HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3143
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Mar G » 08 wrz 2019, 23:15

Fakty:
Slimaki wezła Zakopianskiego Trasy Lagiewnickiej beda przebiegac ok. 15-20 m od scian zachodnich budynku.
10 m od scian poludniowych linia tramwajowa.
5 m od wschodu biurowiec ZUSu.

Wymarzona lokalizacja do relaksu po pracy.


zajcyk
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:17

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: zajcyk » 24 lut 2020, 7:40

Zastanawiam się nad zakupem w tej inwestycji ponieważ na stronie developera wciąż pozostało kilka mieszkań w ciekawych metrażach na sprzedaż.
Czy mógłby wypowiedzieć się na temat inwestycji ktoś kto już kupił tam mieszkanie?
Jak obecnie z poziomem hałasu? Jaki był kontakt z developerem, czy jakość wykończenia jest zadowalająca? I w odniesieniu do wcześniej wspomnianych problemów m.in z wilgocią - faktycznie występują?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: mac_kow » 24 lut 2020, 9:51

Mar G pisze:Fakty:
Slimaki wezła Zakopianskiego Trasy Lagiewnickiej beda przebiegac ok. 15-20 m od scian zachodnich budynku.
10 m od scian poludniowych linia tramwajowa.
5 m od wschodu biurowiec ZUSu.


Wiem, że starsza wypowiedź, ale teraz wątek się odświeżył. Te odległości, Marku, wziąłeś z d*, tfu, z księżyca. 5 METRÓW do biurowca ZUS? Taki jesteś "dokładny" i "rzeczowy" właśnie. A wystarczy otworzyć chociażby OSM i tam ładnie widać usytuowanie "HUB-a".

BTW- nadal się nie doczekałem odpowiedzi n/t "Apartamentów Klimaty". Przeglądnij moje posty, zobacz ile od tamtego czasu wyprodukowałem spamu marketingowego na temat tej inwestycji i sam zdecyduj, czy warto mi odpowiadać!

Zatem- dla przypomnienia- co było nie tak w procesie budowy tej inwestycji? Zmierzysz się z merytoryką i uzasadnisz swoją włąsną wypowiedź czy znowu schowasz głowę w piach?

Zastanawiam się nad zakupem w tej inwestycji ponieważ na stronie developera wciąż pozostało kilka mieszkań w ciekawych metrażach na sprzedaż.


Miejsce faktycznie mocno kontrowersyjne. Przejeżdżam tamtędy codziennie do pracy. Sam sobie absolutnie nie wyobrażam mieszkania tam, ale...
po dokończeniu inwestycji Trasy + postawieniu ekranów akustycznych, może tam być zaskakująco sensownie (jak na otoczenie).


Mar G
Posty: 3143
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Mar G » 24 lut 2020, 11:29

mac_kow pisze:
Mar G pisze:Fakty:
Slimaki wezła Zakopianskiego Trasy Lagiewnickiej beda przebiegac ok. 15-20 m od scian zachodnich budynku.
10 m od scian poludniowych linia tramwajowa.
5 m od wschodu biurowiec ZUSu.


Wiem, że starsza wypowiedź, ale teraz wątek się odświeżył. Te odległości, Marku, wziąłeś z d*, tfu, z księżyca. 5 METRÓW do biurowca ZUS? Taki jesteś "dokładny" i "rzeczowy" właśnie. A wystarczy otworzyć chociażby OSM i tam ładnie widać usytuowanie "HUB-a".

Tak, istotnie popełnilem fatalny bład. ZUS jest nie od wschodu lecz północnego- wschodu. I nie 5 m tylko 8-9. To zupełnie zmienia oblicze tej inwestycji. Racja.


Miejsce faktycznie mocno kontrowersyjne. Przejeżdżam tamtędy codziennie do pracy. Sam sobie absolutnie nie wyobrażam mieszkania tam, ale...
po dokończeniu inwestycji Trasy + postawieniu ekranów akustycznych, może tam być zaskakująco sensownie (jak na otoczenie).

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 24 lut 2020, 12:06

Ogólnie teraz to jest pełno takich mieszkań przy ściekach komunikacyjnych
Wielicka, Nowohucka, Aleja Pokoju, Mogilska, Hub Hoffmanowej.

W życiu bym nie kupił mieszkania z widokiem na ściek komunikacyjny.
To jest ciągły hałas w tym motocykle latem, do tego niesamowite zanieczyszczenie spalinami, smród no i związki kancerogenne, metale ciężkie. Przewalone. Musiałoby być chyba na 100m nad poziomem ulicy żebym to rozważał. dziwne jest ogólnie budowanie czegoś takiego bezpośrednio przy ulicy. Widać to po ATW opuszczonych Kamienicach gdzie nikt dosłownie nie mieszka i nikt ich nie remontuje i popadaja w ruine takie mieszkania.

Jak bym miał oszczędzać i kupować po taniości to już bym wolał mieszkania za 8500zł w N5D z widokiem na tory kolejowe przynajmniej pociągi nie smrodzą i nie powodują raka, a i hałas jest dużo mniej uciążliwy bo raz na 10 min a nie non-stop.

Ludzie szanujcie się. jednojezdniowa zbiorcza typu Czarnowiejska, Kijowska, Wroclawska to jest już problem, co auta jadą 40km/h a co dopiero takie ścieki z ciężarówkami prędkościami 70km/h i więcej rykiem silników i smrodem spalin. Zobaczcie jak słychać hałas w Obozie KL Płaszów teren rozległy z Wielickiej Kamieńskiego czy Powstańców słychać w każdym miejscu tego ziellonego terenu nawet w Kamieniołomie liban czy na Kopcu Krakusa. Wszędzie dosłownie. Takie Autostrady generują halas na 1km i więcej jak nie są niczym osłonięte (innym budynkiem)

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: mac_kow » 24 lut 2020, 12:52

Mar G pisze:Tak, istotnie popełnilem fatalny bład. ZUS jest nie od wschodu lecz północnego- wschodu. I nie 5 m tylko 8-9. To zupełnie zmienia oblicze tej inwestycji. Racja.


Z mapy wychodzi, że tych metrów tam jest przynajmniej 15. Czyli przestrzeliłeś o bez mała 300%. Odległości do zjazdów z Trasy przestrzeliłeś bardziej.

A z ciekawości- ile u Ciebie, na "Polanie", wynosi odległość od ściany sąsiada? Super-luźno tam też nie macie. Poważnie pytam. Nie, żeby dla mnie to był jakiś wielki wyznacznik czegokolwiek- dlatego też zwróciłem uwagę, że oburzasz się o dość typową odległość od sąsiedniego budynku.

Na bardzo przestrzennych blokowiskach typu Bieżanów, odległości między niższymi budynkami to około 30m bodajże i to już jest bardzo bardzo luźna zabudowa, jak na miasto.

O "Klimatach" oczywiście cisza. Znamienne. Czyli po prostu lokalną "Polanową" gawiedź zapiekło, że ktoś postanowił zarobić na własnej działce i już "nie jest zielono".

Mar G
Posty: 3143
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Mar G » 24 lut 2020, 14:33

Oh -15 metrów od okien biurowca - to szał. To niemal horyzont. Fantastycznie.

Mar G
Posty: 3143
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Mar G » 24 lut 2020, 15:35

Nie wiem ile mamy pomiędzy domami. Nie mierzyłem. Widok z okna Ci zrobiłem - oceń czy to wystarczająco.

mac_kow pisze:
Mar G pisze:Tak, istotnie popełnilem fatalny bład. ZUS jest nie od wschodu lecz północnego- wschodu. I nie 5 m tylko 8-9. To zupełnie zmienia oblicze tej inwestycji. Racja.

A z ciekawości- ile u Ciebie, na "Polanie", wynosi odległość od ściany sąsiada? Super-luźno tam też nie macie. Poważnie pytam. Nie, żeby dla mnie to był jakiś wielki wyznacznik czegokolwiek- dlatego też zwróciłem uwagę, że oburzasz się o dość typową odległość od sąsiedniego budynku.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (34.98 KiB) Przejrzano 4786 razy


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: mac_kow » 24 lut 2020, 18:26

Mar G pisze:Nie wiem ile mamy pomiędzy domami. Nie mierzyłem. Widok z okna Ci zrobiłem - oceń czy to wystarczająco.

Wiem dość dobrze, jak wygląda to osiedle. Jest ultra przyjemne, wręcz modelowe, jeśli ktoś lubi tego typu (o ironio!) klimaty.
To jedna z niewielu lokalizacji w Krakowie, która choć próbuje przypominać w zamierzeniu anglosaskie suburbia.

Gdybym ja miał mieszkać w Krakowie, to wolałbym jednak gwar, smród, mnóstwo ruchu i usług w okolicy oraz ruchliwe (nie 151!) przystanki MPK w promieniu 3 min na piechotę- ale to ja :)

Nie zmienia to faktu, że budynek od budynku (wiadomo- mniejsze, głównie jedno lub dwu-rodzinne, chyba, że tam bliżej Żywieckiej przy ul. Benedykta Cesarza) oddalony jest mniej więcej o tyle samo, o ile HUB od ZUSu, ot co.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: HUB Hoffmanowej Kraków - deweloper Budopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: mac_kow » 25 lut 2020, 9:37

rado pisze:[
Z tym, że przy takiej zabudowie jak na polanie takie odległości wyglądaja przytulnie. A w przypadku wyższych budynków to wygląda często jak slumsy... (bez dochodzacego światła itd. )


"Co wolno wojewodzie..."?
Praktycznie cały cywilizowany świat w takim razie buduje "jak w slumsach". Zobacz np. jak rozwija się Londyn i jak tam wyglądają duże nowe osiedla. Ciasno jak fiks!
Londyn to wzór do naśladowania oraz miasto pod względem uwarunkowań urbanistyczno- społecznych paradoksalnie bardzo podobne do Krakowa, tylko skala troszkę inna.

Nie wiem jak to inaczej skomentować- po prostu. Widzę budynek HUB codziennie i przy całej litanii zarzutów (przede wszystkim odległość od linii tramwajowej- ile czasu idziesz na tramwaj? Jak dobrze skoczę z okna, to 2,5 sekundy!), to akurat odległość do budynku ZUS nie jest żadnym problemem.

A np. pierzeja kamienic? "Boczne" odległośći tam wynoszą 0.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości