Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: Rak » 08 wrz 2020, 9:41

'Podnosząc w międzyczasie ceny de-facto 3-krotnie'

z 3.5 na 10.5 ? Od kiedy do kiedy ?


Mieszczanin
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:16

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: Mieszczanin » 08 wrz 2020, 10:08

Odnośnie działki wspominanej wcześniej, rada dzielnicy wydała negatywną opinię o zabudowie mieszkalnej w tym miejscu, we wrześniu zeszłego roku.

dzielnica12.krakow.pl/2019/09/xi-sesja-rady-dzielnicy-xii

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: Pyskaty » 08 wrz 2020, 10:10

Rak pisze:'Podnosząc w międzyczasie ceny de-facto 3-krotnie'

z 3.5 na 10.5 ? Od kiedy do kiedy ?


Nie szukaj sensu w tym co pisze menadżer najniższego szczebla mac_kow.

Takie ceny były niecały rok przed oddaniem pierwszego etapu (mniej więcej połowa 2013 roku).

- cena mieszkania 5 295 zł - 6 200 zł za m2.
- garaż 37 000 zł - 39 000 zł
- miejsce postojowe 27 000 zł
- komórka w podpiwniczeniu 5 200 zł - 7 100 zł
- komórka na półpiętrze 6 500 zł


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: mac_kow » 08 wrz 2020, 10:21

Rak pisze:'Podnosząc w międzyczasie ceny de-facto 3-krotnie'

z 3.5 na 10.5 ? Od kiedy do kiedy ?


Podstawy języka polskiego oraz jego zawiłości. "3-krotnie próbowałem dodzwonić się do przychodni po teleporadę". "2-krotna próba pobicia rekordu zakończyła się niepowodzeniem".

Być może to ja popełniłem błąd i przepraszam- ale nie róbcie ze mnie większego idioty niż jestem; chodziło mi RZECZ JASNA nie o potrojenie cen a podniesienie ich 3 razy (nie "o 3 razy") w ciągu sprzedaży inwestycji. Nie wiem, ile trzeba wrodzonej złośliwości, żeby się tego czepić i nie domyślić się, o co chodzi.

Pierwsze etapy z 2013r to inny świat.
Tutaj, 3 etap startował od 6100 na najniższych piętrach do 7300 na najwyższych. Za to w tej chwili, ostatnie mieszkanie na 3 piętrze wycenione jest na 7800. Była jednak "zniżka targowa", z której przyjaciel skorzystał i inne zawiłości cenowe po drodze.

Z drugiej strony, powównując ceny z 2013 z tymi, które dało się uzyskać na początku 2019 przy starcie (o ironio sprzedaży- nie ma bardzo dużej różnicy. To jest ten "organiczny" wzrost cen, o 10-20% a nie o 100%, znany z modnych dzielnic.

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: Pyskaty » 08 wrz 2020, 10:33

A wiesz, że w ciągu ostatnich dwóch sesji GPW cena akcji JSW wzrosła w szczytowym momencie prawie dwukrotnie, a obrót czterokrotnie?

A ceny inwestycji Start City były podnoszone wiele razy (więcej niż trzy, ale dokładnej liczby nie podam).

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: Rak » 08 wrz 2020, 10:33

mac_kow:

Mam mieszkanie, które kupiłem 3k za metr, gdybym je nabył na cudownym ruczaju a nie miał na obecnym zadupiu, byłoby warte blisko 10 k.

Byłem ciekaw jaki był tam wzrost w przeciągu jakiego czasu.

Jeżeli piszesz o złośliwości..to jej widocznie usilnie szukasz i pomyliłeś z ciekawością.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: mac_kow » 08 wrz 2020, 10:56

Tak- popełniłem lapsus językowy i wyszło nieprecyzyjnie. Potocznie popełniany często, stąd ten problem. Przepraszam. JUŻ?

Dla kogoś żyjącego na innej planecie mogloby to oznaczać, że na Prokocimiu ceny wzrosły o 300%. Dla każdej osoby zorientowanej w krakowskim rynku nieruchomości, znaczenie mojego zdania z błędem językowym było oczywiste- ale jak widać, takich osób tu brakuje. Bez dużej dawki czepialstwa i złej woli, w ogóle nie poruszylibyście tego tematu.

Zatem- tak, podniesiono w tej inwestycji ceny wiele razy. Podwyżek "programowych", wszędzie, było co najmniej 3. JUŻ? SKOŃCZYMY?

Sens i istota mojej wypowiedzi tyczyły się tego, że to: super lokalizacja do normalnego życia, niedoceniana na forum, ale doceniana przez rynek. Ot co.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: mac_kow » 16 maja 2021, 12:12

Informacje "z pierwszej ręki"... W zaciszu, bez wydłużonych dyskusji na forum :) , ale za to z kompletem sprzedanych mieszkań (wygląda na to, że 1-2 wróciły "do obiegu" po wypowiedzeniu umów deweloperskich) Start oddaje budynek prawie 3 miesiące przed terminem.

Od znajomego wiem, że usterek stricte budowlano/konstrukcyjnych nie było- co najwyżej okna i uszczelki do regulacji, krzywo zawieszony grzejnik i tak dalej. Bardzo zadowolony człowiek.

Budynek wykończony schludnie, bardzo porządnie a oprócz tego deweloper- o dziwo- nie oszczędzał tam, gdzie oszczędzić mógł. Bramy, drzwi, windy topowych marek.

Ot co.


luc
Posty: 651
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: luc » 16 maja 2021, 15:35

mac_kow pisze:Budynek wykończony schludnie, bardzo porządnie a oprócz tego deweloper- o dziwo- nie oszczędzał tam, gdzie oszczędzić mógł. Bramy, drzwi, windy topowych marek..

Nie masz jakichś zdjęć, które mógłbyś wrzucić na forum? Chętnie bym zobaczył.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Start City Kraków od dewelopera Start ul. Republiki Korczakowskiej forum

Postautor: mac_kow » 17 maja 2021, 12:06

Deweloper dodał u siebie na stronie kilka ciekawych zdjęć w sekcji "dziennik budowy" -> kwiecień 2021.

O ile sam budynek architektonicznie- i tutaj zdania nie zmieniam, widziałem go już gotowego na żywo- jest co najmniej nieszczególny (żeby nie powiedzieć dosadniej), to dopracowanie detali, wykończenie części wspólnych to duży plus i na pewno jest ponadprzeciętne, jak na krakowskie warunki.

Porównywać oczywiście należy z inwestycjami z "podobnej półki", typu Kliny Zacisze Atal, Telimeny KG Group itd.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości