Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Larch
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2018, 14:06

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Larch » 24 wrz 2018, 17:40

Tak, dokładnie taką samą informację dostałem


wodzu
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2018, 13:48

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: wodzu » 29 wrz 2018, 10:16

Ja również otrzymałem taki telefon.
Niestety zapewnienie dewelopera, że termin oddania inwestycji zostanie utrzymany jest mało realny.
W sierpniu jak rozmawiałem z deweloperem zadałem pytanie dlaczego termin oddania inwestycji jest tak odległy. Podobnej wielkości inwestycje są realizowane dużo szybciej. Dostałem odpowiedź, że nie ma możliwości aby zrealizowali inwestycję wcześniej ponieważ jest problem z wykonawcami i nie mają nagranej jeszcze żadnej ekipy bo nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie pozwolenie na budowę. W momencie rozmowy zakładali, że PnB będzie początkiem września. Z informacji jakie teraz podają PnB ma być na przełomie listopada i grudnia czyli można przyjąć, że poślizg w ich planach wynosi już 3 miesiące. Skoro w sierpniu nie dało się przyspieszyć inwestycji to jak planują nadrobić 3 miesięczne opóźnienie w wydaniu PnB.

Podejrzewam, że działania dewelopera mają na celu utrzymanie klientów, którzy zdecydowali się już na zakup nieruchomości dlatego będą zeznawali, że termin oddania inwestycji się nie zmieni. Natomiast to, czy im się uda oddać inwestycję w terminie to jest już inna sprawa.

Na moje pytanie dlaczego nie ma jeszcze tego pozwolenia, które miało być we wrześniu opiekun inwestycji zeznaje, że nie dostaną pozwolenia budowlanego zamiennego ponieważ budowa już wystartowała i muszą iść jakąś inną procedurą. Nie powtórzę szczegółów bo nie zapamiętałem tego co mówił opiekun a nie chcę czegoś przekręcić. Natomiast wniosek z tej sytuacji jest jeden- deweloper nie ma zielonego pojęcia o procedurach jakie obecnie obowiązują i uczy się na własnych błędach. Jest to o tyle przerażające, że planujemy u nich zakupić mieszkanie. Mam nadzieję, że o samej budowlance mają większe pojęcie.
Na szczęście umowy rezerwacyjne są tak napisane, że przy rezygnacji nic nie tracimy więc my wróciliśmy do poszukiwania innej nieruchomości. Jak znajdziemy coś ciekawego to wypowiemy tą umowę i po sprawie. Szkoda tylko, że w tamtej okolicy nic ciekawego się obecnie nie buduje bo jednym z kryteriów wyboru tej nieruchomości była właśnie lokalizacja.

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Maria » 05 gru 2018, 15:52

Czy ma ktoś jakieś nowe informacje o inwestycji i terminach ?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2018, 15:31 przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.


Larch
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2018, 14:06

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Larch » 06 gru 2018, 19:09

Na razie cicho. W grudniu ma być pozwolenie, później przez 14 dni będzie się uprawomocniac. Tak we wrześniu mówili.

Larch
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2018, 14:06

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Larch » 14 gru 2018, 14:12

Czy udało Wam się skontaktować z deweloperem ostatnio?

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Maria » 14 gru 2018, 15:26

Rozmawiałam z nimi 23 listopada. Panu Opiekunowi bardzo się spieszyło i nie miał czasu na dłuższą rozmowę. Powiedział wtedy że pozwolenie ma być w przyszłym tygodniu. Od tamtej pory cisza. Dzowniłam w ten poniedziałek 10.12 chciałam dowiedzieć się czy są jakieś postępy w sprawie. Pan Opiekun do dziś nie oddzwonił i nie odbiera telefonu chcodziaż smsem zapewnił że się odezwie. Mam na oku inną inwestycję i chciałam się dowiedzieć czy dostali to pozwolenie i czy jest sens rezerwować inne mieszkanie. Jeśli do końca grudnia nie otrzymam odpowiedzi zworotnej kończę interesować się inwestycją przy Korepty, na rozpoczęcie której czekamy równy rok.

Larch
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2018, 14:06

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Larch » 14 gru 2018, 16:22

Mam dokładnie taką samą sytuację, też nie mogę się do nich dodzwonić.

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: Maria » 18 gru 2018, 20:22

Według najświeższych informacji od Opiekuna inwestycji, w dalszym ciągu nie ma pozwolenia. Nie są w stanie określić kiedy będzie. W odpowiedzi na pytanie czy styczeń jest realnym terminem uzyskania papierów usłyszałam że nie mogą tego zagwarantować.


wodzu
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2018, 13:48

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: wodzu » 24 gru 2018, 9:44

Też miałem przyjemność rozmawiać kilka dni temu z opiekunem inwestycji. Ja zostałem poinformowany, że pozwolenie powinno być końcem stycznia. Według zapewnień opiekuna termin oddania nieruchomości jest bez zmian. Tylko jak już pisałem w sierpniu 2018r. pytałem go czy jest szansa, aby oddali inwestycję wcześniej i wtedy nie było takiej opcji. Teraz uciekło im prawie pół roku i dalej termin jest ten sam. My podjęliśmy decyzję, że rezygnujemy bo mamy już dość tego zwodzenia. Po nowym roku wypowiadamy umowę rezerwacyjną.

marcin_krakow
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2019, 12:05

Re: Osiedle pod Kasztanem Kraków od Samson Dom (Prokocim / Bieżanów) - opinie i forum

Postautor: marcin_krakow » 21 sty 2019, 12:11

Witam,

jestem zainteresowany kupnem mieszkania na Osiedlu pod Kasztanem przy ul. Korepty. Z tego co czytam i z rozmowy z opiekunem widzę, że jest jakiś problem z PnB. Czy ktoś mógłby napisać od kiedy to trwa i czy warto w ogóle interesować się tą inwestycją? Czy osoby mające rezerwację, posiadają jakieś nowe informacje? Może jakieś aktualne wrażenia czy opinie o deweloperze?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Wojciech__ i 28 gości