Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Krakus44 » 13 lut 2019, 23:23

Krakow zawsze bedzie zupelnie wyjatkowy w skali Polski i Europy. To kulturowe, naukowe, historyczne serce Polski, stara stolica, osrodek naukowy, ale i siedziba wielu firm europejskich. Mieszkajac 16 lat na Zachodzie nie spotkalem osoby ktoraby nie znala albo zle mowila o Krakowie natomiast Wroclaw...malo kto zna. To miasto znaczace w skali Polski, Niemiec...ale nic wiecej. Jestem optymista jesli chodzi o rozwoj naszego miasta Znalazlem tu wiele czarnych proroctw dotyczacych wyludniania, krachow gospodarczych Polski , Krakowa itd itd . Takie bajdurzenie. Nie wierze w to. To wersje tych ktorzy sie boja, nie maja odwagi lub srodkow zeby zakupic mieszkanie w Krakowie. Jestemy czescia Europy i ceny ''niestety'' beda w Krakowie wzrastaly, nieproporcjonalnie do innych regionow w Polsce. Krytykantom zawsze proponuje..''sptkajmy sie tutaj za 2 lata na forum'' i ocenmy kto mial racje. Ceny nie maleja i nie beda. Pomimo zaklinanania rzczywistosci niektorych ''znawcow w temacie''. Ja tez wolabym wierzyc, ze za pare lat ceny spadna o kilkanascie, kilkadziesiat %. Ale to marzenia scietej glowy. Moze spadna o pare % ale potem wzrosna o kilkanascie...Do zobaczenia za 2 lata... :lol:


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 14 lut 2019, 7:53

No nie wiem. Bo mi osobiscie wroclaw sie bardziej podoba i nie wiem czy za pare lat nie bede sie przeprowadzal. Z praca tam podobnie jak w Krakowie, w niektorych branzach nawet lepiej placa. Lokalizacja bardziej w centrum europy. Co do turystow to Krakow jest im lepiej rozreklamowany (na zasadzie ze Wroclaw nie jest polskim tylko niemieckim mistem wiec sie go nie podaje w przewodnikach i poradnikach), ale ilekroc widze osoby na youtubach (vlogerow) turystycznych na wiekszosci Krakow nie robi piorunujacego wrazenia, natomiast robi go wlasnie Wroclaw i czesto mowia ze to wlasnie tam im sie najbardziej podobalo, Krakow chwala tylko za tanioche. Ostatnie rankingi tanich dobrych wypadow weekendowych w Europie powoli przestawiaja sie na Wroclaw bo jest mniej odkryty, a Krakow oklepany. Obiektywnie to Krakow nie ma jakichs znaczacych przewag. Wiec tez nie jest powiedziane ze bedzie takim rodzynkiem typu monachium z ciagle rosnacymi cenami mieszkan czy poprostu mistem 2 ligowym jak mista francuskie w stosunku do Paryza. Na numbeo patrze to dysproporcje miedzy Paryzem a prowincjonalnymi mistami Francji sa naprawde potezne. Jak bysmy mieli jakies morze, wiecej wody jak Wroclaw, czy choc jakies imponujace gory do okola to pewnie byloby latwiej. Tak jednak tracimy na atrakcyjnosci. Szkoda ze kanalu ulgi nie zbudowano. Zawsze byloby wiecej wody w Krakowie. ;)

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Krakus44 » 14 lut 2019, 17:52

Oczywiscie, ja nie twierdze ze Wroclaw jest nieatrakcyjnym miastem. Mam na mysli ''rozpoznawalnosc'' miasta, jego historie. Mysle, ze Krakow zawsze bedzie atrakcyjny co nie umniejsza innych pieknych polskich miast.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 15 lut 2019, 9:59

Wiesz bardziej mi chodzi czy faktycznie tu bedzie taka spekulacja ze Krakow to najsuperowsze miasto w Polsce. Tak jak wiesz myslis UK to Londyn myslisz Francja to Paryz roznica miedzy stolica a prowincja jest tam kolo 4-5x w cenie m2. Przykladowo w Niemczech juz tych roznic nie ma Monachium jest troche drozsze. Nie jest tak ze wszyscy preferuja monachium jest to tak bardziej rozlozone. Mysle ze w Polsce jak zbyt nie scentralizuje kraju przez te wszystkie CPK to bedzie bardziej rozprosone osadnictwo. Krakow jest attakcyjny ale nie jest takim napedem bo ma tez konkurencje w postaci innych miast. A turysci odkas jest flixbus airbnb to czesto jezdza objazdowo pare miast w Polsce kazde 1-2dni bo w sumie wiecej w zadnym nie ma sensu siedziec.
Co do cen to w Krakowie jest zecydowanie taniej na airbnb bo wlasnie rezerowalem mieszkanie na majowke to wroclaw musialem dac 209zl i ciezko bylo znalesc cos tanszego (jakis substandard). Mysle ze w Krakowie znalazlbym cos po 150zl bez problemu.

Te ceny mieszkan na rynku pierwotnym sq obecnie zaburzone. Jest duzo inwestycji w takich prestizowych drogich lokalizacjach. Brakuje inwestycji nieco dalej od centrum. Gdy sie takie w koncu pojawia to ceny 6000-7000zl beda normalna sprawa. W innych mistach takiego tapniecia nie bylo i dostepne cenowo mieszkanie nawet pomino wzrostow dosc latwo znalesc. Ostatnio przykladowo sprawdzalem Wroclaw na Kamiennrj 145 sprzedaja 3 pokoje 58.5m2 w cenie 6600zl/m2 4 pietro jest to 1.5-2km od wroclavi i dworca. Niedaleko pod skytowera itd. Wiec jak jest wieksza konkurencja np. Mieszkan na przedmiesciach po 5500zl/m2 to i na mieszkani blizej centrum jest presja

Marecki67
Posty: 56
Rejestracja: 13 maja 2018, 8:49

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Marecki67 » 15 lut 2019, 11:14

Klasyka pozdro: "A turysci odkas jest flixbus airbnb to czesto jezdza objazdowo pare miast w Polsce kazde 1-2dni bo w sumie wiecej w zadnym nie ma sensu siedziec". Zapewne, jak zwykle, przeprowadziłeś na ten temat szereg wiarygodnych badań :lol: :shock:
PS. Mógłbyś wreszcie zacząć stosować elementarne zasady ortografii, wstyd tak niechlujnie pisać

slomski007
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2018, 21:01

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: slomski007 » 15 lut 2019, 14:30

Krakus44 pisze:Krakow zawsze bedzie zupelnie wyjatkowy w skali Polski i Europy. To kulturowe, naukowe, historyczne serce Polski, stara stolica, osrodek naukowy, ale i siedziba wielu firm europejskich. Mieszkajac 16 lat na Zachodzie nie spotkalem osoby ktoraby nie znala albo zle mowila o Krakowie natomiast Wroclaw...malo kto zna. To miasto znaczace w skali Polski, Niemiec...ale nic wiecej. Jestem optymista jesli chodzi o rozwoj naszego miasta Znalazlem tu wiele czarnych proroctw dotyczacych wyludniania, krachow gospodarczych Polski , Krakowa itd itd . Takie bajdurzenie. Nie wierze w to. To wersje tych ktorzy sie boja, nie maja odwagi lub srodkow zeby zakupic mieszkanie w Krakowie. Jestemy czescia Europy i ceny ''niestety'' beda w Krakowie wzrastaly, nieproporcjonalnie do innych regionow w Polsce. Krytykantom zawsze proponuje..''sptkajmy sie tutaj za 2 lata na forum'' i ocenmy kto mial racje. Ceny nie maleja i nie beda. Pomimo zaklinanania rzczywistosci niektorych ''znawcow w temacie''. Ja tez wolabym wierzyc, ze za pare lat ceny spadna o kilkanascie, kilkadziesiat %. Ale to marzenia scietej glowy. Moze spadna o pare % ale potem wzrosna o kilkanascie...Do zobaczenia za 2 lata... :lol:


Jeżeli rozważymy takie zmienne jak: komunikacja (linie kolejowe naziemne, metro, sieć dróg oraz ich jakość), zanieczyszczenie, tereny zielone ...to Kraków jest zadupiem Europy.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Krakus44 » 15 lut 2019, 16:27

slomski007 pisze:
Krakus44 pisze:Krakow zawsze bedzie zupelnie wyjatkowy w skali Polski i Europy. To kulturowe, naukowe, historyczne serce Polski, stara stolica, osrodek naukowy, ale i siedziba wielu firm europejskich. Mieszkajac 16 lat na Zachodzie nie spotkalem osoby ktoraby nie znala albo zle mowila o Krakowie natomiast Wroclaw...malo kto zna. To miasto znaczace w skali Polski, Niemiec...ale nic wiecej. Jestem optymista jesli chodzi o rozwoj naszego miasta Znalazlem tu wiele czarnych proroctw dotyczacych wyludniania, krachow gospodarczych Polski , Krakowa itd itd . Takie bajdurzenie. Nie wierze w to. To wersje tych ktorzy sie boja, nie maja odwagi lub srodkow zeby zakupic mieszkanie w Krakowie. Jestemy czescia Europy i ceny ''niestety'' beda w Krakowie wzrastaly, nieproporcjonalnie do innych regionow w Polsce. Krytykantom zawsze proponuje..''sptkajmy sie tutaj za 2 lata na forum'' i ocenmy kto mial racje. Ceny nie maleja i nie beda. Pomimo zaklinanania rzczywistosci niektorych ''znawcow w temacie''. Ja tez wolabym wierzyc, ze za pare lat ceny spadna o kilkanascie, kilkadziesiat %. Ale to marzenia scietej glowy. Moze spadna o pare % ale potem wzrosna o kilkanascie...Do zobaczenia za 2 lata... :lol:


Jeżeli rozważymy takie zmienne jak: komunikacja (linie kolejowe naziemne, metro, sieć dróg oraz ich jakość), zanieczyszczenie, tereny zielone ...to Kraków jest zadupiem Europy.

Jestem pewnien ze bedzie coraz lepiej. Takich inwestycji nie da sie zrobic w 2 czy 5 lat. W perspektywie 2, 3 dekad bedziemy mieli wiecej obwodnic i bogatsza siec kolejowo-tramwajowa. Podobnie kwestia zanieczyszczenia bedzie historia juz za kilkanascie lat.

slomski007
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2018, 21:01

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: slomski007 » 15 lut 2019, 18:24

Krakus44 pisze:
slomski007 pisze:
Krakus44 pisze:Krakow zawsze bedzie zupelnie wyjatkowy w skali Polski i Europy. To kulturowe, naukowe, historyczne serce Polski, stara stolica, osrodek naukowy, ale i siedziba wielu firm europejskich. Mieszkajac 16 lat na Zachodzie nie spotkalem osoby ktoraby nie znala albo zle mowila o Krakowie natomiast Wroclaw...malo kto zna. To miasto znaczace w skali Polski, Niemiec...ale nic wiecej. Jestem optymista jesli chodzi o rozwoj naszego miasta Znalazlem tu wiele czarnych proroctw dotyczacych wyludniania, krachow gospodarczych Polski , Krakowa itd itd . Takie bajdurzenie. Nie wierze w to. To wersje tych ktorzy sie boja, nie maja odwagi lub srodkow zeby zakupic mieszkanie w Krakowie. Jestemy czescia Europy i ceny ''niestety'' beda w Krakowie wzrastaly, nieproporcjonalnie do innych regionow w Polsce. Krytykantom zawsze proponuje..''sptkajmy sie tutaj za 2 lata na forum'' i ocenmy kto mial racje. Ceny nie maleja i nie beda. Pomimo zaklinanania rzczywistosci niektorych ''znawcow w temacie''. Ja tez wolabym wierzyc, ze za pare lat ceny spadna o kilkanascie, kilkadziesiat %. Ale to marzenia scietej glowy. Moze spadna o pare % ale potem wzrosna o kilkanascie...Do zobaczenia za 2 lata... :lol:


Jeżeli rozważymy takie zmienne jak: komunikacja (linie kolejowe naziemne, metro, sieć dróg oraz ich jakość), zanieczyszczenie, tereny zielone ...to Kraków jest zadupiem Europy.

Jestem pewnien ze bedzie coraz lepiej. Takich inwestycji nie da sie zrobic w 2 czy 5 lat. W perspektywie 2, 3 dekad bedziemy mieli wiecej obwodnic i bogatsza siec kolejowo-tramwajowa. Podobnie kwestia zanieczyszczenia bedzie historia juz za kilkanascie lat.


w pełni się z Tobą zgodzę drogi Kolego. Sęk w tym, że za dwie lub trzy dekady to część z nas wymrze a Świat zrobi równie mocne postępy. wystarczy stanąć w głównych punktach Krakowa: Plac Inwalidów, Kleparz, Rondo Grunwaldzkie czy też Mogilskie i popatrzeć na obraz Krakowa jaki się maluje naszym oczom ... busy, obskurne kamienice, krzywe chodniki i w pizdziec reklam. musimy zwiększyć tempo aby wydostać się z ogona i dogonić peleton


Raven
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:07

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Raven » 15 lut 2019, 19:05

slomski007 pisze:
Krakus44 pisze:
slomski007 pisze:
Jeżeli rozważymy takie zmienne jak: komunikacja (linie kolejowe naziemne, metro, sieć dróg oraz ich jakość), zanieczyszczenie, tereny zielone ...to Kraków jest zadupiem Europy.

Jestem pewnien ze bedzie coraz lepiej. Takich inwestycji nie da sie zrobic w 2 czy 5 lat. W perspektywie 2, 3 dekad bedziemy mieli wiecej obwodnic i bogatsza siec kolejowo-tramwajowa. Podobnie kwestia zanieczyszczenia bedzie historia juz za kilkanascie lat.


w pełni się z Tobą zgodzę drogi Kolego. Sęk w tym, że za dwie lub trzy dekady to część z nas wymrze a Świat zrobi równie mocne postępy. wystarczy stanąć w głównych punktach Krakowa: Plac Inwalidów, Kleparz, Rondo Grunwaldzkie czy też Mogilskie i popatrzeć na obraz Krakowa jaki się maluje naszym oczom ... busy, obskurne kamienice, krzywe chodniki i w pizdziec reklam. musimy zwiększyć tempo aby wydostać się z ogona i dogonić peleton



Musimy dogonić peleton? W przeciwieństwie do innych My w tym peletonie nie raz, nie dwa mieliśmy podłożone kolczatki. Zejdź na ziemie. Jak chcesz zobaczyć obskurne miasto to zapraszam do Lwowa. Krakow cały czas się zmienia, rozwija i to jest normalny proces, który wymaga czasu. Nawet jakby ten proces trwał kolejne pół wieku to czerpać z niego będą kolejne pokolenia.
Ps. Mam nadzieje, że kolejne pokolenia będą mniej marudne. Pozdrawiam

slomski007
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2018, 21:01

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: slomski007 » 16 lut 2019, 7:36

Raven pisze:
slomski007 pisze:
Krakus44 pisze:Jestem pewnien ze bedzie coraz lepiej. Takich inwestycji nie da sie zrobic w 2 czy 5 lat. W perspektywie 2, 3 dekad bedziemy mieli wiecej obwodnic i bogatsza siec kolejowo-tramwajowa. Podobnie kwestia zanieczyszczenia bedzie historia juz za kilkanascie lat.


w pełni się z Tobą zgodzę drogi Kolego. Sęk w tym, że za dwie lub trzy dekady to część z nas wymrze a Świat zrobi równie mocne postępy. wystarczy stanąć w głównych punktach Krakowa: Plac Inwalidów, Kleparz, Rondo Grunwaldzkie czy też Mogilskie i popatrzeć na obraz Krakowa jaki się maluje naszym oczom ... busy, obskurne kamienice, krzywe chodniki i w pizdziec reklam. musimy zwiększyć tempo aby wydostać się z ogona i dogonić peleton



Musimy dogonić peleton? W przeciwieństwie do innych My w tym peletonie nie raz, nie dwa mieliśmy podłożone kolczatki. Zejdź na ziemie. Jak chcesz zobaczyć obskurne miasto to zapraszam do Lwowa. Krakow cały czas się zmienia, rozwija i to jest normalny proces, który wymaga czasu. Nawet jakby ten proces trwał kolejne pół wieku to czerpać z niego będą kolejne pokolenia.
Ps. Mam nadzieje, że kolejne pokolenia będą mniej marudne. Pozdrawiam


atakuj argument a nie argumentującego.
w życiu też stosujesz się do zasady że mierzysz się że słabszymi a nie z lepszymi od siebie?

spójrzmy na Monachium, Frankfurt, Birmingham, Wiedeń, Pragę a nie Lwów czy wypizdowo na Ukrainie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tomekl007 i 49 gości