Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: Nowy » 16 lis 2015, 19:57

A tym razem jeszcze jedna inwestycja deweloperska w Krakowie, której mi tu brakowało, a to dlatego, że sporo się o niej mówi w naszym mieście. Chodzi o nowe mieszkania w Czyżynach Fajny Dom od Mota-Engil, której część została już zrealizowana, a część nadal jest jeszcze w budowie. W ramach tego projektu ma powstać chyba nawet tysiąc nowych mieszkań w Krakowie w niskiej cenie. Co ciekawe, inwestor w ramach osiedla przewidział miejsce na przedszkole, boisko sportowe, a także park z placem zabaw dla dzieci :) Jest to całkiem niezłe podejście do budownictwa mieszkaniowego, które w Krakowie nie jest częste.

Obrazek

Za to wszystko odpowiada deweloper Mota-Engil, czyli firma, która działa niemal na całym świecie od wielu lat i specjalizuje się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także tworzy skomplikowane obiekty przemysłowe. W Polsce są obecni od 1997 roku, wydaje się, że to dosyć pewne przedsiębiorstwo.

Jeśli chodzi o same lokale w tej inwestycji, to najmniejsze mieszkania w Krakowie w Fajnym Domu mają ok. 30 m2 powierzchni, oczywiście jeden pokój, ale do tego także obszerny balkon. Natomiast największe mieszkania, które powstają w ramach inwestycji Fajny Dom, mają prawie 110 metrów kwadratowych i mieszczą 4 pokoje, a dodatkowo także kuchnię z jadalnią. Co ciekawe, znajdują się tam także 3 łazienki. Do tych na parterze można mieć też ogród o powierzchni niemal 62 m2. A teraz są tam także organizowane promocje na nowe mieszkania w Krakowie, w ramach których kupując lokal, można otrzymać garaż gratis albo / i 1 czy 2 metry kwadratowe mieszkania gratis :mrgreen:

Jeżeli chodzi o ceny mieszkań w inwestycji Fajny Dom, to jest rożnie, jak to zazwyczaj bywa w przypadku wielkiej mieszkaniówki. Największe mieszkania, to kwestia ok. 5 000 zł/m2, natomiast mniejsze mogą kosztować nawet za blisko 6 600 zł/m2. Nie ma tu reguły, zapewne można znaleźć także i jeszcze wyższe ceny, jak myślicie, to dużo czy mało za nowe mieszkania w Czyżynach, w okolicach ul. Sołtysowskiej :?: Lokalizacja jest całkiem niezła, choć blisko stamtąd do Elektrociepłowni w Łęgu. Nie jest stamtąd daleko do Alei Pokoju, choć tamta okolica w Krakowie nie jest specjalnie dobrze skomunikowana z resztą miasta, przynajmniej jeśli chodzi o komunikację publiczną.

A Waszym zdaniem, jakie ma Fajny Dom opinie :?: Myślicie, że warto tam kupić nowe mieszkanie i to dobra lokalizacja :?: A może macie już wyrobione jakieś własne opinie o Mota-Engil, czy to dobry deweloper, czy warto z nim wejść w układ :?:


Tomasz Kozioł
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2017, 12:50

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: Tomasz Kozioł » 10 lis 2017, 13:02

Bardzo dziękuje za takiego Developera. Chwała, że Internet czuwa. Miałem tak kupować mieszkanie, wraz z żoną byliśmy już zdecydowani, bo kusili i ceną i jakością. Wszystko było ok, za sprawą pochmurnej pogody. Już wam tłumacze byliśmy tam dwa razy własnie jak nie było słońca i wszystko było pięknie i super. Oglądaliśmy budynki C i D na sikorkach, nic nie wyglądało podejrzanie. Dopiero za trzecim razem jak mieliśmy już się decydować finalnie zobaczyliśmy za sprawą słońca jak wygląda tam elewacja. Boczne ściany tragedia chyba jakiś pijany Pan Wiesiek zajmował się styropianem i innymi rzeczami związanymi z główną fasadą. Dopiero "słońce otworzyło mi oczy", w sumie elewacja elewacją można przeżyć liczy się wnętrze, ale już wtedy zapaliłą się lapka. Coś jest nie tak i trzeba popytać. Zanim się tam udaliśmy z żoną mogliśmy od razu sprawdzić fora i grupy facebookowe, ale kto o tym myśli. Co się okazało. Bardzo podejrzana inwestycja, nomen omen podwykonawcą wykończenia była jedna znajoma firma. Wtedy wiedziałem, że jestem w domu, zadzwoniłem do kolegi i wtedy już wiedziałem, żeby szybko rezygnować z tej lokalizacji jak i całej Moty.

Problemy z głównym wykonawcą, korupcja i niewypłacanie zaliczek podwykonawcą. Nie rozumiem, jak firma z takim doświadczeniem może pozwolić sobie na coś takiego. A jednak może, trochę poczytałem i co najlepsze w Tarnowie wypłacali milionowe odszkodowania za podobne rzeczy.

Przestrzegam przed nimi!!!

kiui
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2017, 16:14

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: kiui » 10 lis 2017, 15:33

Witam,
post w idealnym momencie, bo na dniach miałem popisywac umowe z tym deweloperem tylko w innej inwestycji: Vermelo.
Czy moglbys mi powiedziec gdzie na forach znalazles te informacje ? Ja szukalem zarówno o Vermelo jak i samym Mota Engil
ale jak na złosc nic nie moge znalezc. Teraz zaczalem sie mocno zastanawiac, zwlaszcza ze blok nie ma nawet elewacji...
Myslalem ze z tak dużą korporacją nie bedzie takich przekrętów, a tu sie okazuje ze jednak są różne doświadczenia


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: kowal123 » 10 lis 2017, 19:09

Motają...

Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: Nowy » 10 lis 2017, 20:05

Tomasz Kozioł pisze:Bardzo dziękuje za takiego Developera.

Tomasz, możesz podać więcej szczegółów, bo wrzuciłeś tu zarzuty dosyć ciężkie, związane z korupcją, zostali za coś takiego skazani wyrokiem sądu? I o jaką sprawę chodzi w Tarnowie, możesz podać jakieś szczegóły? Chodzi mi o to, żeby mieć potwierdzenie tego, co piszesz.

A ma ktoś może jakieś zdjęcia tej elewacji i może wrzucić?

kiui
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2017, 16:14

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: kiui » 13 lis 2017, 10:53

Pytanie jest jeszcze, czy problemy z deweloperem mają tylko podwykonawcy, czy również osoby zainteresowane mieszkaniami.
Z drugiej strony jeśli nie wypłacane są pieniądze podwykonawcom, to mogą się oni nie przykładać należycie do swojej pracy...

JUREK BUD
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:59

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: JUREK BUD » 29 lis 2017, 13:09

dokładnie, nie ma co drążyć tematu

z dala od tych śmiesznych firm, które mają oczy przesłonięte $$$$$$
zamiast uczciwą solidną budowlanką!
bloki buduje się w 12 miesiecy, od fundamentów pod klucz... i kiedy ma to wszystko? wyschnąć osiąść itd?

Lucky
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2018, 23:12

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: Lucky » 12 mar 2018, 23:21

Witam, przerazajace....kupilam mieszkanie od tego developera W Warszawie. Zaczelam miec pewne watpliwosci. Wxzesniej ne znalazlam duzo negatywnych opnii jak szukalam. Nie dziala strona niefajnydom.pl


landryna
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2018, 20:26

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: landryna » 24 wrz 2018, 20:27

Lucky pisze:Witam, przerazajace....kupilam mieszkanie od tego developera W Warszawie. Zaczelam miec pewne watpliwosci. Wxzesniej ne znalazlam duzo negatywnych opnii jak szukalam. Nie dziala strona niefajnydom.pl

Czyżby inwestycja Yana? Jeśli mogę zapytać, ile się udało wytargować z ceny?

doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Fajny Dom Kraków od Mota-Engil - mieszkania w Czyżynach forum, opinie

Postautor: doxa » 13 gru 2018, 19:18

ostatnie mieszkanie 40m2 w tej inwestycji:

gumtree.pl/a-mieszkania-i-domy-sprzedam-i-kupie/krakow/inwestycja-fajny-dom-ul-soltysowska-krakow-czyzyny-ostatnie-mieszkanie-40-56-m2-%2B-miejsce-postojowe/1003786204930910490446509



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: przyjezdny i 54 gości