Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: ragar » 21 paź 2015, 20:34

Jeszcze jedne budowy, na które warto zwrócić uwagę w Krakowie znajdują się w okolicach Osiedla Piastów. Chodzi o inwestycję Piasta Kołodzieja Dom-Bud, która powstaje właśnie przy tej ulicy. Całość składa się z dwóch etapów, z których jeden jest już gotowy, kolejny natomiast ma być zakończony w lipcu 2016 roku. Obydwa widać na zdjęciach zamieszczonych w tym tekście, jeden już gotowy, w drugim natomiast aktualnie wstawiane są okna, czyli również dużo pracy jest już zrobione. A same budynki mają mieć 9 kondygnacji wysokości, więc nie są małe, co widać też na grafikach.

Jeśli chodzi o lokalizację, to miejsce jest co prawda niemal na obrzeżach Krakowa, jednak nie jest stamtąd daleko do pętli tramwajowej os. Piastów. W okolicy są także sklepy, tereny spacerowe (okolicy Fortu Mistrzejowice), szkoły, a sama okolica przechodzi ostatnio okres intensywnej zabudowy mieszkaniowej, która w ogóle dotyka tego fragmentu Krakowa. Ten sam deweloper stawia także np. osiedle Bohomolca Dom-Bud i wiele innych inwestycji w Krakowie :)

Obrazek

W obydwu budynkach przewidziano powstanie po 125 nowych tanich mieszkań, z czego większość mieści się w limitach cenowych uprawniających do otrzymania dopłaty MdM (Mieszkanie dla Młodych). Ceny nowych mieszkań w tej inwestycji (w II etapie) zaczynają się od 4 400 zł/m2, a kończą na 5 250 zł/m2, więc jest naprawdę niedrogo. Do tego trzeba jeszcze dodać, że są to zazwyczaj małe mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe, choć znajda się także niewielkie kawalerki.

  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe w tej inwestycji zaczynają się od ok. 34 metrów kwadratowych, a kończą na 44 m2.
  • Najmniejsze mieszkania trzypokojowe na Piasta Kołodzieja od Dom-Bud mają ok 52 m2.
Widać więc, że przewidziano tam raczej rozmiar kompaktowe i zadowolone powinny tu być te osoby, które od dewelopera Dom-Bud chciałyby jednak kupić mniejsze mieszkanie, ale w bardzo dobrej cenie i z dopłatą MdM.

Obrazek

A ceny w inwestycji Piasta Kołodzieja są naprawdę niezłe, bowiem zaczynają się od 4 400 zł/m2 (głównie mieszkania na parterze), a kończą na 5 250 zł/m2 i tu już można przebierać w ofertach. Cenowo jest nieco podobnie do Nowych Czyżyn Budimexu, czyli naprawdę nieźle, a wybór jest także spory. Najtańsze nowe kawalerki można mieć już za nieco ponad 140 tys. zł, najtańsze mieszkania dwupokojowe chodzą za nieco ponad 152 tys. zł, a najtańsze mieszkania trzypokojowe w Krakowie w tej inwestycji można mieć za nieco ponad 236 tys. zł - prawda, że nieźle :?: :) Dodatkowo są to lokale mieszkaniowe objęte dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych (MdM), a tych w Krakowie nie ma wiele.

Co myślicie o tej inwestycji, warto kupić w niej mieszkanie dla siebie czy niska cena nie jest tu wystarczającym argumentem :?: A może ktoś już kupił tam lokal i może coś o nim powiedzieć :?: Mile widziane także opinie o Dom- Bud, bo takie rzeczy zawsze warto wiedzieć przez zakupem własnego lokum. A jak ktoś ma zdjęcia, to też zapraszam do wrzucania na forum :!:


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: PaniPanda » 22 paź 2015, 18:01

No cóż - miejsce rzeczywiście trochę na obrzeżach, bo jeszcze kawałek za pętlą tramwajową i autobusową, ale patrząc na Ruczaj, Mały Płaszów, czy Kurdwanów, to Piasta Kołodzieja nie jest chyba najgorszą lokalizacją. Cena też rzeczywiście jest dosyć korzystna, a same budynki przyzwoite ;)

No i ważna rzecz: infrastruktura. Faktycznie nie ma za bardzo na co narzekać:
- dostęp do komunikacji miejskiej jest dobry (choć siatka połączeń nie jest tak bogata, jak w przypadku pobliskich inwestycji na ul. Srebrnych Orłów czy na os. Złotej Jesieni, ale z drugiej strony można załapać się na darmowy autobus do C.H. Czyżyny :P );
- w pobliżu są liczne sklepy (do wyboru mamy Lidla, Biedronkę, Lewiatana, Plac Targowy oraz mniejsze punkty sprzedaży);
- są też dwie apteki (Ziko i Hygieia);
- no i niektórzy "szczęściarze" będą mieć z okna widok na Urząd Skarbowy :D

Ogólnie nie jest źle, choć warto zauważyć, że obok inwestycji powstaje Piasta Park Wawel Service, który zostanie oddany do użytku w 2017 roku - myślicie, że w takiej lokalizacji rzeczywiście potrzebne były inwestycje aż dwóch developerów :?: Który projekt bardziej Was przekonuje :?: A może za podobną cenę wolelibyście jednak rozważyć inne opcje :?:

KiKa
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:50

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: KiKa » 16 lut 2016, 20:18

Buduje się już trzeci blok w tej inwestycji. Nie wiem, jakie są jej atuty inne, niż niska cena mieszkań (bo przecież nie sklepy i tramwaj - to w Krakowie jest wszędzie). Bloki nie mają ładnego otoczenia, same też są dość . i klockowate. I nie bez znaczenia jest, że żaden nie posiada garaży, a miejsc parkingowych zewnętrznych jest dużo mniej niż mieszkań. To naprawdę może być w przyszłości problemem, bo w pobliżu nie ma gdzie zaparkować. O innych "urokach" okolicy warto przeczytać w wątku o Piasta Park (inwestycja powstaje w odległości kilkuset metrów, więc pewnie problemy będą wspólne).


Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: Nowy » 16 lut 2016, 21:19

Ale, że pod takimi wielkimi blokami nie znalazło się miejsce na garaże podziemne :?: Wydawało mi się, że obecnie, to już jednak jest standardem... A miejsca parkingowe tam chyba będą miały znaczenie niedługo, bo faktycznie obok inwestycji Piasta Kołodzieja Dom-Bud powstaje sporo innych budynków, coś mi też mówi, że na tym się nie skończy :idea: No i architektura faktycznie jest tam mało powalająca, raczej nudne bloki przypominające Malwy od Bryksy Kraków, czyli raczej bez większego pomysłu i polotu, ale może to tylko mój gust... Chyba, że dobrze się w nich mieszka, może jest ktoś, kto już się tam osiedlił i podzieli się swoimi wrażeniami i opiniami :?:

PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: PaniPanda » 09 maja 2016, 11:03

Byłam wczoraj na spacerze w okolicy i muszę przyznać, że kolejne etapy Piasta Kołodzieja są raczej rozczarowujące - bloki trochę bez polotu, niby kolorowe, ale nawiązujące do trochę starszych budynków w okolicy ;)

samo skupisko bloków obok jest molochowate i mimo tego, że nie są to stare budynki, nie wyglądaja już najlepiej - gdybym nie wiedziała kiedy powstały, to obstawiałabym, że to architektura z jaką mieliśmy do czynienia raczej w latach 90-tych :)

widoki też chyba jakoś specjalnie nie powalają, bo bloki są umiejscowione dosyć gęsto, niektore bezpośrednio przy drodze, niektóre trochę po środku niczego; obniżenie terenu w stosunku do starej części osiedla, czy choćby budującego sie po sąsiedzku Piasta Parku ;)

a szkoda, bo sam Dom-Bud robi chyba całkiem niezłe rzeczy patrząc np na ul. Bohomolca, gdzie znacznie bardziej się postarali i z miejscem i z projektem :)

a jak z rozkładem mieszkań w tych budynkach :?: są jakieś sensowne :?: jak się mieszka w blokach juz oddanych do użytku :?: może ktoś chce mnie przekonać, że moja ocena jest jednak mylna :?: :)

kowallosu
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2016, 8:47

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: kowallosu » 15 maja 2016, 9:11

Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post do tego pisany z telefonu :)) Jestem mieszkańcem osiedla Piasta Kołodzieja i mogę wyrazić subiektywną opinię.
Wygląd: no cóż widziałem wiele iwnestycji i odwiedzałem sporo mieszkań. Nie wiem czego chcemy oczekiwać w cenie 5000zł/m2, moim zdaniem wygląd zenwętrzy wcale nie jest najgorszy, chociaż faktycznie bloki są . i daleko im do wyglądu apartamentowców. Jednak pobliskie inwestycje (acatom) czy oddalony dalej Murapol na bienczyckiej wygladaja podobnie, tylko mają inne ułożenie.
Klatka schodowa w blolu A są w opłakanym stanie. Nikogo obwiniac nie zamierzam, jedynie informuje jak jest. Na formum mieszkancow obarczaja ekipy wykonczeniowe.
Moje mieszkanie ma 44m z mozliwoscia wydzielenia 2 pokojow i odzielnej kuchni. Jest duzy korytarz, a w nim dwie wielke szafy zabudowane. Dzieki temu latwo utrzymac porzadek w mieszkaniu. Nie walaja sie niepotrzebne pierdoly.
Do pracy jezdze samochodem (okolice AWF). Rano wyjazd o 7:15, jadę 10minut. Wyjazd o 7:40, jadę do 20 minut. Miedzy 8:30 - 10 dojazd w okolicach 7-12 minut. Powrot o godzinie 16-17 to okolo 15 - 25 minut, czasami są wyjatki i wracam dluzej. Dziewczyna pracuje na bronowicach, dojazd ,50 minut. Prawdopodobnie zmieni prace na okolice bonarki i dojazd rowniez zajmuje 50 minut.
Otoczenie: jak dla mnie spoko. Wracam z pracy, zahaczam o sklepy i do domu, wszystko pod reka. No i sam teren wokol budynku powoli wyglada lepiej.
Deweloper poprawnie wykonal blok, szkoda ze ludzie klatki zniszczyli.
Miejsca parkingowe: jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby nie miec miejsca, ale jak oddadza kolejne bloki to bedzie ciezko...
Jak dla mnie balkony sa za male. 2,5m2 mnie nie zadowala.
Jestem ciekawy jak w przyszlosci bedzie wygladac sprawa wynajmu mieszkania.

kot_feliks
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: kot_feliks » 15 maja 2016, 12:04

Odnośnie kumunikacji zbiorowej w okolicy, tu tutaj sytuacja ulegnie olbrzymiej poprawie już niebawem, a to za sprawa budowy na przedłużeniu Piasta Kołodzieja przystanku kolejowego SKA. Obecnie do centrum jedzie się kilkadziesiąt minut tramwajem lub autobusem przez zakorkowany Pradnikm a będzie się jechać <10 min pociągiem ze stacji, która będzie prawie, ze obok bloków. Budowa linii tramwajowej Mogilska - Meissnera - Dobrego Pasterza - Mistrzejowice tez skróci czas dojazdu KMK i zapewni fajne i pewne skomunikowanie ze wszystkimi usługami na Prądniku Cz. Dodatkowo przedłużeniu ma ulec rownież linia tramwajowa kończąca na Piastów tak, aby można było nią podjechać na nowy przystanek SKA, ale to raczej dłuższa perspektywa.

Aha, przystanek kolejowy powstaje kosztem stacji Batowice, która ma zostać zlikwidowana dla ruchu pasażerskiego. Pociągi SKA bedą się zatrzymywać na Piastów, a nie w Batowicach.

Imho to jest jedno z tych miejsc w Krakowie, gdzie dzięki kolei transport publiczny ulegnie olbrzymiej poprawie i może to być rownież jakiś argument za kupnem mieszkania w tej okolicy. Do tego w odróżnieniu np. od os. Złocień (gdzie rownież ma być przystanek SKA) tutaj dociera rownież tramwaj, wiec nawet, jeśli komuś nie spasuje godzina odjazdu kolejki (docelowo co 30/60 min + pociągi przewozów regionalnych do Krk-Kielce w tej samej taryfie), zawsze można jechać tramwajem.

Jeśli ktoś kupuje mieszkanie pod inwestycje, to moim zdaniem miejsce ze sporym potencjałem, bo obecnie mieszkania tanie, a po uruchomieniu w perspektywie 2-3 lat przystanku kolejowego, ceny zapewne pójdą w gore.

ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: ragar » 15 maja 2016, 13:45

Dzięki @kot_feliks za informację o planowanym przystanku Krakowskiej Kolei Aglomeracyjnej w tej okolicy :!: To faktycznie powinno bardzo usprawnić tam transport, wiem już teraz, że ludzie mieszkający teraz np. na Płaszowie, coraz częściej wolą wybrać kolej niż inne środki transportu, żeby dostać się w okolice centrum miasta. Bardzo mnie ciekawi jak cały ten system będzie funkcjonował docelowo, ale mam nadzieję, że to się sprawdzi i da się na jednym bilecie kupiony w kiosku jechać tramwajem, autobusem i pociągiem :idea: To faktycznie daje lepsze perspektywy tej okolicy.

Obrazek

Masz rację @kowallosu co do tego, że architektura nie jest może jakaś wybitna, ale w zasadzie nieźle wpasowuje się w okolicę i do niej pasuje. Rozumiem w takim razie, że jesteś zadowolony z mieszkania, które nabyłeś w inwestycji Dom-Bud Piasta Kołodzieja. W kontekście tego, co zostało wcześniej napisane o komunikacji w tej okolicy, to wszystko faktycznie zaczyna nabierać sensu. Ja na przykład uważam za bardzo duży plus dobre skomunikowanie publicznymi środkami transportu z resztą miasta. Z tego co piszesz wynika, że deweloper Dom-Bud opinie ma u Ciebie raczej dobre, jakby coś, to napisz w podlinkowanym wątku forum, jak Ci się z nimi współpracowało przy zakupie mieszkania, bo pewnie jest tu sporo osób, które jest tym żywo zainteresowanych ;)

Obrazek

A wygląda na to, że w tej okolicy jeszcze dużo się będzie budowało, bo przecież chyba dosyć ambitne plany ma tam deweloper Wawel Service stawiający inwestycję mieszkania Piasta Park Kraków, a to chyba nie jedyne co ma jeszcze powstać w tym rejonie. Tylko czekać aż te wszystkie rozwiązania komunikacyjne, o których pisze @kot_feliks zostaną zrealizowane, to pewnie jakoś da się żyć w tej okolicy :)

Jeszcze jeżeli chodzi o to, jak wygląda budowa linii tramwajowe do Mistrzejowic, to przygotowuje się pod nią teren, na przykład niedawno na jej trasie wyburzono dwa stare domy przy dobrego pasterza, a wszystkie nowe inwestycje tam powstające są odpowiednio odsunięte od drogi - Apartamenty Kaskada Super-Krak, Osiedle Familijne Buma, czy Osiedle #dobrego Kraków Budimex, albo Budrem Dobrego Pasterza... Dodatkowo wymogiem przy budowie chyba wszystkich wymienionych inwestycji było to, że mają one posiadać one kona o polepszonych parametrach akustycznych od strony ulicy Dobrego Pasterza. Wygląda na to, że w naprawdę niedalekiej przyszłości zacznie się coś więcej dziać w tym temacie.


shikaka
Posty: 45
Rejestracja: 19 kwie 2016, 17:56

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: shikaka » 15 maja 2016, 21:14

kowallosu pisze:Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post do tego pisany z telefonu :)) Jestem mieszkańcem osiedla Piasta Kołodzieja i mogę wyrazić subiektywną opinię.
Wygląd: no cóż widziałem wiele iwnestycji i odwiedzałem sporo mieszkań. Nie wiem czego chcemy oczekiwać w cenie 5000zł/m2, moim zdaniem wygląd zenwętrzy wcale nie jest najgorszy, chociaż faktycznie bloki są . i daleko im do wyglądu apartamentowców. Jednak pobliskie inwestycje (acatom) czy oddalony dalej Murapol na bienczyckiej wygladaja podobnie, tylko mają inne ułożenie.
Klatka schodowa w blolu A są w opłakanym stanie. Nikogo obwiniac nie zamierzam, jedynie informuje jak jest. Na formum mieszkancow obarczaja ekipy wykonczeniowe.
Moje mieszkanie ma 44m z mozliwoscia wydzielenia 2 pokojow i odzielnej kuchni. Jest duzy korytarz, a w nim dwie wielke szafy zabudowane. Dzieki temu latwo utrzymac porzadek w mieszkaniu. Nie walaja sie niepotrzebne pierdoly.
Do pracy jezdze samochodem (okolice AWF). Rano wyjazd o 7:15, jadę 10minut. Wyjazd o 7:40, jadę do 20 minut. Miedzy 8:30 - 10 dojazd w okolicach 7-12 minut. Powrot o godzinie 16-17 to okolo 15 - 25 minut, czasami są wyjatki i wracam dluzej. Dziewczyna pracuje na bronowicach, dojazd ,50 minut. Prawdopodobnie zmieni prace na okolice bonarki i dojazd rowniez zajmuje 50 minut.
Otoczenie: jak dla mnie spoko. Wracam z pracy, zahaczam o sklepy i do domu, wszystko pod reka. No i sam teren wokol budynku powoli wyglada lepiej.
Deweloper poprawnie wykonal blok, szkoda ze ludzie klatki zniszczyli.
Miejsca parkingowe: jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby nie miec miejsca, ale jak oddadza kolejne bloki to bedzie ciezko...
Jak dla mnie balkony sa za male. 2,5m2 mnie nie zadowala.
Jestem ciekawy jak w przyszlosci bedzie wygladac sprawa wynajmu mieszkania.


Jak to czego oczekiwać. Np. tego co wybudowała SM Mistrzejowice albo SM Hutnik? 400zł na metrze w perspektywie inwestycji za setki tysięcy to jest nic, a komfort życia jest nieporównywalny w porównaniu do tak dużych blokowisk. Na dobre jeszcze się nie zaczęło a już masz przykład "zniszczonych przez nikogo" klatek schodowych, jak masz 15 rodzin w całym bloku nie ma szans na taką akcję. Pomijam kwestie takie jak garaż czy komórka lokatorska w cenie.

Oczywiście, deweloperzy schodzą z ceną i tysiaka niżej ale nie masz w tej cenie praktycznie nic, musisz więcej włożyć w remont, mieszkasz w blokach odlanych z betonu, codziennie wkurzasz się gdzie zostawić juz poobijany przy takiej ciasnocie samochód, tu ktos zrobi imprezę, tam ktoś się tłucze. Ot uroki blokowiska.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 10:43 przez shikaka, łącznie zmieniany 2 razy.

kowallosu
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2016, 8:47

Re: Dom-Bud Piasta Kołodzieja nowe mieszkania w Krakowie z MdM forum

Postautor: kowallosu » 15 maja 2016, 22:55

Chciałem zauważyć, ze ceny mieszkan w bloku B i C zaczynaja sie od 4400zl/m2, a na sp hutnik od 5400.
Moje kosztowalo 5tys ponad rok temu w bloku A.
Oczywiscie nie bede porownywac komfortu zycia kameralny blok vs wieżowiec, masz calkowita racje i zdaje sobie sprawe, ze od 5500-6000zl/m2 mozna wyrwac duzo ciekawsze lokum.
Jednak jestem zadowolony, jest to moje pierwsze mieszkanie, jestem mlody i jeszcze wiele przede mna. Nie musze placic prywaciarzowi, tylko swoje splacam. No i na wykonczenie wiecej kasy bylo ;)
Transakcja z deweloperem byla bez zadnych zgrzytow. Na rabaty nie ma co liczyc. W cenie mieszkania jest komorka lokatorska, mieszcza sie w niej dwa rowery i jakies szpargaly. Oprocz tego duza wozkownia i pomieszczenie wspolne, z ktorero zrobiono rowerownie :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości