Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Witt
Posty: 228
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:16

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Witt » 21 sty 2021, 19:46

pozdro pisze:Popieram ja też jak czuję ten smog dzisiejszy na balkonie i przy stojąc przy oknie (z nawiewników) to mam ochotę się wyprowadzić.
Dokładnie tak jak piszą Kraków nie jest w niczym lepszy od Wrocławia.
Obecnie we Wrocławiu na Jagodnie 5km od centrum (dystans rowerowy) kupuję mieszkanie po 7000zł/m2
W Krakowie jednak w Takiej odległości muszę dać z 8500-9000zł/m2, za taką cenę to we Wrocławiu mogę wybierać.
Dlatego powyżej 9tys zł nie ma opcji płacić w Krakowie, 10 tyś zł to już jest przesada jakieś pojedyncze lokalizacje, dla wybranych ludzi którzy mają nadmiar kasy typu Zwierzyniec nad Rudawą.
We Wrocławiu ceny nie wydają się rosnąć, choć to miasto też jest rozwleczone i nieco mniejsze od Krakowa więc też ciężko porównywać. Jagodno to Trochę taki Mały Płaszów. Stabłowice to Takie Czerwone Maki tylko bardziej beznadziejnie zlokwlaizowane (więc bardziej Kliny)
1000zł/m2 jednak nie będzie jakiś determinujący, choć z Wrocławia bliżej do Europy teoretycznie, bo w sumie przez Katowice A1 czasami lepszy wypad autostradowy/kolejowy na południe.

Najbardziej zaniża ceny mieszkań i negatywnie wpływa na chęć osiedlania tutaj smog. Bo baru debili z podkrakowskich wsi truje resztę mieszkańców Krakowa i Małopolski. Nie wiem jak można zezwalać na takie coś to jest łamanie Nie Zabijaj, Nie Kradnij, powinni za to ścigać. Ale nasz minister sprawiedliwości siedzi i nic nie robi patrząc jak nas okradają z pieniędzy i zdrowia.

Mieszkania w Warszawie są serio już od 10k do 16k pomijam jakieś wsie podwarszawskie 30km od centrum w cenie 7-8k


Jesli nie ma spadkow cen we Wroclawiu i ceny w najlepszym wypadku nie rosna (czego nie mozna powiedziec o Krakowie) to Wroclaw wydaje sie faktycznie idelanym miejscem dla nabywcow, ktorzy maja ograniczone mozliwosci finansowe.
Pytanie tylko czy da sie porownac Wroclaw do Krakowa?
I dodatkowe pytanie... gdzie kupia Ci, co to wiescili o 30% spadkach? Chyba przeloguja sie na budujesie.opole.pl albo budujesie.kielce.pl....
Kiedys Krakow byl miastem biedoty i nedzy..XX i XXI wiek wszystko zmienil. Widac co niektorzy nie nadazaja z duchem CZASU.... :D


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 21 sty 2021, 20:04

Dino czy CD Red Projekt a moze obydwa kupowac jako alternatywę dla mieszkania hehe na gpw?

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 21 sty 2021, 21:15

Ale nie sprawdzają rynku wytwornego na Jagodnie. Liczylem odleglosc do Dworca/Sky Towera nie nad Wyspę Słodowa jak google podaje.
Wez ceny od deweloperow sa duzi lepsze. W okolicach asfaltowej duzo mieszkan. Tak jak pisze ja ta dzielnice porównuje do Małego Plaszowa typu City Vibe. Bo po drodze do Rynku sa biurowce i galerie typu Wroclavia, czy Nowe centrum południowe. Na Malym Płaszowie pytałem ostatnio City Vibe ceny pod 9000zl. Na Jagodnie za 7000zl dostaniesz bez problemu 50m2, duzy wybor. U nas jednak tak dobrze nie ma. W takich odległościach typu Złocień to tam i ponizej 6000zl znajdziesz. Wez tez pod uwage, ze patrzysz na cene w Borku Faleckim z 2018 roku od tego czasu nieco mieszkania podrozaly. Na Fredry biora 10 tys zl, na Borku zakladam, ze sa dalej po 8000zl/m2
Wiadomo cos sie uda kupic, ale jednak w Krakowie trzeba sie nagimnastykować, zeby po 7000zl/m2 kupic. We wroclawiu jest duzo latwiej.
Mysle ze ceny sie u nas powinny ustabilizować bo wiecrj niz 9 tys to juz przesada chyba za jakas niezwykła lokalizacja.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 21 sty 2021, 21:21

Atal nowe mieszkani w Katowicach, w dobrej lokalizacji.
Niestety waż zmartwię 7500zl/m2 srednio. Cos pewnie na niższych piętrach i wiekszego idzie wyrwać ponizej 7000zl/m2, aczkolwiek 5 pokojowe sa blizej 8000zl/m2. :shock: :shock:

To jak w Katowicach sa po 7000zl, to u nas to taka minimalna cena mieszkania złocień, wzgórza krzeslawickie, swoszowice. :mrgreen:

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 21 sty 2021, 21:45

Nie przesadzajmy z jagodna biore miejscówki porownywalne z Rondem Mogilskim i Dworcem Głównym/Galeria Krakowska. Czyli Wroclavia i Powstańców Śląskich.

W sumie ciekawa rzecz odkryłem. Najwieksze wzrosty w tym roku byly w Płaszowie, jednak SKA, oraz masowa zabudowa biurowa w okolicach Plaszowa pompują ceny mocno. 25% wzrostu!
ceny.szybko.pl/Krak%C3%B3w-P%C5%82asz%C3%B3w-ceny-mieszkan.html

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 21 sty 2021, 21:54

Trzeba walczyć z patologia smogowa co obniża nam ceny mieszkan, czytaj okrada nas z dobrobytu. :D
youtu.be/LHymVLIkr4c

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Bettyw1 » 21 sty 2021, 22:05

pozdro pisze:Ale nie sprawdzają rynku wytwornego na Jagodnie. Liczylem odleglosc do Dworca/Sky Towera nie nad Wyspę Słodowa jak google podaje.
Wez ceny od deweloperow sa duzi lepsze. W okolicach asfaltowej duzo mieszkan. Tak jak pisze ja ta dzielnice porównuje do Małego Plaszowa typu City Vibe. Bo po drodze do Rynku sa biurowce i galerie typu Wroclavia, czy Nowe centrum południowe. Na Malym Płaszowie pytałem ostatnio City Vibe ceny pod 9000zl. Na Jagodnie za 7000zl dostaniesz bez problemu 50m2, duzy wybor. U nas jednak tak dobrze nie ma. W takich odległościach typu Złocień to tam i ponizej 6000zl znajdziesz. Wez tez pod uwage, ze patrzysz na cene w Borku Faleckim z 2018 roku od tego czasu nieco mieszkania podrozaly. Na Fredry biora 10 tys zl, na Borku zakladam, ze sa dalej po 8000zl/m2
Wiadomo cos sie uda kupic, ale jednak w Krakowie trzeba sie nagimnastykować, zeby po 7000zl/m2 kupic. We wroclawiu jest duzo latwiej.
Mysle ze ceny sie u nas powinny ustabilizować bo wiecrj niz 9 tys to juz przesada chyba za jakas niezwykła lokalizacja.


A czy to nie Ty ostatnio pisałeś, że za ok 7k to jest w krk pełno mieszkań, np. na takich Czyżynach? Nawet Cię prosiłam uprzejmie, żebys mi te czyżyńskie wskazał, ale się nie doczekałam... :lol:

Oleg_
Posty: 142
Rejestracja: 19 gru 2020, 21:52

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Oleg_ » 21 sty 2021, 22:06

pozdro pisze:Nie przesadzajmy z jagodna biore miejscówki porownywalne z Rondem Mogilskim i Dworcem Głównym/Galeria Krakowska. Czyli Wroclavia i Powstańców Śląskich.

W sumie ciekawa rzecz odkryłem. Najwieksze wzrosty w tym roku byly w Płaszowie, jednak SKA, oraz masowa zabudowa biurowa w okolicach Plaszowa pompują ceny mocno. 25% wzrostu!
https://ceny.szybko.pl/Krak%C3%B3w-P%C5 ... szkan.html


naprawdę? Plaszów?
To jeden z obszarów, który mnie interesuje.
A od 7+ miesięcy sprawdzania cen absolutnie NIE było żadnych podwyżek.
Nie tylko to, ale widziałem kilka świetnych ofert (nie dla mnie) z 7k, 8k.

Mieszkania, które widziałem ponad 7 miesięcy temu na rynku wtórnym, wciąż czekają na kupca. Nieliczne, które zostały sprzedane, zostały sprzedane za maks. 8 tys.

Widziałem też kilka mieszkań w szalonych cenach, szczególnie w Bagry Park, za 12-14. Ale nie sprzedają, mieszkania 70, 4/4 piętro z dużym tarasem. Brak kupujących.

Może masz na myśli rynek pierwotny, ale z rynku wtórnego mogę zagwarantować, że nastąpił spadek cen, o kilku wspominałem nawet w poprzednich postach.


slwk
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2015, 18:44

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: slwk » 22 sty 2021, 0:35

Temat tymczasowo zamknięty. Ochłońcie prosze, bo to budzi zażenowanie, co się tu dzieje.

Proszę o wyrozumiałość osoby, które chciały tu merytorycznie podyskutować.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Interesanci i 50 gości