HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 433
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Nowy » 21 mar 2018, 11:38

Jeżeli kogoś interesują nowe mieszkania w Łagiewnikach, to jest jeszcze jedna możliwość inwestycja HUB Hoffmanowej w Krakowie - Budopol deweloper, może jest ktoś, kto interesuje się tym projektem i podzieli się tym, jakie ma o nim opinie na forum? Co myślicie o takiej lokalizacji, to dobre miejsce do tego, aby zamieszkać tam z rodziną, a jak oceniacie tą okolicę, jeśli chodzi o wynajem mieszkania, może być tam opłacalny? No i jeszcze komunikacja, ta publiczna wydaje się być tam całkiem dobra, blisko jest do linii tramwajowej, choć Zakopianka jednak bywa zakorkowana. Jakie ceny mieszkań, ktoś podzieli się, jeśli ma jakieś informacje?


kwk
Posty: 254
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: kwk » 21 mar 2018, 11:40

Rozpoczęcie inwestycji i rozpoczęcie sprzedaży luty/marzec 2018 – oddanie lipiec/sierpień 2019 r.

Mieszkania od 21 do 80 m2

Łączna ilość mieszkań 71

Cena planowana 6500 – 7000 zł/m2

slawek
Posty: 347
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: slawek » 22 mar 2018, 0:56

Spory blok chyba powstanie - HUB Hoffmanowej w Krakowie, przynajmniej tak wynikałoby z wizualizacji, która jest zamieszczona poniżej, ale to nie jest takie rzadkie w przypadku dewelopera Budopol. Ale taka dosyć zwarta bryła nawet mi się podoba, te loggie oraz duże okna przy nich. Ale to, co mi się rzuciło tu w oczy, to tory kolejowe blisko budynku (dobrze, że przynajmniej nikt tu tego nie ukrywa), ktoś się orientuje, czy ta linia kolejowa jest głośna i uciążliwa i podzieli się na forum tym, jakie ma o tym informacje i opinie? Lokalizacja w mieście chyba nie jest zła, nie jest bardzo daleko do centrum, choć zastanawiam się, jak tam jest z komunikacją publiczną, czy można by tam na nią liczyć.

Obrazek
Wizualizacja ze strony dewelopera Budopol

Wybór mieszkań jest tam jeszcze spory, większość, o ile nie wszystkie jeszcze, są dostępne, więc jeśli ktoś chce powybierać, to ma ku temu okazję : ) Metraże różne, bo najmniejsze mieszkania w Krakowie w inwestycji HUB Hoffmanowej mają 24 metry kwadratowe powierzchni - układ mają niezły, ale minusem jest brak balkonu czy loggi. Małe mieszkania 2-pokojow tam zaczynają się od 40 m2 - tu jest całkiem dobrze, sypialnia ma ponad 10 m2, na planie jest co prawda aneks kuchenny, ale gdyby się uprzeć, to można by wydzielić z niego osobną, jasną kuchnię, choć w niej znajdowałoby się także wyjście na balkon. Są też mieszkania 3-pokojowe i tam także da się znaleźć ciekawe układy. Można powiedzieć, że dostępne jest to, co zazwyczaj na krakowskim ryku mieszkaniowym jest najbardziej poszukiwane. Informacjami o cenach podzielił się z nami przedmówca, co myślicie o takim poziomie cenowym? No i jest może ktoś, kto kupił już od nich mieszkanie w Krakowie i podzieli się tym, jakie ma opinie deweloper Budopol u klientów, dobrej jakości lokale stawia?


kokos
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: kokos » 22 mar 2018, 9:08

Widoczne na wizualizacji tory są torami tramwajowymi. Jest to połączenie relacji Borek Fałęcki - Łagiewniki. Tory kolejowe też są stosunkowo blisko, gdyż od budynku Budpolu oddziela je ruchliwa droga "Zakopianka". Moim zdaniem lokalizacja dobra: blisko pętli Łagiewniki, skąd dojedziemy w każdy zakątek Krakowa, blisko będzie do Parku Rzecznego Wilga, blisko do Lidla, do ZUS-u ; ) . Natomiast moim zdaniem duży minus to hałas w mieszkaniach od strony Zakopianki. Być może od Hoffmanowej jest przyjemnie, ale szum samochodów i hałas od tramwaju w dłuższej perspektywie może być uciążliwy.
Druga kwestia to gdzieś w tych okolicach będzie szła Trasa Łagiewnicka.

Bob_budowniczy
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:19

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Bob_budowniczy » 22 mar 2018, 9:26

Mieszkałem na starym osiedlu obok, przy ulicy Odrzańskiej i szum z Zakopianki, torów tramwajowych i PKP (które biegną po drugiej stronie ulicy) był słyszalny nonstop (mimo że w linii prostej była to całkiem spora odległość), zwłaszcza wieczorami w lecie. Wiadomo, człowiek się przyzwyczaja i nie jest to potem takie uciążliwe. Trasa Łagiewnicka przebiegać będzie ok. 400-500m dalej, jadąc w stronę Borku Fałęckiego.

pozdro
Posty: 1376
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 22 mar 2018, 21:01

Dokłądnie przy prędkościach 70km/h hałas będzie nie do zniesienia te mieszkania do niczego się nie nadają. Głupota budować budynki mieszkalne w takich miejscach.

JT85
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, 20:30

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: JT85 » 22 sie 2018, 21:25

Wypowiem się na temat tej inwestycji, jako mieszkaniec ulicy Hoffmanowej.

Jestem bardzo zaskoczony, podjęciem przez firmę BUDOPOL inwestycji w tej lokalizacji, właśnie ze względu na uciążliwość drogową i kolejową która znajduje się w bezpośrednim kontakcie z budynkiem, zastosowanie przez inwestora szyb o podniesionym współczynniku dzwiękoszczelności na wiele się tutaj nie zda, ponieważ hałas generowany przez nocne tabory towarowe czy tez pasażerskie jest naprawdę donośny, zwłaszcza że każdy przejazd jest poprzedzony sygnałem dźwiękowym z racji znajdujących się w tym miejscu rogatek kolejowych na ul.Siostry Faustyny.

Innym mankamentem inwestycji jest sam grunt na którym blok obecnie powstaje, ponieważ są to tereny podmokłe na których jeszcze pół wieku temu znajdowały się stawy. Dwa niedawno wybudowane bloki, które sąsiadują z inwestycją obecnie bardzo boleśnie przekonują się jak taki teren może być uciążliwy, w postaci zalanych garaży podziemnych, zawilgoconych klatek schodowych i fundamentów bloku. Mimo poniesionych naprawdę dużych nakładów finansowych przez spółdzielnie na odwodnienie terenu, problem nie został rozwiązany a wręcz postępuje.

Kolejnym argumentem stawiającym inwestycję, w bardzo kiepskim świetle jest sam proces budowy. Można znaleźć w internecie kilka artykułów prasowych na temat znaczących nieprawidłowości jakie odbywały się (dalej odbywają?) na terenie budowy, oraz konflikcie inwestora z mieszkańcami ul.Hoffmanowej. Sam proces nadzoru inwestycji pozostawia wiele do życzenia, ponieważ zastanawiający jest fakt powierzenia kierownictwa nad robotami inżynierom co ledwo rok wcześniej skończyli studia i są na etapie zdobywania uprawnień.

Na koniec odniosę się do połączenia komunikacyjnego miejskiego i samochodowego. Niewątpliwie dla tej lokalizacji transport publiczny jest stosunkowo niezły, jednak obecnie postępujący znaczny przyrost mieszkańców tych okolic powoduję, że dostanie się rano do tramwaju z przystanku "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" który jest najbliżej powstającego budynku, jest praktycznie nierealne i czasem trzeba przeczekać kilka połączeń aby się dostać do środka. Natomiast transport samochodem, to już dłuższa historia. Inwestor przewiduje dojazd do budynku od ul.Hoffmanowej. Jednak,
w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę że aby dostać się w ten rejon są tylko dwa wjazdy: Od pętli w Łagiewnikach ulicą Cegielnianą, bądź od strony Tesco na Kapelance ulicą Brożka. Są to dwie wąskie uliczki, które powodują, że wyjazd z osiedla trwa czasem i 30min, ponieważ jedna i druga ulica jest zakorkowana już od głębi osiedla, z racji słabej przepustowości świetlnej przy wyjezdzie. I pozostając w temacie samochodowym, jeżeli przyszły mieszkaniec HUB nie planuje wykupić sobie miejsca w parkingu podziemnym ( chodz prawdopodobnie i tak będzie bardzo często zalewany) to może zapomnieć o możliwości zaparkowania w okolicy. Obecnie graniczy to z cudem, a przy powstaniu nowych 70 mieszkań i plus/minus przybyciu okolo 150 pojazdów, trzeba będzie rozważyć opcję parkowania w Borku Fałęckim lub Ruczaju.

japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: japko » 23 sie 2018, 19:34

Wspomniane artykuły:
gazetakrakowska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/krakow-zabudowa-lagiewnik-ciezarowki-rozjezdzaja-drogi-zieleni-ubywa-przy-lesie-borkowskim,13351121
zikit.krakow.pl/ogolne/221875,1787,komunikat,trwa_budowa_wjazdu__ktory_odciazy_ul__k__hoffmanowej.html
radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/mieszkancy-ul-hoffmanowej-protestuja-przeciw-uciazliwej-inwestycji-bylo-porozumienie-twierdzi-zikit

Zdjęcia z budowy:
investmap.pl/inwestycja/krakow-budynek-mieszkalny-ul-hoffmanowej,9727.html


Miekra
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2019, 9:09

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Miekra » 28 cze 2019, 9:43

Jeszcze odnośnie tej inwestycji. Ktoś pisał o wilgoci w hali garażowej i fundamentach. Nie jestem ekspertem budowlanym ale myślę że wykonanie takiej izolacji jak na zdjęciu nie pozwoli utrzymać murów i hali garażowej w dobrym stanie technicznym (tam gdzie gruz, ziemia i śmieci nic nie zabezpieczone, trochę jakiegoś lepiku chyba, tam gdzie jeszcze odsłonięte to robiona jest jakaś izolacja). Tak dla przyszłych mieszkańców żeby się nie dziwili że jest wilgoć, od razu zgłaszać do poprawki (od czego developer będzie się wykręcał) lub na etapie zakupu zapytać czy to będzie poprawione (podejrzewam że od zakopiańskiej jest tak samo). Dobrze że jest takie forum bo niestety developerzy robią co chcą i to jeszcze w majestacie prawa. Lepiej wszystko kilka razy sprawdzić niż mieć potem problemy (dwa sąsiednie bloki mają problem z wilgocią, developer niestety umywa ręce, pewnie robił podobna "izolację".

Obrazek

megi
Posty: 300
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: megi » 08 wrz 2019, 20:35

Wygląda na to, że budynek wkrótce będzie skończony.

Obrazek

Faktycznie jest całkiem blisko ulicy, ale ostatnio też tak się buduje, choć tam zapowiada się całkiem spory ruch - na wyjeździe w stronę Zakopanego.

Obrazek

Od jednej strony jest tam już nawet elewacja zrobiona, zdjęcia mają już trochę czasu, więc jeszcze więcej prac jest przy tym budynku pewnie jeszcze ukończonych.

Obrazek

Co ciekawe, niedaleko od niego będzie też przebiegała Trasa Łagiewnicka w Krakowie, chyba nie powinna być odczuwalna dla tego budynku, ale wyjazd na nią pewnie usprawni komunikację w tej okolicy.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Maciej86 i 19 gości