Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 150
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: megi » 22 lis 2015, 12:45

Tym razem nowe, a niektóre nawet tanie mieszkania mieszkania w Podgórzu w Krakowie, a dokładniej chodzi tu o projekt budowlany Wzgórze Krzemionki Kraków od dewelopera Matejek. Powstaje on pod adresem ul. Jerozolimska 2, obok ulicy Wielickiej, może i kawałek od centrum Krakowa, choć raczej bez problemu powinno dać się do niego dojść pieszo, ale ta okolica jest niezwykle ciekawa ze względu na swoje otoczenie. Całkiem blisko od niej znajduje się bowiem Kopiec Krakusa, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc w Krakowie, z którego roztacza się chyba najlepszy widok na Kraków, albo jeden z najlepszych :) Blisko jest także Cmentarz Podgórski, a także dawno już niedziałający Kamieniołom Liban, w którym kiedyś ma powstać park, choć niedaleko jest tam także istniejący już Park Bednarskiego. Ważne jest także to, że stosunkowo łatwo dotrzeć stamtąd na Stare Podgórze, w okolice kładki Bernatka, a później na krakowski Kazimierz, czyli jedno z najbardziej znanych i lubianych miejsc w mieście ;) Co więcej, z Wielickiej można łatwo dojechać w różne miejsca w Krakowie.

Obrazek

W ramach inwestycji Wzgórze Krzemionki powstać ma 97 nowych mieszkań / apartamentów o różnej wielkości, ale co warto zauważyć, nie ma tam mieszkań, które byłyby mniejsze niż 40 m2, czyli "apartamenty od 25 m2", to raczej nie tam ;)

  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe, które są tam dostępne mają dwa pokoje i aneks kuchenny. Trzeba przyznać, że są bardzo ustawne, pomieszczenia są spore, w miarę mało miejsca marnuje się na przedpokój, łazienka jest spora, ale nie przesadnie. Ogólnie wszystko wygląda bardzo w porządku. Są też mieszkania dwupokojowe mające ponad 48 metrów kwadratowych, tam nadal jest aneks kuchenny, ale pokoje mają ponad 17 m2, a więc są naprawdę spore, a do tego takie mieszkania mogą być dwustronne :)
  • Najmniejsze mieszkania 3-pokojowe na Wzgórzu Krzemionki mają mniej niż 48 m2, przy czym jedna ze ścian jest tam skośna, ułożona pod kątem ok. 45 stopni w stosunku do innych kształt. Jednak najmniejszy pokój ma tam mniej niż 8 m2. Niezły jest też podłużny balkon mający prawie 9 m2 i są z niego wejścia z dwóch pokojów. Natomiast są też mieszkania trzypokojowe mające ponad 60 m2, ale tam ciągle jest aneks kuchenny no i ściany w niektórych pokojach również są umieszczone pod kątem innym niż prosty, w stosunku do innych ścian. No i przedpokój na 11 m2 nie jest też chyba atutem :)
  • Największe apartamenty w Krakowie w inwestycji Wzgórze Krzemionki mają ponad 79 metrów kwadratowych i 4 pokoje, z których największy (ten z aneksem kuchennym) ma ponad 25 m2, a więc jest naprawdę spory, ale pokój najmniejszy ma niecałe 7,5 m2. Mieszkanie takie ma okna aż na 3 strony, a do tego posiada także dwa balkony. Choć za coś takiego trzeba zapłacić niemal 0,5 mln złotych, czyli trzeba mieć raczej grubszy portfel ;)
A jeżeli już chodzi o ceny, to warto się nad nimi zatrzymać, na liście podanej na stronie najniższe ceny metra, to 5 300 zł/m2, oczywiście to w przypadku mieszkań nieco większych. Co ciekawe, deweloper Matejek podaje, że cześć mieszkań w tej inwestycji Wzgórze Krzemionki można nabyć z dopłatą w programie MdM (Mieszkanie dla Młodych), czyli ich ceny muszą mieścić się w limitach, choć pewnie do tego trzeba dokupić garaż lub komórkę lokatorską ;) Gdzie kończą się ceny mieszkań, które można tam mieć :?: 7 400 zł za m2 należy zapłacić za mniejsze mieszkanie na ostatnim piętrze budynku, a ma on mieć VI pięter. Chociaż przeciętnie ceny to około 6 000 - 6 500 zł/m2, czyli nie jest źle, jak na tą lokalizację :) Dodatkowo w budynku przewidziano 48 miejsc parkingowych oraz 11 komórek lokatorskich, więc niewiele jak na niemal 100 mieszkań :evil: Na parterze mają się znaleźć także lokale usługowe, a to na pewno zawsze przyda się mieszkańcom.

Kupił ktoś już może mieszkanie od tej firmy, może napisze coś o tym, jakie ma opinie o firmie Matejek, ktoś może już mieszka w lokalu przez nich zbudowanym :?: Jakie mieszkania oddają swoim klientom, jest nieźle, czy wymagają sporej ilości poprawek :?: Zapraszam do wypowiadania się na forum, a może ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia, to także przyda się tutaj :)

Nowy
Posty: 175
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Wzgórze Krzemionki Kraków Matejek mieszkania w Podgórzu

Postautor: Nowy » 24 lis 2015, 10:25

Jeśli chodzi o lokalizację tego projektu, to jest naprawdę świetnie, ja zawsze chciałem mieć blisko do Kopca Krakusa, albo jakiegokolwiek, no może z wyjątkiem Kopca Wandy ;) Bardzo lubię tamtą lokalizację, choć trzeba też przyznać, że w okolicy są ruchliwe drogi, ale chyba Wzgórze Krzemionki będzie od nich jednak nieco oddzielone. W ogóle uważam, że mieszkania na Podgórzu w Krakowie to niezła inwestycja, bo ta dzielnica (zwłaszcza okolice Starego Podgórza), to bardzo rozwojowa okolica. Stare podgórze trochę przypomina mi Kazimierz sprzed lat i może tu także jest taki potencjał rozwoju :) No i do tego jest tam jeszcze kilka ważnych dróg, które z jednej strony mogą hałasować, ale z drugiej strony dają dostęp do niezłej lokalizacji. A w samej inwestycji podobają mi się obszerne balkony i mieszkania z dobrymi układami pomieszczeń, choć oczywiście nie wszystkie takie są...

Alicja
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2015, 1:52

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Alicja » 26 lis 2015, 2:06

byliśmy z mężem zainteresowani, bo inwestycję polecił nam znajomy, ale warto dopisać trochę faktów:
- miejsca postojowe (warto dodać, że nie są to miejsca parkingowe w myśl przepisów) podrożały o 5000zł (w stosuknu do ceny z pierwszych targów) i nie są sprzedawane do małych mieszkań <50m2 (taką informację uzyskaliśmy w biurze)
- w MDM jest tylko jedno mieszkanie w inwestycji więc raczej to zabieg marketingowy niż realna szansa na mieszkania w tej inwestycji
- sam inwestor wykupił lokale usuługowe + mieszkanie/a z miejscem parkinowym pod siebie - liczy pewno na wynajem (w umowach deweloperskich zastrzega sobie nieodpłatną możliwość umieszczania reklam na dach, elewacji przed budunkiem mieszkalnym ;) więc raczej współnota mieszkaniowa nie będzie miała dodatkowego dochodu
- działka jest na prawdę mała otoczona drogą przeciw pożarową - na sąsiedniej działce ma powstawć 2 budynek mieszkalny + WAWEL ma postawić biurowiec (ładne widoki południowo-wschodnie poznikają)
- szkoda, że nia ma tarasu widokowego na dachu, bo to by zachęciło do kupna mieszkania - piękny widok na kopiec i krzemionki się marnuje
- nie ma miejsc na rowery dla mieszkańców
- prawdopodobnie nie będzie TV kablowej UPC, bo na okablowanie budynku developer wpisuje zaprzyjaźnioną firme (prawo wyłączonści jest w umowie deweloperskiej)
- komórki lokatorskie są już wyprzedane

Wydaje się, że developer zamisat pod mieszkańców to buduje mieszkania pod siebie.
Ale czas szybko pokaże na ile inwestycja zostanie sprzedana. W chwili gdy Atal zacznie sprzedawać mieszkania w kamieniołomie Liban, developer będzie zmuszony zejść z cen, bo inaczej zostanie z mieszkaniami. Cena mieszkań sprzedawanych po drugiej strony ulicy była w granicach 5500-5800zł/m2 a u Matejka tylko wielkie mieszkania (kilka sztuk) ma cene poniżej 6000zł.

- nie ma wyjazdu w kierunku centrum z ulicy Jerozolimskiej. Jedyna opcja to przejazd przez osiedle Kabel (tam mają stawiać szlabany dla mieszkańców) więc trzeba nawrotkę autem na skrzyżowaniu Kabel robić żeby jechać do centrum
wiadomosci.onet.pl/krakow/jest-coraz-wiecej-zamknietych-osiedli-od-tego-nie-uciekniemy/qs9ly
oraz czytaj strona 7:
sm-kabel.krakow.pl/wp-content/uploads/Prot-25-VI-2014WZ.docx

Obrazek


Nowy
Posty: 175
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 26 lis 2015, 10:25

A widzisz, to o tym wszystkim nie wiedziałem. Faktycznie, skoro jest tak, jak to opisujesz, to jednak inwestycja Wzgórze Krzemionki traci nieco ze swojej atrakcyjności. Zwłaszcza dodatkowo jeśli deweloper Matejek ma takie podejście... A jeszcze skoro sąsiedztwa też przybędzie w okolicy i część widoków zostanie zasłonięta, to faktycznie kiepsko :? Dodając do tego te ceny, to już faktycznie można się zniechęcić do kupna mieszkania w Podgórzu w tym projekcie.

A gdzie ma Atal tam budować coś nowego :?: Wy znaleźliście już jakieś mieszkanie dla siebie i inwestycję, która bardziej pasowała do Waszych potrzeb i oczekiwań :?: Jeśli tak, to może podzielicie się informacją o tym na forum (jeśli nie ma tematu to może by warto go założyć). Dobrze dzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami, bo jak widać, bywa to bardzo pouczające :) Dzięki :!:

Alicja
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2015, 1:52

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Alicja » 26 lis 2015, 20:27

w kamieniołomie Liban będą budować mieszkania (ATAL odkupil działkę i blok Wielicka Garden - jest u nich w portfolio na stronie ten blok). przymiarki już ruszyły, a w biurze ATAL czekają na potwierdzenie realizacji inwestycji.

Czekamy z mężem na coś w okolicy, bo na wielickiej budują się biura i tu pracujemy. przeanalizowaliśmy ten rejeon i tu dobra cena za mieszkanie w stanie deweloperskim (nie na parterze i z widokiem na śmietnik) to 5500-5800. Więcej to przepłacanie i lepiej za więszke pieniądze bliżej miasta kupić "M".

iti
Posty: 142
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: iti » 26 lis 2015, 21:13

Dzięki @Alicja za informację, nie wiedziałem, że Atal kupił działki obok kamieniołomu Liban i blok, choć faktycznie mają na swojej stronie coś takiego w ofercie, choć nie ma tam jeszcze nic o nowych budynkach, ale zakładam, że masz rację :idea: Dobrze mieć na forum kogoś dobrze zorientowanego ;)

Okolice Wielickiej w Krakowie Podgórzu to rzeczywiście niezła lokalizacja, nie jest stamtąd daleko do centrum, a i dojechać się stamtąd da w sporo miejsc (przy założeniu, że nie ma korków na alejach). No i informacja o cenach bardzo przydatna, to dobra rzecz przy zakupie nowego mieszkania, wiedzieć ile mieszkanie jest warte w danej okolicy i ile się chce za nie zapłacić. Zdecydowanie lepiej zaczekać na swoją kolej i dobrą okazję. Chyba warto też pytać deweloperów wcześniej o to, co planują i gdzie. Wtedy można załapać się jeszcze na "przedsprzedaż", ewentualnie sam początek sprzedaży, czyli czas, kiedy wybór jest największy. A to ma spore znaczenie, bo jest szansa, na to, że nie trzeba będzie iść na kompromisy, albo będzie ich mniej ;)

A przyglądaliście się jeszcze jakimś inwestycjom, które można by uznać za ciekawe :?:

Alicja
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2015, 1:52

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Alicja » 26 mar 2016, 20:05

iti pisze:Dzięki @Alicja za informację, nie wiedziałem, że Atal kupił działki obok kamieniołomu Liban i blok, choć faktycznie mają na swojej stronie coś takiego w ofercie, choć nie ma tam jeszcze nic o nowych budynkach, ale zakładam, że masz rację :idea: Dobrze mieć na forum kogoś dobrze zorientowanego ;)

Okolice Wielickiej w Krakowie Podgórzu to rzeczywiście niezła lokalizacja, nie jest stamtąd daleko do centrum, a i dojechać się stamtąd da w sporo miejsc (przy założeniu, że nie ma korków na alejach). No i informacja o cenach bardzo przydatna, to dobra rzecz przy zakupie nowego mieszkania, wiedzieć ile mieszkanie jest warte w danej okolicy i ile się chce za nie zapłacić. Zdecydowanie lepiej zaczekać na swoją kolej i dobrą okazję. Chyba warto też pytać deweloperów wcześniej o to, co planują i gdzie. Wtedy można załapać się jeszcze na "przedsprzedaż", ewentualnie sam początek sprzedaży, czyli czas, kiedy wybór jest największy. A to ma spore znaczenie, bo jest szansa, na to, że nie trzeba będzie iść na kompromisy, albo będzie ich mniej ;)

A przyglądaliście się jeszcze jakimś inwestycjom, które można by uznać za ciekawe :?:

Atal ruszyl z pierwszym etapem: Atal Wielicka Garden
Mieszkania u tego developera sa w dobrej cenie (chociaz za 6000zl/m2) sprzedaloby sie pewno i wiecej.
Jedyna wada jest to, ze grunt nalezy do gminy, a wiec jest to wieczyste uzytkowanie.

Co do Wzgorza Krzemionki to Wawel jest wlascicielem tej dzialki od strony ulicy gdzie powstanie biurowiec Wielicka Busineess Park (slajd 69: wawel-service.pl/data/materialy_dla_prasy/materialy/plik/5.pdf).
urbanity.pl/malopolskie/krakow/wielicka-business-park,b1906

Co ciekawe... w tej okolicy zwlaszcza po poludniowej stronie Wielickiej na wysokosci stadionu Cracovii, developer Sento ma dzialke i bedzie budowal mieszkania "Wielicka Park": wielickapark.pl

Warto wiec poczekac i z okolicy wybrac ta najbardziej "prestizowa" inwestycje.

Z informacji jakie udalo sie uzyskac (nieoficjalnie) okazuje sie ze firma Telefonika planuje przeniesc cala fabryke z terenu przy wielickiej do innej lokalizacji. Dzialka prawdopodobnie pojdzie na sprzedaz. Jesli jakis developer wykupi ta dzialke pod biurowce to okolica znaczaco zyska na wartosci.

Odcinek od Malborskiej do Cmentarza Podgorskiego jest b.dobrze skomunikatowany i posiada przepiekne tereny zielone ktore czekaja na rewitalizacje. Kwestia czasu (3-5 lat) jest gigantyczny rozwoj tego rejonu miasta. Jesli tereny miedzy wielicka, a torami (ul.Wodna) zostana rowniez sprzedane to mieszkancy bada zacierac rece i liczyc pieniadze z wynajmu ;)

Jeszcze jedna uwaga co do inwestycji mieszkan od Matejek. Jesli budynek Wzgorze Krzemionki zostanie wykonczony na elewacji ladnym kamieniem (a nie czerwona farba) to budynek jest godny zakupu. Mieszkancy na pewno skorzystaja ze sciezek rowerowych wybudowanych w ostatnim czasie w okolicy, chociaz nie zawsze "nowe" firmy developerskie dbaja wlasnie o takie detale jak miejsca na rowery, nie mowiac juz o zmarnowaniu plaskiego dachu, ktory moglby byc pieknym tarasem widokowym w tej konkretnej inwestycji.


ps. niezapominajmy ze w okolicy przystanku rynku podgorskiego buduja sie biurowce wiec to kwestia czasu kiedy ceny za m2 w tej okolicy pojda w gore (zwlaszcza gdyby tereny telefoniki przejal duzy inwestor i postawil tam biurowce --> nie ma lepszej okolicy w Krakowie skad do Malborskiej mozna zrobic bardzo dobry wyjazd dla aut pracownikow biur).

ps2.
- Equal Business Park - equalbusinesspark.pl
- Biurowiec Hexagon
- jeszcze jeden biurowiec powstanie na tym odcinku, ale szczegolow nie udalo nam sie uzyskac


Alicja
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2015, 1:52

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Alicja » 11 kwie 2016, 22:35

jeśli 2 etap apartamentów Wzgórze Krzemionki będzie wyglądał podobnie jak ten: Błonia Park Kraków + taras na dachu to w cenie 6500-7000 kupujemy z mężem mieszkanie przy Jerozolimskiej. Ale gdy nie będzie ani klinkieru, ani podobnego wykończenia to czekamy na Sento Wielicka Park, bo tam ceny bedę od 5000-6000zł

Nowy
Posty: 175
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 12 kwie 2016, 0:32

@Alicja, ależ przeprowadziłaś drobiazgową analizę, przyznam szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w tej okolicy ma się tyle budować :shock: Ale to chyba faktycznie świetnie świadczy o tej okolicy, no i powstawanie tam biurowców, to także wielki atut, zwykle w takiej okolicy ceny mieszkań idą w górę, nie ma też żadnego problemu z ich wynajęciem, bo w końcu kto nie lubi mieć blisko do pracy ;)

A skąd przypuszczenia, że kolejny etap inwestycji Wzgórze Krzemionki, którą prowadzi deweloper Matejek będzie przypominał projekt Apartamenty Błonia Park Kraków, jest coś, co by na to mogło wskazywać :?: Ten taras na dachu to świetna sprawa, choć nie tak powszechna, jak by się mogło chcieć. Z tego co kojarzę, to coś takiego zostało zaplanowane na osiedlu Prądnik Nowy od CP RE, choć tamte bloki będą miały jednak nieco mniejszy rozmach (bez bajerów typu ogromne loggie) i klinkieru na elewacji ;) Ciekawe kiedy pojawi się więcej konkretów o Sento Wielicka Park, bo z tego wychodzi, że powinno być tam taniej.

No i gratuluję cierpliwości podczas czekania na znalezienie wymarzonego mieszkania, ale to zdecydowanie ma sens, bo to często decyzja na całe życie, więc i można sporo ugrać na tym :) Nie ma co iść tu na kompromisty, zgadzam się w pełni :!: Dawaj znać, jeśli będziesz wiedziała coś więcej w tych tematach.

Alicja
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2015, 1:52

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Alicja » 12 kwie 2016, 17:57

A skąd przypuszczenia, że kolejny etap inwestycji Wzgórze Krzemionki, którą prowadzi deweloper Matejek będzie przypominał projekt Apartamenty Błonia Park Kraków, jest coś, co by na to mogło wskazywać :?: Ten taras na dachu to świetna sprawa,


miałam na myśli, że gdyby Matejek zamiast farby na elewacji użył klinkieru lub wykonał budynek na zewnątrz w podobnym stylu co ta inwestycja przy błoniach to Wzgórze Krzemionki na tym odcinku drogi było by najlepszą inwestycją (jak dla nas prestiżową, gdyż ciut wyższe ceny odpędzą studencki wynajem ;)). Szkoda czerwonej farby na elewacje. Klinkier nadał by inwestycji prestiżu, zwłaszcza że na działce przylegającej do tej gdzie budowany jest obecnie budynek stanie bardzo fajny biurowiec. Więc albo się idzie na całość i robi się wizytówkę z inwestycji, albo tylko daje się wysokie ceny - efekt? ostatnie 2 piętra tej inwestycji nie mają wielkiego popytu, bowiem nikt za takie pieniądze nie kupi zwykłego bloku.

W Matejku jest duży potencjał, ale czerwony kolor farby i ich ich logo troszkę odbiega od epoki nowoczesności.

Co do drugiego etapu Wzgórza Krzemionki to można było zobaczyć drugi budynek na wizualizacji w podobnym stylu co pierwszy. Póki cały budynek nie jest wykończony elewacją zmiana koloru czerwonego koloru farby na ładny klinkier to kwestia kosmetyczna. Developer mógłby się postarać i mieć super wizytówkę (inną niż bloki w okolicy). Taras na dachu to prestiż i wyróżnienie dla mieszkańców czy ktoś pójdzie tą drogą myślenia? hmm.. jeśli ktoś liczy cały grosz to raczej nie ma co o takich "luksusach" marzyć, ale markę firmy buduje się przez bycie liderem, a nie followerem.

btw: może kolejny budynek będzie miał więcej ścian z pustaka niż z betonu (warto uczyć się od Atala i tego jak ich ściany są stawiane, a nie robić odlew)

drugi budynek można zobaczyć na tej wizualizacji (w tle biurowiec firmy Wawel: Wielicka Business Park). Kamień/skała na tej wizualizacji robi wrażenie. Ale wystarczyłby choćby klinkier, aby miejsce nabrało uroku ;)

ObrazekWróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości