Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Warus
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2018, 16:48

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: Warus » 19 lut 2019, 8:24

Nie wiem jak inne, ale mieszkanie na 6 piętrze, wsch-zach, 63m2 - 8950zł / m2, miejsce postojowe w garażu podziemnym 32000.


Warus
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2018, 16:48

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: Warus » 19 mar 2019, 21:56

Zastanawiam się nad jednym mieszkaniem w tej inwestycji, lecz znajduje się ono prawie w całości pod tarasem mieszkania piętro wyżej. Podobno ten taras jest coś a'la dach odwrócony (górna warstwa to żwir i częściowo płyty chodnikowe), a nie zwykły beton z płytkami. Słyszałem, że to tak jakbym mieszkał na ostatnim piętrze. Czy jest tu ktoś kto mieszka w poprzednich etapach pod takim właśnie tarasem lub ktoś, kto może się wypowiedzieć na temat bezpieczeństwa takiego mieszkania? Trochę się obawiam możliwości wilgoci / przeciekania / zalewania mieszkania. Niestety z tego co wiem to mieszkańcy Kaskady nie mają żadnego forum czy grupy na F.B.

kowalus
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2018, 15:41

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: kowalus » 19 mar 2019, 23:21

Mieszkałem pod tarasem w inwestycji Moje Eldorado i dach przeciekał po większych ulewach, dopiero przy kompleksowym remoncie, gdzie zdjęli cały żwir i znaleźli dziurę, problem ustał.


Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: Master » 20 mar 2019, 1:24

kowalus pisze:Mieszkałem pod tarasem w inwestycji Moje Eldorado i dach przeciekał po większych ulewach, dopiero przy kompleksowym remoncie, gdzie zdjęli cały żwir i znaleźli dziurę, problem ustał.

Tyle, że tu deweloper chyba inny. Ale faktycznie, mieszkanie pod takim tarasem, to jak pod dachem. A w takiej sytuacji, jeżeli coś przecieka, to można mieć pecha, ale chyba niewiele mniejsze (o ile nie większe) jest ryzyko, że zaleje nas sąsiad ze źle zrobionego prysznica : )

Warus
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2018, 16:48

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: Warus » 14 maja 2019, 13:44

Czy ktoś wie jak wyglądają opłaty w kaskadzie?
Czynsz, opłaty za miejsce postojowe w garażu podziemnym, itd. ?

rafalb
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2019, 13:49

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: rafalb » 14 cze 2019, 14:28

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania na najwyższym piętrze w 3. etapie - czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie szczelności dachu w poprzednich etapach oraz jak wygląda kwestia cienia rzucanego przez biurowce Bumy (szczególnie zimą)?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: pozdro » 14 cze 2019, 18:15

powiem tak jak biurowiec z aluminium i szkła to potrafi odbijać słońce

iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: iti » 28 cze 2019, 10:21

Z tym przygrzewaniem od szklanych elewacji, to bym nie przesadzał, bo jednak jest kawałek do biurowców. No chyba, że coś w miejscu OBI zbudują po drugiej stronie ulicy od Apartamentów Kaskada.

Obrazek

Widać, że ostatnie etapy osiedla szybko rosną, dwa budynki na raz powstają.

Obrazek

Dla mnie jednak bliskość biurowców jest tu plusem, gdyby jeszcze powstał tramwaj przez Dobrego Pasterza, to byłoby jeszcze lepiej.

Obrazek

Zasadniczo, to osiedle całkiem mi się podoba, przynajmniej jeżeli chodzi o kształt bloków, to jednak mogłoby być pomiędzy nimi nieco więcej przestrzeni.


Warus
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2018, 16:48

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: Warus » 28 cze 2019, 12:35

Jupiter123 pisze:Rynek wtórny do mnie całkowicie nie przemawia. Jestem właśnie na etapie szukania mieszkania w Krakowie i powiem szczerze, ze przeglądam wyłącznie oferty deweloperów. Chcę nowe mieszkanie, w nowoczesnym budownictwie. Rynek wtórny kojarzy mi się z takimi blokami z płyty, gdzie wystarczyło głośniej kichnąć, aby sąsiedzi słyszeli wszystko. Sporo czasu poświęcam na znalezienie odpowiedniej oferty, przeglądam strony internetowej, szukam opinii, nie tylko w internecie, ale także wśród znajomych. Mieszkanie to spora inwestycja, więc warto wszystko dokładnie sprawdzić. Dlatego stawiam na superkrak.com.pl , których polecają nie tylko w sieci, ale i znajomi, którzy już mieszkają w jednym z budynków na osiedlu Apartamenty Kaskada czy jakoś tak.

W wątku o opłacalności zakupu mieszkania na wynajem w Krakowie napisałeś:

Jupiter123 pisze:Ale nie tylko studenci, bo i sporo rodzin szuka mieszkań do wynajęcia. Ja kupiłem mieszkanie tu superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 i czekam na odbiór kluczy. Mieszkanie kupuję z myślą o zabezpieczeniu przyszłości córki, kiedyś, jak już będzie dorosła będzie miała świetne i własne mieszkanie, a póki co - będziemy je wynajmować. Jednak myślę, że raczej rodzinom, nie studentom.

Zatem szukasz mieszkania, czy już kupiłeś? Jeśli kupiłeś to nie wiesz jak się nazywa to osiedle? "Apartamenty Kaskada czy jakoś tak". Polecam trochę się przyłożyć to ściemniania.

Od siebie tylko dodam, że Kaskada ma fajne i przemyślane układy, co nie często się trafia w dzisiejszych czasach.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Apartamenty Kaskada Super Krak ul. Dobrego Pasterza Kraków - forum oponie

Postautor: kwk » 28 cze 2019, 16:17

Warus pisze:Zatem szukasz mieszkania, czy już kupiłeś? Jeśli kupiłeś to nie wiesz jak się nazywa to osiedle? "Apartamenty Kaskada czy jakoś tak". Polecam trochę się przyłożyć to ściemniania.

przeciez to spam reklamowy ; )



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości