Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
piotrekdom
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2020, 20:17

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: piotrekdom » 23 paź 2020, 20:23

pozdro pisze:Znaczaco wzrósł poziom demolowania klatek schodowych w blokach przez tzw nowych pocovidowych wynajmujących.

No właśnie, co tam się dzieje na N5D, bo słyszałem, że macie masowo obsrawane klatki? Co z tym robicie, jakie podejmiecie kroki??


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 24 paź 2020, 10:40

Mieszkancy tylko pisza maile. Zeby tylko obszywane. Bo to akurat sprzątaczka raz na tydzien uprzątnie bo ma tam jakis dzien na sprzątanie. Ale ogolnie demolują klatki schodowe windy drzwi wszystko jak leci. Tu juz trzeba jakies zlecenie zrobic remontowe wiec administracja ma to w dupie, administracji nie wymieniez bo 80% jest ludzi co wynajmuja i maja po 20 mieszkan w calej Polsce i nawet nie wiedza co i gdzie sie z ich mieszkaniami dzieje. Wiec standardowe glosowanie trwa 3 lata i i tak 50% kworum sie nie uzbiera. Wiec poziom demolowania postępuje. Tak jest wszedzie w nowych blokach nie tylko N5D

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Rak » 24 paź 2020, 11:20

Ale ..demolują bo..co, po co ? Zakładam, że nie mieszkają tam sami nastolatkowie.


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: AgentDejv » 24 paź 2020, 12:20

To codzienna rzeczywistość mieszkania w bloku.
Nikt nie dba o części wspólne, szczanie po klatkach ( ludzi i psów ), sranie psami na trawniku, rzucanie wszędzie petów, graffiti długopisem na ścianie.
Takie małe rzeczy, ale wk***iają dlatego ja się ewakuuje na przedmieścia.

timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: timmons » 24 paź 2020, 14:39

AgentDejv pisze:To codzienna rzeczywistość mieszkania w bloku.
Nikt nie dba o części wspólne, szczanie po klatkach ( ludzi i psów ), sranie psami na trawniku, rzucanie wszędzie petów, graffiti długopisem na ścianie.
Takie małe rzeczy, ale wk***iają dlatego ja się ewakuuje na przedmieścia.

Jestem tu obcokrajowcem i mieszkam w ładnym bloku. Zgadzam się, jestem zdumiony, jak mało ludzi obchodzą wspólne obszary ich domu. Śmieci, butelki, wszędzie śmieci, zbyt leniwe, by posprzątać, a te miejsca nie są tanie.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 24 paź 2020, 17:36

Sami nastolatkowie może nie jest z 20 % normalsow (własnościowych mieszkań), do tego trochę imigrantów (rodziny z dziećmi spoko, najwyżej przemoc domowa), gorzej jak grupowe zamieszkanie imigrantów to się czasem przy wódce pobiją i się sufit czasie. No i ogolnie ktos tam kopnie, w ścianę inny się zeszła na klatce, inny wysmaruje gownem domofon dla jaj współlokatorów pewnie, inny kopnie w lustro w windzie kolejny pozrywa tapetę na klatce. Ogolnie poziom demolowania gorszy niż w TBS, o remonty nie idzie się doprosić bo wspólnota nie ma siły przebicia, nie ma kworum głosowania są nieważne, administracja trzepie kasę i nic nie robi.

Ale ludzi obchodzą, tylko ze problem jest z administracja, systematycznie wypisują żale na Facebooka gdzie my mieszkamy, od 2 lat się puszki frarby nie możemy doprosić żeby kawałek ściany pomalować bo się człowiek wchodzić do bloku.

platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: platinium » 24 paź 2020, 18:05

Jestem tu obcokrajowcem i mieszkam w ładnym bloku. Zgadzam się, jestem zdumiony, jak mało ludzi obchodzą wspólne obszary ich domu. Śmieci, butelki, wszędzie śmieci, zbyt leniwe, by posprzątać, a te miejsca nie są tanie.

Tak z ciekawości, skąd jesteś?

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Klitsch.K.O » 24 paź 2020, 20:41

@pozdro niezłe fantazje :lol:
Osobiście nie widziałem nigdy, żeby ktoś lał na klatce, ale myślę, że strzał w ryj delikwenta naprostował by sytuację.


timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: timmons » 25 paź 2020, 7:26

platinium pisze:
Jestem tu obcokrajowcem i mieszkam w ładnym bloku. Zgadzam się, jestem zdumiony, jak mało ludzi obchodzą wspólne obszary ich domu. Śmieci, butelki, wszędzie śmieci, zbyt leniwe, by posprzątać, a te miejsca nie są tanie.

Tak z ciekawości, skąd jesteś?

USA.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: anubis » 25 paź 2020, 12:48

Co to za debaty zastępcze o niczym. Wracać do wątku głównego, a nie "skąd jesteś", "z usa". :D

Tym bardziej, że sytuacja na rynku bardzo ciekawa. Jesień już pełni, przez ostatnie kilka miesięcy słyszeliśmy, że sytuacja "miała się wyjaśnić" właśnie teraz. Wyjaśniła się. Jest gorzej, niż ktokolwiek przypuszczał i co zakładały najgorsze analizy. Deweloperzy w wakacje przyjęli dwie strategie:

1. Zrób b. dobrą wycenę, dystansującą konkurencję i sprzedaj w czasie rozluźnienia (Jasna Invest). Tak zrobili i sprzedali, śpią spokojnie.

2. Broń ceny i czekaj "co się wydarzy". To taktyka znakomitej większości.

Bardzo jestem ciekawy co się będzie działo na przełomie roku. Jestem w stanie uwierzyć, że deweloperzy mieli takie zapasy gotówki z tłustych lat, że te 3 miesiące lockdownu byli w stanie wytrzymać. Ale rok, czekać na przyszłej wiosny? Średnio to widzę, tym bardziej, że po zakończeniu tej fali ludzie nie rzucą się na nieruchomości jak oszaleli tylko rynek będzie powolutku się odbudowywał.

Niestety nie mamy jeszcze żadnej, instytucjonalnej analizy. Skala problemów i zmian jest tak duża i "niespodziewana", że pewnie trzeba będzie jeszcze poczekać parę tygodni.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 55 gości