Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: timmons » 30 paź 2020, 7:31

Patrzyłem na mieszkanie notowane w 2017 roku. Coś się zawaliło i zostało zdjęte z rynku.

Właściciel wystawił go ponownie o 200 000 + więcej niż w 2017 roku.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 30 paź 2020, 8:12

Wieci ile pustych mieszkan pocovidowych moze trafić na rynek? Ogolnie tygodniowo umiera 2000 osob ekstra ostatnio to miesiecznie 10 tys mieszkan pustych czesto po emerytach ktore za rok zaleją rynek wtorny

NeVeS
Posty: 488
Rejestracja: 09 cze 2020, 8:21

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: NeVeS » 30 paź 2020, 11:01

Są już dostępne dane o liczbie turystów w Krakowie za okres wakacyjny (lip-sie), którzy przynajmniej spędzili tutaj jedną noc:
2020: 188,7 tys. turystów - 148 tys. krajowi / 40,7 tys. zagraniczni
2019: 551,1 tys. turystów - 262,1 tys. krajowi / 289 tys. zagraniczni

myślałem że będzie gorzej, turystyka zagraniczna leży, ale lokalna trzyma się nieźle biorąc pod uwagę sytuację.

źródło:
biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/do-krakowa-przyjechalo-o-360-tys-mniej-turystow-niz-przed-rokiem_38317.html


Pepeg
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:12

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Pepeg » 30 paź 2020, 11:38

pozdro pisze:Wieci ile pustych mieszkan pocovidowych moze trafić na rynek? Ogolnie tygodniowo umiera 2000 osob ekstra ostatnio to miesiecznie 10 tys mieszkan pustych czesto po emerytach ktore za rok zaleją rynek wtorny
Nie zaleją rynku, na te mieszkania ostrzyły sobie zęby wnuczki. Po prostu będą mieć wcześniej własne M i wyprowadza się od rodziców.

Pepeg
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:12

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Pepeg » 30 paź 2020, 11:50

pawelk pisze:tymczasem Miastologia po podniesieniu cen na początku roku z 530k do 590k (mowa o wykończonych mieszkaniach 64m2) nie sprzedawała nic, ciągle im zostało sporo mieszkań, więc na stornie powoli dają kilkunastotysięczne upusty, a na morizon można znaleźć te mieszkania nawet o 40tys taniej:

Byłem zainteresowany mieszkaniem w tej inwestycji, na etapie sprzedażny wyglądało to bardzo fajnie. Miała być winda do hali garażowej, wózkownia, rowerownia. Niestety Miastologia postanowiła zarobić więcej. Zrezygnowano z winy, wózkowni i rowerowni i zamiast tego stworzono lokale użytkowe. Hala garażowa jest nie zamykana, otwarta z dwóch stron, strach przyjechać w nocy do domu. Wykończenie klatek to jakaś kpina, zwykła wylewka betonowa i barierki jak tanie ogrodzenia z OBI. Do tego przeszklenie z poliwęglanu, komórki lokatorskie za 10 tyś to zwykłe szafy metalowe za 600 zł postawione na klatce. Do tego oferują wykończenie mieszkania za 90tyś, które jest warte może 45.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: anubis » 30 paź 2020, 12:49

Pepeg pisze:Byłem zainteresowany mieszkaniem w tej inwestycji, na etapie sprzedażny wyglądało to bardzo fajnie. Miała być winda do hali garażowej, wózkownia, rowerownia. Niestety Miastologia postanowiła zarobić więcej. Zrezygnowano z winy, wózkowni i rowerowni i zamiast tego stworzono lokale użytkowe. Hala garażowa jest nie zamykana, otwarta z dwóch stron, strach przyjechać w nocy do domu. Wykończenie klatek to jakaś kpina, zwykła wylewka betonowa i barierki jak tanie ogrodzenia z OBI. Do tego przeszklenie z poliwęglanu, komórki lokatorskie za 10 tyś to zwykłe szafy metalowe za 600 zł postawione na klatce. Do tego oferują wykończenie mieszkania za 90tyś, które jest warte może 45.

Rynek przedcovidowy w pigułce. Niezależnie od tego ile spadną ceny, deweloperzy będą musieli się przynajmniej bardziej starać ze standardem, bo konsument to trudniejszy klient niż inwestor. Jak się kupuje dla siebie to zwraca się uwagę na dużo więcej rzeczy niż jak pod najem.

Jak patrzę na cały rynek to najfajniejsze mieszkania są z pierwszej dekady lat 00', tak z okolic roku budowy 2000-2009. Najgorsze (z nowych lub w miarę nowych) są od 2018 wzwyż - tu już zaczyna się kombinowanie typu metalowa szafa zamiast normalnej komórki lokatorskiej.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 30 paź 2020, 13:38

Pepeg pisze:
pawelk pisze:tymczasem Miastologia po podniesieniu cen na początku roku z 530k do 590k (mowa o wykończonych mieszkaniach 64m2) nie sprzedawała nic, ciągle im zostało sporo mieszkań, więc na stornie powoli dają kilkunastotysięczne upusty, a na morizon można znaleźć te mieszkania nawet o 40tys taniej:

Byłem zainteresowany mieszkaniem w tej inwestycji, na etapie sprzedażny wyglądało to bardzo fajnie. Miała być winda do hali garażowej, wózkownia, rowerownia. Niestety Miastologia postanowiła zarobić więcej. Zrezygnowano z winy, wózkowni i rowerowni i zamiast tego stworzono lokale użytkowe. Hala garażowa jest nie zamykana, otwarta z dwóch stron, strach przyjechać w nocy do domu. Wykończenie klatek to jakaś kpina, zwykła wylewka betonowa i barierki jak tanie ogrodzenia z OBI. Do tego przeszklenie z poliwęglanu, komórki lokatorskie za 10 tyś to zwykłe szafy metalowe za 600 zł postawione na klatce. Do tego oferują wykończenie mieszkania za 90tyś, które jest warte może 45.

podobne miałem wrażenie, opisałem to w poście w temacie o tej inwestycji -> viewtopic.php?t=494&start=10#p48650
po prostu bije tam taniość i szukanie głupich oszczędności, a po opisach na stronie wydaje się że to tak przemyślana inwestycja. do tego zostały im same mieszkania 4-pokojowe do których nie można kupić miejsc w garażu, za to na głupich czekają miejsca zewnętrzne po 35k, litości :/ jedyne co to układy są ok jak na 4 pokoje na tak niedużym metrażu... nawet chciałem z nimi rozmawiać ale nie za taką cenę, proponowałem powrót do ceny z początku roku (530k) i miejsce postojowe zewnętrzne gratis - to nie chcieli, oferowali parę tysi rabatu i tyle. teraz podejrzewam że będą musieli zejść niżej niż to co oferowałem

anubis pisze:Jak patrzę na cały rynek to najfajniejsze mieszkania są z pierwszej dekady lat 00', tak z okolic roku budowy 2000-2009. Najgorsze (z nowych lub w miarę nowych) są od 2018 wzwyż - tu już zaczyna się kombinowanie typu metalowa szafa zamiast normalnej komórki lokatorskiej.

po części się zgodzę. pierwsze mieszkanie kupowałem 12 lat temu, patrzyłem nie na jakieś wyszukane ale te tańsze. teraz jak rozglądaliśmy się z żoną to po prostu widać różnicę że jakość jest dużo niższa - prosty przykład - wykończenia balkonów chyba dzisiaj nikt nie robi, a kiedyś było w standardzie nawet w tanich inwestycjach.

z tym że przykład miastologii jest niestety wyjątkowy bo nigdy się nie spotkałem z takim rozdźwiękiem pomiędzy zapewnieniami dewelopera a realiami jakie można zobaczyć na żywo.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: kwk » 30 paź 2020, 13:48

Mozna wirtualnie obejrzec na wlasne oczy:
otodom.pl/oferta/wygodne-m-4-przy-chmielnej-ID44gq2.html#106d8e8bf9


pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 30 paź 2020, 13:55

kwk pisze:Mozna wirtualnie obejrzec na wlasne oczy:
otodom.pl/oferta/wygodne-m-4-przy-chmielnej-ID44gq2.html#106d8e8bf9

warto wyjść na hol i popatrzeć na to piękne wykończenie gołym betonem (w szczególności pięknymi szparami nieotynowanego betonu na sufitach), na te wypasione metalowe szafy dzięki którym nie będzie problemu z przechowywaniem ;) potem wejść do łazienki i zobaczyć jak to można na 1/3 powierzchni ułożyć płytki i mówić że skończone.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: kwk » 30 paź 2020, 13:58

pawelk pisze:
kwk pisze:Mozna wirtualnie obejrzec na wlasne oczy:
otodom.pl/oferta/wygodne-m-4-przy-chmielnej-ID44gq2.html#106d8e8bf9

warto wyjść na hol i popatrzeć na to piękne wykończenie gołym betonem (w szczególności pięknymi szparami nieotynowanego betonu na sufitach), na te wypasione metalowe szafy dzięki którym nie będzie problemu z przechowywaniem ;) potem wejść do łazienki i zobaczyć jak to można na 1/3 powierzchni ułożyć płytki i mówić że skończone.

Mnie najbardziej razi ta szafka, która wchodzi w schody. Zastanawia mnie natomiast okno - to jest szklo, prawda? Sufit faktycznie rzecz gustu (mi sie srednio podoba), natomiast posadzka/podloga jest ok wg zdjec.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości