Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mike543
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2019, 22:37

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: mike543 » 31 mar 2020, 14:28

pozdro chyba jeszcze sie nie wyleczył z przekonania że cały świat i działaność ludzi sprowadza się do pracowania w korporacji IT


buda
Posty: 383
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: buda » 31 mar 2020, 15:18

- FORMA ZAMIESZKANIA -> DOM JEDNORODZINNY W TOTALNYCH SUBURBIACH 200m2 z ogródkiem do biegania w czasie kwarantanny


Kwarantanna to tylko w czasie zagrozenia epidemią. Moze byc inny kataklizm - drugi Czernobyl. Wtedy se nie wyjdziesz i nie pobiegasz nigdzie.
A w razie III wojny światowej będą walić najpierw w elektrownie.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 31 mar 2020, 21:23

mike543 pisze:pozdro chyba jeszcze sie nie wyleczył z przekonania że cały świat i działaność ludzi sprowadza się do pracowania w korporacji IT


A czy ktos pisze o calym swiecie? 40% zatrudnionych w Krakowskich biurowcach. Pozostale 60% czyli ogolnie uslugi biznesowe pokroju kaiegowosci czy inne zwiazane z customer services tym bardziej mozna zdalnie wykonywac z dowolnego miejsca. Do tego poro z prostszych prac bedzie coraz bardziej automatyzowanych typy zamist 5 pracownikow callcenter na live chat to zostanie 2 bo beda coraz to inteligentniejsze chatboty ktore odopiedza na 50% typowych pytan klientow.

W Krakowie akurat rynek najmu to glownie 2 grupy studenci i pracownicy biurowcow. Obie moga latwo wykonywac codzienne czynnosci zdalnie.


Nikles
Posty: 85
Rejestracja: 01 kwie 2020, 9:48

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Nikles » 01 kwie 2020, 10:01

Сiekawa analiza możliwego wpływu koronowirusa na rynek nieruchomości:
inwestomat.eu/jak-koronawirus-wplynie-na-polski-rynek-nieruchomosci

zyneon
Posty: 121
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:04

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: zyneon » 01 kwie 2020, 10:07

Aparthotel w Warszawie wnioskuje o upadłość

pb.pl/wolska-aparthotel-wnioskuje-o-upadlosc-987051

ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: ragar » 01 kwie 2020, 11:45

zyneon pisze:Aparthotel w Warszawie wnioskuje o upadłość

pb.pl/wolska-aparthotel-wnioskuje-o-upadlosc-987051

Ale jak to, na nieruchomościach można jednak stracić, nie będą rosły w nieskończoność i przynosiły zwrotów? Ciekawi mnie, co teraz stanie się z tymi aparthotelami, budynkami, gdzie mieszkania sprzedawano jako lokale usługowe. Nie da się ich łatwo przekształcić z zwykłe mieszkania, bo np. MPZP nie przewidywały w tych miejscach mieszkaniówki. A i podatki od tego chyba takie, jak od lokali usługowych.

No i pytanie, jak szybko, czy w ogóle odbuduje się turystyka, w kształcie, który znaliśmy jeszcze do niedawna. Bardzo tu dużo niewiadomych.

buda
Posty: 383
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: buda » 01 kwie 2020, 11:48

Epidemia zmieni nas - ludzi. O czym pisałam kilkanaście dni temu w tym wątku.
Po II wojnie światowej wielu ludzi miało schizę wywyołaną traumą wojenną - gromadzenie suchego chleba na czas głodu, zostawianie uchylonych drzwi wejsicowyc, aby słyszeć stukot butów wojskowych na schodach czyli hitlerowców. I wiele innych.
To samo bedzie u nas dorosłych. Dzieic i młodziez nie - kiedy był stan wojenny o młodzież miałao to w nosie.

Jak nas zmieni - wszytskich:

1. Zaczniemy gromadzić zapasy. Mamo, tato, babciu, dziadziu, dlaczego ammay 50 dużych pudełek zapałek? Dlaczego mamy stos maseczek? Dlaczego zbierasz spitytus? Dlaczego co roku na wiosne wyrzucasz konserwy i słoiki z przetworami - po co było kupować? Dlaczego budujemy schron? Dlaczego zabraliście czesc pokoju na schowek?

2. Zaczniemy oszczędzać. Mnóstwo ludzi nie ma oszczędności. Zawsze się móiw, ze tzreba miec oszczędnosci minimu 3 pensje. Ludzie żyli radoście od 1-1 na kredceii na RORze. Dobrze zarabiam, 5000 netto miesięcznie, to se mogę pozwolić. A tu robota skonczyła się.
3. Zaczniemy oglądąć kazdą złotówkę. Każdy z nas na pewno sobie podsumował, ile w ostatnich 1 2miesiecy przetentegował kasy na zbytki, ktore w obliczu życia - mogę umrzeć - były zbędne. Ile kupionych ciuchów, kosmetyków, gadzetów, kawusiek w stabusiu, gotowych kanapek po 6 zł, gdy mozna było sobie zrobic samemu kanapkę za 1 złoty.

4. Ograniczymy wydatki niepotzrebne. Ja sama miałam po zimie wyrzucic buty zimowe. Mam je kolejny sezon. Ale boję sie. Bo na jesieni moze znowu rpzyjsc epidemia, nowa lub stara, lub coś innego i nie bedzie mnie stać. Po co kupowac nowy TV, skoro stary jest przeicez świetny?

5. Nie będziemy kupować i płacić teraz za rzeczy, ktore otrzymamy w przyszłości. Lub się mocno zabezpieczymy Ile starcicliście kasy na czyms takim? Ja mam kupiony z góry zapłacony hotel w lipcu. 800 zł. Mogłam kupić wersję droższą za chyba 950 z prawem do rezygnacji. Ale nigdy tego nie robiłam, nawet w razie choroby pojechałby ktos inny z mojej rodziny lub sprzedałabym za częśc sumy znajomym. Ile bedziecie czekac na zwrot kasy za bilety. n.p. na Santanę? Biletereię zanim się wyrobią miną miesiace.

Tak samo bedzie na rynku nieruchomosci - wszytskie te zachowania 1-5 będa takie same. Lepiej kupic i mieć, niz nie mieć. Mieszakanie mozna stracic, moze być pdoatek katastralny, mogą zburzyć cały budynek na podstawie epidemii i spalić, moga zrobić z budynku szpital zakazny. Ziemi nie zabiorą. Po co płacić więcej za wynajem, wezmę gorsze mieszkanie, zaoszczędzę. Po co kupować budynek jako dziurę, lepiej kupić cos stojacego. Po co kupowąc o taniego dewelopera z jedną budową, lepiej zapłacić moze więćej i kupić u lepszego. Lepiej stracić trochę kasy, niz utopic całą. Lepiej stracić 2 lata na czynszu 12 000 zł, niż sprzedać za grosze. Itede itepe.

Socjologicznie nie wiemy, jak się wszytsko potoczy. A psychologia ludzi jest najwazniejsza. Działania każdego człowieka pomnozone przez miliony ludzi ma wpływ na wszystko.

kmkiq
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2019, 21:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: kmkiq » 01 kwie 2020, 14:36

buda pisze: mogą zburzyć cały budynek na podstawie epidemii i spalić


Sorry ale takiego bełkotu dawno nie czytałem a przy tym zdaniu to juz parskłem smiechem. Jak epidemia potrwa 3 miechy to nic sie nie stanie wielkiego i po nastepnych 6-9 miesiacach wszystko wroci do normy. Za 1 rok bedzie szczepionka a tu czytam jakies katastroficzne wizje. Zobacz jak wygladaja Chiny - powoli wszystko wraca do normy.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: mac_kow » 01 kwie 2020, 15:23

buda pisze:5. Nie będziemy kupować i płacić teraz za rzeczy, ktore otrzymamy w przyszłości. Lub się mocno zabezpieczymy Ile starcicliście kasy na czyms takim?
Socjologicznie nie wiemy, jak się wszytsko potoczy. A psychologia ludzi jest najwazniejsza. Działania każdego człowieka pomnozone przez miliony ludzi ma wpływ na wszystko.

Życzyłbym sobie i wszystkim, żeby ludzie faktycznie umieli się zachować względnie racjonalnie i wyciągnęli z tej sytuacji wnioski.

O ile jednak nie nastąpi prawdziwa, realna katastrofa gospodarcza na miarę realnej wojny, to obstawiam, że w zachowaniach stadnych nie zmieni się dokładnie nic. Ludzie dziś się "boją", a ale strach przejdzie 2 dni po poluzowaniu ograniczeń.

Prosty przykład z rynku motoryzacyjnego z Chin. Sprzedaż wystrzeliła:
biznes.autokult.pl/37077,w-europie-sprzedaz-samochodow-na-dnie-chiny-wracaja-juz-do-normy

A myślałbym kto- nowy samochód to chyba ostatnia rzecz, o której się myśli w rzekomo trudnej sytuacji.

Jeśli nastąpi katastrofa, łącznie z upadkiem gospodarki oraz systemu monetarnego... wcale się nie nabijam zresztą, wszystkie opcje są "w grze", bo nie wiadomo, jak wielcy tego świata zdecydują się rozegrać tę wspaniałą okazję- to mało kto będzie się interesować tym, ile kosztuje jego mieszkanie.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Krakus44 » 01 kwie 2020, 17:28

buda pisze:Epidemia zmieni nas - ludzi. O czym pisałam kilkanaście dni temu w tym wątku.
Po II wojnie światowej wielu ludzi miało schizę wywyołaną traumą wojenną - gromadzenie suchego chleba na czas głodu, zostawianie uchylonych drzwi wejsicowyc, aby słyszeć stukot butów wojskowych na schodach czyli hitlerowców. I wiele innych.
To samo bedzie u nas dorosłych. Dzieic i młodziez nie - kiedy był stan wojenny o młodzież miałao to w nosie.

Jak nas zmieni - wszytskich:

1. Zaczniemy gromadzić zapasy. Mamo, tato, babciu, dziadziu, dlaczego ammay 50 dużych pudełek zapałek? Dlaczego mamy stos maseczek? Dlaczego zbierasz spitytus? Dlaczego co roku na wiosne wyrzucasz konserwy i słoiki z przetworami - po co było kupować? Dlaczego budujemy schron? Dlaczego zabraliście czesc pokoju na schowek?

2. Zaczniemy oszczędzać. Mnóstwo ludzi nie ma oszczędności. Zawsze się móiw, ze tzreba miec oszczędnosci minimu 3 pensje. Ludzie żyli radoście od 1-1 na kredceii na RORze. Dobrze zarabiam, 5000 netto miesięcznie, to se mogę pozwolić. A tu robota skonczyła się.
3. Zaczniemy oglądąć kazdą złotówkę. Każdy z nas na pewno sobie podsumował, ile w ostatnich 1 2miesiecy przetentegował kasy na zbytki, ktore w obliczu życia - mogę umrzeć - były zbędne. Ile kupionych ciuchów, kosmetyków, gadzetów, kawusiek w stabusiu, gotowych kanapek po 6 zł, gdy mozna było sobie zrobic samemu kanapkę za 1 złoty.

4. Ograniczymy wydatki niepotzrebne. Ja sama miałam po zimie wyrzucic buty zimowe. Mam je kolejny sezon. Ale boję sie. Bo na jesieni moze znowu rpzyjsc epidemia, nowa lub stara, lub coś innego i nie bedzie mnie stać. Po co kupowac nowy TV, skoro stary jest przeicez świetny?

5. Nie będziemy kupować i płacić teraz za rzeczy, ktore otrzymamy w przyszłości. Lub się mocno zabezpieczymy Ile starcicliście kasy na czyms takim? Ja mam kupiony z góry zapłacony hotel w lipcu. 800 zł. Mogłam kupić wersję droższą za chyba 950 z prawem do rezygnacji. Ale nigdy tego nie robiłam, nawet w razie choroby pojechałby ktos inny z mojej rodziny lub sprzedałabym za częśc sumy znajomym. Ile bedziecie czekac na zwrot kasy za bilety. n.p. na Santanę? Biletereię zanim się wyrobią miną miesiace.

Tak samo bedzie na rynku nieruchomosci - wszytskie te zachowania 1-5 będa takie same. Lepiej kupic i mieć, niz nie mieć. Mieszakanie mozna stracic, moze być pdoatek katastralny, mogą zburzyć cały budynek na podstawie epidemii i spalić, moga zrobić z budynku szpital zakazny. Ziemi nie zabiorą. Po co płacić więcej za wynajem, wezmę gorsze mieszkanie, zaoszczędzę. Po co kupować budynek jako dziurę, lepiej kupić cos stojacego. Po co kupowąc o taniego dewelopera z jedną budową, lepiej zapłacić moze więćej i kupić u lepszego. Lepiej stracić trochę kasy, niz utopic całą. Lepiej stracić 2 lata na czynszu 12 000 zł, niż sprzedać za grosze. Itede itepe.

Socjologicznie nie wiemy, jak się wszytsko potoczy. A psychologia ludzi jest najwazniejsza. Działania każdego człowieka pomnozone przez miliony ludzi ma wpływ na wszystko.


Następna forumowiczka, która lubi odpłynąć...OMG



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości