Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: iti » 06 lis 2015, 0:49

Niezła inwestycja mieszkaniowa na Grzegórzkach powstanie w niedalekiej przyszłości za sprawą dewelopera Activ - Apartamenty Mogilska, bo o niej mowa, to zespół dwóch dosyć wysokich, bo 14-piętrowych budynków zlokalizowanych właśnie przy ulicy Mogilskiej w Krakowie :idea: Ostatnio coraz częściej pojawiają się ciekawe nowe mieszkania na Grzegórzkach, a o niejednym projekcie powstającym w tej okolicy już tu pisaliśmy, jak choćby Grafit House Bryksy, Ostatnia Budopol Cordia Cystersów Garden czy Budrem Cystersów, ale nic w tym dziwnego, bo w końcu Grzegórzki to lokalizacja względnie blisko centrum, świetnie skomunikowana (z dwiema liniami tramwajowymi) i oferująca całkiem dobre warunki mieszkaniowe, przynajmniej taka na jej temat panuje opinia mieszkańców.

Obrazek

W ramach inwestycji Apartamenty Mogilska Activ mają powstać w dwóch etapach dwa wysokie apartamentowce. Ten budowany w pierwszym etapie będzie miał 14 pięter wysokości i jak widać na zamieszczonej powyżej wizualizacji, będzie się charakteryzował niezwykle ciekawą formą. Jeśli finalnie wyjdzie to, jak tu, to będzie to na pewno jeden z ciekawszych budynków, jakie powstają aktualnie w Krakowie. W tym, o którym mowa ma powstać 112 nowych mieszkań różnej wielkości i tak:

  • Najmniejsze kawalerki w Krakowie w tej inwestycji będą miały nieco ponad 27 m2 powierzchni, ich plusem będzie to, że relatywnie mało miejsca marnuje się w nich na przedpokój, a do tego przy odrobinie dobrych chęci dałoby się w nich zrobić osobną, choć ślepą kuchnię. A do tego dochodzi jeszcze wcale niemała loggia. Natomiast największe mieszkania jednopokojowe są tam rozlokowane na ok. 32 m2.
  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe, to nieco ponad 34 m2 powierzchni, natomiast największe to ponad 41 m2, choć warto zauważyć, że część ścian będzie w nich skośnych.
  • Najmniejsze mieszkania 3-pokojowe na Grzegórzkach w tym budynku od dewelopera Activ zaczynają się od niecałych 46 m2. Górna granica powierzchni takich lokali, to natomiast prawie 59 m2, ale także tam nie znalazła się osobna kuchnia.

Widać, że firma odpowiedzialna za ten projekt postanowiła zbudować tam stosunkowo niewielkie mieszkania o najbardziej poszukiwanych metrażach. Plusem jest to, że przynależą do nich loggie, natomiast lekkim minusem to, że są wyposażone w aneksy kuchenne, a nie osobne kuchnie, a możliwość wyboru takiego wariantu często się dla klientów liczy :) Jeśli chodzi oceny nowych mieszkań w inwestycji Apartamenty Mogilska, to tu jest miłe zaskoczenie, bowiem mają się one zaczynać od 5 600 zł/m2, więc taniej, niż w wielu innych przypadkach w podobnej lokalizacji, oczywiście to dolna granica, trudno zgadnąć gdzie kończy się górna oraz jaka będzie średnia cena. Natomiast biorąc pod uwagę to, że blok został dopiero ostatnio wprowadzony do sprzedaży, wybór jest jeszcze naprawdę duży, więc gdyby ktoś chciał nabyć widokowe mieszkanie na Grzegórzkach w Krakowie, np. na 14 piętrze, to jeszcze ma na to szansę :)

Wspominaliśmy już o firmie, która zajmuje się tą budową, prowadzi ona także inne projekty w naszym mieście, jak na przykład Konopnicka City Park Kraków czy mieszkania na ul. Banacha, a sporo budynków już ukończyła, jak np. nowy blok na Wrocławskiej, zaraz obok ZUSu i Biedronki. Może już ktoś miał okazję kupić nowe mieszkanie od nich i ma jakieś opinie o Activ, a jeszcze lepiej jak napisze coś o tym na forum :) Mile widziane też zdjęcia tej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie na Grzegórzkach, komu się podoba, a komu nie i dlaczego :?:


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Apartamenty Mogilska Activ Kraków - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: megi » 10 lis 2015, 12:34

Mnie się bardzo podoba nowa inwestycja w Krakowie czyli Apartamenty Mogilska Activ. Po pierwsze, myślę, że mieszkania na Grzegórzkach, to naprawdę niezła inwestycja, bo to jednak okolica, która dynamicznie się rozwija, to jedno, a po drugie, to leży przy jednej z osi komunikacyjnych Krakowa, czyli łatwo z tego miejsca wszędzie dojechać :)

No i faktycznie w okolicy sporo się buduje, jak wspomniana wcześniej Cordia Cystersów, Ostatnia czy Budrem Cystersów Kraków, no ale powiedzcie mi, gdzie można mieć taki widokowe mieszkanie w Krakowie - Grzegórzkach, na kilkunastym piętrze, z panoramą Krakowa przed loggią :) Jeśli tylko ktoś wybierze lokal po dobrej stronie, to będzie miał sporo słońca, ciszę, bo na tych piętrach już mniej słychać i widok pewnie na Kościół Mariacki czy wieże Wawelu :D

Orientowałam się też jakie są ceny mieszkań w inwestycji Apartamenty Mogilska - najwyższe piętra i dobra wystawa, to cena metra kwadratowego w okolicach 7 300 zł, nieco niżej to już 7 100 zł/m2, a na przykład piętro X, to już niecałe 7 000 zł/m2, czyli tanio nie jest. No ale też blisko centrum i z widokami, to nw pewno jest duży plus tej inwestycji prowadzonej przez dewelopera Activ.

PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: PaniPanda » 12 lis 2015, 9:59

Jeśli to będzie wyglądać tak, jak na wizualizacji, to nieźle :) Bardzo zachodnio, bardzo nowocześnie, ale przy tym estetycznie :)

No i cena jest wysoka jak na Kraków, ale wcale nie taka wysoka jak na tą lokalizację w mieście - jest taniej, niż w samym centrum, a przecież od Browaru Lubicz inwestycję będzie dzielić zaledwie jeden przystanek :lol:

I ostatecznie nad Wisłę też jakoś bardzo daleko nie będzie ;)

Mnie się to wszystko całkiem podoba :!:
A Wam :?:


j23
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2015, 15:04

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: j23 » 08 gru 2015, 15:14

Wszystko fajnie - tylko ta inwestycja nie jest na Grzegórzkach tylko na Prądniku Czerwonym. To tak dla ścisłości. Nawet deweloper nie orientuje się, na terenie której dzielnicy przeprowadza inwestycje - trochę to śmieszne, że na jego stronie internetowej widnieją Grzegórzki. Natomiast budynek ma bardzo ciekawy kształt - może wymuszony warunkami. Skosy na pewno nie są zaletą, podobnie jak loggie wychodzące na ruchliwą ulicę Mogilską, choć z drugiej, północnej strony jest już lepiej. Cena adekwatna do lokalizacji.

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Apartamenty Mogilska Kraków Activ - mieszkania Prądnik Czerwony forum opinie

Postautor: megi » 08 gru 2015, 18:39

No proszę, sama nie widziałam, że tam już jest Prądnik Czerwony, ale faktycznie, jeśli Apartamenty Mogilska Activ ma postawić tam gdzie myślę, to pewnie tak by wychodziło :) Dzięki @j23 za zwrócenie na to uwagi :!:

Jeżeli chodzi o loggie, to jak dla mnie w tej sytuacji stanowią one jednak pewien plus, dlaczego :?: Myślę, że lepiej mieć jednak loggię wychodzącą na ruchliwą ulicę niż balkon. Dzięki temu, że loggie w jakimś sensie osłaniają okna, które są trochę cofnięte, a więc jednocześnie też biorą na siebie choć część hałasu. No i dzięki nim też trudniej zajrzeć w okno komuś, a pewnie przy uczęszczanej arterii ma to spore znaczenie :) Ale to oczywiście tylko moja opinia ;)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: ragar » 26 lut 2016, 20:01

Ponoć ruszyli już z robotami, czyli zaczęła się budowa Apartamentów Mogilska od Activ :!: Co prawda na początku ma powstać podobno droga itp., ale grunt, że ruszyli :D Bardzo mnie ciekawi jak będą te wieżowce wyglądały finalnie, a jeszcze bardziej to, jaką perspektywę będzie miał z okien ktoś, kto wybierze tam mieszkanie z widokiem na Kraków, tym bardziej, że można mieć takie po stronie zachodniej, czyli też całkiem niezłe i dosyć jasnej :) Czekam na jakieś zdjęcia ;)

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: kama » 07 mar 2016, 1:09

A ja wreszcie wybrałam się w okolicę, w której powstają Apartamenty Mogilska od Activ i muszę przyznać, że zaskoczyło mnie to, co zobaczyłam :D Wygląda na to, że plac budowy jest już przygotowany i wkrótce zaczną się poważne prace :!:

Obrazek

Tu widać dwie koparki, które zapewne zajmowały się sprzątaniem tego miejsca. No i już wiadomo, gdzie to wszystko ma powstać - bok stacji benzynowej Orlenu ma Mogilskiej, kawałek od znajdujących się tam zakładów zbożowych. Myślę, że do to dobra lokalizacja, blisko są przystanki tramwajowe, czyli dojazd do centrum jest bardzo dobry :)

Obrazek

Plac budowy jest spory, a obok niego można zobaczyć trzy wysokie, bardzo charakterystyczne zielone bloki. Teraz dorobią się sąsiedztwa dorównującego im wielkością. Miejmy nadzieję, że będzie to dobrze wyglądało za klika lat, kiedy wszystko zostanie już skończone :)

Obrazek

W tle natomiast widoczny jest żuraw i wyłaniająca się spod niego kolejna spora inwestycja powstająca w tej okolicy, czyli Budopol Ostatnia Kraków - ta budowa robi także coraz większe znaczenie, wcześniej trudno było ocenić, że będzie ona na tyle okazała :)

Obrazek

To jest tu może ktoś, kto kupił mieszkanie od Activ w Apartamentach Mogilska :?: Jeśli tak, to chętnie dowiem się jak wrażenia i dlaczego taki wybór :?: Sama bardzo poważnie się nad tym zastanawiam, nawet mam już rezerwację, tylko jeszcze jakoś mi trudno podjąć ostateczną decyzję :)

Janusz5335
Posty: 30
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: Janusz5335 » 08 mar 2016, 15:09

Oczywiście, że warto. Dobre usytuowanie, ciekawa architektura i perspektywa rozrywkowego towarzystwa (o ile Ciebie to interesuje).
Apartamenty Mogilska to mieszkania w dzielnicy Prądnik Czerwony zakreślonej czerwoną linią na załączonej mapie
google.pl/maps/place/Pr%C4%85dnik+Czerwony,+Krak%C3%B3w/@50.087279,19.9765689,14z/data=!4m2!3m1!1s0x47165ae9c3189379:0xf486959701b2b8be
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 20:53 przez Janusz5335, łącznie zmieniany 1 raz.


Janusz5335
Posty: 30
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: Janusz5335 » 08 mar 2016, 18:37

Z tymi widokami z 15 kondygnacji to może być chyba całkiem różnie i to z prostego powodu. Mogilska 120 to punkt leżący 201m n.p.m. a np. płyta Rynku Głównego to już punkt leżący 221m n.p.m. czyli 20 m wyżej od punktu Mogilskiej 120. Mieszkaniec 15 kondygnacji na Mogilskiej 120 to ok. 244m n.p.m będzie miał wzrok na poziomie 5 kondygnacji (strychu) starej kamienicy w centrum Krakowa, przyjmując średnią wysokość kondygnacji nowego budynku = ok. 2,80m i starej kamienicy w centrum ok. 4,10 m.
geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl
wysokosc.mapa.info.pl
Pozdrawiam i zapraszam do zabawy

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Apartamenty Mogilska Kraków od Activ - mieszkania Grzegórzki forum opinie

Postautor: kama » 09 mar 2016, 12:09

Haha, systemowo @Janusz5335 do tego podszedłeś, ale bardzo dobrze, słusznie z tymi wysokościami, choć też nie liczyłam na to, że ktoś zobaczy z tego bloku krakowski rynek z góry ;) Ale wieże Kościoła Mariackiego czy Ratuszową powinno być nieźle widać z Apartamentów Mogilska. Podobnie chyba z Wawelem, bo ten jest na górce i na przykład z bloków na Prądniku Czerwonym w okolicach Ronda Barei nieźle go widać :) No i być może jeszcze będzie widać trochę zieleni wzdłuż Wisły po stronie południowej, o ile komenda policji w Krakowie przy Mogilskiej po drugiej stronie wszystkiego nie zasłoni :)

A co miałeś na myśli pisząc o rozrywkowym towarzystwie :?: Jeśli znacie jeszcze jakieś wady i zalety tej inwestycji w Krakowie, to piszcie na forum swoje opinie, chętnie poznam ich jak najwięcej :) Jeśli o mnie chodzi, to obawiam się trochę sąsiedztwa ruchliwej ulicy i linii kolejowej, ale tu chyba nie ma co marudzić, jeśli chce się mieszkać w mieście i mieć dobry dojazd...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości