

Mieszkanie plus powstanie ale to deweloperzy zbuduja bo sie PIS wylozyl juz na mieszkaniu plus brakiem kasy wiec bedzie puszczal grunty deweloperom pod szybka budowe. Dobre i to


Nimitz
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2019, 17:47

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Nimitz » 13 maja 2019, 18:11

Jestem zainteresowany tą inwestycją.

Mieszkam niedaleko zatem nie przeraża mnie odległość od centrum. Obiektywnie rzecz patrząc jest tutaj małomiasteczkowo, co mnie akurat odpowiada, po pracy w centrum dobrze wrócić w nieco spokojniejszą okolicę, z mniejszą zabudową. Naprawdę blisko jest do Lidla, Rossmanna, Cinema City, CH Zakopianka, stacji Orlen, Stokrotki, obwodnicy - gdzie można dostać się do Factory czy Ikei dość sprawnie, wreszcie blisko do wyjazdówki na Zakopane (jeśli ktoś lubi bywać pod Tatrami). W okolicy są dwa zabytkowe forty, Las Borkowski, Park itp. Okolica pod tym względem mi odpowiada.

Oczywiście wiem, że w godzinach szczytu Zawiła stoi, Kobierzyńska stoi, Zakopiańska stoi aczkolwiek trudno znaleźć miejsce w Krakowie, gdzie nie stoi się rano w potężnym korku. Także to też mnie nie rusza. Przy wyjeździe przed 7 na dojazd do Centrum czy na Czyżyny wystarczy ok. 30 minut autem. Autobusem oczywiście trzeba liczyć 50-60 minut.

Problemem jest planowane Mieszkanie Plus. Może powstać a może nie powstać, może też powstać tylko w jakimś etapie itp. To projekt polityczny, a więc nie przewidzisz. Może zmienić się władza i skasować jego założenia. Ale rzecz jasna ryzyko zabudowy Mieszkaniem Plus jest. Wiadomo również, że gdyby nie Mieszkanie Plus to i tak deweloperzy zabudowaliby prędzej czy później łąki przed tą inwestycją. Kwestia jedynie kto będzie mieszkał w Mieszkanie Plus. Jednakże skoro ma to być z założenia projekt płatnego czynszu i to wcale nie za pół darmo - jeśli patrzeć na inne miast, to jest szansa, że nawet jeśli powstanie to bez szczególnej patologii. Z planu wynika jednak, że Mieszkanie Plus nie będzie bezpośrednio przed inwestycją Kliny Zacisze, bo kilkadziesiąt metrów od działki przewidziane są tereny zielone. Dopiero bliżej autostrady, aż do samej obwodnicy mają być lokale usługowe i mieszkania. Więcej lokali usługowych to także może być pośrednia korzyść dla mieszkania w tej okolicy, jednak zagrożeniem jest pogorszenie komunikacji, jeśli za Mieszkaniem Plus nie pójdą inwestycje drogowe. Trasa Łagiewnicka to zbyt mało. Wracając do Mieszkania Plus, to ono chyba rozpoczyna się od autostrady a kończy gdzieś w rejonach linii wysokiego napięcia. Nie wiem co zrobią z tymi liniami i hałasem. Przy samej autostradzie jest bardzo głośno, przy Kliny Zacisze słychać delikatnie ruch aut, trochę jak szum morza ;) Mnie na szczęście nie przeszkadzało.

W okolicy bezpośredniej inwestycji jest kościół i na 90% będzie spora szkoła. Także dla osób z dziećmi szkoła 100 m. od mieszkania będzie plusem. Obok jest też sporo deweloperskich inwestycji. Jak Słoneczne Kliny, Panorama Kliny i Proins, a także Osiedle Harmonia (nieco dalej).

Nie widzę by deweloper przewidywał sporą ilość miejsc parkingowych ogólnodostępnych, wydaje się, że będzie temu służył krawężnik/chodnik. Oczywiście kupując mieszkanie z miejscem w garażu problem znika, ale u góry chyba będzie autosalon.

Z osób, które z mojego otoczenia brały mieszkania z Atal. Jedna wzięła z wykończeniem standard i było bez wpadek większych. Druga wzięła Standard Plus i miała krzywo przyklejone płytki, ale deweloper w sumie bez większych zastrzeżeń skuł część płytek w łazience i poprawił, ostatecznie robota była wykonana dobrze.


Powyższe napisałem by podzielić się informacjami dla osób, które rozważają zakup mieszkania, a nie są z okolicy.

Mnie zastanawiają inne kwestie, które być może ktoś mi będzie mógł wyjaśnić.

1. Tuż przy inwestycji płynie rów melioracyjny, taki strumyk. Czy to nie zagraża jakiemuś podtopieniu chociażby piwnic bloku? Jak to wygląda konstrukcyjnie? Czy bywają okresy gdy ten strumyk wylewa się z niemałego w sumie koryta?

2. Z balkonów wystają rurki, zapewne do odwodnienia balkonu. Dla osób z balkonem fajna sprawa, ale czy to znaczy, że woda zalewać będzie ogródki ludzi na parterach?

3. Czy wiadomo do kogo należy działka, która jest przed oknami etapu III? To nie jest zdaje się działka ATAL.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2019, 16:17 przez Nimitz, łącznie zmieniany 1 raz.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Kliny Zacisze - Atal Kraków - opinie i forum osiedla na Klinach

Postautor: Krakus44 » 13 maja 2019, 21:23

Nimitz pisze:Jestem zainteresowany tą inwestycją.

Mieszkam niedaleko zatem nie przeraża mnie odległość od centrum. Obiektywnie rzecz patrząc jest tutaj małomiasteczkowo, co mnie akurat odpowiada, po pracy w centrum dobrze wrócić w nieco spokojniejszą okolicę, z mniejszą zabudową. Blisko jest do Lidla, Rossmanna, Cinema City, CH Zakopianka, obwodnicy - gdzie można dostać się do Factory czy Ikei dość sprawnie, wreszcie blisko do wyjazdówki na Zakopane (jeśli ktoś lubi bywać pod Tatrami). W okolicy są dwa zabytkowe forty, Las Borkowski, Park itp. Okolica pod tym względem mi odpowiada.

Oczywiście wiem, że w godzinach szczytu Zawiła stoi, Kobierzyńska stoi, Zakopiańska stoi aczkolwiek trudno znaleźć miejsce w Krakowie, gdzie nie stoi się rano w potężnym korku. Także to też mnie nie rusza. Przy wyjeździe przed 7 na dojazd do Centrum czy na Czyżyny wystarczy ok. 30 minut autem. Autobusem oczywiście trzeba liczyć 50-60 minut.

Problemem jest planowane Mieszkanie Plus. Może powstać a może nie powstać, może też powstać tylko w jakimś etapie itp. To projekt polityczny, a więc nie przewidzisz. Może zmienić się władza i skasować jego założenia. Ale rzecz jasna ryzyko zabudowy Mieszkaniem Plus jest. Wiadomo również, że gdyby nie Mieszkanie Plus to i tak deweloperzy zabudowaliby prędzej czy później łąki przed tą inwestycją. Kwestia jedynie kto będzie mieszkał w Mieszkanie Plus. Jednakże skoro ma to być z założenia projekt płatnego czynszu i to wcale nie za pół darmo - jeśli patrzeć na inne miast, to jest szansa, że nawet jeśli powstanie to bez szczególnej patologii. Z planu wynika jednak, że Mieszkanie Plus nie będzie bezpośrednio przed inwestycją Kliny Zacisze, bo kilkadziesiąt metrów od działki przewidziane są tereny zielone. Dopiero bliżej autostrady, aż do samej obwodnicy mają być lokale usługowe i mieszkania. Więcej lokali usługowych to także może być pośrednia korzyść dla mieszkania w tej okolicy, jednak zagrożeniem jest pogorszenie komunikacji, jeśli za Mieszkaniem Plus nie pójdą inwestycje drogowe. Trasa Łagiewnicka to zbyt mało. Wracając do Mieszkania Plus, to ono chyba rozpoczyna się od autostrady a kończy gdzieś w rejonach linii wysokiego napięcia. Nie wiem co zrobią z tymi liniami i hałasem. Przy samej autostradzie jest bardzo głośno, przy Kliny Zacisze słychać delikatnie ruch aut, trochę jak szum morza ;) Mnie na szczęście nie przeszkadzało.

W okolicy bezpośredniej inwestycji jest kościół i na 90% będzie spora szkoła. Także dla osób z dziećmi szkoła 100 m. od mieszkania będzie plusem. Obok jest też sporo deweloperskich inwestycji. Jak Słoneczne Kliny, Panorama Kliny i Proins, a także Osiedle Harmonia (nieco dalej).

Nie widzę by deweloper przewidywał sporą ilość miejsc parkingowych ogólnodostępnych, wydaje się, że będzie temu służył krawężnik/chodnik. Oczywiście kupując mieszkanie z miejscem w garażu problem znika, ale u góry chyba będzie autosalon.

Z osób, które z mojego otoczenia brały mieszkania z Atal. Jedna wzięła z wykończeniem standard i było bez wpadek większych. Druga wzięła Standard Plus i miała krzywo przyklejone płytki, ale deweloper w sumie bez większych zastrzeżeń skuł część płytek w łazience i poprawił, ostatecznie robota była wykonana dobrze.


Powyższe napisałem by podzielić się informacjami dla osób, które rozważają zakup mieszkania, a nie są z okolicy.

Mnie zastanawiają inne kwestie, które być może ktoś mi będzie mógł wyjaśnić.

1. Tuż przy inwestycji płynie rów melioracyjny, taki strumyk. Czy to nie zagraża jakiemuś podtopieniu chociażby piwnic bloku? Jak to wygląda konstrukcyjnie? Czy bywają okresy gdy ten strumyk wylewa się z niemałego w sumie koryta?

2. Z balkonów wystają rurki, zapewne do odwodnienia balkonu. Dla osób z balkonem fajna sprawa, ale czy to znaczy, że woda zalewać będzie ogródki ludzi na parterach?

3. Czy wiadomo do kogo należy działka, która jest przed oknami etapu III? To nie jest zdaje się działka ATAL.


Fajny wpis....Ukryte lokowanie towaru...Pedzimy kupowac rATALnie, fATALnie byloby nie skorzystac z tak swietnej inwestycyi.... :lol:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 31 gości