Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: pozdro » 10 paź 2016, 22:01

W sumie bardzo fajna miejscówka blisko do powstańców wielkopolskich, a tam jest dość dobry hub przesiadkowy. Można łatwo dostać się w różne części Krakowa. No i fajne tereny zielone są obok te na terenie obozu płaszów, kamieniołomu liban i Kopca Krakusa, może kiedyś to ucywilizują jeszcze,


Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 14 paź 2016, 13:49

Cześć,

Śledzę ten wątek dość dokładnie od długiego czasu i bardzo mnie ta inwestycja interesuje.
Byłem nawet na spotkaniu z Paniami w dziale sprzedaży, bardzo miła rozmowa, wszystko wyjaśnione.

Nie do końca rozumiem i chciałbym prosić od Was o informację w sprawie czy będzie etap II, czy droga Jerozolimska będzie zamknięta itp.

Wg informacji od dewelopera, nie ma mowy o zamknięciu drogi, podobnie Pani nie potwierdziła iż będzie Etap II ( który mi akurat nie przeszkadza, gorzej z drogą )
Także nie wiem co o tym sądzić, czy informacje od Dewelopera nie są prawdziwe ( co by mnie bardzo rozczarowało ).

Mam również pytanie do Was, bo negocjacje cenowe ponoć są niemożliwe, czy komuś udało się coś znegocjować, przy jakich warunkach ?
Pierwszy raz spotkałem się z takim oporem zdecydowanym. Rozumiem jest zainteresowanie, ale lepiej opuścić pare procent i sprzedać niż czekać, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 14 paź 2016, 18:38

Dziękuję za odpowiedź :)

No dla mnie to dziwna polityka, jeśli nie chcą mówić wszystkiego.
Oczywiście te mieszkania, które będą później zacienione przez II etap na pewno dużo stracą.
Mnie interesuje mieszkanie od strony ulicy Jerozolimskiej także mniej się tym przejmowałem.

Co do negocjacji to zaczekam, podoba mi się to mieszkanie, ale jak będzie tak twardo to będę szukał gdzie indziej, nie lubię takiej polityki, sam często negocjuję ceny za swoją pracę w związku z czym dziwi mnie fakt zważywszy iż zysk dewelopera to często jest grubo powyżej 20%, jeśli nie 30%.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: AgentDejv » 14 paź 2016, 18:43

Mieszkania schodzą jak ciepłe bułeczki, więc niby dlaczego mają obniżać ceny?
Jesli deweloper ma finansowanie, to woli dłużej sprzedawać drożej. Pomimo dużej ilości inwestycji chętnych nie brakuje na nowe mieszkania

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 14 paź 2016, 18:58

Ja się z Tobą zgadzam całkowicie, jest popyt to jest i podaż. Wg mnie jednak ceny pomimo własności gruntów są odrobinę zbyt wysokie.
Nie wiem jaki będzie standard w środku, ale raczej fajerwerków się nie spodziewam więc ceny Atala w pobliżu są dla mnie cenami górnymi, stąd moja chęć negocjacji.

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: kraklove » 25 paź 2016, 12:52

Cześć wszystkim :)

Jestem zainteresowana zakupem mieszkania w tej inwestycji. Po wielu tygodniach poszukiwań i przeczesywania się przez dziesiątki ofert deweloperów zdecydowałam, że ta jest warta uwagi :) Szczerze mówiąc, ostateczną decyzję, że będę próbować tutaj, podjęłam po spacerze po okolicy. Myślę, że niewielu deweloperów może się pochwalić dostępnością w pobliżu swojej inwestycji tak dużych obszarów zielonych (do tej pory nie wiedziałam nawet, że w tej okolicy jest tak ładnie!).

Ponieważ nie mam doświadczenia w zakupie nieruchomości, chciałabym was zapytać, czy warto przed podpisaniem aktu notarialnego dać go do przeczytania prawnikowi (może polecicie kogoś w prywatnej wiadomości?).

Jestem też ciekawa, czy ktoś orientował się, jaki jest koszt wykupienia identyfikatora SM Kabel uprawniającego do przejazdu przez ich drogę.

Wiem, że od tego tygodnia można już oglądać mieszkania w środku :) Czy ktoś z was ma to już za sobą? Jak wrażenia?

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: kraklove » 25 paź 2016, 19:22

Dziękuję za odpowiedź :)

Co masz na myśli, pisząc o mandatach za parkowanie? Myślisz, że postawią zakaz, kiedy na Jerozolimskiej zrobi się większy ruch? Szkoda, że deweloper zapewnił tak mało miejsc parkingowych (zarówno w garażu, jak i ogólnodostępnych).

Ja co prawda mam samochód, ale od kwietnia do września raczej poruszam się po mieście na rowerze, a tu dodatkowo dzięki kładce nad Powstańców można dosłownie w chwilę znaleźć się w centrum Podgórza :)

Czy ktoś pytał może o przewidywane koszty utrzymania mieszkania, np. serwis i konserwacja wind i inne? Niestety zupełnie wyleciała mi z głowy ta kwestia i nie wiem nawet, czy deweloper dysponuje takimi informacjami jeszcze przed oddaniem budynku do użytku.

Suski
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:11

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Suski » 27 paź 2016, 15:20

Sam przed podpisaniem tak ważnej umowy zawsze korzystam z pomocy radcy prawnego. Z tego powodu wiem, że spółka odpowiedzialna za budowę bloku istnieje do końca 2019 roku. Co wiąże sie z tym ze udzielana rękojmia bedzie ważna tylko do tego czasu, a nie na 5 lat. Duże niedociągnięcie, które daje pole do negocjacji ceny szczególnie mieszkania na wyższych piętrach. Biura sprzedaży nawet nie będę komentował.


kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: kraklove » 27 paź 2016, 15:35

Suski, bardzo dziękuję za Twój post i cenną uwagę. Czy radca prawny wskazał też jakieś inne punkty aktu wzbudzające wątpliwość? Napisz proszę, czy mimo skróconej ważności rękojmi wciąż planujesz zakup – a może już udało Ci się coś wynegocjować w związku z terminem zamknięcia spółki?

Suski
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:11

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Suski » 27 paź 2016, 16:23

Połowa osób w tym temacie opisuje zmiany w zagospodarowaniu podgorza a zapomina o sprawdzeniu umowy...

Było tych punktów kilka, najważniejszy to rękojmia i postępowanie dewelopera apropo reklam. Polecam udanie sie do jakiegokolwiek radcy, koszt ok 200-400 złotych. Jeżeli chodzi o mnie to zrezygnowałem i kupiłem mieszkanie w drugiej części miasta.
Powodzenia!



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości